Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-06, 13:57   #61
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

ok sunt deacord cu ce ati scris voi aici. sfw are mare dreptate. si eu am ajuns la concluzile astea pt ca nu imi place sa fiu injosit peaci pe colo. si se stie ala care mo suparat, si o plecat toata cearta asta. sa stiti voi de la mine ca daca nu se vor reglementa lucrurile peaci eu v-am spus ca nu mai am ce cauta. deci. daca nu vreti sa ascultati niste lucuri de la bun inceput, si faceti ce vreti voi, eu imi fac eu gasca mea si acolo am sa ma simt bine. ca aleks stie despre ce vb eu f bine. i-am explicat eu azi dimineatza. fiecare trebuie sa stie niste reguli de baza. asha am ajuns sa imi fac eu gaska mea, unde cei din acest \"grup\" vor sti foarte bine ce au de facut, va fi totul organizat ca la carte.


eu sambata asta eu am avut niste idei, niste sclipiri. si nimeni nu mo asculatat. daca deshideam gura si ziceam, iar se trezea domul x si se suparau toti pe mine. asha ca am tacut din gura. daca spuneam ce aveam de zis cred ca sambata aceea arata mai bine. asha ca cel mai simplu lucru pe care il am de facut este sa imi fac eu gasca mea si sa imi iau jucariile si sa plec, unde toti tovarasii mei voi asculat, unde vom stabili toti ce avem de facut, si voi tine cont de ce zic ei. nu fac ce vreu eu, afirmatiile lor pot schimba gandirea mea.


bafta din nou. sper ca aceste lucruir se vor adeveri, vor fi reale. acuma sa nu ma bagati in seama pt ca nu am carnet si sunt un copil si nu stiu ce se intampla.

bafta incaodata.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 14:20   #62
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

aveti cu toti dreptate cursele ilegale sunt f periculoase !!!!
cei care zic ca ne inspiram din Filme nu au dreptate FILMELE s-au inspirat din realitate !!!

P.s Nimeni nu te obliga sa participi si riscul e f f mare de accident dar asta e, dac iti cunosti masina si esti bun sofer sansele de accident scad.

DAR INAMICUL NR 1 E POLITIA n-ai cei face!!!! poti incerca sa scapi de ea dar riscul de accident creste la 100%

Distractia te poate costa [amenda .dosar penal ,si iti ia si carnetu]

Il sustin pe Mertan si ii urez Multa Bafta
__________________
[SIZE="3"]
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 14:31   #63
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Zerofast\"
aveti cu toti dreptate cursele ilegale sunt f periculoase !!!!
cei care zic ca ne inspiram din Filme nu au dreptate FILMELE s-au inspirat din realitate !!!

P.s Nimeni nu te obliga sa participi si riscul e f f mare de accident dar asta e, dac iti cunosti masina si esti bun sofer sansele de accident scad.

DAR INAMICUL NR 1 E POLITIA n-ai cei face!!!! poti incerca sa scapi de ea dar riscul de accident creste la 100%

Distractia te poate costa [amenda .dosar penal ,si iti ia si carnetu]

Il sustin pe Mertan si ii urez Multa Bafta

Mai omule, acuma era unul din momentele in care cei mai mici trebuia sa se automodereze. Parca de si vad peste 2 ani si ceva ... iti iei carnet, iti cade masina pe manini ... si cum ai tot visat de 3 ani 2 fast 2 furios ii dai prin oras ca un sofer incepator cu aere de schumi si te opresti in primul stalp. Ce zici de asta? Ti se pare destul de real sa e fictiune???

(ps: ce se intampla in alte tari nu inseamna ca se intampla si la noi ...)

La varsta ta ar trebui sa asculti ce zic ceilalti si sa judeci ce e mai bine. Nu o lua ca pe o jignire, pt ca nu sunt eu mai smecher ca m-am nascut inaintea ta (n-am eu vreun merit aici) dar daca tot vb de masini, de soferi ... inca e prea devreme sa te exprimi.

Ai uitat ca distractia te poate costa si viata,mai ales daca adrenalina asta a ta de sofer experimentat nu se completeaza cu MULTA MULTA ATENTIE.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 14:44   #64
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"Zerofast\"
aveti cu toti dreptate cursele ilegale sunt f periculoase !!!!
cei care zic ca ne inspiram din Filme nu au dreptate FILMELE s-au inspirat din realitate !!!

P.s Nimeni nu te obliga sa participi si riscul e f f mare de accident dar asta e, dac iti cunosti masina si esti bun sofer sansele de accident scad.

DAR INAMICUL NR 1 E POLITIA n-ai cei face!!!! poti incerca sa scapi de ea dar riscul de accident creste la 100%

Distractia te poate costa [amenda .dosar penal ,si iti ia si carnetu]

Il sustin pe Mertan si ii urez Multa Bafta

Mai omule, acuma era unul din momentele in care cei mai mici trebuia sa se automodereze. Parca de si vad peste 2 ani si ceva ... iti iei carnet, iti cade masina pe manini ... si cum ai tot visat de 3 ani 2 fast 2 furios ii dai prin oras ca un sofer incepator cu aere de schumi si te opresti in primul stalp. Ce zici de asta? Ti se pare destul de real sa e fictiune???

(ps: ce se intampla in alte tari nu inseamna ca se intampla si la noi ...)

La varsta ta ar trebui sa asculti ce zic ceilalti si sa judeci ce e mai bine. Nu o lua ca pe o jignire, pt ca nu sunt eu mai smecher ca m-am nascut inaintea ta (n-am eu vreun merit aici) dar daca tot vb de masini, de soferi ... inca e prea devreme sa te exprimi.

Ai uitat ca distractia te poate costa si viata,mai ales daca adrenalina asta a ta de sofer experimentat nu se completeaza cu MULTA MULTA ATENTIE.

ai perfecta dreptate !!! iti poti pierde viata din cauza unei distractii
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 18:35   #65
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Iti poti pierde din cauza unei prostii in primul rand.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 18:45   #66
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
N-am nimic cu \"tineretul\", dar ei trebuie sa inteleaga ca nu e asa ca in filme ... ca perste 1,2,3 ..10 ani cand isi iau carnetul ... ce credeti ca o sa faca ... curse, ce altceva, si sa nu va mirati daca unii o sa sfarseasca infipti prin copaci, altii o sa mai ia un pieton... etc ...

Si fugareala in numar mare .... ex ... stadion ... selena .... prea sanatoasa nu e .... daca se gasesc doi viteji neatenti care sa se ciocneasca ... e de rau ... daca mai sunt si altii imediat in spatele lor ... e si mai rau ... o sa va arate cu adevarat lumea pe strada ... o sa stie toti ca ati reusit sa ciocniti 15 masini

Spre ca va dati seama ca singurul motiv pt care sambata nu s-a intamplat asa ceva, sau macar un accident minor e ca am avut noroc. Daca te fugaresti cu unu prin oras nu poti sa mai fii asa atent la tot ce se intampla in jurul tau ... dar daca te fugaresti cu 15?

(n-am vrut sa scriu de asta pe site dar am vazut ca au scris altii deja)
are dreptate omul asta!!! a fost noroc!!! se puteau intampla multe chestii naspa!! poate nu sunt toti priceputi in manuirea masinii, dar ard de nerabdare sa se \"fugareasca\" prin oras!!! si Doamne fereste sa se intample ceva!!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 20:49   #67
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

bun. sa nu ne mai certam ca iar iese naspa. sa revenim la ale noastre.


SAMBATA ORA 17.00 INTALNIRE GENERALA. ma gandesc la locatie, dar sa propuneti si voi ceva, ca dupaia iar zice x ca eu fac legea.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 22:36   #68
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

mertan..nu trebuie sa privesti asa lucrurile ca daca cineva nu e de acord cu tine tu iti faci o trupa si sa ai pe cativa care sa te asculte..nu uita ca impartasiti toti aceeasi pasiune si ca toti aveti acelasi scop...o incercare de ierarhizare intre voi ar fi o prostie...nu va mai dati unul altuia in cap pt ca veti reusi doar sa dezbinati ceea ce de abia ati reusit sa formati...ascultati-l si voi pe sfw si pe aleks pt ca ei au experienta in materie de curse LEGALE si de intalniri,etc.pt ca ceea ce zic ei,o spun ca va vor binele nu ca ar fi invidiosi sau mai stiu eu ce..nu mai fiti copii! BAFTA
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 22:52   #69
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

eu daca spun ceva X imi sare in cap, si zice ca eu fac legea.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 23:28   #70
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

pai atunci incearca si tu sa gasesti o modalitate de a spune lucrurile in asa fel incat sa nu inteleaga gresit ceilalti..nu zic bine? bafta
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 06:13   #71
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

ba da. lasa ca vad eu ce pot face. bafta la cluj, si transmitei lui piry salutari.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 11:11   #72
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

multumesc sandrei de explicatiile oferite, pt k daca spuneam numai eu si sfw, tindeam sa parem nebuni.
ma repet dar nu am ce face.
suntem multi din noi membri crazy drivers, asa cum sunteti voi membri csr, si tot asa.
asta ne confera anumite avantaje, si la cursele organizate de noi ( in vara speram ) sau de alte cluburi - putem participa legal la curse, cu adrenalina la maxim ( abia aici apare adrenalina cu adevarat, knd stii k e urmaresc 2-300 de oameni, cea mai mica greseala te poate scoate din competitie si-ti poate atrage mistourile publicului)
intalnirile astea cu masini de-a valma... sunt la noi cum erau in bucuresti la jumatatea anilor 90, iar eu eram pe atunci gura casca cu vise de curse pe bani grei si respectul tuturor, asa cum sunt acum cei care vin cu noi la intalniri...
ii inteleg, dar lucrurile s-au schimbat, pedepsele au crescut, amenzile pt deranjarea linistii publice au crescut si s-au transformat in dosare penale, alternativele sunt numeroase acum, cursele legale sunt un fapt cotidian, se organizeaza peste tot in tara, numarul de masini a crescut si cunostintele in domeniu sunt diverse si mult mai usor de obtinut...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 17:29   #73
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

intr-un club lumea se aduna sa vb. despre un motor mai bun,un eleron,o femeie,viitoare cursa legala,cine reprezinta Bacaul,cu ce bani......
eu nu am vazut motociclistii adunandu-se sa faca show,curse de maniaci,etc.....
poate nu ati simtit niciodata ce inseamna sa fii in alt judet cu doar 3 amici care sa traga de masinile lor aranjate si abia cumparate si sa auzi\"cine a castigat?....ala de bacau!\" si tu sa nu ai cu cine sa te bucuri ptr. ca unul e la volan si celalalt la linia de start. aici sa va vad,nu la tras frana de mana pe zapada,invocand orgolii si functii!
eu sper sa vin intre voi cat de curand posibil,numai timpul sa-mi ajunga.
punct
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 21:32   #74
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
intr-un club lumea se aduna sa vb. despre un motor mai bun,un eleron,o femeie,viitoare cursa legala,cine reprezinta Bacaul,cu ce bani......
eu nu am vazut motociclistii adunandu-se sa faca show,curse de maniaci,etc.....
poate nu ati simtit niciodata ce inseamna sa fii in alt judet cu doar 3 amici care sa traga de masinile lor aranjate si abia cumparate si sa auzi\"cine a castigat?....ala de bacau!\" si tu sa nu ai cu cine sa te bucuri ptr. ca unul e la volan si celalalt la linia de start. aici sa va vad,nu la tras frana de mana pe zapada,invocand orgolii si functii!
eu sper sa vin intre voi cat de curand posibil,numai timpul sa-mi ajunga.
punct
AMIN!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 21:35   #75
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
intr-un club lumea se aduna sa vb. despre un motor mai bun,un eleron,o femeie,viitoare cursa legala,cine reprezinta Bacaul,cu ce bani......
eu nu am vazut motociclistii adunandu-se sa faca show,curse de maniaci,etc.....
poate nu ati simtit niciodata ce inseamna sa fii in alt judet cu doar 3 amici care sa traga de masinile lor aranjate si abia cumparate si sa auzi\"cine a castigat?....ala de bacau!\" si tu sa nu ai cu cine sa te bucuri ptr. ca unul e la volan si celalalt la linia de start. aici sa va vad,nu la tras frana de mana pe zapada,invocand orgolii si functii!
eu sper sa vin intre voi cat de curand posibil,numai timpul sa-mi ajunga.
punct
vali are mare dreptate. chiar foarte mare. e cel mai tare raspuns de la care ma asteptam. eu ce tot vorbeam aici. daca o sa dispara zapada dati din umeri. in fine, daca nu e zapada se gasesc alte distractii. eu ce tot vorbeam, da nu stiu pe care dintre cei de aici au tupeul, au curajul sa faca ce am eu in minte. si sa stiti ca nu m-am inspirat din most wanted sau din fast and furios, daca ati auzit voi de mischief sau de takedown, sau de getaway in stokom sau de dtm power. alea sunt ceva real, si cu ochii pe filmele am ramas. asteptati oleaca. eu am sa am \"trupa\" mea cu care am sa fac asemenea lucruri.

bun. asta e un lucru mai putin important. trebuie ca la fiecare intalnire sa vorbim despre masini, ce vb si vali. si sa fim uniti, si domnule X nu ma mai privi cu ochii aia, si vb pe fatza. bagama in seama, ca eu nu am nimik cu tine.trebuie sa vorbim sambata mai mult oleaca.

faza la noi e alta. noi ne aduman ca un ciorchine. trebuie sa fim aliniati intr-un fel. trebuie sa ne unim intr-un loc mai putin public, ca, curiosii sa steie deoparte. trebuie de la inceput sa ne aliniem, nu sa va aliniez eu, ca eu nu dau ordine. care vine primul se alinieaza, si tot asha. nu trebuie sa va spun eu. dar lucrurile astea trebuiau spuse de cineva. masinile aliniate in linie dreapta, si daca nu se poate, locul e stramt, le aliniem in semicerc, rotile virate maxim spre dreapta, pozitiile aprinse. asha ne asteptam unii pe altii pana vin toti. dupaia vorbim oleaca si mergem la un suc, sau daca nu mai avem chef de suc trecem la fapte. toti mergem aliniati ne asteptam la dupa semafoarele neprinse de altii. dar ar trebui de dinainte stabilite chestiile astea, daca vrem putem sa ne dam un loc de \"finish\" si mergem cum stim noi acolo. pentru \"dreptele liniare\", e o alta regula care se spune in privat(ceea ce tine de organizarea lor si de modul cum se dau). mai sunt multe aspecte de discutat. eu am sa ma gandesc la cat mai multe si la cat mai destept gandite.

daca cineva are ceva de comentat sa spuna sau de adaugat. ca stiu ca mai sunt cativa care nu ma privesc cu ochi buni si tin in ei ura si invidia.

am zis de la inceput ca nu eu fac regulile. fiecare are bucatzica lui din regula.toti suntem egali, ca si in fata lui Dumnezeu.

am sa revin cu amanunte despre ce sa va face, unde se va tine etc intalnirea de sambata.

Last edited by aleks; 19-05-06 at 12:31.
mertan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -