Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-10, 23:12   #2881
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

supapele sunt bulite si la asta... Inainte sa o pui pe masina trebuia sa o verifici.... adica sa pui diluant acolo in camera de ardere si daca se goea camera e clar da nu inchid bine! da-o jos si fa treaba asta, sau poti sa o faci chiar la aia a ta!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 16:24   #2882
adutzu98

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 12
Exclamation RADIATOR ESPERO CU CUTIE HIDRAMATA

salut iar baieti.
de unde, cine stie sau imi poate da un numar de telefon de la un depozit de dezmembrari si espero sh, unde sa gasesc un radiator pentru espero hidramat (astea hidramate au in interiorul radiatorului mare un radiator mic, mai exact in partea stanga de ulei de la C.V.)
sau daca re vreunu din voi, il cumpar.

P.S. cel nou nu costa "decat" vreo 4 milioane sa ma impusc....va rog frumos, care stiti pe careva sa aiba asa ceva de vanzare sau vreun depozit SH, dati mi si mie un pm sau postati macar aici...va multumesc. transportul pana aici nu e problema, il platesc eu.

P.P.S ma multumesc si cu un service, aici in iasi, care sa cositoreasca pe asta al meu bine pentru ca, daca as gasi macar asa, si asa ar fi bine.....
adutzu98 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 18:41   #2883
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
supapele sunt bulite si la asta... Inainte sa o pui pe masina trebuia sa o verifici.... adica sa pui diluant acolo in camera de ardere si daca se goea camera e clar da nu inchid bine! da-o jos si fa treaba asta, sau poti sa o faci chiar la aia a ta!
asa cred si eu dar ce nu pot sa cred este ca daca i a montat cineva priceput chiuloasa pe masina cum de nu s a gandit sa verifice supapele ori cu lichid de frana motorina etc...
__________________

>-Astra CC. Z16XE-< Bitch Car >
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 21:47   #2884
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Hot_M@n View Post
asa cred si eu dar ce nu pot sa cred este ca daca i a montat cineva priceput chiuloasa pe masina cum de nu s a gandit sa verifice supapele ori cu lichid de frana motorina etc...

Cum verifici tu supapele cu lichid de frana??? Sau cu motorina??? lol....
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 22:22   #2885
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Cum verifici tu supapele cu lichid de frana??? Sau cu motorina??? lol....
aceeasi modalitate pe care ai spus o u mai sus acum nu stiu daca e k dar eu am vazut mecanici care verificau cu motorina...
nu trebuie sa sari pe mine
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 23:14   #2886
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Motorina e prea groasa.... si daca la supapa e foarte mica defectiunea nu o sa curga....!!!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 08:09   #2887
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: RADIATOR ESPERO CU CUTIE HIDRAMATA

Quote:
Originally Posted by adutzu98 View Post
salut iar baieti.
de unde, cine stie sau imi poate da un numar de telefon de la un depozit de dezmembrari si espero sh, unde sa gasesc un radiator pentru espero hidramat (astea hidramate au in interiorul radiatorului mare un radiator mic, mai exact in partea stanga de ulei de la C.V.)
sau daca re vreunu din voi, il cumpar.

P.S. cel nou nu costa "decat" vreo 4 milioane sa ma impusc....va rog frumos, care stiti pe careva sa aiba asa ceva de vanzare sau vreun depozit SH, dati mi si mie un pm sau postati macar aici...va multumesc. transportul pana aici nu e problema, il platesc eu.

P.P.S ma multumesc si cu un service, aici in iasi, care sa cositoreasca pe asta al meu bine pentru ca, daca as gasi macar asa, si asa ar fi bine.....
o sa gasesti radiator sh cu c/v automata ffff greu.......sfatul meu .....incearca sal lipesti......eu tot asa am facut mia refacut partea laterala dreapta(care era din plastic)cu una din aluminiu si ma costat 1,5 mil
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 20:00   #2888
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Baieti linistitiva problema nu este din chiuloasa,eu cand am luat masina prima oara am schimbat toti compesatori pentru ca faceau urat si exact acelasi piston de nu imi merge acum nu mergea nici atunci,am desfacut blocul sa ma uit de pistonane si segmenti buliti,surpiza in bloc era totul ok,analizand cu atentie compesatori vechi am vazut ca unul din ei numai avea ciupercuta aceea in cap,am scurtat putin un compesator si a inceput sa mearga pistonul respectiv dar nu foarte bine,intre timp satul de mersul ciudat al motorului am hotarat sa schimb chiloasa fiind sigur ca ea este problema,dar acum problema a revenit,putin probabil ca aceasta chiuloasa are aceeasi problema ca ceea veche pentru ca mia garantato mai multa lume,daca are cineva vreo ideee este bine venita,eu unul suspectez axa cu came sa nu fie dupa o alta masina
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 22:59   #2889
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Daca era axa facea figuri la toate pistoanele... Eu ti-am zis parerea mea! Mai bine o faceai pe a ta! nici un mecanic nu garanteaza o lucrare ok cu piese SH! Tu ai ales varianta ce-a mai proasta.... ai zis ca nu vrei sa stai mult timp cu ea desfacuta... mai bine o mai desfaci odata acum nu??? Bafta!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 02:40   #2890
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

cum se regleaza farurile?in afara de reglajul electric?parca mai au si unul manual al oglinzii dar nu stiu cum...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 13:18   #2891
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

am gasit rotita aia..nu dadaeam de ea azi-noapte
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 15:17   #2892
tigrut

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 7
Default Re: Club ESPERO

Salut Am un espero lovit in fata faruri sparte bara din fata + capota ... motoru intact radiator la fel ... si in rest masina buna, de vanzare pt piese de schimb sau alte cele tel:0753542864 cred ca ne putem intelege
tigrut is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 19:50   #2893
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

@Tigrut

Salut,


Ce culoare este masina ?
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 20:56   #2894
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

stie careva daca exista faruri cu lupa pentru espero?sau de la ce masina merg adaptate lupele...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 08:24   #2895
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Smile Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
stie careva daca exista faruri cu lupa pentru espero?sau de la ce masina merg adaptate lupele...
nu exista faruri cu lupa pt espero........dar in schimb merg adaptate lupele de la opel astra G ca sticla interioara este aproape identica cu cea de la espero cu mici diferente la sistemul de prindere in interior
jhonny23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -