Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-07, 01:05   #631
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali_brun3tu View Post
Ce ziceti Constantenilor si cei care vor sa vina ne intalnim si noi duminika

Fanatik
Pai hai sa vedem...eu zic sa ne intalnim! Eu ma declar de pe-acum prezent, insa nu intre 3-5! Facem o lista + locatie + ora?
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 05:23   #632
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Club TICO

pe mine nu contati duminica asta ... am munca si sambata seara am si nunta la care se lasa cu tras
aikman is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 16:25   #633
vali_brun3tu

Stage 2
 
vali_brun3tu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 33
Default Re: Club TICO

Poate facem o traditie din a ne intalni in fiecare duminika poate incepem sa ne ajutam reciproc si practik ocum duminica asta ar fi un inceput sa ne strangem la 6 in port de exemplu, sau ori unde.
ID meu e vali_brun3tu hai va astept sa vb pe mess sa hotaram


FanatiK
vali_brun3tu is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 00:01   #634
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

ieri in jurul orei 11 am avut un accident in care a fost implicat mico tico meu si o autoutilitara, datorita faptului ca nu am reusit sa "sar" peste aceast "Goliath" m-am izbit frontal de el la o viteza de 60 km la ora, nepurtand centura (kci e la moda) rezultand "avarierea" minora a prietenei mele si a mea, o amenda zdravana, iar ce e mai nasol e k ticoul meu sta in frig cu "aripile frante" si rapus de un inamic mai mare ca el.

PS: Fratilor, aveti grija cu shofatu, caci tico nici nu sare, nici nu zboara...ci pur si simplu merge drept...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag015.jpg
Views:	175
Size:	389.5 KB
ID:	391285   Click image for larger version

Name:	Imag016.jpg
Views:	151
Size:	380.3 KB
ID:	391286  
__________________
Eu nu sunt diferit de ceilalti, Ei sunt diferiti de mine

ovis is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 09:14   #635
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

imi pare rau
si eu am vazut ieri unul lovit tot alb suna ciudam am crezut ca are evacuare sport cand ma uit in fata era lovit
si ai dreptate.... nu zboara nici nu sare
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com
STREET is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 16:58   #636
vali_brun3tu

Stage 2
 
vali_brun3tu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 33
Default Re: Club TICO

Ovis imi pare rau de incident si de mica ta prietena, orcum sper sa nu fie asa serios lovita precum pare in poza si k o coincidenta azi la 3+ era sa incerc sa inping un microbuz... Curios



FanatiK
vali_brun3tu is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 22:45   #637
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Nu esti singurul ..... TM32CIP Sta si ingheata din cauza posesorului care a fost oprit de catre pol rutiera pt 95km/h, nu purta centura fapt pt care :
- talonul a fost retinut pt folii neomologate,stopuri negre,lipsa numar fatza+ zgomotul infernal al evacuarii
- amenda 900ron pt toate cele (inclusiv viteza+centura)
-permisul suspendat 120zile (pana la 1 martie) pt 0,39% alcool pur in aerul respirat ........


__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 17:33   #638
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

@Ovis: imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat! sper sa-l pui la punct repejor...

@CIP: eu cred ca te inteleg cel mai bine, am avut permisul luat de 4 ori pentru alcool, de fiecare data o bere sau un pahar de vin...ai naibii, parca asteptau sa ma duc si eu la o aniversare, ceva...eu am patit-o in 2001, 2002, 2003 si 2004, numai vara (la inceput), insa de atunci m-am cumintit...de fapt n-am de unde sa stiu sigur, vara asta am avut permisul luat pentru numere expirate
Iti tin pumnii si tie! In caz ca e prima data, vreau sa-ti zic cum am reactionat eu, poate se aplica si la tine:
-in prima luna eram optimist, faceam calcule si strangeam banii de benzina (mergeam cat mai des pe jos, evitam sa cheltui pe taxi etc.) - bineinteles ca sa-i bag pe toti in masina!
-a doua luna eram nerabdator, dar cat de cat calm...
-a treia luna, eram din ce in ce mai nerabdator...parca nu se mai termina....iar in ultima seara imi luam sticla de cola cu ness si asteptam la Politie sa fiu primul la coada
O data mi-am insemnat zilele trecute pe usa camerei, cu markerul
Sincer sa fiu, a patra luna nu stiu cum as fi reactionat....iti doresc multa rabdare!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 19:07   #639
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Club TICO

nici eu nu mai am permis ,dar mai am vreo 12 zile si deja sunt optimist imi fac planu ce o sa fac,knd mi-l da...si treaba cu insemnare zilelor eu o am pe kaietu de romana )),mie mi- l-a luat k am trecut pe rosu refugiu,si unde mai pui vroia sa imi ia si talonu pt pleoape proiectoare si folie ..dar am skpat numa cu 30 de zile ,kiar dak am permisu de 2 luni cu tot cu suspendare(
Cel mai tare vroia ,luni in Romana un politist sa-mi dea amenda k am trecut pe rosu (pe jos),si i-am zis k dak imi ia si buletinu voi fi al nimanui ,a ras si mi-a dat pace ...k asta ar mai fi fost sa imi dea amenda k n-am trecut strada pe verde))
CAPU SUS CIP!!!
mad_mario is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 21:29   #640
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Angry Re: Club TICO

Merci de incurajari dar sunt la pamant ..........
cu 7 zile inainte de ziua mea s-a intamplat asta, vin sarbatorile, revelu, trebuie mers si la ski ........... cu RATT fu**i ......... bani sa strang nu pot momentan, cu toate ca urmeaza ceva investitii in CIP ........ am dat mai multi bani la controlori decat as fi dat pe taxi, fapt pt care am ajuns la abonamente ........ pe jos e exclus sa circul atat din cauza celor 0grade care plutesc pe afara cat si pt ca Timisoara (fiind capitala ) e imensa si nu e tocmai usor de traversat pe jos ........... tzoale spal zi de zi cum sunt stropit de "soferi" prin statiile de troleu, banii se duc pe taxi ......... vai shamar ......... Vestea imbucuratoare e ca pot intra mandru in orice bar cu tovarasii si sa comand o bere ......... AMR 3,5 luni ........
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 18:35   #641
CoSmIn_`

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Default Re: Club TICO

Ma bag si eu la club cand si unde se intalnesc baietii de la Cta.???
CoSmIn_` is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 15:15   #642
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Salut Cosmin & vali_brun3tu, incercati sa ajungeti sambata la 19.00 in fata la Cafe D'Art...veti vedea mai multe masini Daewoo si cativa oameni mai mici si mai mari puneti aici cate o poza cu Tico-urile voastre sa va recunoastem daca veti ajunge sambata (si spuneti si ce muzica aveti pe masina, daca aveti alarma, eventual cu ce se incuie portbagajul ca sa nu facem galagie cand va fi cazul... glumeam, evident!)
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 20:13   #643
coseru_i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 404
Default Re: Club TICO

Am si eu nevioe de ceva piese de tico:
Capota, faruri, radiator de apa, traversele din fata radiatorului si bara fata.
Daca ma poate cineva ajuta, sa dea un mesaj aici sau cu pe 0788.127.000 cu preturile pieselor. Multumesc anticipat.
coseru_i is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 20:25   #644
razac25

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 7
Default Re: Club TICO

da in buc nu se fac intalniri ca ar fi tare interesant!!!
razac25 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 18:33   #645
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by coseru_i View Post
Am si eu nevioe de ceva piese de tico:
Capota, faruri, radiator de apa, traversele din fata radiatorului si bara fata.
Daca ma poate cineva ajuta, sa dea un mesaj aici sau cu pe 0788.127.000 cu preturile pieselor. Multumesc anticipat.
Cauta si pe Daewooclu.ro !
topser is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -