Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-11, 17:11   #211
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Naposimul si orice alt alfa-17 alchilat nu administreaza mai mult de cateva zile.


Chiar aveam niste fragmente dintr-o carte. Trebuie sa le caut.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 16:38   #212
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Steroizii sunt una iar suplimentele alta.
Iar cand se apuca de stero, nu te apuci pe retete din auzite si pe doze recomandate de bajetsi

Last edited by nea_gogu_de_la_gaze; 28-02-11 at 16:42.
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 18:02   #213
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Pai si atunci cine elibereaza retete cu stero ? Sunt cumva compensate ?
Parerea mea e ca daca iti asiguri 5-6 mese pe zi din care sa nu lipseasca legume si fructe,in afara de creatina nu vad altceva ce ai mai putea sa iei pentru a avea rezultatele pe care ti le doresti
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 19:48   #214
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Pai vezi ca nu stii. Creatina poti sa o iei foarte usor din cacao. Si din carne. Nu e un supliment adecvat.

Proteina din zer este.

Referitor la anabolizante, pentru multi e un subiect cat se poate de neclar. Va rog sa-l lasati deoparte.
__________________

low sau nu ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 20:04   #215
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

5 grame de creatina din cate kg de carne se extrage ?Am reticienta la lactoza asa ca proteina din zer iese din schema.De steroizi nu deschid discutia ca sigur iese macel aici dar in afara de creatina +dextroza(sau suplimentelor care contin acestea) nu stiu alta formula de volumilizare a muschilor
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 19:32   #216
cs28katy

Stage 5
 
cs28katy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 582
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Pentru marire se folosesc greutati mari cu serii putine ?
Sau greutati mici cu serii multe ?
cs28katy is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 20:32   #217
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by cs28katy View Post
Pentru marire se folosesc greutati mari cu serii putine ?
Sau greutati mici cu serii multe ?
greutati mari cu serii putine(3-4-5)


ps. vreau sa iau si eu ceva ca sa cresc in masa.. si ma gandeam sa iau creatina + glutamina.. ce ziceti?? si nu vreau sa iau proteine..
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 06:24   #218
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Razvan-CT View Post
greutati mari cu serii putine(3-4-5)


ps. vreau sa iau si eu ceva ca sa cresc in masa.. si ma gandeam sa iau creatina + glutamina.. ce ziceti?? si nu vreau sa iau proteine..
Creatina iti da volum dar nu cresti in greutate.Ori mananci super bine ori iei proteine.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 15:00   #219
hellker

Stage 5
 
Join Date: May 2004
Posts: 929
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
Creatina iti da volum dar nu cresti in greutate.Ori mananci super bine ori iei proteine.
creatina iti da volum prin volumizarea celulei musculare..cu.. APA..deci creste si masa corporala..insa doar cu apa
hellker is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 15:08   #220
hellker

Stage 5
 
Join Date: May 2004
Posts: 929
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Razvan-CT View Post
greutati mari cu serii putine(3-4-5)


ps. vreau sa iau si eu ceva ca sa cresc in masa.. si ma gandeam sa iau creatina + glutamina.. ce ziceti?? si nu vreau sa iau proteine..
..sincer,cred ca nu stii ce inseamna PROTEINA(altfel nu ai afirma niciodata ca vrei sa cresti in masa musculara dar nu vrei sa iei proteine)..proteina este baza fundatiei celulei musculare!!!...o gasesti in f multe alimente (carne,lactate,etc..chiar si in soia(proteina vegetala de val.proteica inferioara ..)
..probabil zici ca NU vrei sa iei ''prafuri''- proteina +carbo (in cele mai multe cazuri de produse ieftine.. carbo aflandu-se in proportie covarsitoare)
..creatina plus glutamina sunt f ok mai ales combinate!spor la treaba...
__________________
Ex opel calibra& borbet A 16" 9j 215/40r16
EX vauxhall vectra& irmscher star sport 17" 225/45 zr17
ford mondeo 2006& OEM alloy 17'' 205/50r17
dacia 1300'71 ...&tablE
Ex e39 528i ..&style 42
latest...E38 728iA oxford green... running on...coming soon AEZ MITA 20 inchx9j ET10 +245/35ZR goodyear F1 asymmetric
hellker is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 15:16   #221
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by hellker View Post
..sincer,cred ca nu stii ce inseamna PROTEINA(altfel nu ai afirma niciodata ca vrei sa cresti in masa musculara dar nu vrei sa iei proteine)..proteina este baza fundatiei celulei musculare!!!...o gasesti in f multe alimente (carne,lactate,etc..chiar si in soia(proteina vegetala de val.proteica inferioara ..)
..probabil zici ca NU vrei sa iei ''prafuri''- proteina +carbo (in cele mai multe cazuri de produse ieftine.. carbo aflandu-se in proportie covarsitoare)
..creatina plus glutamina sunt f ok mai ales combinate!spor la treaba...
stiam ceea ce mi-ai scris tu mai sus..insa nu cred ca si-ar face foarte mult efectul.. acum depinde si ce proteine iau insa ma gandeam ca poate am rezultate mai bune consumand creatina + glutamina.. apropo stiti si cum sa iau?? ma gandeam sa iau pastile atat creatina cat si glutamina
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 16:31   #222
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Haideti ma baieti. Citim si noi ceva inainte sa scriem ? Se gaseste destul de usor literatura de specialitate, la preturi decente.

http://www.amazon.com/Anabolic-Solut.../dp/0967989612

Asta e foarte buna. Are si teorie despre fiziologie, metabolism, stari, etc. Numa buna pentru incepatori, cu mentiunea sa nu fie caposi.

Ca sa vrei sa cresti, intai trebuie sa stii de la ce cresti. Daca esti genul de om care-ti suiera vantul printre oase, cu incheietura de la mana cat doua dejte de ale mele, creatina si glutamina te va ajuta doar sa fibrezi scheletul. Nimic mai mult.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 20:05   #223
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Predator View Post

Ca sa vrei sa cresti, intai trebuie sa stii de la ce cresti. Daca esti genul de om care-ti suiera vantul printre oase, cu incheietura de la mana cat doua dejte de ale mele, creatina si glutamina te va ajuta doar sa fibrezi scheletul. Nimic mai mult.
pai chestia e ca nu sunt chiar asa cum zici tu mai sus.. am deja 1 an si ceva de sala..timp in care am luat o singura data proteine.. in rest natural... sunt convins ca o sa ajung din nou la proteine.. insa momentan chiar nu vreau.. oricum mersi pentru explicatii
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 22:01   #224
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Natural e si cu si fara proteine. Nu mai incurca termenii.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 06:26   #225
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Dupa cum am scris m-ai sus daca nu vrei sa iei proteine,mananci bine.M-ai vazut pe mine? in urma cu cateva pagini? nu am luat proteine nici o data,in schimb am mancat ca lumea tot timpul.Am folosit mai mult vitamine gen Animal Pak,de cateva ori creatina gen Storm si restul suplimentelor au fost Animal Flex,Glutamina.Dar la mine se pune repede din ceea ce mananc si chiar nu prea vreau deoarece scopul meu este definirea.Acum nu stiu cum esti tu,ce conformatie ai,cum mananci si ce mananci.
__________________
Vand haine Vans,Diesel,Etnies,G-Star, Springfield,Zara,PullandBear,Bershka,Smog,H&M,Jack-Jones,Fishbone,DCshoes,Converse,Lefties', Adidas Originals,Asos,etc..Ochelari RayBan aviator si waifarer.Totul original 100%.Se pot vedea si proba in zona Costin Georgian.Trimit in alte orase ramburs prin posta.Clik pe hompage pentru stocul actual. ID: xge0x Tel:0724451140(george)
xgeox is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -