Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-10, 14:39   #376
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by -Mihail View Post
salut numai bine
simt si eu nevoia sa intervin in sustinerea celor spuse de tine GEORGELE
nici macar nu suporta comparatie proiectul tau vs GTR,(tu intri la categoria drag profesional cu sasiul tubular ,ca parca asa ZICE KOE iar grecul cu c....tul ala negru este la categoria MASINI DE STRADA ) daca cunostintele mele sunt reale , imposibil ca tu sa nu stii regulamentele atita timp cit ai abordat proiectul in curs ( drag profesional) deci in concluzie tu vei participa la curse cu masini din aceeiasi categorie din care faci parte NUU??? DOAR NU AI DE GIND SA FACI LINIUTE CU MASINI DE DE STRADA


O ZI BUNA SI LA CIT MAI PUTINE KG ( pt pilot )
Mihai de vreo 3 luni mananc numai salate

NU vreau sa fac nici o camparatie intre masini ... intradevar proiectele sunt diferite dar trebuiesc comparate in strada si nu in forum.
Ar fi interesanta o comparatie cu masinile din TOP 10 Romania de ex.

Competitia ne dezvolta pe toti. Eu incerc sa respect parerile si proiectele tuturor PASIONATILOR de performanta !

Acum trag tare sa termin intr-un timp rezonabil masina ......... pana nu este gata nu exista nimic..... dupa o sa vedem unde cum si cu cine ne tragem
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 16:49   #377
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by -Mihail View Post
salut numai bine
simt si eu nevoia sa intervin in sustinerea celor spuse de tine GEORGELE
nici macar nu suporta comparatie proiectul tau vs GTR,(tu intri la categoria drag profesional cu sasiul tubular ,ca parca asa ZICE KOE iar grecul cu c....tul ala negru este la categoria MASINI DE STRADA ) daca cunostintele mele sunt reale , imposibil ca tu sa nu stii regulamentele atita timp cit ai abordat proiectul in curs ( drag profesional) deci in concluzie tu vei participa la curse cu masini din aceeiasi categorie din care faci parte NUU??? DOAR NU AI DE GIND SA FACI LINIUTE CU MASINI DE DE STRADA


O ZI BUNA SI LA CIT MAI PUTINE KG ( pt pilot )
Masina mea o sa fie de strada si nu am nici o problema cu masina lui george, eu accept fara probleme. Daca ma bate nu face decat sa ma motiveze sa mai fac si eu un pas....
WPP is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 17:31   #378
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by -Mihail View Post
DOAR NU AI DE GIND SA FACI LINIUTE CU MASINI DE DE STRADA
daca George duce masina unde si-a propus,si nu vad de ce,nu o sa cam aiba concurenta cu masinile de strada cel putin anul acesta

daca o lasa un pic mai jos o sa dea o sansa si "muritorilor"

dar asta o sa fie un subiect de provocari

multa bafta si cine are pasiune va intelege acest proiect ca si o ambitie a fiecaruia sa ajunga la nivelul lui George

important e ca sunt aspiratii si sigur vor duce la evolutii pozitive
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 18:16   #379
-Mihail

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by WPP View Post
Masina mea o sa fie de strada si nu am nici o problema cu masina lui george, eu accept fara probleme. Daca ma bate nu face decat sa ma motiveze sa mai fac si eu un pas....
de tine nici nu-mi faceam probleme ca nu te-ai da , tu te dai cu orice incepind de la cercuri si terminind cu role



P.S . ESTE BINE INTODEAUNA SA FACI PASI FARA
SA TEBATA CINEVA
-Mihail is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 19:58   #380
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Sper cand va fi gata masina, sa fiti toti pregatiti la start,nu sa gasiti motive ca nu merge una alta.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 21:37   #381
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by WPP View Post
.... Daca ma bate ....
fara gluma acum...tu chiar crezi ca o sa fii atat de competitiv sau George atat de varza ?!te stiam cu capul pe umeri....pe bune!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:55   #382
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
fara gluma acum...tu chiar crezi ca o sa fii atat de competitiv sau George atat de varza ?!te stiam cu capul pe umeri....pe bune!
nici una nici alta, cred ca nu ai inteles ideea

si eu te stiam cu capul pe umeri
WPP is offline   Reply With Quote
Old 06-03-10, 09:10   #383
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Cand va fi gata BIR-ul ... unii vor trebui sa gaseasca butonul de plansete ...
mad max is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 19:20   #384
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

felicitari pentru proiect.nota 10+ pentru tot ce ati facut pana acum si ce o sa urmeze.o sa folositi geamuri din lexan la proiect?
DarKane is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:06   #385
bhp99

Stage 2
 
bhp99's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 69
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Chiar ca este un proiect ambitios . Ne puteti spune cand o sa vedem bestia la show-uri ? Bafta in continuare cu proiectul .
bhp99 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:27   #386
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by bhp99 View Post
Chiar ca este un proiect ambitios . Ne puteti spune cand o sa vedem bestia la show-uri ? Bafta in continuare cu proiectul .
Prima aparitie e la ROMEXPO 13-14 martie, la clubul THE OTHERS
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 21:54   #387
bhp99

Stage 2
 
bhp99's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 69
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Prima aparitie e la ROMEXPO 13-14 martie, la clubul THE OTHERS
Cred ca o sa ma duc fix la THE OTHERS ca o sa vad pe ea prima . Sa vad un motor de 1000CP indeaproape si sa vad si modificarile aduse caroseriei si interiorului .
bhp99 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 00:17   #388
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

george sunt sigur ca adversari vei gasi multi dar din pacate putini la categoria ta
sunt curios la KOE daca o sa ai adversari la categoria unde te incadrezi tu sau te vei da de unu singur?
apropo mai sunt cateva masinute cu sasiu tubular pe la noi un dalara sau doua si parca si un ktm poate incerci cu ei ca in rest nu prea vad cu ce sau poate doar de curiozitate cu alte masini
__________________
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 10:01   #389
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Cu siguranta la KOE va avea rivali pe masura.
La categoria lui sunt masini grele. Cei de la VTG din Polonia aveau ceva interesant in grupa asta. Timpul de 8.68 pe 400m banuiesc ca e ok, nu?
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:08   #390
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

sa recunoastem ca in tara au inceput sa apara din ce in ce mai multe masini cu potential la drag si sunt proiecte in decurs de finalizare sau unele proiecte care abia incep.treaba va sta in felul urmator...masini 1000+ cai...unde vor fi alergate?pe drumurile noastre "bune"?noaptea la curse?? sa fim seriosi drag va exista in tara asta atunci cand vom avea pista de drag unde sa poata fi alergate masinile intr-un cadru legal si sigur.
__________________
E30's.... Makin' those panties drop since 1983!
Small engines are for pussies
DarKane is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -