Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-10, 07:49   #1981
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

pentru ing 3r daca ai fi vazut ce am spus inainte ca nu stiude pe ce opel este( nu astra F,G sau H ) poate sa fie de pe orice opel nu stiu asa am cumparat masina...iar pozele nu sunt in cazul asta elocvente....pentru ca majoritatea motoarelor seamana intre ele,,,nu ai cum sa iti dai seama decat dupa seria de motor.....ca acum am o problema ....am definitivat actele la masina si va trebui sa o inscriu pe ct... problema este la rar....ca va trebui sa prezint factura pt motor si nu am factura......naspa......hai ca la itp am dat o spaga sa trec cu motoru asta......dar sa vad ce fac la RAR
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 08:09   #1982
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Posibil ca motorul sa fie de 1.6, nu exista motor de 1.5 facut de opel pe benzina.
Iar ideea cu bad-boyul nu ar fi rea, arata binisor...ai ceva de lucru la ea oricum !
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 08:16   #1983
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

da am de lucru .....ca doar asta este frumusetea tuningului....mai ales ca eu lucrez la masina......mai ales ca o so fac intre timp cand nu o sa am de lucru la service.......apropo stie cineva de unde pot face rost de o factura pt motor?
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 11:52   #1984
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by jhonny23 View Post
.si sa raspund la cei 110 cai pe care ai am acum.......eu am motor de opel astra nu este pus de mine asa am cumparat-o........si am dus-o sa vad cai reali la un baiat in ct care se ocupa de asa ceva ......si mia zis ca are 110 si mai pot sa ai mai pun cativa cai in plus
Mie mi se pare ca ai scris ca e de Opel Astra...
De curiozitate: ce test i-ai facut de ti-a zis baiatul ala ca are 110 cai? Daca are 110 cai asa cum are motor de Opel Astra (pt ca asa ti-a zis cel care ti-a vandut-o), vezi sa nu ai surprize...Si in primul tau post de pe Club Espero ai scris ca e motor de 1.5 16v. De unde stii sigur ca e 1.5 16v , daca nici macar nu stii de pe ce masina e motorul? Oricum...spor la modificat in continuare!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 12:50   #1985
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Ai putea sa faci o poza sub capota sa ne dam si noi cu parerea,ca trebuie sa fie cineva pe aici care sa stie despre ce motor este vorba.Stiu ca a zis toata lumea dar pur si simplu botul masini este prea lat pentru farurile astea,poti sa ii faci si badboy ca tot o sa dea mai bine cu originalele,in fine este masina ta,poate din punctul tau de vedere chiar sunt ok
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 13:01   #1986
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

am schimbat si eu oglinda...am asteptat vreme buna..da de unde ))
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:08   #1987
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

In sfarsit au venit si jantele ... Abia astept sa se faca mai cald sa mai modificam si noi cate ceva la masini !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN9650.JPG
Views:	52
Size:	250.5 KB
ID:	1302469   Click image for larger version

Name:	DSCN9654.JPG
Views:	50
Size:	232.1 KB
ID:	1302470  
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:13   #1988
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

frumoase tare..imi place mult modelul..sa le stapanesti sanatos
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:27   #1989
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Merci frumos..sunt impecabile, nu au nici cea mai mica zgarietura.
Se vede ca nu au rulat in RO
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:29   #1990
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Sa le stapanesti sanatos sunt pe 15 sau pe 16?Ce ziceti ar merge sa pun pe esperou meu arcuri de vectra A pe fata si pe spate ca este ridicata rau de fata si instabila rau la viteze de peste 90,a mai pus cineva?

Last edited by Andutu TZH; 06-02-10 at 14:31.
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:40   #1991
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Jantele sunt pe 15. Da, poti pune arcuri de orice Opel din anii '90 pe Espero dar nu cred ca te vor ajuta cele stock.
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:44   #1992
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Oricum am vazut ca vectra A este mai joasa ca a mea,nu prea as vrea sport pentru ca am avut o masina coborata la maxim si daca e asfalt ok nu sunt probleme dar daca dai intr-o groapa mai nasoala nu numai ca risti sa faci praf bratul dar mai lovesti si lonjeronul si baia si eu nici nu prea am asa faruri cine stie ce la masina,oricum daca e sa o luam asa de cand am eu masina doar intr-o singura groapa mai serioasa am dat dar in rest nu prea am luat sunt grijuliu la ele.Inca ma gandesc,vreau si eu niste pareri de la tine ca ai supsnsie sport si as vrea si de la cineva care a incercat arcuri de vectra ca in 3 luni maxim vreau sa o vad mai jos
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 14:52   #1993
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

frumoase jantele sa le stapanesti sanatos.....cat ai dat pe ele ca sunt interesat
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 15:14   #1994
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Andutu TZH View Post
Oricum am vazut ca vectra A este mai joasa ca a mea,nu prea as vrea sport pentru ca am avut o masina coborata la maxim si daca e asfalt ok nu sunt probleme dar daca dai intr-o groapa mai nasoala nu numai ca risti sa faci praf bratul dar mai lovesti si lonjeronul si baia si eu nici nu prea am asa faruri cine stie ce la masina,oricum daca e sa o luam asa de cand am eu masina doar intr-o singura groapa mai serioasa am dat dar in rest nu prea am luat sunt grijuliu la ele.Inca ma gandesc,vreau si eu niste pareri de la tine ca ai supsnsie sport si as vrea si de la cineva care a incercat arcuri de vectra ca in 3 luni maxim vreau sa o vad mai jos

Ca sa nu ai probleme dastea o poti cobora 40/40 sau 60/40, si nu prea ai treaba, daca pui si niste jante mai mari e mai mult decat OK, se vede mai frumos distanta intre anvelopa si aripa fiind mult mai mica. Cu suspensie sport se schimba radical stabilitatea pe sosea, dar "dauneaza si un pic pe la rinichi" ca sa zic asa, adica devine ceva mai rigida decat cea stock. Eu iti recomand niste arcuri sport 60/40 sau un kit complet. Sau daca vrei ceva mai frumos cauta un 80/60 dar asa trebuie neaparat jante de 16 toli, altfel e nasol...
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 19:46   #1995
Mr.Special

Stage 4
 
Mr.Special's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 185
Default Re: Club ESPERO

Frumoase jantele Rob3rt sa le stapanesti sanatos.V-am citit posturile si a-si vrea sa fac si eu ceva inedit.....vreau sa-mi cumpar scaune sport si bancheta de bmw din piele de la dezmembrari binenteles sa fie intr-o stare impecabila.Ce parere aveti? O sa am probleme cu sinele la inlocuit? sa n-am loc?
Mr.Special is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -