Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-06, 10:55   #181
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by 5`A$i` View Post
Ceea ce as vrea eu sa fac e o inovatie....nu reinventez automobilul....daka nu stiai multi constructori de renume produc masini HIBRID....intr-un final o sa se ajunga unde bat eu.....si alea vor fi mult superioare "afumatoarelor" din ziua de azi!!! Am sau nu dreptate?????
nu stiu ce o ssa inventaze doar sursa de3 curent sa exista sa se poata puna basu in el ... aia e esenta asae baietii?
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 18-10-06, 13:47   #182
sihas99

Stage 2
 
sihas99's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 29
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

nush daca te lasa Bush!!!
sihas99 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-06, 14:37   #183
5`A$i`

Stage 2
 
5`A$i`'s Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 29
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

mi se falfaie de bush)
5`A$i` is offline   Reply With Quote
Old 18-10-06, 18:25   #184
5`A$i`

Stage 2
 
5`A$i`'s Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 29
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

uite un site bethon .....cu jante custom)si are si un profram pe in kre sa vezi ce jante sa ii pui masinii tele....(dak ai una din modelele de akolo...dak nu iti pui imaginatia la lucru) )
www.customwheel.com
5`A$i` is offline   Reply With Quote
Old 18-10-06, 18:48   #185
5`A$i`

Stage 2
 
5`A$i`'s Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 29
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

uite un hummer lowrider facut pe pagina aia (e najpa k nu ma prea pricep eu:P)
Attached Images
File Type: bmp hummer-low-rider.bmp (720.0 KB, 55 views)
5`A$i` is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 23:17   #186
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Hai sa pun si eu aici 2 poze la un Corsa B terminat azi cu vopsit cu tot insa a si plecat din Oradea, sincer nu stiam unde sa-l postez asa ca am ales acest topic la nimereala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imag0001.JPG
Views:	114
Size:	377.7 KB
ID:	165093   Click image for larger version

Name:	imag0002.JPG
Views:	119
Size:	393.2 KB
ID:	165094   Click image for larger version

Name:	imag0003.JPG
Views:	94
Size:	387.2 KB
ID:	165095  

horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 00:57   #187
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Hai sa pun si eu aici 2 poze la un Corsa B terminat azi cu vopsit cu tot insa a si plecat din Oradea, sincer nu stiam unde sa-l postez asa ca am ales acest topic la nimereala
laci imi dau o parere dar te rog sa ma corectezi daca gresesc:
1. dupa parerea mea bara aia spate nu i se potriviste de nici un fel aceasta masina fiind micutza si e prea incarcata cu aceea bara
2.pragurile acelea sunt prea masive tot pentru ca masina este prea miniatura iar acele praguri ma gandesc ca o masina mai lunga si mai lata si mai inalta si in 4 usi are total alt aspect ca pe acesta
3.bara fata iara nu are concordanta cu capota si masca fata,pentru mine se pare un kit prea masiv la aceasta caroserie

dar te rog sa nu te superi pe parerea mea aceasta e doar o parere iar aici vorbim si discutam nu criticam....sa nu o iei ca si critica dar ma gandesc ca pe undeva recunosti ca e un kit de o masina mai solida ceea ce este momentan pus (nu te puna draq sa te superi)
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 18:17   #188
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
laci imi dau o parere dar te rog sa ma corectezi daca gresesc:
1. dupa parerea mea bara aia spate nu i se potriviste de nici un fel aceasta masina fiind micutza si e prea incarcata cu aceea bara
2.pragurile acelea sunt prea masive tot pentru ca masina este prea miniatura iar acele praguri ma gandesc ca o masina mai lunga si mai lata si mai inalta si in 4 usi are total alt aspect ca pe acesta
3.bara fata iara nu are concordanta cu capota si masca fata,pentru mine se pare un kit prea masiv la aceasta caroserie

dar te rog sa nu te superi pe parerea mea aceasta e doar o parere iar aici vorbim si discutam nu criticam....sa nu o iei ca si critica dar ma gandesc ca pe undeva recunosti ca e un kit de o masina mai solida ceea ce este momentan pus (nu te puna draq sa te superi)
Dl Sandu as dori sa iti dau bibliografie de gandire referitor la linia spoilerelor cand le-am ales , adica 2 poze din catalogul Carzone una e cea de Peugeot 206 a care fata si prag a primit aceasta masina si gandindu-ma si vazand pe el ca arata bine speram ca si pe acesta va merge avand pe fata tot aceeasi linie rotunda a farurilor (inca pozele a fost facute inainte sa aiba si pleoapele aplicatecare mai acopera ceva din ele ), pe de alta parte spoilerul spate de Peugeot 205 din a caresi spate m-am inspirat desi clientul nu a vrut sa accepete varianta cu tobele duble scoase pe mijloc cu care arata ca si stil la fel ca si acela . Nu am vrut sa fac acele modele classice de spate de mici cu care arata masina ca si tras un sut in fund si s-a lipit fundul de el , dar oricum adevarat niste jante de 15 i-ar prinde bine si niste gume ceva mai late . Oricum mai astept pareri !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	peug206fr.jpg
Views:	73
Size:	84.4 KB
ID:	165333   Click image for larger version

Name:	peugeot205.jpg
Views:	64
Size:	31.0 KB
ID:	165334  
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 18:21   #189
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Apropo cand fac spoilere pe langa ca ma uit si pe net alte firme cum au facut ma mai uit la producatorul respectiv ce linie a dat masinilor asemanatoare , dar iata un alt kit original Carzone sa vedem de acela ce zici , daca asta e masiva atunci astalalta cum o fi?

P.S. Sa-ti mai zic un detaliu data si spatele sunt deplasate fata de bara in fata si in spate cu 4 cm ( sa ne incadram in limitele date de RAR) sa nu fie asa turtita linia masinii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	corsab basic.jpg
Views:	63
Size:	66.9 KB
ID:	165335   Click image for larger version

Name:	corsab basic2.jpg
Views:	59
Size:	61.6 KB
ID:	165336  
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 12:35   #190
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

acuma daca iar vrei parere iti spun :daca te uiti la kitul de la peugeot aceea bara este ascutita aceea caroserie este ascutita....pai asa se ambiaza kitul cu caroseria tu intelegi ce iti spun tre numa sa accepti iar kitul de pe opelul carzone este mulat dupa partea de sus a spoilerului si lateralele sunt in linie nu bara fata jos prag sus si bara spate iar undeva intre...acuma sa fim seriosi si tu stii lucrul acesta ....de exemplu asa masina reusita la kit ca si laguna 2 argintie totul misto in linie nu am mai vazut de la tine glumeam dar aia e chiar super reusita o masina solida cu kit solid...vezi ce bine ii sta la aia de exemplu bara asta de pe opel spate szia
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 20:30   #191
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Buna promit data viitoare ma voi uita mai bine la chestia de linie daca voi avea mai mult de 6 zile sa termin masina complet!
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 22:21   #192
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Buna promit data viitoare ma voi uita mai bine la chestia de linie daca voi avea mai mult de 6 zile sa termin masina complet!
laci::;tu nu ai concurenta in oras dar daca apare unu si arunca vreo 2 kituri liniare si atente vei fi mai atent si tu tre din start sa sperii orice concurenta si sa iti intelegi clienti cu kiturile astea nu e de joaca 5-6 zile e putin si poate eviti calitatea care ar trebui acordata pentru finisajul final ...asa ca mai bine lungestele pana la aproape perfecte ca perfecti nu suntem nici unul
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 23:05   #193
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Datorita faptului ca SANDU e rupt de oboseala datorita faptului ca a obosit carind cupa din UNGARIA fiind destul de grea , si azi a fost la datorie punind muzica in masinile noastre mi-a incredintat mie aparatul foto ca sa vedem si noi citeva din frumusetile prezente la SHOW !!!!!
Inca o data FELICITARI SANDU , BRAVO WSR si speram ca pe viitor sa fie tot asa cel putin !!!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 140.jpg
Views:	122
Size:	1.66 MB
ID:	166280   Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 139.jpg
Views:	146
Size:	2.00 MB
ID:	166281  
__________________
<<<<Membru West Side RACERS


BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 23:51   #194
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

si alte poze ........... sa moara dusmanii !!!!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 001.jpg
Views:	119
Size:	2.28 MB
ID:	166314   Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 013.jpg
Views:	112
Size:	1.70 MB
ID:	166315   Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 027.jpg
Views:	106
Size:	2.06 MB
ID:	166316  

Click image for larger version

Name:	POZE SANDU UNGARIA  22.10. 2006 030.jpg
Views:	88
Size:	2.26 MB
ID:	166317  
BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 24-10-06, 01:13   #195
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

haha. sandule, eu zic ca te-am prins destul de bine in poza aia
somnoros erai mah...
civic_ex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -