Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: Ce ai alege ca tip de cursa ?
Cursa ILEGALA 219 59.03%
Cursa LEGALA 152 40.97%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-04, 13:21   #46
drejnev

Stock
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1
Default Re: Ce ai alege intre o cursa ILEGALA si una LEGALA. Argumen

as alege-o pe cea ilegala ca sunt o fire care adora riscul si senzatiile tari, dar acestea au devenit foarte costisitoare in sensul ca a trebuit sa ma duc de 2 ori pana acum la Udiste sa dau niste spagi mari sa nu imi suspende permisul si sa nu platesc acele amenzi de 20 mil*2.
drejnev is offline   Reply With Quote
Old 10-07-04, 15:57   #47
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

curse legale ... sunt curse legale. iar legile nu sunt numai pentru prosti. atata timp cat noi nu putem pricepe asta degeaba urlam la politisti ca sunt prostii ca ne urmaresc si alte din alea. lucrurile se misca greu in directia buna dar se misca. ar trebui sa le ajutam.
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 10-07-04, 20:34   #48
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

corect
cum mai e la timisoara?
COObra is offline   Reply With Quote
Old 12-07-04, 08:24   #49
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

merje merje ... va asteptam in august la LR! uite akimoto tocmai isi mai face ceva pe la masina ... a inceput sa stranga gasca mai mare si pe la noi ... e bine!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 12-07-04, 13:48   #50
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

dap, pun niste stickere cu flacari...ca sa alunece mai bine aeru'
am mai spus-o, eu chiar ma gandesc sa nu mai particip la legale, atata timp cat nu ni se ofera timpul realizat...chiar daca imi place mai mult senzatia decat la ilegale
vreau sa spun ca e foarte placut sa stii ca mii de oameni sunt cu ochii pe tine...
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 12-07-04, 14:55   #51
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Legalele sunt legale pana la urma...nu mai esti stresat cu carnetul, cu amenzi si alte chestii. Ce ar tb sa inteleaga politia e ca nimeni nu-si doreste sa ramana in ilegalitate, se doreste ca pt toata lumea sa fie bine.
  Reply With Quote
Old 12-07-04, 21:42   #52
vvv_vali

Stock
 
vvv_vali's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4
Default

Cursa ilegala = frumusete; Legala = ... hehehehe legala.
Cine da legalitatea pe o plimbare la ocrotitorii legii si ai linistii stradale???
Hehehehe ... eu!!!!
vvv_vali is offline   Reply With Quote
Old 12-07-04, 23:13   #53
vvv_vali

Stock
 
vvv_vali's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4
Default

Va salut din nou!!!!

Am auzit cea mai mare prostie din viata mea!!!!!!
Am pus intrebarea asta unui prieten tot cu cursele in cap si stiti ce mi-a raspuns??? Ca la cursele ilegale se inhiba din cauza politiei care vegheaza!!! Nu stiu daca ati mai pomenit asa ceva, dar ma rog!
Intrebarea se pune \"De ce se produc accidente atunci cand vine politia la o cursa ilegala?\", pai daca nu ar cadea si ei pe acolo cine ar mai fugi cu masina??? Deci ar fi o cursa ilegala dar fara accidente. De fapt marea ilegalitate a curselor de acest fel consta in gradul mare de risc pe care il reprezinta la tulburarea circulatiei pe drumurile publice si posibilitatea producerii de accidente.
Asa cum a spus si BogdanCMS, daca s-ar face cursele pe un drum fara circulatie, unde ar mai fi ilegalitatea?!!??!
Oricum este sabie cu doua taisuri, indiferent cat de mult ne-am stradui o cursa ilegala tot ilegala o sa ramana pentru ca asa este catalogata si asa va ramane de acum incolo.

Intrebarea mea este: cat de mult ne vom mai asuma riscul de a fi prinsi?? Pana vom pierde carnetul (care il au), pana ne vom umple de amenzi sa nu le putem duce, pana vom strange dosare penale la metru (inaltime), pana vom ajunge sa tragem linie si cand vom face calculul vom vedea ca legal e mai linistit.
Scopul ar trebui sa fie alergatul si omoratul motoarelor nu fuga de politie si (Doamne fereste) vreun accident, asa ca de ce sa nu ne gandim noi si la somnul linistit al domnilor din Politie si noi sa ne vedem de ale noastre!?!?!?
vvv_vali is offline   Reply With Quote
Old 13-07-04, 03:23   #54
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Legala

As alege legala, dar ar trebuii sa existe conditii sa poti sa desfasori oricand ai chef o legala.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 13-07-04, 16:27   #55
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Un post ceva mai lung

tot ce-mi dorec eu in aceasta problema, este sa pot iesii cu prietenii la o intalnire pe pista asa cum ies cu ei la terasa. De ce ma2a nu pot sa ma intalnesc si eu saptamnal cu alti pasionati de masini SI sa facem o liniutza sa vb alaturi de masinile noastre. ce ii costa pe \"alesii\" nostrii sa ne dea si noua un astfel de loc. Cred ca aceste adunari ar fi unele dintre cele mai pasnice deoarece acest sport nu ne permite consumul de bauturi alcoolice, astfel scandaluri nu ar exista , accidente poate cel mult ceva absolut intamplator si nefericit (sa i se rupa la unu vreo roata sa-i bubuie motorul sau mai stiu eu ce), iar orice rivalitate ar fi rezolvata mai mult ca sigur pe pista.

Sa avem un loc unde sa nu tulburam linistea nimanui, un loc al nostru, ce se intampla le semafoare nu cred ca e subiectul discutiei noastre.
Eu nu inteleg de ce politia asteapta sa ne intalnim \"ilegal\" si apoi sa vina sa ne trimita acasa? nu pot sa ne zica de la bun inceput baieti&fete ducetziva direct in nu stiu ce loc (sa aleaga ei unul) ca acolo nu o sa va deranjeze nimeni.

Absolut vreau curse legale, nu ilegale.
Dar cum poate exista notiunea de cursa ilegala ata timp cat nu se ofera o alternativa. (organizatorii curselor legale sa nu se supere pe mine, cand spun ca nu exista o laternativa pt ca dupa mine chiar nu exista. ceea ce faceti voi sunt dupa parerea mea curse legale \"private\" se desfasoara de cele mai multe ori pe un teren privat, ..... deci in mare parte nu au de a face cu drumurile publice).

Vreau un loc unde asa cum ies cu prietena la terasa sa pot iesi si cu masina.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 13-07-04, 16:37   #56
disco3

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 347
Default

am si votat si , aleg oricum ILEGALA. Nu-i vorba ca am fost pe la toate legalele, inclusiv la TM, cam costisitoare treaba dar asta este, dar parca la legale se pierde o gramada de vreme de dai cu cine vor organizatorii, se intimpla de cele mai multe ori ca de ex. la grupa B de 90-115 CP sa fie masini de 150 CP, de care toti stiu ca au motoarele schimbate si se vede cu ochiul liber dar nimeni nu zice nimic, si te dai odata cu unul din ala ai pierdut si gata. Ungia-n git. Dar pe nedrept.
Cine nu e de aceasi parere sa zica acum si aici, ca pe pista la Baneasa toti faceau git pe teme de-astea. Mai are rost sa zic acum de ce prefer o ILEGALA? unde ajungi si nici nu opresti motorul doar ii zici unuia \"hai frate ne dam\" si gata. si te dai cu cine vrei TU nu cine te obliga altii!!! Iar la faza cu POLITIA, da sunt de acord cu SHA sua cu FORD_V6 nu mai stiu cine a zis si pe unde, nu sunt de accord cu fuga, ce poate sa-ti faca?
Daca stai pe loc ai facut pana iar daca erai in mers... erai in mers, si gata... PA LA REVEDERE!!!
__________________
DON`T DRIVE FASTER, THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY...
E 30....
W 210...
Honda NX 650..
disco3 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-04, 16:44   #57
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

200sx... pai nu o sa dea nimeni cadou asa ceva...in nici un caz statul...e economie de piata...
Si la faza ca s-ar face cursele legale pe domeniu privat.... pai altfel nici nu s-ar putea.. si in comparatia ta cu terasa.. terasa nu e \"publica\" e \"privata\".....

------
legat de:
Quote:
Originally Posted by \"200SX\"
in fine nu am nimerit prea bine compartia.
mai multe detalii am postat pe
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=1744&start=15
...nu am gasit nici un post al tau acolo
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 13-07-04, 17:17   #58
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Comparatie

in fine nu am nimerit prea bine compartia.
mai multe detalii am postat pe

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=1744&start=15

pt ca aici ar fi fost offtopic
200SX is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 14:19   #59
Nitro00

Stage 2
 
Nitro00's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 30
Default

Salz alll ..... eu as alege ilegala de ce pentru ca ..... doza de adrenalina este mult mai mare ..... ne strangem cateva masini ..... ne dam de doua trei ori shi plecam dar asta include shi riscurile cu politia ..... ceea ce la legale nu sunt .... nu zic ca sunt rele shi cursele legale dar acolo te dai .... ai un picutz de adrenalina .... shi gata aici la ilegale .... e cu totul altceva ... oricum din tot topicul am observat ca parerile sunt impartzite ... Respekt Allll riders !!!
Nitro00 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-04, 15:53   #60
SpyDer_ThE

Stage 3
 
SpyDer_ThE's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 157
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

E frumos la ambele dar parca mai frumos e pe strada noaptea . Akimoto super tare masina sa-ti traiasca mult la rpm-uri mari !!!
SpyDer_ThE is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -