Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-08-07, 09:22   #301
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

ceva news?
razak is offline  
Old 20-08-07, 09:34   #302
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

gata ai dat barile jos ?...stii de ce intreb
apline5 is offline  
Old 20-08-07, 09:55   #303
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Chiar asa, ceva noutati??? Tu ai avut prins eleronul in suruburi? Cum ai scapat de gaurile din capacul de la portbagaj?
Bogyciu is offline  
Old 20-08-07, 10:21   #304
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Baieti,deocamdata mai nimic nou..shame on me ..am fost prins in mai multe treburi "gospodaresti" si cel putin pe partea cu acoperitoarele de faruri am stagnat proiectul la faza de table si bucati de masca taiate,care asteapta masuratorile finale,finisajele si vopsire..
In schimb am mai lucrat la partea tehnica,unde am reusit sa-mi "confectionez" o flansa pt delcoul frantuzesc Ducellier pe care l-am luat de pe un R16(acest delcou avea "piciorul" mai inalt) si a trebuit sa-i fac o flansa la dimensiunile exacte pt a-mi etansa pe bloc.Vreau sa va spun ca merge mai bine motorul cu acest delcou,isi ia mai frumos in ture si trage mai bine..i-am tras aseara o blana prin oras si am ramas placut impresionat atat eu cat si cel din dreapta mea care era curios cum imi merge masina..
Aaa..si am mai facut inca ceva..i-am dat jos ormanentele nichelate de pe masca fata(cele din jurul "U"-ului) si a-ti avut dreptate(Razak si GTXR),intradevar arata mai bine acum fara ele merci de sfat

Saptamana asta intentionez sa dau jos planetarele pt a le rectifica si daca tot umblu,voi da jos si cutia pt a schimba rulmentul de presiune,care face un vajait deranjant..

Apline,n-am dat inca jos barele,o voi face cand va fi gata proiectul Gordini,dar oricum nu sunt vesti bune pt tine..de barele astea nu te lipesti

Razvanele,ai reusit sa faci pozele alea cu pasajele?
Nastase Bogdan is offline  
Old 20-08-07, 10:37   #305
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Pt Bogyciu-da,am avut eleronul prins cu suruburi si dat si cu mastic negru de parbrize..ca sa scap de gauri am inlocuit capota de portbagaj ..ca sa iasa ceva frumos,nu..
Nastase Bogdan is offline  
Old 20-08-07, 11:05   #306
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

am inteles .... ...eee glumeam nu mam suparat am si eu 2 bune dar vroiam sa am de rezerva ....

si cu blana prin oras ....vezi poate ramai fara acte in regula pt babuta...
si faza cu delcou vezi sa nu fie altfel configurat ...mai mult ca sigur ...si daca vrei sa "traga" pune un carb serios ...

bogdan stii cumva daca se gasesc praguri stilu vechi fara canelurile alea pe ele ? si stalp central fara gaura aia intre usi sus la plafon ? ca parca nas vrea sa pun dealea

Last edited by apline5; 20-08-07 at 11:10.
apline5 is offline  
Old 20-08-07, 11:35   #307
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

inca n-am ajuns miercuri sau joi primesc peugeot-ul din semnatura am achitat avansu , toate actele ok si ei ma plimba
razak is offline  
Old 20-08-07, 11:45   #308
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Apline,nu-i rea vointa,dar iti dai seama ca daca le dau,eu ce fac p-orma..stii cat am alergat dupa ele..
Si mai mult ca sigur ca nu voi rezista prea mult cu ele date jos,ca asa-i Politia Romana..
Blana i-am dat asa,scurt, ca sa se mai desfunde catalizatorul.. oricum,de mers,merge ea dar nu e chiar spectaculoasa,se poate mult mai bine,insa cu zgomotul tobei sigur am intors cateva capete..
Delcoul de R16 e sigur altfel configurat,insa cum l-am reglat eu acum imi aduce numai plusuri in functionarea motorului,ceea ce este cel mai important,nu
La carburator imi sta si mie gandul de mult timp,insa asta-i masina de mers zi de zi si nu caut consum,cu toate ca mi-as dorii mai multa performanta..asta e deocamdata..insa si asa am suficiente resurse cat sa dau rusinica la alte berline

De praguri si stalp sincer nu stiu ce sa-ti zic,ca n-am ajuns inca sa-mi caut pragul pt dreapta.Probabil ca vei gasii,dar de Conex
Daca nu,preferabil e sa-ti iei de uzina,iar triunghiuletul de sus de pe stalp si canelurile de pe prag sa le astupi elegant cu chit,ca sa arate ca cele "old"..
Nastase Bogdan is offline  
Old 20-08-07, 11:56   #309
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Razvan,am citit la tine in topic ca vei ajunge in cursul saptamanii la garaj,pt a face poze le pasaje si aripa,dar dupa ce postasem intrebarea aici,la mine.. astept cu nerabdare pozele.sunt nerabdator sa-mi strang toate tablele,macar sa stiu acest capitol incheiat..
Felicitari pt noua achizitie! asa vei putea lucra mai linistit la Golfulet
Nastase Bogdan is offline  
Old 20-08-07, 12:17   #310
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

mai urmeaza o achizitie, dar cu ea nu ma grabesc vreau o sportiva mai noua sai o balena nu sunt inca decis, depinde ce imi pica.

Stiu cum e cu tablele, eu sper sa o bag la tinichigiu mai repede.
__________________

Airbag-uri VW/Seat/Renault/Ford. ORICE MARCA! Daca nu am in stoc aduc la comanda! + Suspensii, faruri, stopuri, orice element tuning!

Telefon : 0731.200.767 - Razvan
razak is offline  
Old 20-08-07, 12:26   #311
Mile_the_one

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Felicitari pt masina, imi place mult...spor la treaba in continuare!
Mile_the_one is offline  
Old 20-08-07, 12:57   #312
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Merci Mile si bine-ai venit pe acest Forum
Nastase Bogdan is offline  
Old 20-08-07, 14:12   #313
NtzDra

Stage 5
 
NtzDra's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 683
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Arata bine si asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Pimpin Nig 3 copy.jpg
Views:	743
Size:	165.5 KB
ID:	326592  
NtzDra is offline  
Old 20-08-07, 14:17   #314
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

NU! albastra ...sau daca nu galben gordini

da bogdan am inteles stai linistit ca nu ma supar nus nebun ...am zis asa daca nai nevoie de ele ...

am luat stalp prag contraprag...de uzina ....ma uscat de bani.
oricum conexuri sa nu aud .ramane la mana tinichigiului(am incredere ca am mai vazut lucrari de ale lui)
apline5 is offline  
Old 20-08-07, 15:16   #315
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Sa iasa bine Apline ca banii nu mai conteaza apoi..
Daca n-o fac albastra,alta culoare n-o fac,asta-i clar
Nastase Bogdan is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -