Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-08, 22:53   #16
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Pai la noi au fost trei fete in toata seria la inceput... acum am mai vazut doar una... si aia numai pe la partiale. La anul nu cred ca mai apare...
Se face si practica... am inteles ca noi o sa facem trei saptamani de practica imediat dupa sesiune.
Atmosfera... nu mai e ca in liceu, dar depinde si de colegi...

(Noi = AR, anul intai, Bucuresti)
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:57   #17
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

ms moolt!:*
eh,m-oi descurca eu

oricum, de colegi...asta sper...sa fie bine
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 15:29   #18
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Fata aia e in grupa mea. Si nu bag mana in foc ca la anul va mai fi.
Colegii sunt misto, mie imi plac si profesorii dar si materiile care le facem.
Cu practica inca nu se stie nimic concret, nici Postolache nu stia!! Asa ca nu ma pronunt.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 01:07   #19
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Vad ca sunteti cativa aici la AR. Sunt a 12-a, in prag de BAC si am o mare dilema. Ce sa aleg intre AR la Poli in Buc, sau AR la BV. Sunt din Ploiesti si imi sunt relativ accesibile ambele orase. (d.p.d.v al distantei).
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 12:15   #20
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Ce fel de matematica si fizica se face AR ?
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 12:50   #21
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by smc07 View Post
Vad ca sunteti cativa aici la AR. Sunt a 12-a, in prag de BAC si am o mare dilema. Ce sa aleg intre AR la Poli in Buc, sau AR la BV. Sunt din Ploiesti si imi sunt relativ accesibile ambele orase. (d.p.d.v al distantei).
Aceeasi dilema o aveam si eu, dar nu mi-a fost greu sa aleg cand am aflat cateva detalii. Depinde ce vrei pana la urma, vrei sa inveti cu adevarat la facultate, sau sa freci menta 4 ani si sa iei o diploma?
Pentru invatat recomand Bucuresti, admiterea e pe baza de examen si profesorii au cu cine sa faca materiile serios, cerinte mai mari de la studenti, la Brasov e pe baza de dosar, multi de la profesionale, si licee care nu au avut atata treaba cu realul.
Din aceasta cauza e vazuta si mai bine Politehnica.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 18:40   #22
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Banuiesc ca esti din Sf. Gheorghe... Nu era mai "comod" sa faci la BV?... nu cred ca poate sa fie atat de scazut nivelul...am vazut medii din anii precedenti si primii 10 erau cu medie peste 9.
Si, sincer, vreau sa fac o facultate cu simt de raspundere, dar nu vreau sa imi petrec urmatorii 4 ani cu "nasu` numai intre carti"...
Si de curiozitate...ce medie ai avut la BAC, la examen la Poli si cum stai acum in fac (restante, examene cu ce note)

Last edited by smc07; 10-06-08 at 18:43.
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 14:37   #23
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Nu am zis ca e chiar asa scazut nivelul, dar oricum parerea mea e ca la Bucuresti se invata mai mult si mai bine. Asta o zic din cauza ca am cativa prietenii care s-au dus in bv la AR si din ce ziceau ei nu e chiar cea mai serioasa. Vezi ca mediile mari pot sa fie din doua motive, ori invata foarte bine studentii, ori nu sunt destul de exigenti profesorii.
La bac am avut 8.98(vroiam 9 cel putin dar m-a tras rau romana in jos), la admitere am luat 7.60 la mate(9.40 bac mate), si 8.80 la fizica(8.85 bac fizica) media finala de admitere a fost 8,35 si eram al 35-lea pe lista.
Pana acum nu am nici o restanta, suntem 4 in grupa din 25 care nu avem restante, am iesit al 10-lea pe facultate cu media 8.22, ca sa vezi cam care sunt cerintele profesorilor.
Ideea e ca la facultatea asta nu te duci sa inveti in sesiune, iti iei examenele si gata. Trebuie sa muncesti din timpul semestrului, pentru ca 50% din nota se face pe parcurs, daca nu chiar mai mult.
Mie chiar imi place aici, si nu m-as vedea acum in alta parte. Chiar daca era comod, si chiar daca in brasov aveam masina(in buc nu o aduc fara full casco), si ca faceam 20 de minute pana acasa...etc.
Pe langa toate astea Bucurestiul e mult mai frumos ca viata de student. Brasovul e mort in privinta asta.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 15:52   #24
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by dagosh88 View Post
Nu am zis ca e chiar asa scazut nivelul, dar oricum parerea mea e ca la Bucuresti se invata mai mult si mai bine. Asta o zic din cauza ca am cativa prietenii care s-au dus in bv la AR si din ce ziceau ei nu e chiar cea mai serioasa. Vezi ca mediile mari pot sa fie din doua motive, ori invata foarte bine studentii, ori nu sunt destul de exigenti profesorii.
Mediile de care ziceam eu acolo erau medii de admitere din anul anterior.

In ce fel nu e serioasa... nu se pun note pe cunostinte (se pun pe "ochi frumosi")
nu se fac cursuri, se fac in bataie de joc...

Si pana la urma totul se rezuma la oportunitatile care o sa ti se deschida si, in final, de locul de munca pe care o sa il ai. Asa ca poti fi doxa si sa nu ai noroc de un loc de munca bine platit si sa faci facultatea "mai prost vazuta" (in cazul asta la BV) si sa te angajezi pe niste bani frumosi...
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 16:00   #25
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Dar de AR Iasi ce parare aveti ?
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 16:32   #26
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Cand zic ca nu e serioasa zic ca profesorii nu sunt destul de implicati, adica iti predau acolo ce e, dar mai mult de atat nu, nu se chinuie sa te faca sa intelegi. Notele se dau cum se dau(nu stiu dupa ce criteriu exact).
Noi ne intalnim cu profesorii sa ne explice daca nu intelegem ceva, vorbim cu ei pe mess, ne trimit mailuri. Zoom-zoom poate sa te puna la zi cu mai multe informatii de cum e in BV.
De AR Iasi nu stiu nimic, sorry.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 18:55   #27
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

O sa incerc sa iau legatura cu el. Merci!
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-08, 03:00   #28
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Daca vrei sa fii comod mai bine faci facultate la distanta!! Asa puteam sa ma duc si eu la Brasov(fiind tot din Sfantu Gheorghe)deoarece intrasem si acolo si la Cluj, si am ales Clujul......lucru pe care nu il regret, desi e mult mai departe de casa, m-am despartit de prieteni buni din liceu, etc. Dar asta-i viata, facultatea mi se pare foarte buna(sunt tot la AR), imi place orasul, si revederile din vacanta sunt mai faine!! Si chestia asta cu interesul pe care si-l dau profesorii e putin relativa pentru ca daca vine doar 1/3 din an la cursul lui, iti dai seama ca si lui i se cam rupe la un moment dat de student, si din cate am vorbit si cu altii lucrul asta e valabil cam peste tot! Facultate face cam oricine azi, toata treaba e sa iti doresti cu adevarat sa ramai cu ceva din ea!
__________________
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?"(George Carlin)
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 04:14   #29
andrei_ctin

Stage 2
 
andrei_ctin's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 53
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Si eu am intrat acum primu an la AR la Ovidius Cta , deabea astept sa incep
andrei_ctin is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 19:31   #30
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

AR Cluj, anul 1, am colegi?
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -