Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-10, 13:23   #46
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

unde este formularu?
scuzati daca este mai sus si nu l am vazut.am ochelari )
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 13:24   #47
phar3ll

Stage 5
 
phar3ll's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 639
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

o lista cu inscrisii pana acum? sau o actualizare la 2 zile?
phar3ll is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 13:37   #48
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

pharell, e a doua cursa la care comentezi mult si faci mai nimic... Cursele de drag NU sunt facute pentru masini STOCK .(PUNCT).Nimeni nu vine sa vada masini de 18sec/402m. . Este absolut numai treaba ta daca vrei sa participi cu masina stoc,nimeni nu te impiedica,numai ca este aberant sa consideri ca fiind cazul tau cel ce ar trebui sa defineasca normalitatea iar ceilalti trisori cumva! NU este concurs de indemanare,ci un concurs in care TOCMAI asta se testeaza: Eficienta modificarilor aduse masinii pentru rezultate cat mai bune in acceleratie pe linie dreapta si distanta de sfert de mila ! Daca un concurent a plecat de la 50 cai si adaugand turbo (exista coeficient 1.6x) a ajuns la 150cai, BRAVO lui ! O sa-i spulbere pe toti cei din clasa respectiva,si mi se pare firesc sa fie asa. Din pacate pentru eveniment si din fericire pt tine(se pare) ,vor fi si multi cu masini stock sau aproape stock cu care "sa-ti verifici masina"

cosminpilot,remarca asta mi se pare usor deplasata
Quote:
...Intr-adevar ceea ce se declara la inscriere, aceea va fi incadrarea, dar cine risca sa intre la final la categoria contestatii o sa fie mai jenant.
E complicat sa stabilesti exact diferenta de putere fata de ce e in talon, insa o marja estimativa se poate face in functie de dotari suplim (admisie, intercooler, parametri de inj. pe diagnoza OBD ...) ...
...adica ce vrei sa insinuezi,ca daca vezi tu un fmic de 10L in locul smic de 4L,mai pui inca 10cai,daca vezi un plenum generos,mai adaugi 15 cai si 20NM si reincadrezi masina conform acestor estimari?....SAU ?! Sebi,ce parere ai de treaba asta ?!...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 13:41   #49
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Ochiometric Dyno
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 13:48   #50
rearhorse

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 330
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Quote:
Originally Posted by phar3ll View Post
ok atunci la ce mai facem grupe?
hai sa ne dam la liber ne alegem fiecare un concurent si aia e.cum am spus si in postul pe care l-ai comentat de ce sa ma inscriu la o grupa net inferioara mie? ca sa fiu sigur ca o sa castig?
organizarea pe grupe presupune alinierea la start a unor masini cu performante relativ apropiate(~25-30 de cp) corelate cu datele din talon ale masinii.
este si subliniat in afis, puterea declarata de participant
NU CONTEST MERITUL PARTICIPANTULUI
consider ca lascarica ti-a raspuns si a pus punctul pe i , inchei aici .
rearhorse is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 14:03   #51
phar3ll

Stage 5
 
phar3ll's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 639
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
pharell, e a doua cursa la care comentezi mult si faci mai nimic... Cursele de drag NU sunt facute pentru masini STOCK .(PUNCT).Nimeni nu vine sa vada masini de 18sec/402m. . Este absolut numai treaba ta daca vrei sa participi cu masina stoc,nimeni nu te impiedica,numai ca este aberant sa consideri ca fiind cazul tau cel ce ar trebui sa defineasca normalitatea iar ceilalti trisori cumva! NU este concurs de indemanare,ci un concurs in care TOCMAI asta se testeaza: Eficienta modificarilor aduse masinii pentru rezultate cat mai bune in acceleratie pe linie dreapta si distanta de sfert de mila ! Daca un concurent a plecat de la 50 cai si adaugand turbo (exista coeficient 1.6x) a ajuns la 150cai, BRAVO lui ! O sa-i spulbere pe toti cei din clasa respectiva,si mi se pare firesc sa fie asa. Din pacate pentru eveniment si din fericire pt tine(se pare) ,vor fi si multi cu masini stock sau aproape stock cu care "sa-ti verifici masina"

cosminpilot,remarca asta mi se pare usor deplasata ...adica ce vrei sa insinuezi,ca daca vezi tu un fmic de 10L in locul smic de 4L,mai pui inca 10cai,daca vezi un plenum generos,mai adaugi 15 cai si 20NM si reincadrezi masina conform acestor estimari?....SAU ?! Sebi,ce parere ai de treaba asta ?!...
Sunt total de acord cu tine, nu vreau, de fapt nu am vrut de la inceput sa intru in polemici cu nimeni, am facut doar o remarca la ce a spus Bong si anume la corectitudinea fiecarui participant.In privinta masinii mele, nu este stock, pentru ca vad ca ai accentuat asta.Nu sunt adeptul curselor de masini stock doar ca nu vreau sa particip la o competitie pe care sa o pierd inainte sa inceapa datorita unora care vor doar sa castige, chiar daca stiu ca nu vor avea un adversar pe masura.
phar3ll is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 14:05   #52
cosminpilot

Stage 4
 
cosminpilot's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 238
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

a venit si neprevazutul.
Data se amana pentru 14 (duminica) in loc de 13. Este meci de fotbal la stadion si nu au fost anuntati

Comunicatul este oficial, anuntat de d-ul Cristian Otobicu

Ole
cosminpilot is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 15:38   #53
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

si fisa............unde este fisa???
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 15:50   #54
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

pe pagina 2 , postul nr 24 ... cauta si vei gasi
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 16:16   #55
09shh

Stage 3
 
09shh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 144
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

EVENIMENTUL VA FI PE DATA DE 14 11 2010... IN DATA DE 13 SUNT ALTE EVENIMENTE LA STADION 14 11 2010
09shh is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 16:21   #56
Adytop

Stage 2
 
Adytop's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 58
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Fratilor ! vin si eu cu o propunere ca vad ca acum se tine duminica cursa.
Fac apel la bunavointa voastra si mai ales la sefii de cluburi care au anuntat ca sustin si participa cu masini la acesta cursa ...
Hai sa facem cheta duminica dimineata in parcul rece - cate 5 lei de masina si sa "donam" banii stransi la domnii cu caschete albe care vor dirija treburile pe acolo, sa nu mai patim ca la Tg Secuiesc si la Slatina sa fie ofticati ca vin duminica la munca special pentru noi sa dirijeze circulatia.
Avand in vedere ca 5 lei nu inseamna f mult si ca taxa de inscriere este doar 50 lei ... eu zic ca merita sa le "donam" ceva si sa stea cuminti in banca lor , sa nu faca figuri si sa opreasca cursa aiurea. Pierdem si timp aiurea sa ne certam cu ei.
Tine si de noi sa fim mai civilizati si sa nu facem spectacol aiurea si gratuit si cerculete cand nu este cazul . Eu zic ca o sa fie mai ok asa .
Nu vreau sa fiu inteles gresit ... dar am fost destul de ofticat la Slatina de figurile lor si acum chiar vreau sa vin sa ma simt bine.

Toate bune.
Adytop is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 16:57   #57
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
pe pagina 2 , postul nr 24 ... cauta si vei gasi
sa ti dea Dumnezeu sanatate !!
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 17:17   #58
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Quote:
Originally Posted by Adytop View Post
Fratilor ! vin si eu cu o propunere ca vad ca acum se tine duminica cursa.
Fac apel la bunavointa voastra si mai ales la sefii de cluburi care au anuntat ca sustin si participa cu masini la acesta cursa ...
Hai sa facem cheta duminica dimineata in parcul rece - cate 5 lei de masina si sa "donam" banii stransi la domnii cu caschete albe care vor dirija treburile pe acolo, sa nu mai patim ca la Tg Secuiesc si la Slatina sa fie ofticati ca vin duminica la munca special pentru noi sa dirijeze circulatia.
Avand in vedere ca 5 lei nu inseamna f mult si ca taxa de inscriere este doar 50 lei ... eu zic ca merita sa le "donam" ceva si sa stea cuminti in banca lor , sa nu faca figuri si sa opreasca cursa aiurea. Pierdem si timp aiurea sa ne certam cu ei.
Tine si de noi sa fim mai civilizati si sa nu facem spectacol aiurea si gratuit si cerculete cand nu este cazul . Eu zic ca o sa fie mai ok asa .
Nu vreau sa fiu inteles gresit ... dar am fost destul de ofticat la Slatina de figurile lor si acum chiar vreau sa vin sa ma simt bine.

Toate bune.
sunt de acord cu tine. daca asa se hotaraste, ar fi super. cel mai bine ar fi ca organizatorii sa modifice taxa la 55 ron si 5 ron sa-i dea la cap-de-creta.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Last edited by Bong; 05-11-10 at 17:23.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 17:56   #59
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Sustin si eu ideea de a se incadra fiecare participant la ce grupa crede ca ar fi OK sa se bage dpdv al puterii ajunse la masina. Nu prea vad rostul sa spui ca ai castigat grupa de 90CP cant tu stii foarte bine ca masina ta poate sa se tina cu masini de 150 (am dat doar un exemplu).
,,Daca un concurent a plecat de la 50 cai si adaugand turbo (exista coeficient 1.6x) a ajuns la 150cai, BRAVO lui ! O sa-i spulbere pe toti cei din clasa respectiva,si mi se pare firesc sa fie asa." in cazul asta schimba si grupa una mai sus trece in A - sper sa nu te supere replica ca stiu foarte bine ca stiai si tu asta.
Pana la urma conteaza sa iasa bine totul si sa fie frumos....conteaza mai putin premiile pe care le castigi (parerea mea).
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 17:59   #60
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: TROFEUL PITESTI 13.11.2010 (Legal Racing)

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
sunt de acord cu tine. daca asa se hotaraste, ar fi super. cel mai bine ar fi ca organizatorii sa modifice taxa la 55 ron si 5 ron sa-i dea la cap-de-creta.
Idee cel putin neinspirata.
"cap de creta" n-o sa accepte niciodata bani,la ce e la curu' lor (se poate considera mita,mai oficial primirea de foloase necuvenite)
Va pot sugera altceva care merge mai bine (testat cu succes pe 31 Oct la ultimul VTM pe care l-am organizat).Adunati fetele (cel putin asa a fost la noi ca sa iesim mai ieftin),faceti niscaiva cumparaturi,faceti un sandwich,luati un expresor dupa voi sau o oala,o punga de cafea si o butelie de camping si faceti o cafea/un ceai la fata locului,imprastiati pe la politai/jandarmi ceva cald de bagat in burta si alta o sa fie atitudinea.NU II ADUCE NIMENI DE-ACASA,nu ii ia nimeni cu japca,oamenii aia sunt de servici atunci.Vorbesc in cunostinta de cauza,aici la Craiova avem o relatie foarte buna cu Politia Rutiera.Oamenii aia care sunt acolo sunt fiindca sunt de servici nu ii ia nimeni din sanul familei,dar daca vreti sa va priveasca cu alti ochi si sa le aveti sprijinul pe viitor atunci incercati sa-mi urmati sfatul.La noi a costat aprox 300 RON sandwich-uri+cafea+ceai pentru piloti,comisari de traseu politiei si jandarmi.Si tineti minte : oamenii trebuie sa-si arate gradele,chiar daca excesiv.NU va certati cu ei,n-o sa ajungeti nicaieri,incercati sa ajungeti la o cale de mijloc in orice discutie.
Urmatorul subiect in discutie : Midnight Racers Craiova participa la eveniment,poate venim cu 3 masini,poate mai multe.
Daca aveti nevoie de ajutor la organizare in orice fel in ziua cursei ma ofer voluntar.Daca aveti nevoie de orice,dati un semnal.Godspeed!!!!
__________________
mu²
sharpe is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -