Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: Ce ai alege ca tip de cursa ?
Cursa ILEGALA 219 59.03%
Cursa LEGALA 152 40.97%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-04, 11:11   #76
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Uite cum e chestia:
Ai voie cu folie AUTORIZATA, dar aia e vreo 3 mil si nu e neagra-neagra, e la fel ca si cu geamurile ionizate, trebuie sa fie doar 30% sau 25% pe geamurile lateral fata, si max 70% pe spate. Cu luneta nu stiu cat trebuie sa fie, dar stiu ca parbrizul nu ai voie sa ti-l faci DELOC, decat daca il ai din fabrica asa, si atunci nu au ce sa-ti faca.
Si folia si geamurile ionizate trebuie sa ti le treci in talon din cate tin eu minte.
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 13:21   #77
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Si parbrizu ai voie dar doar 15%, iar pe fata max 30%, si spate inclusiv luneta 70%.
luca is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 16:28   #78
Hooliganu`

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Bai eu am vorbit cu gaborii, adik m-am certat si toti au zis ca NU ai voie cu nici un fel de folie...Bine ca si eu mi-am pus folie dark black pe fata si spate asta e altceva.. Oricum garda alearga sa te amendeze pentru orice, ca n-ai capace la ventil ca slob ca aia ca aia...Asa sunt ei facuti ca sa reprezinte SCLAVII rasei umane...E FOAME DE BANI gaborilor, stiu, dar mai las-o draq de treaba...n-are voie omu sa aiba geamurile negre pt soare sau alte motive ca ... sunteti voi smeckeri...voi sa va puneti folie si altele, dar restu ... Si ce **** mea eu vreau folie sa nu vada lumea ce am in masina, ce, tre sa vada toti hotii ce am in masina sau ce?Daca chiar vreti sa vedeti ce e in masina trageti pe dreapta masina si va uitati...Ca, prostilor care sunteti, oricum din mers kit ca s-ar droga sau s-ar fute cineva oricum nu vedeti...asa ca ce o ardeti aiurea?Da-ti-va-n **** mea de sclavi!!!Amenda-ti-ma, opriti-ma, bateti-ma ca oricum va *** in gura pana mor...Sunt dusmanul vostru numarul 1...pe zi ce trece imi creste ura fata de voi...Tare mi-e ca ce-au facut aia din Osetia de Nord a fost o joaca pe langa ce v-as face(si poate va fac) intr-o buna zi, nu de alta dar meritati...as scapa lumea de dobitoci si poate as intra in istorie...Pune-ti-va cu draq prostilor!!!
__________________
Pt \\\"tovarasii\\\" mei cei mai buni(gaborii) le dedic melodiile \\\"Foame de bani\\\", \\\"Politia e MILITIE\\\" si \\\"Cei mai corupti\\\"!!! Nu de alta, dar le merge de minune la sclavi...sujeti-ma gusterilor..
Hooliganu` is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 17:19   #79
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

am ales ilegalele. Spun asta pt k la legale nu am prea vazut nika din cauza maselor.
La ilegale macar erau putini si vedeai tot.
Partea cu politia mi se parea cea mai distractiva (nu-mi sariti in cap).
Nu-s vreun pusti teribilist, credeti-ma.. dar eu unu` compar ilegalele cu sporturile extreme, care la randul lor ma atrag ffffff mult.
Imi plac cursele ilegale chiar daca am pierdut doua rezervoare de apa pt parbriz, am crapat o bara, mi-am terminat ambreiajul, am spart un cauciuc, un geam de far, amortizorul dreapta spate, scutul la motor si altele pe care nu le mai tin minte.
Cert e ca atunci cand ajungeam acasa aveam o stare euforica din cauza jocului de-a soarecele si pisica cu politia.
Bine, dup-aia aveam o stare de disperare gandindu-ma cum ii zic lu` taica-miu k iar am rupt masina....... :P
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 17:24   #80
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

singurele folii autorizate sunt cele 3M, ele fiind aprobate de rar.
3M a primit autorizatie dupa ce le-a pus folii pe gratis dubelor de la jandarmerie si politie.

Atata timp cat scrie pe talon ca foliile sunt autorizate, nu tre sa dai nici o amenda.
punct
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 17:36   #81
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

e al treilea post consecutiv, imi pare rau, da acu mi-am adus aminte..
Risc sa par enervant dar... ce aveti frate cu politia?
Eu nu mi-am luat nici o amenda pana acum in 2 ani de condus, chiar daca m-au oprit de vreo 20 de ori cel putin si fara sa las spaga..
Stii sa vb frumos, le zici ce si cum, si te lasa in pace, pt k si ei sunt oameni. Poate am un avantaj dat fiind k sunt student si le explic k nu am bani si pt amenda. Daca esti tare in gura cand iesi din masina e problema ta, si ei te taxeaza pe masura.
Sfatul meu: Fiti diplomati & inventivi
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 17:55   #82
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Hoolignule sunt de acord cu tine intr-o masura oarecare dar nu mai injura atata ca poate te dau astia afara si dupa aia n-o sa mai poti sa-ti spui nici parerea.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 08-09-04, 00:22   #83
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Holiganule interesanta parere...
ontopic
legale... desi sunt un amator de senzatii tari am ales legalele ca nu-mi plac riscurile inutile... si asa saptamana trecuta a murit o colega de a mea intr-un accident de masina. Adica ca-i legala ca-i pe strada tot cursa-i si tot adrenalina... Numa ca la legala nu ai cum sa o mierlesti
__________________
Everything worth doing is not easy.
Meritam sa cunoastem ceea ce ne dorim cu infinita ardoare....
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 08-09-04, 00:43   #84
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

poti(Doamne fereste!!) s-o mierlesti si la legale iti spun eu !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 08-09-04, 14:40   #85
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

Eu as alege legala ... nu strica o data la 2-3 luni shi la o ilegala ... fiecare are avantajele sale ...acestea se shtiu deja nu ?
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 10-09-04, 20:33   #86
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu am participat la nici o cursa pana acum dar sper sa particip in curand la una LEGALA
Motivele : 1 : Nu te intreci cu nush ce nebuni cu monstrii sub capota la dacie ..
2: Daca vreau andrenalina merg pe autostrada cu 150 km/h si raman si cu permisu in caz ca ma prinde politia .. .
3 : Pe orice strada poti muri in orice moment nu neaparat din vina ta ci din vina unora care si-au luat permis numa pe baza de shpaga si habar n-au sa mearga (semnalizeaza dupa ce fac manevra si pe deasupra nu li se aprind nici stopurile de la frana ) La ce sa-mi fortez norocu` ?
Eu sper sa traiesc si sigur o sa apuc sa fac bani de o masina adevarata si sa ma dau cu ea la legale sa simt cum fuge masina .. nu sa omor un jaf de dacie la ilegale .. si sa mor dreq .. in fine eu privesc din alta perspectiva ..
Am o afacere , am o femeie pe care o iubesc de ceva vreme .. , am un frate care ma iubeste .. nu vreau sa fac nimanui probleme si nici sa-mi strige toti numele \"ba ala a murit ca prostu la nush ce cursa .. sau a murit incercand sa scape de politie \"
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 10-09-04, 22:31   #87
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Am fost la foarte multe curse ilegale - de aici implicit amenzile de rigoare cateodata - si de fiecare data a fost BETON. Am fost si la cateva legale... nu mai vin in viata mea... in primul rand ca sunt o gramada de spectatori care n-au nici o treaba cu fenomenul asta si vin cu copii, bunici nepoti, catei, purcei sa vada cum \"unii\" isi rup masinile, in opinia lor. Mai are sens sa zic ca am votat pt ilegale?
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline   Reply With Quote
Old 10-09-04, 22:52   #88
skoda_power

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 26
Default Re:

daca s-ar face o pista pe care sa vi cand vrei si din cand in cand si ceva organizat si pt public bineinteles cu tribune acolo o taxa potrivita ar fi ceva pana una alta ilegalele sunt mai interesante si mai palpitante
(fara reguli,fiecare cu cine vrea,.......)fara ciobani care vin la curse si abereaza pe margine
skoda_power is offline   Reply With Quote
Old 11-09-04, 11:11   #89
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

eu cred k majoritatea celor care au ales legalele nu au prea trecut pe la ilegale...
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 11-09-04, 11:52   #90
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Ah...la noi s`a trecut la fenomenul invers....vin si la ilegale mult prea multi care n`au nici o treaba cu liniutele. N`am ce comenta aici pt ca toti am avut un inceput in asta ...Ideea e ca se stabilea cu 2-3 zile inainte ora si locul si afla toata lumea (de multe ori inclusiv politia ) si veneau atat de multi spectatori incat 15 minute stateam numai sa ne adunam si sa vada care ce face.Mai venea cate un tigan sa se rupa in figuri si se dadea la ghici cu o frana de mana de fugeau toti de frica...Si era un haos total. Ca sa nu mai zic de nr ala mare de necunoscatori care in momentul in care apareau girofarurile nu stiau pe unde sa fuga(erau inconstienti de riscuri-politie cat si masini turate conduse cateodata de aiuriti) si vedeau ca unii merg in stanga..altii fac dreapta si in necunostinta de cauza se invarteau aiurea si in mijlocul strazii se forma o \"stea\" de masini. Partea cea mai tare ramane fuga de politie si dup`aia \"regruparea\" unde se comenteaza care ce a patit, ce amenda si`a luat x... Ah! Uitasem si de \"perle\" gen : \"Honda!!!STAI!!!\" sau \"Tico tu n`auzi sa stai?!?!! Pe plan local ilegalele sunt cele mai tari, legale sunt misto sa se adune din mai multe orase ca altfel n`are nici un farmec.
Carmen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -