Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: Ce ai alege ca tip de cursa ?
Cursa ILEGALA 219 59.03%
Cursa LEGALA 152 40.97%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-04, 19:50   #16
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

mai am participat la o legala la care liberele au durat ceva mai mult si ne-am dat de multe ori si vreau sa spun ca a fost super , mult mai misto decat alte dati ... daca ar fi asa mai des nu ar mai vota prea multa lume pentru ilegale ... dar cum NU este asa ...
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 20:48   #17
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Deci sa fie clar de la inceput... eu ma refere strict la situatia actuala de la noi : legala vs. ilegala
1 legale... te dai fericit bla bla bla... cand pleci... iei amenda pt centura, folie, gume... sau mai stiu eu ce... ca na ... asa se intampla acum..
VS.
Ilegala .. te dai cat de cat linistit cel putin la inceput ... apare si andrenalina... amenda... nu o iei decat daca te opreste garda ceea ce eu nu stiu sa se fii intamplat prea des... si cand s-a intamplat au fost motive intemeiate zic eu
2 legala ... intri intr-o anumita grupa de putere... dar nu am vazut pe nimeni sa spuna da mey uite am atatia cai de fapt si ma dau in grupa respectiva... nu ... fiecare intra cu ce are in talon... si de mult ori ce scrie acolo nu este in concordanta cu realitatea si te gandesti ca vai mi-am luat-o de la ala si nu stiu ce nervi si alte prostii
VS.
Ilegala .. nu intri in nici o grupa de putere... tu alegi cu cine sa te dai si cand sa te dai ... ai pierdut... asta este... ai castigat... felicitari.. oricum la ilegale ai mai mari sanse sa stii ce motor are cel cu care te dai decat la o legala
3 Legala ... ti-o iei de la cineva pt ca ai ratat o viteza sau mai stiu eu ce... toata lumea rade... nu prea mai ai ocazia sa-ti iei revansa...
VS.
Ilegala .. ai rata o viteza... nu-i nimik te mai dai o data la intoarcere ...

Concluzie... am ales Ilegale fara discutii
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 23:09   #18
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

mdea
sa vezi ce creste adrenalina cand termini liniuta intorci masina si vezi pe sensul pe care toma teai dat girofare....ninoninonino si unu cu capu pa geam...ros-albastru-ros-albastru
COObra is offline   Reply With Quote
Old 06-07-04, 23:31   #19
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

asa si unde ar fi problema nu inteleg? il vad asta este... imi vad de drum si ma duc acasa... pai daca toti ar sta sa gandeasca asa nu ar mai exista curse ilegale... si da mi s-a intamplat... nu ar fi o noutate sa vad ca vine garda cand ma dau... asta este... viata merge inainte... am trecut eu prin destule .. daca intrebi pe cine trebuie o sa afli cum mi-am spart eu spoilerul pe fata... bun si s-a intamplat ceva? nu... am permis am masina.. la curse tot vin... crezi ca este vreo problema in asta? tocmai pt simplul fapt ca am vorbit cu politia de cateva ori si nu numai eu stiu foarte bine ce trebuie sa fac... nu sa fug... pur si simplu intorc masina si plec linistit din locul ala... asta este... cum s-a mai discutat... nu au ce sa-ti faca si ei sunt constienti de asta... dar na... cineva vorbea de unitate... pai unde sa fii unit frate daca atunci cand vine garda toti fug de mananca pamantul... ai auzit vreodata ce spune garda cand ajunge aproape de tine... nu spune stati pe loc sunteti arestati in nici un caz... spune va rugam sa parasiti zona.. ce inseamna asta? normal nu trebuie sa-i sfidezi nici pe ei pt ca atunci se leaga de altele si iti fac probleme daca vor... dar atat timp cat ne respectam unii pe ceilalti nu vad de ce nu ar merge bine... eu unul nu-mi fac probleme de genul asta pt ca stiu ca totul se poate rezolva frumos ... vorbind nu cu scanduluri si chestii... ca nu sunt tare in gura daca stiu ca nu e cazul... dar parerea mea este ca daca exista respect... se poate ajunge la un consens...
Stiu ca am cam deviat de la subiect dar a fost o parere personala si argumentata... tu m-ai contrazis printr-o chestie de genul... de ce nu asa? pt ca nu vreau eu si atat... fara argumente fara nimik... oricum nu vreau sa te superi pe mine C00bra dar se vede ca nu prea ai treaba cu cursele... si iarasi ma repet e o parere personala si nu e spusa ca sa te jignesc sau nu stiu.. ti-am spus ce reiese din ce spui tu.. si ca sa mai spun ceva ca sa-ti divedesc ca nu e chiar asa rau cum pare... eu am scapat de 2 ori de radar pt simplul fapt ca am stiut sa vorbesc... o data 115km/h in localitate inspre mare... si nu am dat spaga... pana la urma s-a lasat cu un avertisment pt centura si nu exagerez... si o data cu 75km/h pe chei... ma luasem dupa o supernova in care erau 2 fete... si ne-a luat radarul pe amandoi... in 2 min am vorbit ce era de vorbit... omul a inteles si mi-a urat drum bun... chiar a mai facut si o gluma nelasandu-le pe ele sa plece pana nu plecam eu ... concluzie... se poate si asa...
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 00:19   #20
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

r3sp3kt marian20 ...ca mare adevaruri ai spus !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 00:59   #21
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

wow... that was deep.... respekt marian.. ai zis-o pe asta... imi place om care gandeste... acum imi cam pare putzin rau ca am votat legala.. a dat niste argumente puternice...
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 03:57   #22
pushtiulk

Stage 4
 
pushtiulk's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 178
Member of:
[Insomnia]
Default

Este mult mai frumos la ilegale pt ca treaba este mult mai organizata. Nu am vazut multe legale, dar mi-au ajuns cele pe care le-am vazut. Cel putin ultima legala de pe aeroport a fost un ***.

Respect all illegal street racers
pushtiulk is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 08:19   #23
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

ai dreptate Marian... daca jti sa te descurci cu Politzaiu e totul k.. problema apare cand nu jti poate ne dai si noua ceva ponturi sa jtim si noi cum sa-i vrajim respect! :P
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 10:27   #24
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

mdea
pai atunci dati un mail ceva la aia cu legal racing sa nu le mai faca.
mai era o problema da nu sa gandit nimeni la ea. dar ma rog.
si zicea cineva mai demult ca gaborii citesc forumu asta. si voi votati toti ca vreti la ilegale. si pe alt topic va dati numerele de la masina si pe altu numerele de telefon.
aveti cap.
marian da intr-adevar ai venit cu argumente.subiective. si eu am scapat de una de alta fara spaga. dar mai e o vorba ..ulcioru nu merge de multe ori la apa.
poate tu inca nu te-ai lovit de viata cum mam lovit eu si problema la tine si la multi altii este ca nu ganditi mai departe de seara sau ziua in care sunteti.
mai vorbim pe la un cico. mai ziceti si voi cand iesiti ca-s in concediu.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 11:02   #25
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Intr-adevar are dreptate marian... si mie imi plac mai mult ilegalele (desi nu particip). E mai multa adrenalina, cursele sunt mai stranse k in general se spune adevarata putere a masinii deci si showul e pe masura. Nimeni nu te opreste sa te dai de mai multe ori spre deosebire de legale unde te dai si dak ai pierdut ai ramas pe bara ca spectator... si intotdeauna poti sa-ti iei revansa mult mai repede decat la legale (unde trebuie sa astepti de la o etapa la alta... ).
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 11:21   #26
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

se pare ca a zis`o marian!
treaba cu numerele de telefon nu e rea, cu nr. de inmatriculare e mai nasol, cel putin al meu nu a aparut pe nicaieri pana in prezent.
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 12:46   #27
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

C00bra... intrebare... in H cand m-a intrebat garda daca eu particip la curse... ce am spus? am negat eu ca particip? nu.. am inceput sa rad cu subinteles... asta sunt eu ... de ce sa spun ca nu e asa cand de fapt asa e.. pai da... asta fac asta sunt... poti sa demontrezi in vreun fel ca este asa cum spun eu? poate sa fie o gluma nevinovata cu care sa te pun pe ganduri dar stii ca fiecare gluma are si un sambure de adevar... si ce daca imi dau numarul de tel si numarul de la masina? adik cand ma opreste garda nu-mi vede numarul de la masina sau ce? adevarul ca masina mea e si al dracu de greu de recunoscut... nici macar nu sare in ochi... cat despre chesti ca eu si altii nu gandim in perspectiva... cred ca glumesti... pai banuiesc ca tu nu gandesti in perspectiva... pt ca tu si altii spuneti ca daca se face pista nu or sa mai fie ilegale... este cat se poate de neadevarat... pana si atunci cand faci o cursa la semafor tot cursa ilegala se numeste... si astea le mai face si tata din cand in cand deci... nu e vorba de mine sau de nu stiu care aici... pot doar sa spun ca sunt realist... ah sau tu nu stii ca eu am facut cursa cu un vento negru de politie? si ca el m-a provocat la semafor... unde ar fi problema... dupa aia ne-am salutat si am plecat... oricine face asta si daca esti realist ai sa vezi ca asa ceva nu se poate stopa... faptul ca spun ca-mi plac ilegale inseamna ca sunt realist... nu incerc sa impresionez pe nimeni ca uite fa-mi aia si ma linistesc... pt ca stiu ce-mi poate capul... si stiu ca daca-l vad pe unu cu nu stiu ce masina noua langa mine si vreo ***** langa ... si amandoi se uita in basini la mine ca vai uite ce masina am si te fac si te dreg... nu o sa astept vreodata sa-i spun stii frate... avem pista ... vino acolo ca eu nu fac chestii din astea... nu.. am sa calc accelereatia la fund si o sa-i arat ce inseamna sa ia fum de la o masina pe care el poate o ia in ras... dar iarasi e o chestie ilegala... dar placerea e incomparabil mai mare cu cea de la o legala sau de pe o pista unde ma dau eu singur in masina contra altuia la fel si amandoi ne asteptam ca celalalt sa castige... dar adevarul e ca atunci cand aveam si eu motor de 2000cc nu prea ma pasiona... eh... era destul de greu... multe emotii la prea mult masini... dar de atunci s-a mai schimbat situatia... incearca si tu sa te uiti la fata unuia cu bmw nou dupa ce si-o ia... si daca mai are si ***** in masina... nu ai sa uiti fata aia niciodata.. o sa te bantuie toata viata ta si o sa vrei mai mult... si repet... vrei gandire in perspectiva? ok... uite cum va eu lucrurile.. plec de acasa.. ma urc in masina.. ies din parcare cu gandul sa ma duc la pista de drag.. la primul semafor dau de vreo masina care vrea sa para mai suparata iar soferul si mai suparat... am plecat am facut o scurta cursa de incalzire ca doar na.. ma duc la curse... pe drum dau de altu care vrea ma depaseasca si spun hai sa vad ce stie masina mea... si-i dau 220 .. poate prin localitate sau pe afara... asta este... am facut si a doua cursa... oricum tot la curse ma duc asa ca nu e o problema.. ajung la pista... fac cateva curse plec... daca am castigat ceva pe acolo fericit... hai sa mai fac cateva pe drum.. de fericire... daca pierd la pista.. plec suparat... plin de nervi... si pe drum pe oricare il gasesc mai slab il iau in primire ... dreaq trebuie sa ma simt si eu bine nu? si uite asa pana cand fac eu o legala... mai fac 10 ilegale pe langa... am gandit destul de in perspectiva?
P.S: tu crezi ca daca eu sunt la masa cu o blonda si ma intreaba daca imi plac blondele sau brunetele o sa-i spun ca blondele? niciodata ... ii spun ca-mi plac bruneteleca sa nu si-o ia in cap... si daca face greseala sa se faca bruneta... o intreb daca cumva ii lipseste simtul umorului (intelegeti ce vreti din ce am spus aici)
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 12:58   #28
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

:P bravo mariene a inceput sa-mi placa sa-tzi citesc posturile
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 13:05   #29
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

..da! ai perfecta dreptate !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 07-07-04, 13:26   #30
AvataR

Stage 3
 
AvataR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 150
Default

eu unul nu particip ca nam cu ce -sunt spectatorul nelipsit daca ar fi sa aleg as alege ilegale pt ca o dai cand ai chef.legalele se tin f rar (mai deloc) si alea se tin ziua.(vara sunt peste 40gr si nu preati arde).oricum nu sa intamplat nimic grav pana acum la noi de genul accidente rutiere sau blocaje in trafic ca iau lasat sa treaca si tocmai deasta cred ca politia din craiova ar trebui sa fie mai indulgenta cu asemenea manifestatii.
__________________
IN CURAND! DIAGNOZA ELECTRONICA PENTRU PENTRU POSESORII DE ROVER MG TOATE MODELELE SI LAND-ROVER TOATE MODELELE PANA IN 2005 - CU TESTER ORIGINAL REPREZENTANTA DEDICAT ROVER MG LAND ROVER - ROVER MG LAND ROVER DEDICAT PENTRU TOATA GAMA ROVER-MG SI LAND-ROVER pana 2005!

Rover-MG Club Romania!
AvataR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -