Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-10, 12:35   #2776
ady_und3rground

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 9
Default Re: Club ESPERO

tre sa imi explici mai multe despre softu asta....dak vrei....ms anticipat
ady_und3rground is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 13:13   #2777
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ady_und3rground View Post
tre sa imi explici mai multe despre softu asta....dak vrei....ms anticipat
prea multe detalii nu am de dat decat ca iti modifica parametri masinii adica aerul, benzina, raport de injectie si multe altele, taie limitarea mai tarziu....trebuie sa cauti un baiat care face softuri, nu oricine, indicat e sa fie cu ceva experienta ca cine stie ce iti baga acolo. eu unu nu am facut asa ceva, cred ca imbatraneste masina mai repede..prefer sa o las la parametri de fabrica....mai poti castiga umpic daca iti iei cauciuri cu talon mic si niste jante de aliaj usoare, nu iti cresc caii dar iti cresc performantele, findca nu mai trage masina de niste roti mari si grele si mai castigi umpic....o suspensie sport care tine masina bine pe drum la plecatul de pe loc si nu mai se ridica de bot ca barca...atunci automat nu mai pierde din putere si toata e distribuita la roata nu se mai pierde cand se salta masina...toate astea ajuta cat de cat dar trebuiesc facute mai multe ca asa cate una nu are nici un efect...ca sa simti diferenta e destul de greu....
Idei sunt multe, bani din ce in ce mai putini

Last edited by ALEX_BZN; 13-06-10 at 13:17.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 23:05   #2778
ady_und3rground

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 9
Default Re: Club ESPERO

Maine imi pun jante RH pe 15...cu spitze negre...o sa postez si poze sa dai cu parerea...ms de sfaturi...mai revin cu intrebari zilele astea
ady_und3rground is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 14:12   #2779
cris91

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Default Re: Club ESPERO

Buna, si eu sunt un mandru posesor de espero si as avea o intrebare. A montat cineva modul de inchidere centralizata pe telecomanda? cat e de greu? mersi anticipat
cris91 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 14:16   #2780
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Stie cineva vreun magazin de piese Daewoo in Bucuresti sa aiba mai de toate si sa poata aduce si pe comanda ?


Merci.
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 14:24   #2781
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by cris91 View Post
Buna, si eu sunt un mandru posesor de espero si as avea o intrebare. A montat cineva modul de inchidere centralizata pe telecomanda? cat e de greu? mersi anticipat
trebuie sa le ai cu electrica cat de cat...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 15:33   #2782
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Rob3rt_espero View Post
Stie cineva vreun magazin de piese Daewoo in Bucuresti sa aiba mai de toate si sa poata aduce si pe comanda ?


Merci.
eu cand am cautat cate o piesa am apelat la King Campione,cauta pe net ca au site.
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 17:12   #2783
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Pai ala nu e rotorul?
Vezi ca unul costa in jur de 20-30 lei maxim!
Doar nu iei tot delcoul pentru ala...
Si il demontezi/montezi tu singur, e destul de usor.
Iti faci semn la delco, si aia e...
Daca dai un semn cand treci prin CT, poate o punem de-o intalnire :P .
Multam da practic face parte din rotor dar nu stiam ca se gasescte separat... ideea ce ca de la rahatu ala de rotita probabil da scanteia mai slaba si sub 2000 d ture ma intrece si o caruta draq... o sa caut rotor sa vedem si poate pe sambata ne vedem daca ajung prin ct
salut
__________________

>-Astra CC. Z16XE-< Bitch Car >
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 02:50   #2784
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

OK, dai un semn !
Alta piesa ce ar putea fi? Rotorul e primul care imi vine in minte!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 11:48   #2785
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Baieti spuneti-mi si mie daca la voi se intampla fenomenul asta pe gaz,deci apas accelaratia usor nici o problema urc pe la vreo 2000 de rpm,dau drumu la accelaratie si apas brusc si pleaca putin in suturi daca ma las tare asa din prima.Eu stiu ca e turatia cam mica,dar trebuia doar sa nu traga nu sa mearga si in suturi.La turatie mare nu face asa dar inferioara ii dau si eu la depasiri mai in forta,voi patiti asa ceva.Nu ma luati cu reglajul instalatiei ca e extra reglata consuma bine,merge bine cu aceasta mica exceptie,bujiile schimbate acum recent cu niste ngk,delcou e totul schimbat in el acum 25000 de km si fisele au tot cam 25000 de km dar mie mi se pare ca mai duc
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 12:48   #2786
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Andutu TZH View Post
Baieti spuneti-mi si mie daca la voi se intampla fenomenul asta pe gaz,deci apas accelaratia usor nici o problema urc pe la vreo 2000 de rpm,dau drumu la accelaratie si apas brusc si pleaca putin in suturi daca ma las tare asa din prima.Eu stiu ca e turatia cam mica,dar trebuia doar sa nu traga nu sa mearga si in suturi.La turatie mare nu face asa dar inferioara ii dau si eu la depasiri mai in forta,voi patiti asa ceva.Nu ma luati cu reglajul instalatiei ca e extra reglata consuma bine,merge bine cu aceasta mica exceptie,bujiile schimbate acum recent cu niste ngk,delcou e totul schimbat in el acum 25000 de km si fisele au tot cam 25000 de km dar mie mi se pare ca mai duc
Toate au un soc cand reduci viteza si o accelerezi brusc in ture mici..si la mine face la fel, acum depinde cat de rau iti da suturi..mie imi face putin de tot...nu e foarte sesizabil si nici deranjant.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 12:52   #2787
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Este putin sesizabil,dar am cam invatat sa o pacalesc.Deci in concluzie este cat de cat normal,as vrea o parere si de la cineva cu espero de 1.8 ma gandesc ca fiind mai mare motorul este putin mai mare trepidatia,ALEX_BZN ms de raspuns
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 17:34   #2788
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ady_und3rground View Post
salut...am un espero ..si aku cateva zile m-am hotarat sa bag bani in el..dar nu vreau sa skimb motorul..si vreau sa il aduc de la 90 de cai...la macar 100 (am 1.5 16 valve)...sa dea un cunoscator cu parerea...an afara..de filtru de aer sport si toba sport...ce i-as mai putea face? tnx
sal
daca vrei si mai multa putere poti sai pui si alte injectoare(de BMW 320 vanoss) se potrivesc la fix(eu miam pus pe masina) pompa de benzina cu debit marit (una de exterior nu sumersibila de la un motor de cel putin 2500) si conducte de alimentare mai mari in dimensiune si o sa vezi ca in turatie o sa treaca peste 7000 si o sa se limiteze pe undeva pe la 8000 ...8200 rot min......binenteles sai pui si filtru sport si evacuare...la finalul evacuari fai 2 tevi functionale
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 18:27   #2789
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

...mai poate fi si de la tampoanele motorului cred....verifica cu un levier si vezi ce joc au !
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 19:32   #2790
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Andutu cu fisele si bujiile cum stai??? alea te ajuta la treburi din astia!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -