Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-11, 20:06   #5101
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by sergiuarad View Post
Astazi e o zi fericita pt mine am luat permisu'...
felicitari pt el

ai grija ca azi la inhatat pe 1 in fata mea stateau parcati si asteptau primu care incalca linia cuntinua
1 cu o lada rosie a fost ghinionistul
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 21:00   #5102
bobby9635
Opel Driver

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Member of:
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by roli View Post
felicitari pt el

ai grija ca azi la inhatat pe 1 in fata mea stateau parcati si asteptau primu care incalca linia cuntinua
1 cu o lada rosie a fost ghinionistul
unde au stat????
azi i-am vazut pe victoriei lua permise pentru trecerile de pietoni de la spital si mai este unu la fast food chinezesc
aveti grija de permise ca vad ca incep astia sa le colecteze
bobby9635 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 21:08   #5103
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

si pe la ora 11 ridicau masini din fata de la atriu..
chiar nu stiu ce a fost azi..
si la nadlac s-au facut cozi imense de tiruri..

probabil au si ei de lucru ..acuma cum i-au prins pe timisoreni cu tzigarile
__________________
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 21:14   #5104
sergiuarad

Stage 3
 
sergiuarad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 86
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

mersi fain roli!!!
sergiuarad is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 21:25   #5105
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by bobby9635 View Post
unde au stat????
azi i-am vazut pe victoriei lua permise pentru trecerile de pietoni de la spital si mai este unu la fast food chinezesc
aveti grija de permise ca vad ca incep astia sa le colecteze
viza vi de spalatoria lu pitas si innainte de liceul de arta in parcarea aia de pe stanga
roli is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 23:27   #5106
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by bobby9635 View Post
unde au stat????
azi i-am vazut pe victoriei lua permise pentru trecerile de pietoni de la spital si mai este unu la fast food chinezesc
aveti grija de permise ca vad ca incep astia sa le colecteze
o fi zvon, o fi adevarat, dar am inteles ca au "pietoni" de-ai lor, masluiti... unde s-a ajuns...

....nah unu d-ala as bate, sa mor de nu, as da in el ca surdu-n clopot! 're-ati ai dreacu de mancatori de c'cat...


@sergiuarad: condoleante frate, nu vezi ce vremuri te-asteapta, nu te loveai de asa ceva daca nu-l aveai... tough life...

PROPUN O CAMPANIE DE INFUNDARE CU CATE UN CARTOF A ESAPAMENTELOR LOGANELOR DE MILITIE

)
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 08-02-11 at 23:31.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 06:27   #5107
sergiuarad

Stage 3
 
sergiuarad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 86
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

:-bd te sustin!!! in campania ta!!!
sergiuarad is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 08:15   #5108
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

mda... nush ce-i cu ei..
tre sa stranga bani pt campania de 1 martie..!!?!?!?
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 10:57   #5109
sergiuarad

Stage 3
 
sergiuarad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 86
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

da) tre sa cumpere flori la doamne si dominsoare...:P si nu au destui bani:P
sergiuarad is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 12:19   #5110
91-GRS

Stage 5
 
91-GRS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Member of:
[VW]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Ce parere aveti de service-ul autopower?? ralph n-ai voie sa raspunzi
91-GRS is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 13:00   #5111
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

sunt curios si eu cine ce zice de power..
eu pana acuma la pyramide mergeam.. si sunt multumit..
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 13:28   #5112
91-GRS

Stage 5
 
91-GRS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Member of:
[VW]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

nu de alta da de ceva timp am tot avut probleme cu sistemu de racire, aveam presiune de aer in el si refula cu tot cu antigel pe la vasu de expansiune pierzand lichid de racire , iar eu completandul la interval de aprox 10-20 minute- in iarna asta am consumat cam 15L antigel dizolvat cu apa undeva la 30L.
am mers la auto power si mi-au spus ca trebuie verificate pe rand sa nu de aruncam direct la chiuloasa si sa nu fie aia problema.
1. am schimbat termostat 40lei+50 menopera
2. capac vas de expansinute 9lei
3. mi-au spus ca cica s-ar fi putut infunda radiatorul din cauza ca eu bagasem solutie de etansat "stopleak" (sau cv de genu), au verificat pompa de apa, s-au pus sa curete radiatorul dupa care mi-au spus ca-i spart, adevaru ca avea urma de rugina se vedea clar ca-i "PA" 220lei radiator nou + 180 lei manopera
5. acum masina e in sevice , normal azi ar trebui sa ma cheme sa merg dupa ea , problema era de le chiuloasa undeva la 100Ede euro manopera + piese pret "surpriza"
Am fost ieri sa vad cum merge treaba , si-mi spune sefu ca mi-au rupt bujiile si tre sa-mi cumpar altele, el fiind foarte foarte grabit ca era in pauza de masa
n-am pre apucat sa vb mai mult cu el
Pe drum spre casa m-am tot gandit, eu le-am lasat masina sa-mi repare chiloasa, si ei imi rup bujiile, ce vina am io , eu am desfacut o bujie in spatele blocului fara sa rup nimic (intradevar nu pe toate) cu o simpla cheie tubulara, si ei le rup in service specializat asa ar pute sa-mi taie si niste furtune, sa-mi crape si turbina, sa rupa tevi de la popmpa de injectie etc etc si tot io sa le platesc?
__________________
nu ma injurati daca spun vreo tampenie , corectati-ma Multumesc de intelegere.
MK3 1Z 1.9 TDI (te depasesc impresile) 90hp 202nm 12.8-100km/h


91-GRS is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 14:47   #5113
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

cam ai dreptate grasule, eu de cand fac akl practica n-am auzit sa strice ceva la careva.
Daca zici sa nu zic nimic nu zic :-"
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 16:51   #5114
91-GRS

Stage 5
 
91-GRS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Member of:
[VW]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

ralph spor la practica da-i mirific rau service-ul ala dela 100e manopera o ajuns la 600lei+150lei.piese + pretul reperatiei chiuloasei (cred ca planare)si nici n-am inteles daca bujiile erau in pretu ala de 150 ca el vb cu mine la tel si mai vb cu cineva pe acolo, pai ce dracu , unde ajung asa? 1000lei ii un motor la shrot
91-GRS is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 17:01   #5115
Latti

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 43
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Salut baieti, am ocazia sa cumpar un player de la cineva, kenwood kft 729 dvd, la un pret bun, dar nu are la el cablu cu mufa aceea albastra, il pot pune in viata fara el ? sau pot gasi pe undeva? Am nevoie de sfatul vostru. http://www.auto-entertainment.de/New...852f44b.0.html
Latti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -