Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-09, 22:04   #1
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Tenis de câmp

Aici discutăm între noi, pasionaţii de tenis de câmp
Cele mai bune terenuri de tenisi, care dispun de balon si preturi... Cred (sper) ca nu sunt singurul interesat de pe aici.
Daca apare ceva noutate si prin Pitesti, si stie cineva poate sa scrie aici.

Last edited by aleks; 07-11-10 at 13:29.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 22:22   #2
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Terenuri de tenis bune?

Cele de la Stadionul National sunt in stare perfecta... acum nu stiu daca se inchiriaza terenul sau nu...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 15:41   #3
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Terenuri de tenis bune?

Eu stiam de Dinamo acum ceva timp , numai stiu acuma cum arata , dar poti incerca si acolo.
DTH is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 14:09   #4
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Terenuri de tenis bune?

Tenis Club, pe barbu vacaresu...au si balon, preturile numai stiu sigur care sunt , dar terenurile sunt de calitate
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 22:26   #5
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Terenuri de tenis bune?

In brasov stie cineva ceva? Eu un am pus mana nici o data pe o racheta de tenis dar as vrea sa incep sa joc.
alexcump is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 14:38   #6
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Terenuri de tenis bune?

In Brasov la Dinamo sau la Olimpia(unde au si balon iarna).

In Bucuresti uitete aici: http://distractie-relaxare.bucharest-guide.ro/tenis.htm. Nu prea mai stiu cum sunt cele din bucuresti. La sportul studentesc au si balon am vazut.
__________________
drive like a devil feel like a god

Last edited by dagosh88; 17-03-09 at 14:43.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 21:22   #7
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Lightbulb TENIS DE CAMP

Salutare ma numesc Emil si sunt pasionat de tenisul de camp de pe la varsta de 7 ani.De atunci practic acest sport minunat.Il practic organizat impreuna cu un profesor si cu mai multi jucatori.
Aici as dori sa vorbim orice legat de tenis, ultimele stiri, pasionati de tenis, cum ati inceput s ajucati, ce rachete folositi si absolu orice legat de acest subiect.Chiar si incepatorii sau cei care vor sa afle mai multe, sunt bine veniti si o sa le impartasim pasiunea noastra pentru SPORTUL ALB
FED express is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 16:38   #8
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: TENIS DE CAMP

nu avem pasionati de tenis de camp pe aici?
FED express is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 00:38   #9
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TENIS DE CAMP

Ba da, sunt jucatori. Mai putini dar sunt.
Faci performanta sau doar din placere?
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 18:59   #10
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: TENIS DE CAMP

eu joc de placere.am un loc 3 si medalie de bronz la campionatul judetean.mai am si alte diplome si niste farfuriute din acele mici.sportul alb care nu se face la nivel de performanta este slab mediatizat la noi, dar asta este.oricum placerea care mi-o da jocul si pur si simplu faptul ca sunt pe teren este mare eu am inceput sa aprticip la competitii doar de vreo 2 ani, adica de pe la varsta de 14 ani (fac 16 in ianuarie), deci intram la cateogoria 12-14, si acolo sunt jucatori foarte foarte buni.am jucat si cunosc jucatori care participa la turnee in afara tarii si care sunt recompensati cu medalii si premii uriase, cel putin in raport cu varsta.oricum pentru a putea face tenis de performanta iti trebuie antrenori calumea si sa fii organizat, iar in Romania parca este pe zi ce trece mai greu.In anul urmator nu cred ca voi mai participa la competitii ca voi avea 16 ani si deja sunt jucatori destul de buni la varsta asta, cred ca ma voi multumi sa ii insotesc pe cei de varsta mai mica de la noi de la tenis si voi merge cu ei la concursuri, ma voi rezuma la a fii spectator, mai ales ca incep sa nu imi mai permit participare.la unele competitii intrarea este de 30-40 de lei, in functie si de categoria concursului si a prmiilor.Tenis voi juca toata viata fiindca iubesc sportul si ma gandesc ca pe la 25-30 de ani sa particip si la turnee de seniori amatori, dar pana atunci vreau sa castig multa experienta...va stau la dispozitie pentru discutii de orice fel legate de tenis.
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 00:00   #11
FranktheTank

Stage 3
 
FranktheTank's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 157
Member of:
[VW]
Default Re: TENIS DE CAMP

Saptamana trecuta am jucat putin tenis pentru prima data in viata, asa din curiozitate si pot sa spun cu mana pe inima ca e cel mai frumos sport, m-am "indragostit" de el din prima...
__________________
Before complaining about lag think of Jesus…He lagged 3 days before respawning
FranktheTank is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 08:45   #12
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: TENIS DE CAMP

Daca e vorba de tenis... https://www.youtube.com/watch?v=QI4JsjD7Ve8
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 15:36   #13
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: TENIS DE CAMP

Quote:
Originally Posted by FranktheTank View Post
Saptamana trecuta am jucat putin tenis pentru prima data in viata, asa din curiozitate si pot sa spun cu mana pe inima ca e cel mai frumos sport, m-am "indragostit" de el din prima...
Ma bucur sa aud asta.Sper sa mai practici cand ai ocazia.Cu ce racheta ai inceput? Poti sa scrii toate datele despre ea, asa sa imi dau si eu cu parerea, fiindca oricat de dezvoltat ai fi si indiferent de varsta, e bine sa incepi treptat.

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post


Nu stiu cati dintre voi stiti ca Ilie Nastase a fost primul Tenisman roman care a ajuns pe locul 1 ATP, in anul 1971, adica dupa ce a fost introdus acest sistem.Si tot el a fost primul sportiv care sa semneze un contract.A semnat cu Nike Am aflat multe lucruri din cartea "Tennis de la a la z" O carte foarte interesanta scrisa de un roman in care se prezinta intraga istorie a tenisului de la infiintare pana prin anii 90, cand a fost scrisa.

Va arat si eu un video interesant, si daca va veti mai manifesta dorinta, va voi mai prezenta si altele.
https://www.youtube.com/watch?v=KuSJK...eature=related
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 17:02   #14
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TENIS DE CAMP

@ FED express : Inca nu e prea tarziu daca vrei sa faci chiar ceva serios, eu a trebuit sa ma las la 14 ani pentru ca am tras prea tare cand eram mic, eram in primii 10, dar asta mi-a adus si probleme de sanatate. Acum cand ma gandesc as fi preferat sa incep performanta de la 14-15 dupa ce terminam cu perioada de crestere puternica. In cativa ani ai timp sa iti dezvolti toate abilitatiile cum trebuie. Nu e deloc usor, dar se poate.

@ Zero_Cool: Filmuletul e din 2007, si se vede ca atunci inca era Federer cel mai bun, acum din pacate Nadal este cel mai complet si mai stabil jucator din lume, e ca un robot omul ala, ma enerveaza la culme din punctul asta de vedere. Mai ales ca eu il apreciez mai mult pe Federer, e mai omenesc pe teren, se vede ca are sentimente si pune mult suflet, toti o fac, dar la el se vede cel mai bine, si este un om de nota 10 din ce am observat.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 17:06   #15
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: TENIS DE CAMP

Pentru mine si acum e cel mai bun. Chiar daca Nadal e pe locul intai acum, tot Federer e cel care joaca cel mai frumos tenis. La Nadal e mai mult munca fizica, la Federer e talent si naturalete.
Apropo, are meci cu Dent la 19:30.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -