Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-10, 21:40   #2731
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

Te referi probabil la garnitura capac culbutori... alea da, stiu ca sunt si din cauciuc.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 21:52   #2732
tigrut

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 7
Default Re: Club ESPERO

Buna ma Bucur ca exista Club Espero ma bucur sa ma aflu intre voi ...
o singura chestie ma framanta espero moare incet nu prea se mai gasesc piese Vas de expansiune pt 1.8 cu abs nu mi-au gasit in toata RO ... Iar cine are probleme cu turatie sau cu (hataturile) ii spun sa schimbe IAC-u nu sa il curete ca nui face nimic cu curatat TREBE SCHIMBATA Succes
tigrut is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 21:54   #2733
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
am si eu o intrebare....se gasesc garnituri de chiulasa din cauciuc pentru espero?

Nu ai sa gasesti garnitura de chiuloasa de cauciuc in viata vietilor tale!

Cu ce te deranjeaza cea care e pe masina???
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 21:54   #2734
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by tigrut View Post
Buna ma Bucur ca exista Club Espero ma bucur sa ma aflu intre voi ...
o singura chestie ma framanta espero moare incet nu prea se mai gasesc piese Vas de expansiune pt 1.8 cu abs nu mi-au gasit in toata RO ... Iar cine are probleme cu turatie sau cu (hataturile) ii spun sa schimbe IAC-u nu sa il curete ca nui face nimic cu curatat TREBE SCHIMBATA Succes
bun venit..

Last edited by johnsonxxl; 31-05-10 at 22:18.
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 22:18   #2735
tigrut

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 7
Default Re: Club ESPERO

Cn imi poate spune la ora actuala cat costa 1 IAC? Multumesc anticipat
tigrut is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 23:03   #2736
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

De la 50 de lei in sus. (nou)

Last edited by banzay; 31-05-10 at 23:20.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 23:08   #2737
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by tigrut View Post
Cn imi poate spune la ora actuala cat costa 1 IAC? Multumesc anticipat
io am un prieten care dezmebreaza espero ,cielo, tico si matiz. si imi da orice piesa vreau.... va dau niste preturi poate va convine si voua si poate va tenteaza. IAC 30 d lei, sonda lambda75lei, vas expansiune 20 lei, vss senzor 30 lei, telescop, disc, etrier, placute, cu tot ansamblu 200 d lei, bord complet 150 d lei... etc...
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 02:01   #2738
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by vladutzu View Post
io am un prieten care dezmebreaza espero ,cielo, tico si matiz. si imi da orice piesa vreau.... va dau niste preturi poate va convine si voua si poate va tenteaza. IAC 30 d lei, sonda lambda75lei, vas expansiune 20 lei, vss senzor 30 lei, telescop, disc, etrier, placute, cu tot ansamblu 200 d lei, bord complet 150 d lei... etc...
Fara suparare, ii spui prietenului tau sa mai revizuiasca pe ici pe colo preturile ...Eu am cumparat VSS cu 45 lei NOU din magazin. Restul pieselor insirate mai sus sunt destul de ok.Prietenul ala al tau e cumva din Craiova?

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
De la 50 de lei in sus. (nou)
De la 50 in sus? Asa ieftin ?

Quote:
Originally Posted by tigrut View Post
Buna ma Bucur ca exista Club Espero ma bucur sa ma aflu intre voi ...
o singura chestie ma framanta espero moare incet nu prea se mai gasesc piese Vas de expansiune pt 1.8 cu abs nu mi-au gasit in toata RO ... Iar cine are probleme cu turatie sau cu (hataturile) ii spun sa schimbe IAC-u nu sa il curete ca nui face nimic cu curatat TREBE SCHIMBATA Succes
Vezi ca piese gasesti orice vrei, doar sa cauti ! Eu am luat vas de expansiune pt Espero cu ABS pe la vreo 40-50 lei parca, nou din magazin. E ala cu forma aia mai alungita un pic, nu cel rotund. Si vezi ca sunt dezmembrari de Espero peste tot !
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:02   #2739
Mr.Special

Stage 4
 
Mr.Special's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 185
Default Re: Club ESPERO

Bai fratilor hoo am inteles!!!. Am fost putin ironic cu Robert cu matizul si a-ti sarit toti pe mine ca vb urat ca nush ce. Ce cuvinte vi s-au parut a fii urate?? Eu n-am mai scris nimic am dat-o la pace si asta cu matizul lui tot nu se lasa. Bai frate posteaza la tine acolo la Matiz nu te mai baga la noi la Espero. Pe cuvantul meu daca ma critica vreunul care a bagat niste mii de euro in tuning intelegeam dar ma critica niste unii care isi pun 3 leduri si o pereche de xenoane sh si se dau mari cunoscatori ca asa si pe dincolo. N-am nimic cu nimeni ,n-am criticat munca la nimeni, nu m-a deranjat faptul ca volanul meu nu e pe gustul tuturor ci modul in care a spus-o. Fratilor aveti grija la ce cuvinte folositi ca dati de vreun nebun care a bagat niste mii de euro intr-o masina pe care o iubeste mai mult decat pe nevasta-sa si daca-i spui ceva de genul ce mi-ai spus mie cred ca te alearga cu toporul. Repet n-am nimic cu nimeni dar ar fii bine si frumos sa respectati munca,banii si gustul fiecaruia prin niste critici la locul lor
Mr.Special is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:21   #2740
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Mr.Special View Post
Eu n-am mai scris nimic am dat-o la pace si asta cu matizul lui tot nu se lasa. Bai frate posteaza la tine acolo la Matiz nu te mai baga la noi la Espero
Tu nici pana acum nu ai inteles ca e un forum public si posteaza cine vrea unde vrea? Tu crezi ca poti sa scrii ceva sa jignesti si sa o dai la pace iar celalalt sa te lase in pace...esti mai limitat decat credeam. Si inceteaza sa mai faci referire la mine in posturile tale si sa te comporti ca o fetita ca deja nu mai esti amuzant!
Si in ultimul rand respecta daca vrei sa fi respectat!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:24   #2741
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Pragurile le face din fibra si desta a pus plasa aia ca suport (cred)...
aici ai dreptate plasa este pusa ca suport pt fibra...............modelul de prag este de la o aplicatie de prag de la calibra

tiolik exact cum te.ai jucat tu cu poza vroiam sa fac farurile....acum nu imi mai ramane decat sa torn fibra

robert MNW nu am de de sa fac ca si colegul ca eu nu sunt pitiponc sa unblu cu cristale pe masina........si am destul creier sa accept si laude si critici

rob3rt espero bara a fost intreaga in partea de mijloc(nu va ramane asa) am taiat-o ca eu nu am avut a 4 janta pusa pe masina (o aveam sparta) am turnat fibra pe bara am chituit-o si cand am pus janta bara era iesita mai inafara pe partea dreapta fata de stanga si asa ca a trebuit sa fac anumite taieturi in bara sa egalizez capetele la bara
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:27   #2742
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Mr.Special View Post
Bai fratilor hoo am inteles!!!. Am fost putin ironic cu Robert cu matizul si a-ti sarit toti pe mine ca vb urat ca nush ce. Ce cuvinte vi s-au parut a fii urate?? Eu n-am mai scris nimic am dat-o la pace si asta cu matizul lui tot nu se lasa. Bai frate posteaza la tine acolo la Matiz nu te mai baga la noi la Espero. Pe cuvantul meu daca ma critica vreunul care a bagat niste mii de euro in tuning intelegeam dar ma critica niste unii care isi pun 3 leduri si o pereche de xenoane sh si se dau mari cunoscatori ca asa si pe dincolo. N-am nimic cu nimeni ,n-am criticat munca la nimeni, nu m-a deranjat faptul ca volanul meu nu e pe gustul tuturor ci modul in care a spus-o. Fratilor aveti grija la ce cuvinte folositi ca dati de vreun nebun care a bagat niste mii de euro intr-o masina pe care o iubeste mai mult decat pe nevasta-sa si daca-i spui ceva de genul ce mi-ai spus mie cred ca te alearga cu toporul. Repet n-am nimic cu nimeni dar ar fii bine si frumos sa respectati munca,banii si gustul fiecaruia prin niste critici la locul lor
nu inteleg aluzia ta referitor la niste leduri si neone.....uitate tu la masinaq mea si spune ce parere ai......tot ce am faut este din leduri si neoane?
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:42   #2743
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

Nu se referea la tine johnny E foarte interesanta masina, dar nu vad ceva... mai e eleronul? Spor la treaba in continuare sa o termini cat mai repede!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 09:07   #2744
Mr.Special

Stage 4
 
Mr.Special's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 185
Default Re: Club ESPERO

Jhonny nu ti-a zis tata nimeni nimic . Fa-ti treaba acolo. Eu am treaba cu Robert asta cu Matizul ca jigneste si dupa aia zice ca nu l-am respectat pe el si pe ou-l lui de gasca vopsit de Paste. Ma fac ca n-am citit fraza cu pitiponc si o lasam asa Jhonny.
Mr.Special is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 09:12   #2745
Mr.Special

Stage 4
 
Mr.Special's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 185
Default Re: Club ESPERO

Jhonny iar referitor la masina ta te admir. Imi plac si usile deci bravo.Tu mucesti si faci ceva la tine acolo nu-ti pui o husa din targ si incepi sa critici ca altii
Mr.Special is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -