Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-11, 22:58   #166
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

mai senzatie decat sa fii acolo LIVE...nu exista...cred ca maine o sa fie demential!!
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 23:44   #167
BMWUTU

Stage 5
 
BMWUTU's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 682
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

am murit de frig.dar a meritat din plin.a fost super.maine pe la ce ora incepe nebuneala??
BMWUTU is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 23:49   #168
Supra4ever

Stage 2
 
Supra4ever's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 50
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Eu sambata am fost acolo la ora 9:45, ca "cica" la ora 10:00 incepea nebuneala.

De unde. Am inghetzat de frig pana pe la 12:30

Azi(Duminica) o sa vin de la 12:00
Supra4ever is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 23:49   #169
andreifhs

Stage 2
 
andreifhs's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 51
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by BMWUTU View Post
am murit de frig.dar a meritat din plin.a fost super.maine pe la ce ora incepe nebuneala??
Dupa 10 probabil.
andreifhs is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 02:02   #170
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

live
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 08:24   #171
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Un eveniment de mare anvergura care pe ramura drift a eclipsat tot ce a mai fost pana acum.
De astfel de evenimente are nevoie Romania, de showuri de inalt nivel care sa promoveze sportul cu motor.
Sa speram ca nu este vorba de un eveniment singular si ca se repeta in curand.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 13:04   #172
allexandru
Competitor CNCA

Stage 5
 
allexandru's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 697
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
mai senzatie decat sa fii acolo LIVE...nu exista...cred ca maine o sa fie demential!!
da.. asta e adevarul.. foarte frumos
allexandru is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 13:36   #173
razvan4NBA

Stage 2
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 47
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

http://www.drifted.com/livestream/li...charest/15537/

pe drifted.com se transmite live
razvan4NBA is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 00:34   #174
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

frumos ca ne-ati lasat pe afara aproape 2 ore pana ati rezolvat problema cu paza, frumos ca ati dat ordin DIRECT ca cei de la peluza sa nu se apropie de gard si ffff frumos ca ati pus un teanc de vreo 100 de stickere pentru suuuutee de oameni. si macar daca statea cineva acolo sa imparata MACAR CATE 1. astfel, la plecare oltcitul de la iesirea dinspre izvor poate nu era plin de stickere(sincer nici nu stiu ce culoare era defapt)
tineti-o tot asa si poate chiar reusiti sa ramaneti fara oameni la evenimente. si aici NU vorbesc de cei ce mergeau pe strada si au auzit zgomot si au venit pentru comentarii de gen ce-s cu masinile astea fara spoilere, cu vopsea cojita..etc sincer mi-e SILA NUMAI CAND IMI ADUC AMINTE!! ci vorbesc strict de oamenii de aici, care vin acolo PENtrU VOI in primul rand, sa sustina ceea ce faceti, sa sustina ideea, sa strige cand trebuie sa strige sa faca galagie cand trebuie si sa taca cand trebuie; oameni care stiu ce inseamna sportul asta, stiu ce implica si care stiu de ce vin acolo, pentru ce vine si ce or sa vada . ca stiti ce? puteam sa vedem totul HD pe net la caldura, fara nervi si fara stewarzi care sa ne faca tarani pentru simplu fapt ca pur si simplu ne apropiam de gard doar ca sa sustinem pilotii si sa facem galagie CAND TREBUIA SI CUM TREBUIA REPET SI SUBLINIEZ!!!! josnic ne-ati tratat. de de la ora 10 pana la sfarsit. URA!!
iar pentru cei care au venit acolo doar ca sa huiduiasca ungurii si bulgarii, ii invit personal sa se duca in m***ii lor. ca ei au facut acolo ceva ce nu o sa mai vedeti in viata voastra ma taranilor. multi dintre voi nici nu stiti de ce ati venit acolo. abia cand a inceput v-ati dat seama si ati zis"daca am dat banii hai sa stam acum" porcilor
cat despre show-ul in sine nu cred ca are cineva de comentat. intr-adevar a fost ceva unic in romania. dar atat. doar ce s-a intamplat PE CIRCUIT. nu si pe partea celalta.

Last edited by buldogu; 24-10-11 at 00:44.
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 01:44   #175
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
frumos ca ne-ati lasat pe afara aproape 2 ore pana ati rezolvat problema cu paza, frumos ca ati dat ordin DIRECT ca cei de la peluza sa nu se apropie de gard si ffff frumos ca ati pus un teanc de vreo 100 de stickere pentru suuuutee de oameni. si macar daca statea cineva acolo sa imparata MACAR CATE 1. astfel, la plecare oltcitul de la iesirea dinspre izvor poate nu era plin de stickere(sincer nici nu stiu ce culoare era defapt)
tineti-o tot asa si poate chiar reusiti sa ramaneti fara oameni la evenimente. si aici NU vorbesc de cei ce mergeau pe strada si au auzit zgomot si au venit pentru comentarii de gen ce-s cu masinile astea fara spoilere, cu vopsea cojita..etc sincer mi-e SILA NUMAI CAND IMI ADUC AMINTE!! ci vorbesc strict de oamenii de aici, care vin acolo PENtrU VOI in primul rand, sa sustina ceea ce faceti, sa sustina ideea, sa strige cand trebuie sa strige sa faca galagie cand trebuie si sa taca cand trebuie; oameni care stiu ce inseamna sportul asta, stiu ce implica si care stiu de ce vin acolo, pentru ce vine si ce or sa vada . ca stiti ce? puteam sa vedem totul HD pe net la caldura, fara nervi si fara stewarzi care sa ne faca tarani pentru simplu fapt ca pur si simplu ne apropiam de gard doar ca sa sustinem pilotii si sa facem galagie CAND TREBUIA SI CUM TREBUIA REPET SI SUBLINIEZ!!!! josnic ne-ati tratat. de de la ora 10 pana la sfarsit. URA!!
iar pentru cei care au venit acolo doar ca sa huiduiasca ungurii si bulgarii, ii invit personal sa se duca in m***ii lor. ca ei au facut acolo ceva ce nu o sa mai vedeti in viata voastra ma taranilor. multi dintre voi nici nu stiti de ce ati venit acolo. abia cand a inceput v-ati dat seama si ati zis"daca am dat banii hai sa stam acum" porcilor
cat despre show-ul in sine nu cred ca are cineva de comentat. intr-adevar a fost ceva unic in romania. dar atat. doar ce s-a intamplat PE CIRCUIT. nu si pe partea celalta.
Nu stiu cat de oficial poate sa-ti para raspunsul meu dar e bine sa stii ca 4tuning.ro nu a avut legatura si nici influenta directa asupra accesului, pazei, biletelor, vanzarea si incasarea acestora, organizarea peluzelor/platina/vip sau a programului general. Singurele chestii care au depins aproape integral de noi au fost sectiunea de Tuning si Car Audio care au fost organizate corespunzator avand in vedere spatiul. Eu, ca si ORGANIZATOR, NU AM AVUT BRATARA DE ACCES pana Sambata seara? Eh... cum iti suna asta?

4Tuning.Ro poate sa raspunda de ideea evenimentului, de angrenarea lui, de multe cuplaje care au facut acest eveniment un real regal sportiv, de cateva lucruri bune ingropate, din pacate, de scaparile unor oameni care n-au inteles nimic din pasiunea participantilor sau a multor vizitatori. Absolut nimic. Citeste tot ce scrie pe afisul ala frumos. Nu te opri la o singura sigla de organizator. Stiu ca-i la moda sa dai cu piatra-n PatruTuning cand lucrurile merg prost, dar de data asta gestul ar fi nefondat si gratuit. Simt ca nu-i momentul sa spun mai multe, si pana la urma chiar nu face sens. A trecut.

Cat despre Tuning si Car Audio, acolo programul a fost respectat integral, inclusiv cupele si listele de premianti pregatite astazi (Duminica) la orele 18:00, conform organizarii initiale, chiar daca din motive obiective respectiva premiere a ajuns sa fie facuta in graba, dupa sfarsitul programului. Noi eram gata. Nu am avt "loc" sa ne desfasuram asa ca am asteptat... la coada. Iar daca un membru al echipei 4Tuning.Ro si organizator al Campionatului National de Car Audio iti spune ca a avut MARI probleme cu accesul, bratarile si marea majoritate a necesitatilor organizatorice... Poti sa tragi concluzii. Poate ca te gandesti ca ne-am fi batut joc de altii, dar daca tu crezi ca a fost asa poti sa consideri ca in astea 2 zile ne-am batut joc si de noi. Si nu e cazul, pe nici o directie.

Am facut tot ce am putut cu mijloacele puse la dispozitie de cei de care au depins toate lucrurile care ne-au durut. Eu personal am tras linie si dincolo de toate minusurile am ramas cu un spectacol sportiv fenomenal, cu multe zeci de prieteni si o comunitate de pasionati de Car Audio care au inchis evenimentul aproape de orele 23:00, la propriu. N-am cuvinte sa-i apreciez si sa le multumesc!

Cat despre masinile dinspre Izvor, ultimele 40+ erau la Car Audio (inclusiv acel Oltcit). Masinile alea trebuie sa cante bine sau tare (sau amandoua), nu sa fure ochii. Nici tu nu ai inteles tot ce-ai vazut acolo. Si crede-ma, sunt multe greu de inteles.

E pacat ca am tras scaparile altora. Dar ma bucur ca am fost acolo. Si sunt convins ca cine a ajuns acolo in cunostinta de cauza e capabil sa aprecieze ce s-a intamplat, dincolo de toate neajunsurile. A fost un weekend MARE!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 05:40   #176
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Asta cu disociatul cand lucrurile ies romaneste si calare pe borcanul de miere cand treaba iese relativ bine, sau cel putin gradul de nemultumire este scazut, am mai vazut din partea reprezentantilor 4 tuning. Nu va mai "plangeti" atat!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 07:37   #177
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Nu stiu cat de oficial poate sa-ti para raspunsul meu dar e bine sa stii ca 4tuning.ro nu a avut legatura si nici influenta directa asupra accesului, pazei, biletelor, vanzarea si incasarea acestora, organizarea peluzelor/platina/vip sau a programului general. Singurele chestii care au depins aproape integral de noi au fost sectiunea de Tuning si Car Audio care au fost organizate corespunzator avand in vedere spatiul. Eu, ca si ORGANIZATOR, NU AM AVUT BRATARA DE ACCES pana Sambata seara? Eh... cum iti suna asta?

4Tuning.Ro poate sa raspunda de ideea evenimentului, de angrenarea lui, de multe cuplaje care au facut acest eveniment un real regal sportiv, de cateva lucruri bune ingropate, din pacate, de scaparile unor oameni care n-au inteles nimic din pasiunea participantilor sau a multor vizitatori. Absolut nimic. Citeste tot ce scrie pe afisul ala frumos. Nu te opri la o singura sigla de organizator. Stiu ca-i la moda sa dai cu piatra-n PatruTuning cand lucrurile merg prost, dar de data asta gestul ar fi nefondat si gratuit. Simt ca nu-i momentul sa spun mai multe, si pana la urma chiar nu face sens. A trecut.

Cat despre Tuning si Car Audio, acolo programul a fost respectat integral, inclusiv cupele si listele de premianti pregatite astazi (Duminica) la orele 18:00, conform organizarii initiale, chiar daca din motive obiective respectiva premiere a ajuns sa fie facuta in graba, dupa sfarsitul programului. Noi eram gata. Nu am avt "loc" sa ne desfasuram asa ca am asteptat... la coada. Iar daca un membru al echipei 4Tuning.Ro si organizator al Campionatului National de Car Audio iti spune ca a avut MARI probleme cu accesul, bratarile si marea majoritate a necesitatilor organizatorice... Poti sa tragi concluzii. Poate ca te gandesti ca ne-am fi batut joc de altii, dar daca tu crezi ca a fost asa poti sa consideri ca in astea 2 zile ne-am batut joc si de noi. Si nu e cazul, pe nici o directie.

Am facut tot ce am putut cu mijloacele puse la dispozitie de cei de care au depins toate lucrurile care ne-au durut. Eu personal am tras linie si dincolo de toate minusurile am ramas cu un spectacol sportiv fenomenal, cu multe zeci de prieteni si o comunitate de pasionati de Car Audio care au inchis evenimentul aproape de orele 23:00, la propriu. N-am cuvinte sa-i apreciez si sa le multumesc!

Cat despre masinile dinspre Izvor, ultimele 40+ erau la Car Audio (inclusiv acel Oltcit). Masinile alea trebuie sa cante bine sau tare (sau amandoua), nu sa fure ochii. Nici tu nu ai inteles tot ce-ai vazut acolo. Si crede-ma, sunt multe greu de inteles.

E pacat ca am tras scaparile altora. Dar ma bucur ca am fost acolo. Si sunt convins ca cine a ajuns acolo in cunostinta de cauza e capabil sa aprecieze ce s-a intamplat, dincolo de toate neajunsurile. A fost un weekend MARE!
sincer ma asteptam la acest raspuns, poti sa crezi? )) JUR!!
cat despre intelegere..ajungem iarasi la intelegere....dar eu pot sa te asigur ca toti ce de aici de forum care au ajuns si acolo au inteles perfect ce s-a intamplat. nu stiu cat de des ai ocazia tu, sau altii care au fost acolo, sa mearga la pociu in ungaria(mariapocs). eu avand rude acolo, merg fff des cand sunt evenimentele koe drift sau alte competitii europene cat si locale. si pot sa zic ca nimic din ce s-a intamplat la noi zilele astea, nu seamana cu ce se intampla acolo de cateva ori bune pe an. chiar imi pare rau rau rau sa spun asta, ca sunt roman, sunt bucurestean..dar asta e adevarul si avand in vedere ca a fost primul cam primul eveniment de o asa aploare sper ca din mai incolo sa fie din ce in ce mai bine...asta e adevarul, nu atac pe nimeni, NU VREAU sa atac pe nimeni doamne fereste...dar asta e romanu frate... de la organizare, paza, OAMENI in primul rand, gunoi pe jos si toaaate celee...pana la car audio si tuning(pentru ca driftul in sine si senzatia e aabssolut identica ).
chiar si de acel oltcit stiam ca e de la car-audio, doar de aia era in acea zona(pentru ca sa fim onesti pentru tuning cu avea cum sa fie, la fel ca MUUULTEEEEE masini care au fost acolo...dar ca la oricare eveniment, stim si intelegem ca nu s-au inscris destule masini cu adevarat bune si pana la urma ati acceptat tot sau aproape tot...asta stim si intelegem)
DAR ceea ce nu intelegem este de ce a fost atata strictete cu gardu ala de la peluza parlament, 'rar ma-sa dracu de gard ca eram la 50m de pista, SI ASA acolo se mergea in linie dreata...deja acolo se termina tot.

Last edited by buldogu; 24-10-11 at 07:51.
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 08:18   #178
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

mai in gluma mai in serios la astfel de competitii vor exista mereu nemultumiri si nemultumiti ...
de altfel nici organizarea nu e asa usoara cum cred unii si oamenii sunt oameni ...cine nu munceste nu greseste ...una peste alta imi pare rau ca nu am putut participa nici macar in calitate de spectator dar oricum privita din afara a fost un eveniment super de care romania rar are parte ... deci la cat mai multe astfel de evenimente
lancer is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 08:49   #179
CrBooster

Stage 3
 
CrBooster's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 84
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Lasand la o parte unele minusuri, mie in mare mi-a placut Si totusi cine a iesit pe locu 1 , 2 si 3 ? Nu am putut sa stau pana la sfarsit deoarece se facuse foarte frig...
CrBooster is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 08:51   #180
tonytech

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: DRIFT GRAND PRIX se lanseaza in Romania!

Cat de prost sau bine a fost organizat,a fost extraordinar
tonytech is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 17:49.


- Copyright 2024 4Tuning