Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-09, 23:32   #61
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Are si specializarea asta avantajele ei. Pierzi intr-o parte castigii in alta, n-are de ce sa iti para rau.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 23:35   #62
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by Blondy26 View Post
Nu, eu sunt studenta la Ingieria economica a transporturilor. este sectie de sine statatoare...bine, am uitat sa mentionez, eu sunt din si in Constanta.
pacat .la cluj sigur iti placea
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 12:41   #63
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Ce medii de admitere au fost la Bucuresti-Poli ?!
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 15:54   #64
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Anul trecut din cate stiu a fost peste 8 ultima medie, iar acum 2 ani pe undeva pe la 6.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 19:19   #65
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by dagosh88 View Post
Are si specializarea asta avantajele ei. Pierzi intr-o parte castigii in alta, n-are de ce sa iti para rau.
Astept sa le descopar...deocamdata nu au idee ce diploma sa ne dea...dupa cum ti-am spus, suntem Inginerie economica in transporturi, or ingineria si economia n-au nici o traba. Ei ar trebui sa ne dea diploma de economisti dar nu se poate pentru ca universitatea este de profil tehnic, iar profilul acestei facultati este de asemenea tehnic. Cat priveste a ne da diploma de inginer, atunci de ce am mai fii facut atata economie in facultate, economie pe care se pune de altel mult prea mult accent. Eu am venit aici pentru ca este Inginerie in transporturi (partea economica era o chestie secundara, inainte de orice aceasta facultate are profil tehnic!) dar pare-se ca s-a cam uitat acest lucru si se pune mult accent pe economie.In fine...nu mai zic pentru ca imi fac sange rau...
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 17:37   #66
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by dagosh88 View Post
Anul trecut din cate stiu a fost peste 8 ultima medie, iar acum 2 ani pe undeva pe la 6.
6 ... bun ! Oricum acolo cica e 'rupere' , poate detaliaza cineva de acolo cum e
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 13:58   #67
emil_t

Stock
 
emil_t's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

zicea cineva pe threadul acesta, cine doreste cursuri. vreau si eu sa dau in cluj, si sunt curios cam care e treaba,

nu pot sa zic ca imi place matematica, poate daca profii sunt calumea si exista laboratoare in care chiar inveti tehnologii noi m-as apuca serios.

chiar specalizarile sunt separat, gen motoare/sasiu/eletrica ?

speranta de cariera e Dacia Service, sau uzina (din vest?), nu neapart uzina dar sa aiba legatura cu industria
mersi.

http://www.clujeanul.ro/galerie/cluj...-2788812#video

Last edited by emil_t; 03-05-09 at 14:12.
emil_t is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 14:47   #68
andu_car
 
andu_car's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Salutare la toata lumea! Ca si Emil am aceeasi rugaminte... Poate trimite careva cursurile din anul I de la AR? Sunt din Focsani, clasa a 12-a la mate-info si vreau sa dau admitere la poli dar depun dosar si la Brasov. Eu sunt pe principiul ca ma duc acolo unde intru. Intru la ambele, atunci mai vedem. Daca vrei, banuiesc ca poti sa inveti la fel de bine atat la Bucuresti cat si la Brasov. Mai degraba ar fi vorba de oportunitatile dupa ce termini facultatea. Stie careva despre cum sta AR Brasov la capitolul burse? Am observat ca s-a redus numarul de locuri bugetate la 100. Multumesc!
andu_car is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 23:02   #69
bogda90
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

salut...cu media de admitere pt AR 8,46 ar trebui sa-mi fac vreo grija ca nu intru in cei 100?....am vazut ca s-au inscris destul de multi si nu stiu care a fost cea mai mica medie din anii trecuti...are cineva idee?...app...e vorba de brasov
bogda90 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 00:01   #70
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by bogda90 View Post
salut...cu media de admitere pt AR 8,46 ar trebui sa-mi fac vreo grija ca nu intru in cei 100?....am vazut ca s-au inscris destul de multi si nu stiu care a fost cea mai mica medie din anii trecuti...are cineva idee?...app...e vorba de brasov
Stai linistit, cu media asta prinzi camin ( automat ) si loc bugetat. ( Eu am intrat anul trecut cu o medie mai mica decat a ta pe locurile bugetate, adevarat insa ca vor fi reduse la 100 anul acesta, dar vei fi printre acei 100. ) Succes.
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 21:35   #71
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

pls , need help pana maine dim....
aveti careva vreun referat ptr practica , pentru anul 2...??
topser is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 12:25   #72
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

salut,,,sunt si eu student in Brasov la A.R anul2 inca nu am invatat nimic legat de masini,multa matematica(restanta)!! se zice ca din sem 2 se schimba situatia! oricum interesant thread-ul!
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 13:59   #73
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Pai nici nu vei invata mare lucru despre masini asa repede. Din semestrul 2 vei face chestii care vor "mirosi a masini" ca sa zic asa, urmand ca din anul 3 sa intri in paine
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 19:30   #74
autocad
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Buna tuturor! Sunt student anul I la Academia de Politie din Bucuresti insa inainte am facut 1 an la AR cluj dupa crae mi-am inghetat. As vrea ca de la anul sa reiau AR-ul la Bucuresti dar sa continui si Academia in acelasi timp. Sunt constient cam cum merg treburile la Politehnica si chiar vreau sa invat dar imi fac probleme din cauza programului. Ce parere aveti, pot sa le fac pe ambele la zi? Cum sunt profii? Ar intelege situatia mea? As putea avea ceva clementa in ceea ce priveste orarul? Se poate lipsi la cursuri? Cate labortoare sunt?

Mi-as dori sa-mi raspunda un student de Bucuresti...si daca se poate un ID de mess sa mai vorbim si in privat, ar fi perfect...
autocad is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 19:47   #75
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Proiecte si informatii Autovehicule rutiere

Quote:
Originally Posted by autocad View Post
Buna tuturor! Sunt student anul I la Academia de Politie din Bucuresti insa inainte am facut 1 an la AR cluj dupa crae mi-am inghetat. As vrea ca de la anul sa reiau AR-ul la Bucuresti dar sa continui si Academia in acelasi timp. Sunt constient cam cum merg treburile la Politehnica si chiar vreau sa invat dar imi fac probleme din cauza programului. Ce parere aveti, pot sa le fac pe ambele la zi? Cum sunt profii? Ar intelege situatia mea? As putea avea ceva clementa in ceea ce priveste orarul? Se poate lipsi la cursuri? Cate labortoare sunt?

Mi-as dori sa-mi raspunda un student de Bucuresti...si daca se poate un ID de mess sa mai vorbim si in privat, ar fi perfect...
Cred ca nu stii in ce te bagi. Lasa frumos AR-ul acolo inghetat si termina una. Nu te da mare si tare ca nu le mai termini pe niciuna dupa aia. Nici cei de la ASE nu se pot tine si de Poli. Daramite Academia, care are si-asa reguli mult mai severe. Stai calm. Daca iti placea asa tare AR-ul ramaneai si in anul II. La Poli nu merge cu job, nu merge cu alta facultate la zi... daca vrei sa faci ceva la o facultate buna trebuie sa fii cat de cat focalizat pe ea. Poate cine stie in anii mai mari sa ai timp si de un job part-time.

Sunt anul II la AR, dar am vazut multe. Am vazut studenti cu 15 restante in anul III, care pana atunci au lucrat, iar atunci s-au lasat de munca. Spre ex. grupa mea, din anul I si pana acum a "pierdut" cam 7-8 studenti din 28 cati eram initial. Asta pana acum, fiindca banuiesc ca o sa se mai lase si altii de ea.

Poti sa lipsesti la cursuri, dar pierzi puncte valoroase, care altfel trebuie sa le recuperezi prin studiu. La laboratoare nu ai cum sa lipsesti. Unele materii au posibilitatea de a le recupera, ori cu alte grupe ( in max 1-2 sapt. de la ora la care ai lipsit) ori la sfarsitul semestrului 1 sau 2 laboratoare.

Parearea mea? Termina Academia si ai sa vezi ca o sa fii bazat. Atunci ia decizia daca mai dezgheti Politehnica, desi cred ca atunci o sa fii obligat sa lucrezi pt Minister, pentru acoperirea cheltuielilor din cursul facultatii. Eram si eu la Academie acum daca nu aveam o problema medicala.
smc07 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -