Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-11, 14:21   #196
ratusca_ratu

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Felicitari celor care au facut posibil acest eveniment!
Nu sunt fan drift, dar am fost acolo si am ramas impresionat de piloti si masini. Bravo!
La final s-au promis materiale video si foto pe 4tuning, cu tot evenimentul! Sunt foarte interesat sa revad battle-urile si un clasament final!
ratusca_ratu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 14:27   #197
RikA

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 64
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Ce mi s-a parut mie strigator la cer , NU a fost absolut nimeni cu un steag galben ceva sa semnalizeze un accident. Au fost cazuri in care o masina era pe circuit si in spatele ei la ceva distanta altele veneau foarte tare,fara sa le spuna nimeni ca in fata lor e o masina lovita.
Putea iesi ceva foarte urit,din fericire au scapat...
RikA is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 16:08   #198
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
spectacolul oferit de masini a fost extraordinar, chiar nu mi pare rau ca am nevoie de inca 2 zile de refacere dupa ce am inghetat de frig sambata si duminica cate 12 ore.

DAR, organizarea a fost tipic noua. nu vreau sa arat cu degetul spre nimeni.
- cei de la vip si tribuna care au platit de cel putin 10 ori mai mult decat cei de la peluza sa nu aiba in apropiere un vin fiert ?
- sa nu fie pus la dispozitie un program concret cu desfasurarea evenimentelor, deoarece se stia clar ca de la 6 incep probele oficiale ?
- juriul mi s a parut VARZA, parerea mea de amator.
foarte indecisi, deloc profesionisti. pur si simplu nu erau capabili sa ia o decizie. altfel nu vad de ce ar fi pus pilotii sa repete battler`urile de atat de multe ori. la etapele de la noi nu era cate un arbitru un fiecare clipping point ? nu asa ar fi trebuit sa fie ?

in rest, doar felicitari pentru piloti
Tu inca nu stii ca in battle-uri.... clipping pointurile nu au absolut nici o relevanta, cu toate astea, iti permiti sa spui ca arbitrii erau varza.
Supara-te, nu-mi pasa, varza cu carne esti, ca daca erai si tu vreunu BINE, stiai ca in battle-uri, clipping point-urile n-au absolut nici o relevanta.

clipping pointurile conteaza la calificari si atat.

in luptele directe conteaza sa stai cat mai aproape de adversar eventual sa-l depasesti, sa nu indrepti masina si alte chestii ...

clipping pointurile n-au treaba...
nu mai vorbiti de drift daca nu stiti...

invatati si vorbiti dupa, cand stiti despre ce vorbiti...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 17:19   #199
Dementor

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 291
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Sincer nu pot sa va inteleg de ce comentati atat despre minusuri.
V-ati dorit atat de mult sa aveti inca un "weekend de drift" in Bucuresti si acum dati cu pietre.
Eu am fost bucuros si uimit de ce s-a intamplat la acest eveniment chiar daca am reusit doar sa vad "live"(pe net) si voi care ati fost acolo la o aruncatura de bat comentati ca nu v-a dat vin fiert si altele....fraatee s-au facut atatea eforturi ca sa aveti un show cum nu a mai vazut tara asta jegoasa si voi va plangeti de organizare...pai voi pentru organizare ati mers sau pentru show??
Sincer ar trebui sa va fie rusine celor care comentati aiurea...am inteles, fiecare are dreptul sa fie nemultumit pentru cine stie ce chestie minora, dar cand ai asa "haos controlat" mai are rostul sa te uiti la tot felul de minusuri minore??
Sa fim seriosi..ar trebui sa va bucurati ca ati avut ocazia sa vedeti atatia piloti talentati care v-au facut un show incendiar si sa uitati de restul...

My two cents...
Dementor is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 17:23   #200
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Unhappy Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Oameni buni, retineti ca ati venit pentru show, nu pentru minusuri sau nereguli. Dar au existat si ele si e bine sa le lamuriti.

Santose, la partea cu arbitrajul slab sau partinitor ma simt nevoit sa fiu de acord din pacate...

Si asta pentru ca si in cazul celebrei lupte intre Trela si urs, care s-a soldat cu accidentul, castigatorul era destul de clar, inca din prima runda. A urmat inca un "one more time", dupa care la cea de-a 3-a lupta, a avut loc incidentul, destul de firesc, pentru ca trebuiau sa forteze amandoi.

La lupta intre Nissan-ul violet cu motor Chevy si Stone, mie mi s-a parut, si nu doar mie, ca in ambele cazuri, polonezul trebuia sa castige.

Brendan Stone e din Irlanda, juriul e din Irlanda. Nimic neobisnuit pana aici. Sunt premii in bani puse in joc.

Inainte sa se anunte oficial, la scena, la microfon, castigatorii, cei 3 membrii din juriu m-au rugat sa-i scot repede de pe pista, si sa-i duc la hotel. I-am intrebat cine a castigat si au zis ca Stone. Si da, au zis ca le e frica, mai in gluma, mai in serios, sa nu se ia lumea de ei. M-am suparat pe decizia lor, cred eu gresita, si prin evoutia polonezului dar si prin comportamentul lor de a da bir cu fugitii, si i-am lasat la poarta.

Nota 6 pentru arbitraj din partea mea.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 18:09   #201
c.sainz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 154
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

A fost, intr-adevar, un eveniment deosebit! M-am bucurat de el, alaturi de miile de spectatori! Felicitari celor care au reusit sa adune atatia piloti excelenti si sa organizeze evenimentul! Astepta o reeditare al lui, dar cu o organizare mai buna!
Adica:
- se puteau amplasa si niste boxe spre miile de spectatori care erau in stahga Casei Poporului; acolo nu se auzea NIMIC! (sau, se puteau intoarce doua boxe spre acea directie; nu costa nimic!)
- sambata, la ora 12, NU MAI EXISTAU BILETE, ci doar ABONAMENTE pe doua zile! Pacat de aceste ..."romanisme!"
- se putea aduce/inchiria un ecran pe care se putea urmari si ce se intampla "dupa colt".

In rest, asteptam urmatorul eveniment de acelasi calibru!


PS. CHIAR NU SE POATE AFISA CLASAMANETUL FINAL?????? (din cauza frigului si a pauzelor interminabile, nu am rezistat pana la final).
Si,un film cu cursa finala?
Multumesc
c.sainz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 18:16   #202
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Exclamation Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Atunci cand iti asumi responsabilitatea sa organizezi un eveniment sau sa fi partener la acel eveniment iti asumi responsabilitatea si pentru aprecierile sau criticile ce le vei primi. Din punctul meu de vedere orice critica este binevenita pentru ca, pe viitor sa se rezolve micile scapari de organizare...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 18:21   #203
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

1. Brendan Stone
2. Pawel Trela
3. Bartosz Stolarski
4. Grzegorz Hypky
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 18:23   #204
c.sainz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 154
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
1. Brendan Stone
2. Pawel Trela
3. Bartosz Stolarski
4. Grzegorz Hypky
Multumesc!
Si, uitasem ceva important (doar pentru unii, cred!):

- NU a existat nici macar un cos de gunoi in tot perimetrul!! deci, s-a si lasat in urma o mizerie de nedescris! nici asta nu ar fi o cheltuiala suplimetara!
Cu stima

Last edited by c.sainz; 24-10-11 at 18:26.
c.sainz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 20:18   #205
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

2 nemulțumiri am avut:

1)frigul (aici e vina naturii)
2)lipsa coșurilor de gunoi, cum a subliniat colegul care a comentat īnaintea mea.

deși...īntr-un mod bizar...fără rușine recunosc...īn timp ce pe stradă sting țigara sub talpă și aștept să gădesc un coș...plimbāndu-mă cu chiștocul īn mānă, nu am avut nici cea mai mică reținere să arunc pe jos fiind pe peluza parlamentului. mi-a venit foarte firesc...

Īn rest....super show. Chiar mi-a făcut foarte mare plăcere să urmăresc piloți de un asemenea calibru.
Nota 10 pentru eveniment, lăsānd la o parte micile erori de organizare semnalate de colegi. Pe mine unul nu m-au deranjat, īntrucāt am fost pentru drift, nu īn inspecție.

Aștept cu nerăbdare următorul eveniment legat de motorsport din București, și dacă este cel puțin la nivelul acestuia...īncepe să fie bine și la noi.

Last edited by Bong; 24-10-11 at 20:23.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 20:22   #206
hammerphilosopher

Stage 2
 
hammerphilosopher's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 65
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post

Inainte sa se anunte oficial, la scena, la microfon, castigatorii, cei 3 membrii din juriu m-au rugat sa-i scot repede de pe pista, si sa-i duc la hotel. I-am intrebat cine a castigat si au zis ca Stone. Si da, au zis ca le e frica, mai in gluma, mai in serios, sa nu se ia lumea de ei. M-am suparat pe decizia lor, cred eu gresita, si prin evoutia polonezului dar si prin comportamentul lor de a da bir cu fugitii, si i-am lasat la poarta.

Nota 6 pentru arbitraj din partea mea.
Multumim pentru informatia aceasta din "interior" .. foarte interesanta
In rest, foarte frumos, felicitari!
hammerphilosopher is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 20:53   #207
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Angry Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Oameni buni, retineti ca ati venit pentru show, nu pentru minusuri sau nereguli. Dar au existat si ele si e bine sa le lamuriti.
.

Festivitatea la ce ora a fost programata?

iti spun eu de la 18:00 la 19:00
Sti la ce ora sa facut? la 22:30
La ora 22:05 autorizatia expira ( la ora 20 si nu stiu cat, s-au luat wc-urile)

Cand am comentat Gratian a spus ca nu e vina lor a organizatorilor, ci vina accidentelor care nu erau programate...

Acum chiar nu mai conteaza si nici nu ma intereseaza, dar sa fiu impacat ca m-am descarcat de nervii facuti aseara cand am inghetat langa gardul ala de fier si langa puscasi marini de la shelter.

Multumim jandarmeriei, multumim pompierilor, multumim ambulantei, multumim tuturor care au facut posibil acest eveniment, sau asta e ultima cursa, am auzit cuvintele astea de n ori si acum dupa 24 ore imi trezesc amintiri foarte frumoase cand stateam ca. ...... si stateam si iar stateam si dardaiam cu nervii intinsi la maxim.

Raidare da mai tare melodia aia

Last edited by B-11-AYG; 24-10-11 at 20:58.
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 21:35   #208
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Imi permit sa postez si eu.

Tin sa mentionez ca show-ull a fost DEMENTIAL, a meritat sa indur tot frigul.
Dar eu mai am inca un minus de adaugat, si anume.. daca stam sa gandim practic, cei care au stat la peluza ( iarba Palatului Parlamentului) au avut camp vizual mult mai complex decat cei de la vip sau platinum. Ca de scaune, nici nu trebuie sa vorbim, s-a stat mai mult in picioare la ce frig era.
cosmin300 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 22:13   #209
andreimorocos
Oltcit Driver

Stage 5
 
andreimorocos's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 499
Member of:
[Oltcit]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

A meritat tot frigul pe care l-am indurat acolo . Trela daca nu avea aciident sunt sigur ca era pe primul loc
andreimorocos is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 01:28   #210
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Am dat 30 de lei pe bilet , am stat cam 22 de ore adunate , cu ghiozdanul in spate , senvisuri facute acasa , sticla cu apa si multa multa rabdare pentru picioarele mele , pe care la un moment dat nu le-am mai simtit , insa senzatia aceea din calificari si din battel-uri , pur si simplu cand KNS se dadea impotriva rx7-lui , mi s-a ridicat parul de pe maini , o senzatie de nedescris , foarte frumos si orice iubitor de masini nu ar fi trebuit sa rateze asa ceva .

Restul nu ma intereseaza atata timp cat mi-am hranit sufletul si pasiunea de muritor de rand .
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 17:58.


- Copyright 2024 4Tuning