Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-06, 22:07   #76
Sfantul-Neo

Stage 5
 
Sfantul-Neo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 410
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
trebuie sa ne unim intr-un loc mai putin public, ca, curiosii sa steie deoparte.
Ca bine ai zis...cred ca daca rezolvam asta s-ar rezolva una din problemele de baza...stiti voi
Sfantul-Neo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:25   #77
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
intr-un club lumea se aduna sa vb. despre un motor mai bun,un eleron,o femeie,viitoare cursa legala,cine reprezinta Bacaul,cu ce bani......
eu nu am vazut motociclistii adunandu-se sa faca show,curse de maniaci,etc.....
poate nu ati simtit niciodata ce inseamna sa fii in alt judet cu doar 3 amici care sa traga de masinile lor aranjate si abia cumparate si sa auzi\"cine a castigat?....ala de bacau!\" si tu sa nu ai cu cine sa te bucuri ptr. ca unul e la volan si celalalt la linia de start. aici sa va vad,nu la tras frana de mana pe zapada,invocand orgolii si functii!
eu sper sa vin intre voi cat de curand posibil,numai timpul sa-mi ajunga.
punct
vali are mare dreptate. chiar foarte mare. e cel mai tare raspuns de la care ma asteptam. eu ce tot vorbeam aici. daca o sa dispara zapada dati din umeri. in fine, daca nu e zapada se gasesc alte distractii. eu ce tot vorbeam, da nu stiu pe care dintre cei de aici au tupeul, au curajul sa faca ce am eu in minte. si sa stiti ca nu m-am inspirat din most wanted sau din fast and furios, daca ati auzit voi de mischief sau de takedown, sau de getaway in stokom sau de dtm power. alea sunt ceva real, si cu ochii pe filmele am ramas. asteptati oleaca. eu am sa am \"trupa\" mea cu care am sa fac asemenea lucruri.
Mertan eu te astept pe tine sa faci chesti de astea...Eu am mai facut prosti de astea cu fugareala si defiecare data a aflat tata si am avut probleme cu politia...Tu nu vezi ca nici nu poti sa stai cu folie pe masina fara sa nu te frece astia, pai daca te mai prinde politia ca faci ce ai scris tu, iti spun ca nu apuci 1 luna de permis..Chesti de astea nu se pot face in BC..E mic orasul, lumea se cunoaste..Ca ne intalnim si vorbim sau se mai da muzica mai tare, e ok dar tot ce tine de ce drumuri publice, nu stiu cine isi risca permisul!Sa vorbesti e usor, dar crede-ma ca am 4 ani de carnet si am trecut prin 2 accidente si vreau sa spun ca am scapat usor, multumesc lui Dumnezeu, se poate muri asa usor!La 100 km/h esti mort in orice masina..Eu zic sa te rezumi doar la intalniri..Nu e chiar asa cum crezi tu..Ai in mana viata ta..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:40   #78
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default

se poate muri si la o viteza mai mica!iar cu fugaritu prin oras nu am fost niciodata de acord ,deoarece inainte de a fi sofer esti pieton.
eu nici dupa 8 ani de condus nu pot spune ca sint nush ce mare sofer dar sincer prefer sa ramin cu cazierul si constiintza curata si cu permisul in buzunar.fugareala trebuie desfasurata in conditii organizate si LEGALE.bun o sa spuneti ca unde e adrenalina?exista si in conditii legale.
__________________
FORD CAPRI powered by COSWORTH(200HP)
ensured by BROWNING in curind supercharged!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:45   #79
Sfantul-Neo

Stage 5
 
Sfantul-Neo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 410
Default

Stai ua ca n-a zis omu de fugareala in oras...
Sfantul-Neo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:46   #80
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default

Sau daca vrei adrenalina, fa-o pe cont propriu, nu implica si pe altii, urca-te in masina singur si fa ce vrei...Nu mai zic nimic pt ca apoi o sa zica lumea ca vorbesc ca un bosorog..Succes...
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:48   #81
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

mai fratilor. da sa nu mai vorbin noi despre asta. o dati in diverse? am scis ceva mai sus. nu ma luati in seama?
mertan is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:53   #82
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default

nu vb ca un bosorog. ai dreptate. daca e sa vrea careva viteza, fugareala.....hai sa ne urcam in masina si facem o cursa pana la bucuresti....pana la iasi. pana unde vrem. brasov.
dar si asa e naspa ca e plin de radare.
daca nu faci ceva legal.....e naspa tare....si in afara de adrenalina iti trebuie si inconstienta. zic eu.
__________________
RESPECT BACAU !!!!!!!
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:54   #83
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

nu vorbesti ca un bosorog mai cristi ci spui un adevar ,cam asa se intampla cam de fiecare data in cazuri de astea
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:55   #84
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default

Nu stiu ce sa spun, eu o sa particip cand o sa fiu in Bc la fiecare intalnire si o sa ascult ce o sa zica lumea, o sa ajut cu ce o sa pot!In rest, cand vine vorba de ceva ilegal, eu nu ma bag..Eu vreau sa strang bani ca sa ii bag in masina, nu in amenzi si spagi..ca sunt satul..Altceva nu mai zic..pupici..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:59   #85
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

eu cred ca la faza cu fugaritu e o chestie a orgoliului sau ceva de genu asta '' ala a facuto si eu de ce nu as faceo '' oricum cu toti cred ca suntem de acord ca neam fugarit mai mult sau mai putin prin oras dar totusi trebuie sa mai tinem cont si de niste reguli .SI INCA UN LUCRU IMPORTANT DE CE NU AVEM ACEASTA DISCUTIE LA INTALNIRE? sa mai lasam forumul asta pt lucruri de genu asta (deja multi copii au gasit situl asta ) .hai sa sfarsim discutiile de genu asta pe forum si sa le continuam la intalnire unde vom fi ''face to face'' si sa ne spunem acolo off urile si pasurile
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:01   #86
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default

Deacord
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:02   #87
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default

cel mai bine ar fii asa.
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:03   #88
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
faza la noi e alta. noi ne aduman ca un ciorchine. trebuie sa fim aliniati intr-un fel. trebuie sa ne unim intr-un loc mai putin public, ca, curiosii sa steie deoparte. trebuie de la inceput sa ne aliniem, nu sa va aliniez eu, ca eu nu dau ordine. care vine primul se alinieaza, si tot asha. nu trebuie sa va spun eu. dar lucrurile astea trebuiau spuse de cineva. masinile aliniate in linie dreapta, si daca nu se poate, locul e stramt, le aliniem in semicerc, rotile virate maxim spre dreapta, pozitiile aprinse. asha ne asteptam unii pe altii pana vin toti. dupaia vorbim oleaca si mergem la un suc, sau daca nu mai avem chef de suc trecem la fapte. toti mergem aliniati ne asteptam la dupa semafoarele neprinse de altii. dar ar trebui de dinainte stabilite chestiile astea, daca vrem putem sa ne dam un loc de \"finish\" si mergem cum stim noi acolo. pentru \"dreptele liniare\", e o alta regula care se spune in privat(ceea ce tine de organizarea lor si de modul cum se dau). mai sunt multe aspecte de discutat. eu am sa ma gandesc la cat mai multe si la cat mai destept gandite.

daca cineva are ceva de comentat sa spuna sau de adaugat. ca stiu ca mai sunt cativa care nu ma privesc cu ochi buni si tin in ei ura si invidia.

am zis de la inceput ca nu eu fac regulile. fiecare are bucatzica lui din regula.toti suntem egali, ca si in fata lui Dumnezeu.

am sa revin cu amanunte despre ce sa va face, unde se va tine etc intalnirea de sambata.
eu ce m masii scriu aici? chiar sunteti chiori? am zis ceva. da nu ma bagati in seama.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:07   #89
andr3y-TAM

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 369
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

speed is bad!!! pacat ca exista riscuri... eu zic ... asha ... cine vrea fugareala... propune... daca se alatura cineva ... ok ... daca nu ... se duce shi se fugareshte singur (crek asta am sa fac )

eu propun ca intalnirea sa aiba loc intr`un loc mai public pentru a fi mai accesibil pt toti... shi ulterior ne deplasam in zone mai \"interesante\"
__________________
Vroooooooooom

Last edited by aleks; 19-05-06 at 12:33.
andr3y-TAM is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:08   #90
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
intr-un club lumea se aduna sa vb. despre un motor mai bun,un eleron,o femeie,viitoare cursa legala,cine reprezinta Bacaul,cu ce bani......
eu nu am vazut motociclistii adunandu-se sa faca show,curse de maniaci,etc.....
poate nu ati simtit niciodata ce inseamna sa fii in alt judet cu doar 3 amici care sa traga de masinile lor aranjate si abia cumparate si sa auzi\"cine a castigat?....ala de bacau!\" si tu sa nu ai cu cine sa te bucuri ptr. ca unul e la volan si celalalt la linia de start. aici sa va vad,nu la tras frana de mana pe zapada,invocand orgolii si functii!
eu sper sa vin intre voi cat de curand posibil,numai timpul sa-mi ajunga.
punct
vali are mare dreptate. chiar foarte mare. e cel mai tare raspuns de la care ma asteptam. eu ce tot vorbeam aici. daca o sa dispara zapada dati din umeri. in fine, daca nu e zapada se gasesc alte distractii. eu ce tot vorbeam, da nu stiu pe care dintre cei de aici au tupeul, au curajul sa faca ce am eu in minte. si sa stiti ca nu m-am inspirat din most wanted sau din fast and furios, daca ati auzit voi de mischief sau de takedown, sau de getaway in stokom sau de dtm power. alea sunt ceva real, si cu ochii pe filmele am ramas. asteptati oleaca. eu am sa am \"trupa\" mea cu care am sa fac asemenea lucruri.
Si aici ce ai scris?Fara jigniri..Te rog...
cristi_407 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -