Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-06, 23:27   #46
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

sfw ai mare dreptate. eu pe mine mo lovit unu in cap, adica mai multi, sau erau sa ma lovesca in cap. oricum eu am ceva in minte, un plan.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 23:28   #47
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
o sa ne intalnim data viitoare dar cu alt scop. nu alte ganduri, cu alte faze. eu nu mai vreau sa vad ce so intamplat ieri. sa nu se mai repete ziua de ieri. eu am propus ieri ceva, adica mai multe kestii. daca ziceam ceva cu gura tare peacolo sarea domnul X si zice: \"ba tu iar esti tare in gura peacilea\", \"ca ce te bagi tu mai copile\" \"cine te crezi\". asha ca data asta, adica ieri am tacut din gura, sa vad ca se organizeaza, ce se petrece, ca si eu cand zic ceva nu ma ia in seama nimeni, ca de ce ma bag e, sai lasam pe altii sa face ceva. asha ca deacuma eu nu imi mai bag nasul in treburile voastre. faceti ce vreti voi deacuma incolo, sunteti pe cont propriu. stiu ca o sa credeti in momentele astea ca eu ce treaba am cu bacaul, ca de ce ma bag, ca de ce ma implic in treburi dinastea. vreau sa va spun un singur lucru. peste ceva vreme o sa vedeti ceva tare in bacau, o sa vedeti ce inseamna organizare adevarata, nu cum o fost ieri, si aleks stie de ce sunt eu in stare. eu va promit ca o sa fac ceva frumos in bacau, chiar daca \"grosul\" nu o sa mai fie. eu nu am nimika cu voi, dar ieri m-au deranjat unele lucruri, la mai multi. in seara asta am sa mai scriu asha povesti de adormit copii. dar eu zic ca o sa merite..

bafta all. R3SP3KT.

Spune ce te-a deranjat, descarca-te, dar fara sa arati cu degetul catre cineva anume,fara sa stii si parerea aceluia. Sa comunicam si sa ne intelegem ... vorba lui cristi : SUNTEM OAMENI SAU CENTAURI??????
SFW is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 23:31   #48
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Spune ce te-a deranjat, descarca-te, dar fara sa arati cu degetul catre cineva anume,fara sa stii si parerea aceluia. Sa comunicam si sa ne intelegem ... vorba lui cristi : SUNTEM OAMENI SAU CENTAURI??????
Mareata vorba..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 23:35   #49
andr3y-TAM

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 369
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cristi_407\"
Nu stiu daca e vorba de masina stock, e vorba ca sunt anumite aspecte la un club de racing..adik tre sa mergi prin toata tara, sa iti permite participa la anumite concursuri ce se desfasoara in tara, sa iti poti reprezenta clubul..
ai perfecta dreptate... dar cum s-a zis... shi sper ca s-a intzeles... scc-u` se va axa pe stilu asta de club... shi bnl-u` e pentru noi restu... care suntem doar simpli fani dar totushi eu zic ca puteam fi un \"club\" nu de raceri... dar de impatimiti ai automobilelor...
__________________
Vroooooooooom
andr3y-TAM is offline   Reply With Quote
Old 15-01-06, 23:55   #50
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andr3y-TAM\"
Quote:
Originally Posted by \"cristi_407\"
Nu stiu daca e vorba de masina stock, e vorba ca sunt anumite aspecte la un club de racing..adik tre sa mergi prin toata tara, sa iti permite participa la anumite concursuri ce se desfasoara in tara, sa iti poti reprezenta clubul..
ai perfecta dreptate... dar cum s-a zis... shi sper ca s-a intzeles... scc-u` se va axa pe stilu asta de club... shi bnl-u` e pentru noi restu... care suntem doar simpli fani dar totushi eu zic ca puteam fi un \"club\" nu de raceri... dar de impatimiti ai automobilelor...

Da, clubul ce se va infiinta va fi un club deosebit, bazat pe aceste aspecte. Sa nu uitam ca mai multi de aici sunt membri crazy drivers. Apartenenta la un club nu impiedica pe nimeni sa apartina de aceasta comunitate ... 4tuning bacau.
Aceste intalniri sunt pt noi toti, nu pt restul, nu pt unii sau pt altii ci pt toti care intra pe 4tuning bc, sau pasionati din bacau pana la urma .... doar suntem toti fani ... nici unul dintre noi nu are licenta de tuner sau racer profesionist
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 00:20   #51
Andr3i

Stage 5
 
Andr3i's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,256
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Bune explicatii SFW. Sper ca acum s-a inteles care e treaba si diferenta dintre clubul SCCului si clubul 4tuning Bacau.
Andr3i is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 07:56   #52
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
o sa ne intalnim data viitoare dar cu alt scop. nu alte ganduri, cu alte faze. eu nu mai vreau sa vad ce so intamplat ieri. sa nu se mai repete ziua de ieri. eu am propus ieri ceva, adica mai multe kestii. daca ziceam ceva cu gura tare peacolo sarea domnul X si zice: \"ba tu iar esti tare in gura peacilea\", \"ca ce te bagi tu mai copile\" \"cine te crezi\". asha ca data asta, adica ieri am tacut din gura, sa vad ca se organizeaza, ce se petrece, ca si eu cand zic ceva nu ma ia in seama nimeni, ca de ce ma bag e, sai lasam pe altii sa face ceva. asha ca deacuma eu nu imi mai bag nasul in treburile voastre. faceti ce vreti voi deacuma incolo, sunteti pe cont propriu. stiu ca o sa credeti in momentele astea ca eu ce treaba am cu bacaul, ca de ce ma bag, ca de ce ma implic in treburi dinastea. vreau sa va spun un singur lucru. peste ceva vreme o sa vedeti ceva tare in bacau, o sa vedeti ce inseamna organizare adevarata, nu cum o fost ieri, si aleks stie de ce sunt eu in stare. eu va promit ca o sa fac ceva frumos in bacau, chiar daca \"grosul\" nu o sa mai fie. eu nu am nimika cu voi, dar ieri m-au deranjat unele lucruri, la mai multi. in seara asta am sa mai scriu asha povesti de adormit copii. dar eu zic ca o sa merite..

bafta all. R3SP3KT.

Spune ce te-a deranjat, descarca-te, dar fara sa arati cu degetul catre cineva anume,fara sa stii si parerea aceluia. Sa comunicam si sa ne intelegem ... vorba lui cristi : SUNTEM OAMENI SAU CENTAURI??????


nu am sa spun. nu arat pe nimeni. ce-i drept eu mi-am facut singur un club adevarat, un club de raceri adevarati, nu de molai. silviu si ansrei_tam sunt cu mine tot timpul. si eu ma bag in tot ce inseamna ilegal. si o sa toate intalnirile astea o sa fei organizate de mine, dupa cum stiu eu. cine vrea sa intre la mine in club, este bine venit, dar trebuie sa indeplineasca conditiile. silviu si andrei_tam sunt acel gen de oameni pe care eu ii caut.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 07:59   #53
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

si aces club o sa fie condus de toti. nu d emine nu d ealtul. ne gandimfiecare, facem o conferinta pe messneger inainte si ne hotaram toti ianinte. o sa vedeti ca nu o sa aveti ce regreta.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 09:43   #54
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andr3y-TAM\"
daca mi se arde o siguranta de fiecara data cand vreau sa deschid geamu ... se pune ca`s special???)
acu la modu cel mai serios vorbind... eu as vrea sa fac parte din v`un club de RACING... dar cu mashina stock... deci nu e loc de mine...
stiu eu de la ce e, m-am chinuit de mi-au iesit ochii si am demontat mertzul pe partile comonente pana mi-am dat seama de la ce e
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 10:03   #55
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

intalnirile la care am participat in week-endurile astea au aratat ca suntem multi pasionati de fenomenul auto, indiferent daca avem sau nu permis, indiferent daca avem sau nu masini, si indiferent daca sunt stock sau nu.
nu trebuie sa lasam orgoliile sa ne domine, si nu trebuie sa ne apucam de infiintat cluburi doar pentru a demonstra cati oameni vin dupa noi...
eu sunt membru crazy drivers, impreuna cu mertan si alti useri, vali vsa este membru csr, fiecare facem parte din cluburile noastre de racing, dar asta nu ne impiedica sa venim la intalniri, si sa ne simtim bine intre prieteni.
probleme sunt, si vor mai aparea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa degenereze in conflicte fara oprire.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 10:29   #56
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mertan\"
si inca ceva......... acest club va fi fara spectarori. va dati seama ca noi nu ne strangem intr-n loc public. ne strangem in locuri bine stabilite. si nu vor fi spectatori, numai decat cei care vor fi in masini. pe \"langa ele\" nu va fi nimeni. asha ca...... ganditziva bine. in bacau o sa se vada ceva miscare. si tot timpu oamenii din bacau o sa arate cu degetul spre masiunile noastre de fiecare data. vor intoarce capul dupa noi, si in parcare ziua, si oriunde vrem noi. si sa stiti voi ca o sa ne acomodam si cu politia. va asigur eu.
Eu nu stiu daca ai inceput sa crezi in filme sau in ce zic astia de la stiri despre lumea \"curselor ilegale\" din Romania, dar sa nu te superi pe mine, nu incerc sa iti dau in cap, dar aberezi.
Crezi ca o sa ajungeti vedete? Auzi, o sa va arate lumea cu degetul, o sa vorbeasca lumea pe la colturi de voi, in soapta ... o adevarata legenda urbana.
O sa vorbeasca lumea, si o sa arate spre masinile voastre, numai ca lumea aceea o sa fie reprezentata de politisti si cand o sa arate spre voi, o sa arate ca sa va opreasca.

Incearca sa nu mai vorbesti prostii, daca esti suparat, spune cine si cu ce te-a suparat, ca daca aberezi nu rezolvi nimic. (sa nu te superi, dar chestii din astea desprinse din filme ma asteptam sa fie vorbite de cei mai mici, nicidecum de o persoana care intr-o luna max isi ia carnetul)
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 10:43   #57
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

N-am nimic cu \"tineretul\", dar ei trebuie sa inteleaga ca nu e asa ca in filme ... ca perste 1,2,3 ..10 ani cand isi iau carnetul ... ce credeti ca o sa faca ... curse, ce altceva, si sa nu va mirati daca unii o sa sfarseasca infipti prin copaci, altii o sa mai ia un pieton... etc ...

Si fugareala in numar mare .... ex ... stadion ... selena .... prea sanatoasa nu e .... daca se gasesc doi viteji neatenti care sa se ciocneasca ... e de rau ... daca mai sunt si altii imediat in spatele lor ... e si mai rau ... o sa va arate cu adevarat lumea pe strada ... o sa stie toti ca ati reusit sa ciocniti 15 masini

Spre ca va dati seama ca singurul motiv pt care sambata nu s-a intamplat asa ceva, sau macar un accident minor e ca am avut noroc. Daca te fugaresti cu unu prin oras nu poti sa mai fii asa atent la tot ce se intampla in jurul tau ... dar daca te fugaresti cu 15?

(n-am vrut sa scriu de asta pe site dar am vazut ca au scris altii deja)
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 11:31   #58
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

man...ma scuzati ca ma bag dar incerc sa va dau doar un sfat: nu va certati pe forum in legatura cu intalniri, ilegale,etc,pt. ca s-a mai intamplat si in cj sa avem useri cu chipiu...si nu v-ati dori ca dintr-o cearta copilareasca in legatura cu \"CINE E SEFUL\" ,din ce inteleg eu,sa ajungeti sa aveti probleme cu chipiurile...deci vb aia...fara egalitate intre voi nu va iesi nimic,pt ca la urma urmei toti va doriti acelasi lucru...asa ca cei ce se lauda ca organizeaza ilegale sa se abtina pt ca veti provoca doar probleme,parerea mea
pt voi sa nu va mai certati
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 11:35   #59
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

[/quote]
ce-i drept eu mi-am facut singur un club adevarat, un club de raceri adevarati, nu de molai.si eu ma bag in tot ce inseamna ilegal. si o sa toate intalnirile astea o sa fei organizate de mine, dupa cum stiu eu. cine vrea sa intre la mine in club, este bine venit, dar trebuie sa indeplineasca conditiile.[/quote]
aleks ar trebui sa ii stergi postul...ca isi face singur rau cu afirmatiile alea...si sa il stergi si pe al meu
======================
nu-l sterg, pt k sa se convinga si eventualii musafiri nepoftiti k nu e nimic serios, sunt doar filme sf, si sa ne lase in pace-aleks
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 11:55   #60
Spawnr7

Stage 2
 
Spawnr7's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 48
Default

Aleks sterge tot topicul si ink repede.
Baieti se stie k problemele se rezolva cel mai bine live
Discutand aici ne stricam cu mana noastra putzinu pe care l`am construit, pierdem si putina distractie pe care o avem.
Faceti o conferinta pe messenger sau ieshiti si voi la o bere (fara mashini binenteles ) si hai sa discutam k baietii ( mashilie shi femeile le vom avea mereu in sange , hai sa ne bucuram de ele )

Daca nu avem noi grija de noi , altii nu o sa aibe.

Peace
Spawnr7 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -