Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-06, 21:19   #121
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by SirNenea
eu cred ca cel mai bine ar fi daca ar participa doar cei ce fac parte dintr-un club si de acolo doar cei mai buni poate suna un pic ciudat dar cei care fac parte dintr-un club zic eu ca au o experienta mult mai mare in acest domeniu
Ceea ce spui nu prea e posibil. Ai organizat curse deci stii ce inseamna. Asta ar insemna ca oameni ca SGMul, KWX-ul s.a. sa nu poata participa. Ce zici e corect?
basy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:25   #122
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Exclamation Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by basy
Eu unu nu stiu daca chiar este asta cea mai buna solutie, mai ales la cursele de indemanare. Este foarte periculos cu tribunele daca nu sunt garduri de beton. De acord?
Si inca o faza. La ultima cursa a iesit un caine cand erau masini pe circuit la viteze foarte mari, iar un motiv pentru care cred ca nu e un motiv viabil. Niste tribune mi se par mult mai periculoase fara garduri de beton, poate la start daca poti sa faci concurentii sa mearga incet la intoarcere.
basy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:37   #123
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

oroicum....mai e o idee.... inainte de cusa de indemanare ar trebuii sa fie lasat la liber sa cunoasca concurenti traseul, sa-l simta...eu cred ca asta ar fi ffff important...nu const nici timp nici bani.... putin organizare.

poti sa pui si ziduri de beton.. tot e sansa sa sara o roata si sa-i cada in cap la unu
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:38   #124
M1r4G3

Stage 1
 
M1r4G3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 10
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

[B]asta e, dar in orice caz publicul la astfel de manifestari nu prea are ce sa caute! Pentru ca dupa cum ati vazut se pot itmpla tragedii!!!
M1r4G3 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:39   #125
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by basy
Ceea ce spui nu prea e posibil. Ai organizat curse deci stii ce inseamna. Asta ar insemna ca oameni ca SGMul, KWX-ul s.a. sa nu poata participa. Ce zici e corect?
ba da eu zic ca este posibil daca se vrea siguranta parerea mea si referitor la faptul ca e scumpa inchirierea aeroportului da stiu dar a fost doar o idee nu inseamna ca trebuie si aplicata ci doar am oferit cateva ideei unele bune altele mai proaste desi amandoua ar fi fff greu de indeplinit dar este si asta o modalitate care poate se va putea aplica dupa ce vor apare si la noi piste special pt asa ceva
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:46   #126
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

pacat .. ca va trece destuld e mult timp .. pana sa vedem asa ceva pe la noi ...
piste speciale ..
Spark is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:49   #127
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

eu cred ca daca ne imprietenim cu becali nu o sa avem probleme aaaa si poate ne da pamant si in pipera
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 22:39   #128
Florin D

Stage 3
 
Florin D's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 128
Member of:
[VW]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

In orice caz se putea intampla si mai rau ... Gata acum, trebuie sa incercam sa invatam din greseala asta. Doamne fereste !
Florin D is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 09:07   #129
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by Spark
juana_man ..
condditiile de pe la noi nu sunt asemanatoare ?
bulevardu` transilvania ... ca acolo se tzin toate evenimentele auto ...
2 benzi pe sens ... si intre public si concurenti .. doar o panglica galbena si o bordura ? fie ca e cursa de indemanare fie ca e de viteza ...
.....la noi riscu maxim e pe partea dreapte adik pe partea primariei k p cealalta parte oamenii stau pe dig!am sa propun k anu asta sa nu fie deloc oameni pe partea dreapta.
revenind la topic, parerea mea e k se poate face o selectare a soferilor, doar k atunci apare riscu k la urmatoarea legela sa concurs de indemanare sa nu mai vina lumea!!!
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 09:36   #130
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Nu vi se pare ca ABERATI?????
In loc sa stau sa testez fiecare participat la curse, sau se sa faca o cursa si de acolo sa se aleaga participantii, sau sa se faca pe cluburi si asa neputand participa oameni care sunt f buni cu masini f bune si multe altele pe care le-am citit pe aici si despre care fac pariu ca nu stiti multe, NU AR FI MAI BINE SA OFERIM PARTICIPANTILOR LA CURSE UN TRASEU SIGUR???? SA LE LASAM NEBUNIA UNORA SA SE DEZLANTUIE FARA SA AVEM PROBLEME.
ati deviat total.. Ati criticat soferu ... BA TREZIREAAAA
100% ORANIZAREA VARZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ursu-=X-Team=- is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 10:13   #131
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

corect,organizarea a fost ***

daca domnii organizatori nu se grabeau sa faca concursu si sa puna pe hartie toate prb care ar putea sa apara....se gandeau ca ambulanta trebuia sa fie acolo....au dat la tel ca femeia putea scapa daca primea ingrijiri medicale imediat dupa ce a lovito



are si soferu o vina mica de tot...da organizatori ar trebui sa intre la puscarie sa fie invatatura de minte ptr concursurile viitoare


nu se merita sa mori ptr un show

salut
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 13:24   #132
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

ursule nu mai tzipa atat ca nu esti in padure....uitate in plm la film cu atentie sa vezi ce face ratatu ala la volan.....nu neg ca si organizatorii au vina da accidentul este suta la suta gresala lui...s-a pierdut si a incurcat pedalele..... nici nu se vede sa fii pus frana...si cum a zis si un baiat mai sus care a fost la 5 m de accident si a vazut toata faza el s-a dus glont in multime ... Daca ai un bou ca ala in concurs poti sa fii sigur ca o sa sara cu gard si cu baloti si cu ce vrei u ....doar un zid de beton sa pui sa nu treaca.......
Si stii f bine ca daca vine un antitalent nu ai ce sa faci...macar sa fii asigurat ca ai toate aprobarile....
Si ce ziceti voi cu selectarea concurentilor.....Spuneti-o cu voce tare si ziceti daca credeti si voi ce auziti si dupa stam de vrb.....
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 14:32   #133
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by D_M_X
ursule nu mai tzipa atat ca nu esti in padure....uitate in plm la film cu atentie sa vezi ce face ratatu ala la volan.....nu neg ca si organizatorii au vina da accidentul este suta la suta gresala lui...s-a pierdut si a incurcat pedalele..... nici nu se vede sa fii pus frana...si cum a zis si un baiat mai sus care a fost la 5 m de accident si a vazut toata faza el s-a dus glont in multime ... Daca ai un bou ca ala in concurs poti sa fii sigur ca o sa sara cu gard si cu baloti si cu ce vrei u ....doar un zid de beton sa pui sa nu treaca.......
Si stii f bine ca daca vine un antitalent nu ai ce sa faci...macar sa fii asigurat ca ai toate aprobarile....
Si ce ziceti voi cu selectarea concurentilor.....Spuneti-o cu voce tare si ziceti daca credeti si voi ce auziti si dupa stam de vrb.....
Lasa ma ca am vazut cum sa dus ...Dar daca nuy era femeia aia acolo intra in ea??? nu..!!! intra in copac.. .. Cand a fost la triunghi cand a facut x-team-u ... nu sa dus unu .. pulii .. si? a lovit pe cineva ?? NU>. de ce???
Io nu am zis..ca ala nu e camikaze io am spus ca vina cea mai mare in acest accident o au organizatorii..
Ursu-=X-Team=- is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 17:35   #134
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

cica daca nu era copacu era cam naspa ca lua mai multi pe capota.....
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 19:07   #135
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

ca la popice.....
mihai88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -