Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-09, 23:03   #31
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: SAAB refuza sa moara

poate pt ca mi-au mai ramas bani,ca am dat doar jumatate din ei pe masina...si nu vb cu tine amphetamine...tu esti cantitate neglijabila
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 23:03   #32
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
pt k ironiile tale sunt ca la ele acasa facem asa: o provocare publica:vino tu cu saab aero 2.8t 4x4...eu vin cu clio...si ne dam pentru 100 euro(poate chiar si cu start de pe loc), ori pe circuit pentru 200 euro...asa, mititelul de mine si doar cu tractiune fata! ce zici? ca banuiesc ca daca ridic miza la 500 euro nu vei veni in veci cu vreunul de 2.0T 4x4
Sincer nu prea inteleg ce vrei sa demonstrezi cu provocarea.Esti cam infantil amice.Pentru multi dintre noi nu acceleratia sau viteza maxima conteaza cel mai mult la o masina.

Revenind la subiect,este o veste foarte rea,naiba s-o ia de criza.Daca o mai tinem asa in curand o sa circulam cu niste caramizi fara nici un fel de personalitate.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 23:06   #33
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default ASTA ASA CA SA NU TE DAI COCOS !

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
esti in urma rau cu actualitatea frate.primul automobil se serie din lumea a fost Ford model T )
http:// www.volan . ro/istoria-automobilului/istoria-automobilului_8

http:// www.automarket . ro/stiri/video-primul-automobil-din-lume-proiectat-in-1495-18054.html
dolb is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 23:07   #34
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by raduku View Post
Sincer nu prea inteleg ce vrei sa demonstrezi cu provocarea.Esti cam infantil amice.Pentru multi dintre noi nu acceleratia sau viteza maxima conteaza cel mai mult la o masina.

Revenind la subiect,este o veste foarte rea,naiba s-o ia de criza.Daca o mai tinem asa in curand o sa circulam cu niste caramizi fara nici un fel de personalitate.
tie nu vreau sa iti demonstrez nimic...dupa cum vezi nici nu te iau in seama
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 23:11   #35
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: SAAB refuza sa moara

reiese din postu tau ca nu`l iei in seama )

trist...

Orice ar zice oricine, Saab este una din ACELE masini pe care le apreciaza doar un adevarat pasionat (nu neaparat un fan al marcii). Cine "ponegreste" ca in cazu de mai sus o marca de renume, care pe parcursul anilor a dat dovada doar de bun-gust si "interfete" user-safe si friendly in acelasi timp, este clar unul dintre ACEIA care iau pasiunea pt. masini drept o moda...
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 23:19   #36
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: SAAB refuza sa moara

Pacat,Saab a venit cu inovatii de a lungul timpului.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 00:09   #37
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 00:09   #38
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: SAAB refuza sa moara

Daca o marca nu se vinde ... moare. SAAB urile sunt frumoase, sunt altceva dar se pare ca nu prea mai sunt pe strazi. Pentru o mana de pasionati nu se poate tine un brand in picioare.
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 02:30   #39
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: SAAB refuza sa moara

saab este o masina care se cumpara cu sufletul , si evident clientii sunt mai fideli decat vor fi vreodata bmw-istii , sunt fiat-ist convins dar saab imi place fara urma de indoiala , francezii au o istorie bogata in lumea auto , multe inovatii si reusite in competitii , dar a ramas doar istorie... nu mai fac masini de mult , marea clionizare , dar hai sa nu ne mai intepam , tinem post )
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 07:40   #40
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
pt k ironiile tale sunt ca la ele acasa facem asa: o provocare publica:vino tu cu saab aero 2.8t 4x4...eu vin cu clio...si ne dam pentru 100 euro(poate chiar si cu start de pe loc), ori pe circuit pentru 200 euro...asa, mititelul de mine si doar cu tractiune fata! ce zici? ca banuiesc ca daca ridic miza la 500 euro nu vei veni in veci cu vreunul de 2.0T 4x4
Check this out, hai ca facem altfel: ne dam, dar cu rolling start de la 60, ce zici? Defapt stai, in situatia asta poti aduce si 911 Turbo, ca tot acolo esti
Sau si mai interesant, hai sa ne dam cate 5 persoane in fiecare masina

Tu chiar crezi ca eu mi-am luat Saab ca sa demonstrez unui bezmetic cu clio cat de smecher sunt???
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 10:08   #41
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

nu inteleg un lucru, si poate reuseste cineva sa`mi explice. cum mama naibii e mai bine pt GM sa falimenteze SAAB`ul decat sa vanda compania?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 10:46   #42
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
nu inteleg un lucru, si poate reuseste cineva sa`mi explice. cum mama naibii e mai bine pt GM sa falimenteze SAAB`ul decat sa vanda compania?
Situatia nu era prea roz oricum. BAIC a fost interesat, dar noul 9-5 e construit pe platforma pe care e facut si Insignia, Buick Lacrosse, etc. GM nu a vrut sa vanda si tehnologia, avand in vedere ca e o platforma complet noua. In aceste conditii, nici statul suedez nu s-a bagat, pentru ca nu era foarte clar, in cazul unei oferte favorabile, ce anume se cumpara. Am inteles, cumperi marca, drepturile etc, fabrica din Trolhattan, dar in ea ce primesti? Momentan nimic, pentru ca liniile de productie pt. 9-3 si 9-5 au fost vandute la chinezi.
Aici e incapacitatea GM de a face business, si aici se platesc cei 20 de ani in care marca a fost neglijata.
Daca si cand cineva va dori sa cumpere Saab, de acum incolo o va face pe muuuult mai putini bani, dar va trebui sa construiasca masini de la zero.
Pacat, pacat de noul 9-5, care arata senzational si se anunta un concurent serios in clasa lui. Pacat de numele Saab, de traditia si de fanii marcii.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 11:19   #43
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

asa se intampla cand ceva se vinde pe bucati. mai multi sefi, fiecare cu parerea lui, certuri--> colaps
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 11:24   #44
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
din ce vad in poza ta,se pare ca tie ti-a cam ramas rahat in jurul gurii...
ce imi plac mie legaturile astea pe care le faceti voi,scenariile astea din capul vostru...cu razbunari,avioane si alte fel de fel...aia de la saab sunt morti de foame si tu te gandesti la razbunari intre avioane)
dar eu nu stiu de ce comentezi aiurea... adica acu zici de saab ca sunt proaste...etc
in semnatura ai porcaria aia cu OPC care nu inseamna nimic! Da-mi voie sa traduc ce ai scris tu in semnatura : " Opel plastic masini" . N-are nici un sens.

Oricum..cand vine vorba de plastic..renault bate la poponet orice masina de pe mapamond! Toate masinile lor sunt plastic 90%. Asa ca in locul tau, as lasa ciocu mic si mi-as vedea de treaba. Ca mai mult te faci de ras.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 11:25   #45
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
dar eu nu stiu de ce comentezi aiurea... adica acu zici de saab ca sunt proaste...etc
in semnatura ai porcaria aia cu OPC care nu inseamna nimic! Da-mi voie sa traduc ce ai scris tu in semnatura : " Opel plastic masini" . N-are nici un sens.

Oricum..cand vine vorba de plastic..renault bate la poponet orice masina de pe mapamond! Toate masinile lor sunt plastic 90%. Asa ca in locul tau, as lasa ciocu mic si mi-as vedea de treaba. Ca mai mult te faci de ras.
dar poate ca eu chiar plastic am vrut sa cumpar...te-ai gandit la asta?
p.s. daca nu stiai,traducere din engleza in romana,nu se face chiar mot-a-mot
__________________
0011001100110011
tzatzichi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -