Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

View Poll Results: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Da, urasc soferii care fumeaza in timp ce conduc 24 40.68%
Nu, fiecare e liber sa faca ce vrea in masina sa 35 59.32%
Voters: 59. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-07, 10:57   #61
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

daca esti in mers cu masina iti spun eu ca niciodata nu o sa aterizeze nicio tigara pe parbrizul tau...ca e zburata instantaneu d curentii de aer....eventual daca stai pe loc,ai geamul deschis si ghinionul sa-ti aterizeze exact in brate...atunci faza nasoala...
fasso is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 13:40   #62
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
Nu urasc soferii care fumeaza in timp ce conduc si da,fiecare e liber sa faca ce vrea in masina lui insa atat timp cat nu-i afecteaza pe ceilalti...daca tigara lui ajunge pe parbrizul meu nu cred ca o sa reactionez prea frumos..si pe buna dreptate zic eu...
nu are cum sa aterizeze pe parbrizul tau



si eu fumez la volan.... si n`am probleme
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 21:13   #63
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Eu sunt fumator si fumez linistit fara sa imi distraga atentia...nu scrumez pe geam...folosesc scrumiera si nici macar nu ma uit...imi cunosc masina ..toate la locul lor...ce spuneti voi ca va distrage..exemplele date de voi....mi se intamplau mie cand aveam 1 sapt de cand am luat permisul...voi tot o saptamana avetzi?!
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-08, 03:38   #64
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

La mine in masina nu se fumeaza... din motive pur obiective... nu sunt impotriva fumatului la volan, am fumat la volan, dar nu in masina mea. Chiar nu ma incurca nimic cu nimic... nu cred ca ar trebui luata masura asta...
__________________
#E30 powah! (OO==[][]==OO)
325i, 4.10 Open, FULL M-Tech II Plastic, Pfeba lip, ShadowLine, SPARCO strut bar, Recaro black leather interior, WEBASTO, 4xElectric windows, 9J all around... what a mess
iMAGiNE is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 10:22   #65
DannyMineru
Dacia Driver

Stage 2
 
DannyMineru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 60
Member of:
[DACIA]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Nu vad la ce ar fi o solutie aceasta interzicere , eu unul fumez in masina si sincer sa fiu ma relaxeaza
DannyMineru is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 00:59   #66
Jesse
VW Driver

Stage 3
 
Jesse's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 91
Member of:
[VW]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

tigara in mod normal nu e o relaxare, dar noi o facem sa fie asa.. in trafic e super daca poti sa fumezi.. dar tre sa fi si atent la secunda in care te uiti unde-i scrumiera sa nu o ratezi, sau sa faci curatenie des in masina ca dai pe langa oricum, eu sunt de acord cu fumatu la volan.
__________________
Passat B5 1.8T 150 CP

Jesse is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 08:23   #67
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by Jesse View Post
[...] dar tre sa fi si atent la secunda in care te uiti unde-i scrumiera sa nu o ratezi,[...]
scrumezi pe geam
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 10:23   #68
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

am mai vazut pe unii kre incercau sa scrumeze pe geam si au luat prima bordura :P
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 10:25   #69
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by hardhouse View Post
am mai vazut pe unii kre incercau sa scrumeze pe geam si au luat prima bordura :P
=))=)) tare rau....
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 10:30   #70
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

pai da .. multi au patit`o ... erau atenti la cum scrumeaza sa nu intre in masina si uitau k mai au si un "covrig" in mana ..
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 11:22   #71
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

am vazut si eu odata o faza din asta=))era sa iau si eu o bordura apoi dar din cauza ca radeam cu lacrimi=))
fasso is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 20:31   #72
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

mie knd imi vine sa rad , opresc pe dreapta )))
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 05:30   #73
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

mi-e jena sa zic, dar in decembrie am venit singur (din pacate) din germania c-o masinuta, n-avea nici radio cacareaza dracu, 1600 de km.... m-am plictisit al dracu, pe la 3 dimineata fumam, vorbeam la telefon cu prietena mea, ma mai si jucam cu navigatia si aveam si 130 la ora...am avut noroc ca era liber autobahn, oricum n-as mai face asa ceva. dupa 10 minute am terminat de fumat, inca vorbeam la telefon, m-am descaltat la picirul stang si ma scarpinam intre degetele de la picioare, evident la 130 la ora... so...don`t try this at home...or anywhere else
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 08:05   #74
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

aoleu ... )) pasta nu am mai auzit`o pana acum =))))
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 09:35   #75
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
mi-e jena sa zic, dar in decembrie am venit singur (din pacate) din germania c-o masinuta, n-avea nici radio cacareaza dracu, 1600 de km.... m-am plictisit al dracu, pe la 3 dimineata fumam, vorbeam la telefon cu prietena mea, ma mai si jucam cu navigatia si aveam si 130 la ora...am avut noroc ca era liber autobahn, oricum n-as mai face asa ceva. dupa 10 minute am terminat de fumat, inca vorbeam la telefon, m-am descaltat la picirul stang si ma scarpinam intre degetele de la picioare, evident la 130 la ora... so...don`t try this at home...or anywhere else
)))))))) criminal sa mor eu...iar rad cu lacrimi si tavaliri pe jos)))))
fasso is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -