Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-08, 18:33   #466
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
una e masina de strada alta e masina de raliu care costa 200.000 euro ... mai vrei ceva ?
omu cu evo gri a tunat-o conservativ. face drumuri de mii de km cu ea si nu ii e frica ca il lasa in drum. asta e tuningul nu o besina care merge 1data la 2 luni de zile. nu ma refer la evo-ul lui ono.
colegu SEJ spunea ca sunt la egalitate.exact cum ai spus si tu sunt 2 masini diferite.si stai linistit ca stiu si cum si ce a bagat baiatu de la braila oricum bv lor ca au ajuns la nivelul asta
__________________
VW Golf 2 GTI(produs energizant cu un continut ridicat de adrenalina).
A se administra in cazul dependentei grave de birou.
geo_34 is offline  
Old 17-11-08, 18:35   #467
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Sincer astia care va certati acum stricatzi toata frumusetea sportului si va promit ca inchidem topicul si bagam sanctionari pt jigniri , sunt si unii moderatori de aici care au participat cum am fost eu si inca cativa colegi , care unii am pierdut chiar in finale sau semi-finale , cu masini care aveau cel putin 40 de cai peste noi , SI CE???
Oameni buni asta este sportul si trebuie sa ne bucuram ca avem parte de el , eu si altii am avut fair play in noi si am mers si am strans mana celor care ne-au batut , si stiti de ce? pentru ca au plecat de la platforma de cai originali ai masinii si au ajuns sa o modifice cu mai mult decat noi sau mai putini decat altii , bravo lor !!! eu ma bucur ca am participat si asta ma indeamna sa particip de fiecare data , sa am un gust bun decat unul amar care il lasati voi prin certurile astea de aici!
Daca ei au facut rau ca le`au ridicat cu cap in cai putere , nu va enervati si certati , mai bine invatzati , fiecare le face in timp asta inseamna si voi cei care va plangeti!
Numai bine si incetati cu certurile si jignirile
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline  
Old 17-11-08, 18:36   #468
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

mama cata cearta de aiurea.nu inteleg de ce.baietzi are cineva filmuletze de la grupa ddddddddd?sau vreun filmuletz cu gti eip la nr?
naka66vio is offline  
Old 17-11-08, 18:52   #469
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Smile Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
Sincer astia care va certati acum stricatzi toata frumusetea sportului si va promit ca inchidem topicul si bagam sanctionari pt jigniri , sunt si unii moderatori de aici care au participat cum am fost eu si inca cativa colegi , care unii am pierdut chiar in finale sau semi-finale , cu masini care aveau cel putin 40 de cai peste noi , SI CE???
Oameni buni asta este sportul si trebuie sa ne bucuram ca avem parte de el , eu si altii am avut fair play in noi si am mers si am strans mana celor care ne-au batut , si stiti de ce? pentru ca au plecat de la platforma de cai originali ai masinii si au ajuns sa o modifice cu mai mult decat noi sau mai putini decat altii , bravo lor !!! eu ma bucur ca am participat si asta ma indeamna sa particip de fiecare data , sa am un gust bun decat unul amar care il lasati voi prin certurile astea de aici!
Daca ei au facut rau ca le`au ridicat cu cap in cai putere , nu va enervati si certati , mai bine invatzati , fiecare le face in timp asta inseamna si voi cei care va plangeti!
Numai bine si incetati cu certurile si jignirile
nota 10
geo_34 is offline  
Old 17-11-08, 18:54   #470
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

EID are la numar si e Speeder s-a dat cu o pisica (nush ce e de vazut in filmuletu ala) si dupa cu UGA ... la fel nimic de vazut a avut aceeasi soarta ca si mine ...

eu tot zic ca daca UGA nu venea eu cu Speeder am fi fost in finala ... dar asta e, aceea e o masina care e bine gandita si va domina grupa pana cand o sa apara altcineva care sa isi dedice masina unor intreceri de genul acesta... (poate un GTi normal cu turbina K04, injectoare, pompa de benzina, soft si LSD)

p.s.: si poftim si cateva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	30113379deb8b60a28db5eab734b2a46ed2c2b5.jpg
Views:	171
Size:	79.1 KB
ID:	702928   Click image for larger version

Name:	P1010435.JPG
Views:	139
Size:	78.6 KB
ID:	702929   Click image for larger version

Name:	P1010431.JPG
Views:	200
Size:	75.8 KB
ID:	702930  

Click image for larger version

Name:	P1010437.JPG
Views:	169
Size:	79.2 KB
ID:	702931   Click image for larger version

Name:	P1010441.JPG
Views:	179
Size:	66.3 KB
ID:	702932  
Achim is offline  
Old 17-11-08, 18:54   #471
dee jay

Stage 1
 
dee jay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 15
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Super tare ... mai asteptam la Braila astfel de evenimente...am inteles ca urmatorul este prin aprilie 2009 cam pe 20
dee jay is offline  
Old 17-11-08, 18:57   #472
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
EID are la numar si e Speeder s-a dat cu o pisica (nush ce e de vazut in filmuletu ala) si dupa cu UGA ... la fel nimic de vazut a avut aceeasi soarta ca si mine ...

eu tot zic ca daca UGA nu venea eu cu Speeder am fi fost in finala ... dar asta e, aceea e o masina care e bine gandita si va domina grupa pana cand o sa apara altcineva care sa isi dedice masina unor intreceri de genul acesta... (poate un GTi normal cu turbina K04, injectoare, pompa de benzina, soft si LSD)

p.s.: si poftim si cateva poze
scuze eid stiu masina f bine)a mea si a lui sunt asemenatoare ca modificari si soft si am vb cu el sa ajungem impreuna la braila dar eu nam putut ca nu a fost gata masina din pacate.asta e.eu am lsd mai imi trebuie kitul gt2871rs de la vf engineering care va veni curanb.bafta
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline  
Old 17-11-08, 18:59   #473
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

imi povestea ceva de masina ta si ca trebuia sa va "vedeti" prin Buc cu o zi inainte ...
am ajuns eu cu el pana la urma
Achim is offline  
Old 17-11-08, 19:01   #474
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

poate da dumnezeu sa ma vad cu el miercuri sau joi cand sper sa fie gata masina.bafta si numai bine.facem offtopik)
naka66vio is offline  
Old 17-11-08, 19:03   #475
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
pls are cineva filmuletze cu uga vs gti speeder rosu cu nr eip sau filmulete cu acest gti?
ce l-a mai omorat pe speeder!i-a rupt ficatii la ..... ca sa-l citez pe prietenul tau softist!de altfel nu stiu cine a castigat dintre cei cu sigla- geam!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 17-11-08, 19:09   #476
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

e si normal sa il bata uga si pe tine te batea nu stiu de ce te dai atat in spectacol si daca e vb de sigla vezi ca a facut cupra cu sigla care aia vuto si u in fatza la alta cupra cu alta sigla.numai la sigle tie gandul.doamne doamne ce mai lume!!
naka66vio is offline  
Old 17-11-08, 19:16   #477
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
ce l-a mai omorat pe speeder!i-a rupt ficatii la ..... ca sa-l citez pe prietenul tau softist!de altfel nu stiu cine a castigat dintre cei cu sigla- geam!
uneori esti aiurea sa mor eu
si pe tine te arde GT-R ... nu ?!
inteleg ca aveti boala unu' pe altul dar pana la urma ...
astia cu RBN (kiar sunt impartial ca mie nu imi face niciunul soft) au demonstrat ceva (vezi Alecs cu Cupra vs Cupra Dimsport) ... restu e cancan
Achim is offline  
Old 17-11-08, 19:19   #478
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
e si normal sa il bata uga si pe tine te batea nu stiu de ce te dai atat in spectacol si daca e vb de sigla vezi ca a facut cupra cu sigla care aia vuto si u in fatza la alta cupra cu alta sigla.numai la sigle tie gandul.doamne doamne ce mai lume!!
vezi k era o replica la ce se posteaza de fraieri pe hi5 iar despre cupra.....vezi ca una era goala fara nimic in interior iar cealalta era cu interior!deci poate intelegi ce si cum si sa nu uitam ca pana ieri cupra noastra a fost mereu in fata cuprei voastre!gata cu offtopicul!
yoda is offline  
Old 17-11-08, 19:26   #479
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Nu mai bagati in seama toti frustratii cu masini de pasarici se agita si ei dp margine pt k de altcva nu sunt in stare


Asteptam poze si filme
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 17-11-08, 19:30   #480
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

si totusi poze si filme ?
la grupa C am mai vazut ... dar nu de la inceput ... nu am vazut nici un film cu 3-ul de mai jos (in special vs seria 5):

multumesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	16112008.jpg
Views:	117
Size:	267.0 KB
ID:	702995   Click image for larger version

Name:	16112008(001).jpg
Views:	109
Size:	240.3 KB
ID:	702996  
__________________
https://img515.imageshack.us/img515/728/lcosignature.jpg
ocaruntu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -