Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-11, 09:02   #181
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Dragilor, majoritatea lucrurilor nu au depins de 4tuning sau echipa 4tuning. Iar cei care au mai fost la evenimentele organizate de 4tuning, fie ele de drift sau expozitie, pot confirma acest lucru.

Stim ca au fost probleme, la o desfasurare de forte atat de mare, nu se poate sa decurga totul excelent, asa cum si-a propus toata lumea. Si din orice lucru iesit prost, invatam cu totii.

Insa trebuie sa privim si pozitiv: ceva asa de tare nu a mai vazut neam de neamul nostru, corect?
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 09:19   #182
chestorino

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Cine a castigat ca nu am putut sa stau pana la sfarsit?
chestorino is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 09:21   #183
Supra4ever

Stage 2
 
Supra4ever's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 50
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

All right folks, ONE MORE TIME !!
Supra4ever is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 09:33   #184
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

spectacolul oferit de masini a fost extraordinar, chiar nu mi pare rau ca am nevoie de inca 2 zile de refacere dupa ce am inghetat de frig sambata si duminica cate 12 ore.

DAR, organizarea a fost tipic noua. nu vreau sa arat cu degetul spre nimeni.
- cei de la vip si tribuna care au platit de cel putin 10 ori mai mult decat cei de la peluza sa nu aiba in apropiere un vin fiert ?
- sa nu fie pus la dispozitie un program concret cu desfasurarea evenimentelor, deoarece se stia clar ca de la 6 incep probele oficiale ?
- juriul mi s a parut VARZA, parerea mea de amator.
foarte indecisi, deloc profesionisti. pur si simplu nu erau capabili sa ia o decizie. altfel nu vad de ce ar fi pus pilotii sa repete battler`urile de atat de multe ori. la etapele de la noi nu era cate un arbitru un fiecare clipping point ? nu asa ar fi trebuit sa fie ?

in rest, doar felicitari pentru piloti
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 09:58   #185
aproapeom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 293
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

cred ca este primul eveniment la care nu-mi pare rau ca am dat banii
aproapeom is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 10:13   #186
Patryck

Stage 2
 
Patryck's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 54
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Subscriu phaeton. Organizare slaba , dar oricum , este de trecut cu vederea , a fost spectacol pe circuit.

Imi pare rau de Pawel Trela , cel mai bun Drifter , de departe , apoi au fost penibile fazele cu " All right folks, ONE MORE TIME !! " Eu si cei din jurul meu eram exasperati la cursele lui Pawel Trela , sa nu se intample ceva , din pacate sa intamplat , si am fost privati de un ADEVARAT SPECTACOL IN FINALA! Am fi avut un duel DE VIS! Trela vs. Stone .

Asta a fost , oricum un Weekend superb pentru fanii driftului , am insa un regret...

NU LE-ATI PUS PE FETELE MONSTER SA SE DEZBRACE Nu stiu de unde le-au adunat , dar cea blonda , si cea bruneta care a stat pe scena pana la final erau...just wow...

Poate ne mai incalzeam si noi un pic daca le puneati la un mic streaptease


Inca o data , felicitari 4Tuning , si tuturor celor ce au contribuit la acest eveniment senzational! Bafta multa pe viitor , la cat mai multe. Romania are nevoie de asa ceva!
Patryck is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:11   #187
ratusca_ratu

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Am inteles ca a castigat Brendan Stone. Felicitari lui! Daca nu se intampla accidentul cu Pawel... ei mergeau in finala. Super piloti amandoi, dar Pawel mai mult , a fost singurul care a ridicat tribunele in picioare aseara! Pilot bun, spectacol extraordinar cand intra pe circuit!
ratusca_ratu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:20   #188
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
DAR ceea ce nu intelegem este de ce a fost atata strictete cu gardu ala de la peluza parlament, 'rar ma-sa dracu de gard ca eram la 50m de pista, SI ASA acolo se mergea in linie dreata...deja acolo se termina tot.
Eu, ca ORGANIZATOR din partea 4Tuning.Ro, nu am trecut doua zile de gardul ala, iar cand am trecut am facut-o cu greu. Asta ce-ti spune?

Strictetea a venit din lipsa de intelegere a oamenilor care au incasat fata de cei care erau acolo din cu totul si cu totul alte motive, altele decat cele materiale.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:27   #189
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Asta cu disociatul cand lucrurile ies romaneste si calare pe borcanul de miere cand treaba iese relativ bine, sau cel putin gradul de nemultumire este scazut, am mai vazut din partea reprezentantilor 4 tuning. Nu va mai "plangeti" atat!
Amice, era momentul tau de glorie pentru un post de aur in fruntea multimii care te-ar fi urmat furioasa? Si uite ca nu s-a intamplat. Fiindca de data asta eu chiar am dreptate si tu chiar ai putea sa-ti ceri scuze fata de oamenii care au stat cu adevarat acolo doua-trei zile. Ca dupa replica ta am o presimtire ca nu ai stat prea mult acolo, ca nu cunosti prea multe si ca nici nu intelegi prea multe. Si daca nu ai legatura cu subiectul, poti sa nu postezi aiurea. Scutesti si moderatorul de munca suplimentara.

Te disociezi cand ai fata de cine sau ce. In general 4Tuning era unic organizator si nu avea de ce sau de cine sa se disocieze. Explica eventual ce si de ce nu a mers bine. Aici ti-am spus EXACT si de ce. Nu-i absolut nimic negociabil sau discutabil in ce am scris aseara. EXACT asa au stat lucrurile. Si personal n-am de gand sa-mi iau palme peste cap sau sa fiu aratat cu degetul pentru lucruri cu care nu am avut absolut nici o legatura organizatorica. Daca vrei, le mai enumar o data.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:34   #190
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Evenimentul a fost bun, chiar foarte bun. Ce pot spune ca nu mi-a placut la acest eveniment au fost arbitrii. Cum spunea si cineva mai sus foarte indecisi iar la cursa intre Stone si Stolarski nu stiu ce sa zic... Ei au spus ca vor sa vada viteza, unghi si sa fie cat mai aproape de clipping points iar de unde am stat eu castigatorul s-a vazut altul... Acum imi spun parerea mea de amator dar si altii din public aveau aceeasi opinie.
Dar pana la urma a fost foarte frumos si sper sa se mai faca si la anul.
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:47   #191
RikA

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 64
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Pana la urma,un clasament va posta cineva pe aici,ca eu nu gasesc nimic!
Eram sigur ca se va busi unul dintre cei doi,era imposibil sa nu greseasca cineva la cite repetari au avut si cit de la limita mergeau.
Oricum ala care prezenta,clar prizase ceva inainte!
Pacat ca s-a terminat cu o busitura . Bine ca nu a patit nimeni nimic.
Apropo,cel de Sambata care a fost luat cu salvarea e ok?
RikA is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 12:06   #192
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

sincer acum, ati venit la drift sa stati pe fotolii frumoase si sa fiti serviti de catereri? sa urmariti fiecare miscare a organizatorilor? sau sa vedeti un spectacol cum la noi nu ati mai vazut? ma doare pe mine in cur cum au stat cei de la platina si vip si ce decizii au luat arbitrii aia, eu am venit sa vad masinile si spectacolul. Singura mea nemultumire este lipsa unui program, dar cum am inteles de la unul din moderatori, 4t s-a ocupat de audio si expo, unde programul a fost afisat.
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 12:50   #193
Mario_Dub

Stage 5
 
Mario_Dub's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,510
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Nu-mi pare rau deloc ca am participat la acest show care de data asta mi-a intrecut asteptarile fata de altele organizate in trecut. Soferii au fost senzationali, fiecare in stilul sau original, Trela cred ca a fost cireasa de pe tort. Am trecut cu vederea micile neajunsuri organizatorice si am preferat sa savurez tot spectacolul ignorand orice alt neajuns. Sincer sunt de parere ca firma de paza si-a facut datoria foarte bine, cum se intampla ceva sareau toti curiosii sa prinda si ei un subiect de conversatie la o samanta, iar in trecut se stie ca s-au anulat diverse evenimente tocmai din aceasta cauza asa ca mai bine mai drastic decat permisiv. Sper la mai multe evenimente de acest gen pe viitor si de aceasta anvergura, iar poate datile viitoare Romania stie sa-si vanda imaginea mai bine, nu ca in week cand cel mai mare simbol al tarii a stat in intuneric pana ce s-a cerut aprinderea luminilor si aici ma refer la Casa Poporului pentru cei ce nu au fost si nu cunosc firul evenimentelor. Felicitari tuturor celor implicati si regrete/incurajari soferilor sifonati, se putea si mai bine dar se putea si mai rau, restul e can can!
Mario_Dub is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 13:00   #194
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Pentru cei care erau nemultumiti de cei care nu i-au lasat sa se " agate " de gard sa castige 1 pas in fata .. Credeti ca daca faceati un pas in fata vedeati de 10x mai bine ? Daca va lasau cei de la securitate sa va urcati pe gardu ala , faceati toti buluc peste cei din fata si cine stie ce " roman inventiv " facea un pas peste gardu ala , si dupa .. faceati gura ca .." aaa a sarit ala si pe mine nu ma lasi ? " chestii de genul .
Si oricum , tot mai bine se vedea de sus decat de pe gardu ala din fata . De sus vedeai curba + traseu .. So .. putina inspiratie si totul era ok .
Super evenimentul , n-am ce sa spun , Congratz.
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 14:08   #195
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Smile Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

am vazut evenimentul din spatele unui monitor pentru ca ii un pic cam departe bucurestiul de baia mare, iar salariul mic m-a impiedicat sa ma deplasez insa pot sa zic ca a fost ceva nemaipomenit. Nu am reusit sa vad in intregime evenimentul asa ca astept un tabel cu batelurile si cu rezultatele finale. Felicitari organizatorilor si multa bafta in continuare.
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 00:46.


- Copyright 2024 4Tuning