Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-10, 19:49   #346
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by erickutz View Post
rzn_vl, de ce nu i-ai spus-o lui in fata daca asta crezi?

Hai sa revenim on-topic, pana la urma a fost un eveniment reusit, unde stewarzii chiar si-au facut treaba, iar organizatorii nu sunt de vina pt proasta incadrare pe grupe.
Ai dreptate. Pana la urma organizatorii si-au facut treaba cu plusuri, cu minusuri sunt de admirat ( o alta locatie legala eu nu stiu ) asa ca hai sa ajutam sa indreptam minusurile cu un limbaj mai frumos... Iar faza cu incadrarile - pe bune - nu cred k putea cineva sa aproximeze puterea fiecaruia ( mai ales la turbo ). Asa ca tot noi participantii suntem putin "parsivi". La cat mai multe legale zic eu...
__________________
Condusul e ca si dragostea: intai te dai pe doua trei harburi si apoi ramai pe BMW...
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 19:51   #347
phar3ll

Stage 5
 
phar3ll's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 639
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Foarte buna organizarea din punct de vedere al unui spectator, calitatea spectacolului oferit de participanti a fost ok, imi pare rau ca nu am reusit sa ma inscriu(datorita unor probleme familiale), dar constat ca erorile estimate de mine cu ceva timp in urma au aparut si chiar cei cu care am vorbit in contradictoriu pe forum sunt nemultumiti de incadrarea in grupa a unor masini.
Sper ca pe viitor sa se pastreze ce a fost mai mult decat bine la aceasta competitie si sa se incerce corectarea problemelor aparute.
Felicit organizatorii pentru eveniment si sper ca la anul sa fie cat mai multe competitii de acest fel.
phar3ll is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 19:55   #348
erickutz

Stage 4
 
erickutz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 182
Member of:
[SKODA]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by rearhorse View Post
care a fost pana la urma clasamentul la grupa A ?
1. Seat Leon 1.9tdi - Bybanu - 14.0x
2.Octavia 2 1.9tdi - Eu - 14.28
3.Octavia 2 1.9tdi - 14.5x

Restul timpilor nu ii stiu.
erickutz is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:12   #349
ciupene

Stage 1
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 10
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Danny-future STN View Post
O cursa de ca**t cu oameni de ca**t (organizatorul pi**ii de la premiere), niciun fel de bunavointa in a-si repara greselile, nici macar cand sunt trasi de maneca ca gresesc.
Cum puteti sa va urcati pe podium cand toata lumea spune ca nu aveti ce cauta acolo (grupa c) si ca sunteti niste hoti, sclavilor ??? Sper ca vi se si sparsera "trofeele" pana acasa, chiar si motoarele !!!!!
E valabil si pentru baietii de la bucuresti de la grupa E, carora SIX-u' (Audi A4 2.0TFSI) le-a ametit visele la timpi, dar ei nu au inteles nimic, probabil din ameteala provocata de cum fuge Audi pe langa cotetzele lor, si au inteles k ar fi mai bine sa fie nesimtiti si sa intoarca spatele, preferand sa plece in postura de "castigatori" in cel mai rusinos mod posibil !!!!!
In felul asta o sa ajungeti toti departe , "castigatorilor" !!!!
RUSINEEE !!!!!
aloooo tzaranoiule cu daewoo ).... tu esti un soi de pupincurist..... ce te-a durut pe tine ca nu ai luat diploma )........auzi gogule .....lasa-mi un reply cu adresa shi tzi-o trimit eu pe a mea .......inca ceva ... credema ca probabil tu nu o sa in viatza ta acces la cotetzele pe care le-au avut baietzii de la grupa E
ciupene is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:20   #350
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by ciupene View Post
aloooo tzaranoiule cu daewoo ).... tu esti un soi de pupincurist..... ce te-a durut pe tine ca nu ai luat diploma )........auzi gogule .....lasa-mi un reply cu adresa shi tzi-o trimit eu pe a mea .......inca ceva ... credema ca probabil tu nu o sa in viatza ta acces la cotetzele pe care le-au avut baietzii de la grupa E
Prietene, taran esti tu, si toti cei care si-au luat azi diplome, cum se iau si permisele la voi !!! Iar diploma aia o poti folosi pe post de hartie igienica !!!
Foarte dragut sa va ascundeti in spatele unui cont creat doar pentru a posta odata !!!
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:22   #351
ciupene

Stage 1
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 10
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

mi-e mi-a placut ......in mare parte..... m-a deranjat faptul ca ne-am putut da decat de 2 ori cronometrat shi apoi a fost putzin japca .... cine apuca sa se dea de mai multe ori bine ..... cine nu sa fie sanatos.......jandarmeria si politzia super ok ..... oameni intzelegatori nu s-au creat cine shtie ce incidente shi alte prostii........
Urat e ca se gaseshte cate un ajutor de bagator in seama sa faca el sa critice..... sau cate unu care zice ca l-a intrecut celalalt pentru ca a ratat-o pe a 3-a )..... cum potzi sa faci asha ceva ).... dupa ce ca eshti bolovan shi nu shtii sa conduci putzin mai agresiv ..... te mai shi lauzi )......( lume lume nu am shtiut unde sa o mai gasesc pe a 3-a ) mi-e mi s-a parut super ok ...... pe boshorogu ala nu prea l-am halit nici eu mai ales pentru faptul ca a avut el ambitzia sa se termine la 3 shi nu la 4 ....... mancatori de cacat ( au crescut taxa pentru cupe shi rahaturi ) shi au dat 2 bucatzi de plexi ......
in rest a fost super bine .........
respect night angels .... clubul din care fac shi eu parte .... pentru eforul pe care l-au facut...... bafta tuturor
ciupene is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:25   #352
world cars

Stage 5
 
world cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 921
Member of:
[DACIA]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Terminati baieti cu cearta sincer ,mai bine va certati cu poze...altii numai zic nimic ,am venit cu un prieten la grupa C cu audi a3 1.8 T dar avea cutie hidramata asa in fine,cum se putea ca in grupa C sa vina ditamai BMW-u cu 190 si ceva de cai sau cati avea ... in fine .Bafta
world cars is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:26   #353
alex66six

Stage 5
 
alex66six's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 315
Member of:
[AUDI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by radubmw View Post
Ai dreptate. Pana la urma organizatorii si-au facut treaba cu plusuri, cu minusuri sunt de admirat ( o alta locatie legala eu nu stiu ) asa ca hai sa ajutam sa indreptam minusurile cu un limbaj mai frumos... Iar faza cu incadrarile - pe bune - nu cred k putea cineva sa aproximeze puterea fiecaruia ( mai ales la turbo ). Asa ca tot noi participantii suntem putin "parsivi". La cat mai multe legale zic eu...
sincer ! O MARE DEZAMAGIRE!
nu vorbesc de organizare, de cum sa desfasurat concursul,de una alta
dar cum e posibil sa spui la organizator ca s a facut o greseala la premierea grupei IAR EI SA SPUNA CA IMI DAU PREMIU DE CONSOLARE?????????
IANCULE BAGATI L IN ...!!!!!!!!!!!
NU PT CUPE SI DIPLOME VIN!
DIN PARTEA MEA ESTI UN MARE NESIMTIT!
NU CA ORGANIZATOR,CA OM!
alex66six is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:35   #354
ciupene

Stage 1
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 10
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Danny-future STN View Post
Prietene, taran esti tu, si toti cei care si-au luat azi diplome, cum se iau si permisele la voi !!! Iar diploma aia o poti folosi pe post de hartie igienica !!!
Foarte dragut sa va ascundeti in spatele unui cont creat doar pentru a posta odata !!!
alooooo...... gogule abia acu am creat un cont ...numai si numai pentru a-ti da un raspuns la toate aberatziile care itzi ies din creierashul tau cel mic...... nu m-au pasionat discutziile pe forumuri in viatza mea ........ de ce sa imi pierd vremea contrazicandu-ma cu unu ca tine ....

bmw e30
ciupene is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:38   #355
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by ciupene View Post
alooooo...... gogule abia acu am creat un cont ...numai si numai pentru a-ti da un raspuns la toate aberatziile care itzi ies din creierashul tau cel mic...... nu m-au pasionat discutziile pe forumuri in viatza mea ........ de ce sa imi pierd vremea contrazicandu-ma cu unu ca tine ....

bmw e30
Cand poti cumpara o cupa, mda, ai si tu dreptate ...
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:38   #356
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
care 3.......



care 5? /
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:39   #357
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

rzn_vl vad ca nu esti in stare sa porti un dialog normal...vad ca trebuie sa iti repet....zdrente sunt persoanele apropiate tie.
Daca tu traiesti frustrari adunate din copilarie, si nu stii sa pierzi...asta nu inseamna ca trebuie sa jignesti fara sa cunosti macar persoana respectiva. Si oricum...degeaba incerc sa iti explic sau sa port un dialog cu tine pentru ca esti limitat.
Daca ai atatea de reclamat....de ce nu te-ai dat la libere cu skoda sau mercedesul respectiv (ca vad ca de ei 2 esti foarte deranjat).
Nu te mai "incorda" atat...ca nu are rost acum....ti-am explicat si in PM.
Daca nu esti instare sa ai un dialog fata in fata, nu mai sta ascuns in spatele tastaturii "aruncand" cu putinele cuvinte pe care le cunosti in toata lumea.
Nu se poate spune ca a fost o cursa organizata prost....ci grupata aiurea. Inca suntem intr-o tara in care cursele se organizeaza pe strazi (cu franare in curbe etc), unde unii participanti vin cu masini (ca sa nu spuc cazane) doar cu motor (fara frane, suspensie sau alte elemente de securitate)....intr-o tara unde unora li se pare ca totul e facut aiurea, ca toti fura, ca ei si masinile lor sunt cele mai tari etc, in care frustratii jignesc si nu pun mana sa incerce sa organizeze o cursa pt ca e mai usor sa foloseasca un vocabular de 3 cuvinte (invatat de la stirile protv).....sau pur si simplu nu se mai inscriu in astfel de grupe/organizari etc.
Din pacate sunt cam putini participanti la astfel de evenimente care au maturitatea necesara pt asa ceva (unii dintre ei...nu au venit...pt ca nu au vrut sa aiba parte de un astfel de tratament).
__________________
Ford Power
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:43   #358
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Inca de la inceput am spus ca organizatorii nu-si asuma responsabilitatea incadrarii corecte in grupe.
Organizatorul nu are rol de jandarm.
Trebuie sa fie totusi atent la sesizarile participantilor si sa ia masurile necesare atunci cand este anuntat .
Cel, cei care au beneficiat de subincadrare ..., urat din partea lor.
Descalificarea si excluderea din concurs era masura corecta!
Vad si alte nereguli care lasa de dorit si-mi pare rau pentru ele, iar acum dupa e greu de indreptat.
Ii inteleg pe oamenii care se plang le inteleg orgoliul si cred ca oricare organizator trebuie sa fie mai atent pe viitor, insa nu am vazut cursa 100% perfecta nici macar in alte tari.

Sunt convins ca totusi este un plus fata de cursa anterioara si e bine de apreciat.


am sesizat de "N" ori pe domnul cu mustata...ca la grupa C sunt 2 masini (bmw 325i) cele de GJ cu 192 cai stock...a zis ca ia masuri....degeaba....asa a ramas...bashca...au mai intrat inca 3 la fel 192 cai...nu mi se pare corect ca la grupa C unde scria clar 136-166...sa intre cei cu 192....URAT!!!!!.....

in rest....cinste lor...descuracretilor....cu ocazia asta mi`am facut amici buni....sper sa ma mai intalnesc cu ei si la urmatoarele curse....
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:48   #359
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
La ce grupa au fost aceste doua BMW-uri ?
la C....si inca 3 tot de 192 de cai...motoare 2.5
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 20:51   #360
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
la C....si inca 3 tot de 192 de cai...motoare 2.5
Pai frate ce zici tu acuma ,reiese 5?Si nu mai aruncati arfirmati asa la intamplare,veniti cu dovezi sa vedem si noi..
GTXR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -