Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-09, 21:07   #1531
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Inseamna ca arata mai bine acum masina si se aude si frumos , jante cand ai sa ii pui ? si ce jante ?
nu stiu cand o sa ii pun jante...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 21:15   #1532
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Club ESPERO

Credeam ca ai vreun plan in viitorul apropiat si eram curios ce kante ii pui ! oricum arata bine masina , si imi palce ideea care cu vopsitu buzei la jantele de tabla
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 21:19   #1533
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Credeam ca ai vreun plan in viitorul apropiat si eram curios ce kante ii pui ! oricum arata bine masina , si imi palce ideea care cu vopsitu buzei la jantele de tabla
am eu multe in cap..dar toate la timpul lor...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 21:23   #1534
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Club ESPERO

Corect aici iti dau dreptate ! O seara buna in continuare !
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 08:25   #1535
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Nu ai mai Mike cum sa repari cu 300 de lei...ce faci tiganie acolo? E masina ta, nu iti permiti sa iti bati joc de ea, faci treaba bun... Bara fatza, proiector dreapta, aripa dreapta, janta, portiera zgariata, oglinda varza, cam astea au fost daunele... Nici cu piese SH nu scoti sub 300 de lei... Ala era un amarat de sofer pe duba, ce sa ii dea? Are omu asigurare ce sa isi bata el capul? Asa a scapat si fara bani dati si fara puncte luate... Bara prinsa cu nituri, tabla chituita si alte deasta si ajunge masina ca daciile alea de cad tablele de pe ele...
Tu vrei sa spui ca i-au schimbat bara, aripa si usa??? Iti spun eu: NICIODATA. Iar daca le-a schimbat trebuie sa plateasca el diferenta, pentru ca asigurarea nu plateste aiurea o usa si o aripa zgariata, care nu necesita neaparata inlocuire... Mai vorbim noi cand o lua masina de acolo, daca o mai lua-o anu asta) Radeti voi de parerea mea, dar iti spun eu ca e cea mai buna! Sa imi spuneti si mie daca i-a schimbat piesele de zisei eu de ele.... Iar cand am zis de 300 de lei ma refeream doar la indreptat si vopsit...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 15:33   #1536
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

Au schimbat bara ca era franjuri, oglinda care se mai tinea in fire, aripa si usa, bineinteles au fost doar vopsite. E adevarat ca nu se schimba ce se poate repara/vopsi, exact cum a fost la mine la cielo, desi aia usa nu se mai poate numi si eu le dadeam in cap cu ea pana se schimba... dar na, masina nu era pe mana mea atunci. Ce naiba, cum sa umblu eu cu bara prinsa cu sarma, oglinda nici nu stiu ce ar fi putut sa ii faca si cu aripa/usa vopsite la spray, ca la noi sub 250/piesa un vopsit bun nu gasesti, tinand cont ca intra unu in tine si nu e vina ta. Gasesti vopsit la un 100 sa zicem la un garajel mai mic, dar fara garantie ca iti iese culoarea macar apropiata Mai pui si janta aia de indreptat/refacut 2 spitze... Si daca ii cerea lu' amaratu' ala bani, de saracu' nici bani sa treaca strada nu avea... Plm, mie mi se facuse mila de bietul om, imbracat saracacios, cu pamant sub unghii... Crezi ca ii dadea ceva? Pai eu daca intru in unu si imi zice sa ii dau 300 - 500 de lei sa isi reparare masina crezi ca ii dau? Ia nene RCA-ul si du-te si la fel cred ca ati face si voi, doar nu degeaba platiti asigurare...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:33   #1537
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

exact cum a zis banzay...de aia avem asigurari...dar e nasol ca sa imputit treaba cu asigurarile...acum un an nu era asa...mai e si obligatorie asigurarea..sunt nesimtiti ce sa mai...cel mai bine e sa nu avem parte de incidente


am si eu o intrebare...capota e proaspat vopsita..are o saptamana...si am scapat niste lac pe ea..putin..pot sterge cu diluanta?sau are ceva?

Last edited by johnsonxxl; 09-12-09 at 18:38.
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:53   #1538
schmeichel

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 18
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
exact cum a zis banzay...de aia avem asigurari...dar e nasol ca sa imputit treaba cu asigurarile...acum un an nu era asa...mai e si obligatorie asigurarea..sunt nesimtiti ce sa mai...cel mai bine e sa nu avem parte de incidente


am si eu o intrebare...capota e proaspat vopsita..are o saptamana...si am scapat niste lac pe ea..putin..pot sterge cu diluanta?sau are ceva?
vopseaua este inca proaspata si o poti ataca dc dai cu diluant, de ce nu ai incercat imediat sa stergi cu o carpa
schmeichel is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:56   #1539
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

am dat cu carpa dar prea tarziu
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:58   #1540
schmeichel

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 18
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
am dat cu carpa dar prea tarziu
pai altceva numai de facut poti incerca cu putin diluant, dc vezi ca merge poti continua dc nu lasa asa si incearac cand se usuca vopseaua
schmeichel is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:59   #1541
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

a fost vopsita la cuptor..pana mea...are deja o saptamana
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 14:05   #1542
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Daca nu e stratul foarte gros incearca sa stergi cu benzina! nu cu diluant, iar daca nu se ia incearca sa freci usor cu smirghel de 2000- 2500 si dupaia sa polisezi, dar nu un aparat, nu la mana! Treaba asta sa o faci numai daca nu e suprafata mare...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 14:11   #1543
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

e pe suprafata mica..ms
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 16:38   #1544
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

are cineva idee de ce atunci cand pun masina pe avarii, stopurile de pe capota portbagajului(doar cele care se ridica odata cu capota) scad in intensitate cand se aprinde semnalele ?
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 16:45   #1545
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Nu-ti incarca alternatorul bine... sau/si bateria pe duca. Du-te la verificat, nu te costa mai mult de "o bere" sa masoare incarcarea.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -