Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-07, 18:25   #571
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Club TICO

terminati ma si nu va mai certati ... pe bune ... suntem copii? hai sa ne inteleg ca oamenii astia cati suntem si sa organizam ceva frumos PTR NOI ... nu ptr altii .... cine trece si vede sa ramana placut impresionat nu sa-i chemam noi sau sa facem ceva sa atragem atentia .... atragem atentia la politie probabil cand or sa vada ce masini avem si cu siguranta le si alergeam si sa vezi atunci ce ocheane au pe noi ... parerea mea ....
__________________


Opel Vectra 1.6 16V X16XEL CD...
Under Construction
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 18:31   #572
bz51zid

Stage 4
 
bz51zid's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 250
Default Re: Club TICO

deci pana la urma reusim sa facem o reuniune serioasa sau.... o arem aiurea!!! decat ceva serios mai bine o ardem la caldurica cu ochi in pc si in caz de reusim ceva sper sa fim mai multi nu doar 5-7, macar daca facem un efort (financiar ,psihic si ce mai vreti voi )sa merite adica sa vedem ceva cu adevarat
__________________
www.sr-club.ro
bz51zid is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 19:14   #573
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
am si eu o intrebare ... merg arcuri de matiz pe tico ?? daca da .. ce modificari trebuie facute ... merg si jentile de matiz pe tico? ... care sunt pe 13 parca ... daca da, iar ... ce modificari trebuie facute
Merg ! Lasa ca detailez la intalnire !
topser is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 19:15   #574
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Club TICO

[QUOTE=quick_5hifter;1163775]Eu nu stiu de ce tot pui accent pe ideea sa ne vada cineva, eu nu dau doi bani pe astia gura-casca - prezenti intamplator la fata locului....in seara cand am facut pozele cu cele 5 Tico de Constanta, mai ales la faza cu numerele de inmatriculare, se opreau o gramada de curiosi, pana si o masina de Politie s-a oprit langa noi (crezand ca e vreo manifestatie, ceva) dar noi ne-am vazut de treaba noastra nestingheriti....
Daca pentru voi ideea de Tico Squad asta inseamna (sa atrageti atentia) si daca asta urmariti, pai eu imi anunt retragerea inca de pe acum. Ar trebui sa vedeti cum se desfasoara o intalnire DWC, fara figuri, fara raliuri, fara show, doar prietenie (la naiba, cred ca masinile Daewoo au fost doar o scuza ca sa ne cunoastem...).
Poate suna dubios chestia asta scrisa de MINE, care am masina un pic mai "saritoare in ochi" ca forma, dar eu cu siguranta n-am facut-o asa ca sa atrag atentia (din acelasi motiv NU o sa o vopsesc rosie, galbena sau verde fosforescent).



tare tare a fost seara aia )) se uitau aia la noi ca la felu sapte .. mai ales cand am facut pozele cu numerele )) .... ma gandeam ca ai putea sa faci mashina neagra ... doar o idee ... iar sigla trebuie sa fie mare .. ca vreau sa inalt masina si sa ii pun jenti de 13 ... vreau sa renunt la ghearele alea de pe ushi si sa pun niste numere mari ... sa o fac ceva de genu mini mashina de teren (cross polo cum zice topser) ) sper sa termin in cateva zile ... am ajuns aproape de limita finantelor alocate luna asta pentru mashina ... si astea sunt cam ultimele lucruri care le fac la ea.. partea care se vede )
a si neoane
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 19:20   #575
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Mai copii eu am 48 de anisori si mi-am pus mintea cu voi, haideti s-o lasam la primavara de 1Mai la mare sau la munte !Pana atunci avem timp de reflectie!!! Nu sunt impotriva nici la o intalnire scurta chiar la Drajna !
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 19:21   #576
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

va rog sa nu va mai certati pe tema asta........quick....ar fi cel mai nashpa lucru pt noi dk ne-ai parasi....cel putin pt mine...kre am fost cu ideea asta, tu ai fost primul kre mi-a sarit in ajutor....

mario mama...nu are rost sa pleci din club pt niste certuri minore....
__________________
Eu nu sunt diferit de ceilalti, Ei sunt diferiti de mine

ovis is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 19:23   #577
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

perfect de acord cu tine topser....sa o lasam pana pe 1 mai si atunci sa ne intalnim... MS topser k ti-ai prins mintea cu noi
ovis is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 10:29   #578
tatarman

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 85
Default Re: Club TICO

Am deschis un nou tread ,TICO SQUAD ROMANIA-Clubul tuturor posesorilor de Tico(level II) ;pt a ne gasi mai usor cine da o cautare pe adev. nume , unde sper sa continuam totul calm si constructiv.Nu mai luati parerile altora in nume de rau,sunt opiniile lor si tre sa le respectam...Ovis,sper ca nu te superi de mutarea clubului pe alt topic...stii cum e,cand nu merge echipa se schimba antrenoru',e o figura de stil bineinteles... Deci,hai sa ne calmam,numaram pana la 10,respiram adanc si continuam ce am inceput luand-o pe puncte de prioritate...
P.S. Cred ca vom avea si un site cat de curand...
__________________

membru TICO SQUAD romania

Last edited by tatarman; 24-10-07 at 10:33.
tatarman is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 11:16   #579
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

tatarmane nu ma supar, insa ATENTIE...pt k, clubul sa fie legalizat trebuie facute niste acte in acest sens.
ovis is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 12:21   #580
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

taramane...nu e vorba de "mutarea antrenorului" ci e vorba de spiritul echipei....nu e clubul meu e clubul nostru...FORZA TICO SQUAD
ovis is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 14:15   #581
tatarman

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 85
Default Re: Club TICO

Nu-mi place cum suna LEGALIZAT...urat...taxe...impozite...las-o asa...macar sa fim noi de-un club dupa aia mai vedem.Hai, bagati-va la contorizat pana una alta...
tatarman is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 16:28   #582
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

LEGALIZAT ca sa ce?? Eu nu-mi imaginez nici o activitate sportiva specifica acestui club...nu merita bataia de cap cu actele, iar eventualele activitati culturale etc. se pot organiza in cadrul ALTOR evenimente (cum ar fi show-urile 4tuning...putem organiza un stand Tico, eu zic ca e suficient, iar pentru gratare la iarba verde sau la zapada alba nu avem nevoie de acte).

1)in special pentru mad-mario, ovis si cei care iau orice parere DIFERITA drept cearta, ei bine, mai cititi o data va rog, nu m-am luat de nimeni cu nimic, pur si simplu nu sunt de acord cu:

a)ideea de a atrage atentia (cu ce? e nevoie sa batem clopotele ca sunt multe Tico la un loc? se vede inevitabil...iar majoritatea marilor cluburi se feresc cat mai mult de ochi indiscreti...eu daca vin, vin pentru MINE si pentru VOI sa va cunosc, nu de alta)

b)intalnirile organizate pe fuga (si aici vine si rezolvarea propusa de mine: fixam AZI o intalnire care va avea loc peste 2 luni - exemplu, sa avem timp cu totii sa ne organizam cu munca, banii, familia etc.; nu cred ca sunt singurul care nu-si permite weekendul asta sa vina la Brasov)

2)Mad-mario, e a doua oara cand ti se pare ca am ceva cu tine...ei bine, N-AM NIMIC CU TINE pentru ca N-AM DE CE! deci gata, revino-ti in fire, suntem oameni si mai ales suntem barbati! nu ai nevoie de atitudinea asta de victima, fara motiv...n-a sarit nimeni pe tine, dar ai venit cu o idee cu care unii nu sunt de acord. Poti sa accepti asta?
Mi-am spus si punctul de vedere....asta nu inseamna ca EU am dreptate. Fiecare e subiectiv, ca altfel am fi cu totii roboti. Poate am gresit eu mai mult, dar macar mi-am explicat inclinatia si argumentele.

3)@ovis: nu, nu ma retrag ce naiba, acum ar fi culmea sa-mi si vand Tico numai ca sa scap de voi (dupa ce-am mai facut si poze cu ceilalti "suspecti" )

Piece!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 24-10-07 at 16:31.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 07:14   #583
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

asa te vreau quick
ovis is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 00:59   #584
Danutz_200kap

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 20
Thumbs down Re: Club TICO

cine imi zice si mie cum sa montez o evacuare la tico ca nu prea asi putea sami dau seama am incercat dar imi atinge in punte din spate stie careva???
Danutz_200kap is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 10:16   #585
braconieru'

Stage 4
 
braconieru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 272
Default Re: Club TICO

uite cum am facut eu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1040424.JPG
Views:	104
Size:	612.9 KB
ID:	377346   Click image for larger version

Name:	P1040423.JPG
Views:	96
Size:	594.7 KB
ID:	377347  
braconieru' is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -