Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 28-12-09, 00:12   #106
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
E cam infricosator sa ai asemenea concurenta nu?
Vino in Ungaria anul viitor si o poti vedea.
Ma faci sa rad
Pai unde este concurenta?
Arata-mi niste poze cu masina despre care faci vorbire....ca banuiesc ca esti cu picioarele pe pamant si nu crezi ca poti face minuni cu al tau polo....
Nu observi ca aici se pun poze reale cu piesele care vor fi montate pe masina pe al carui topic comentam?
__________________
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:15   #107
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
E cam infricosator sa ai asemenea concurenta nu?
Vino in Ungaria anul viitor si o poti vedea.
Cand mancam cu un amarat de Opel facut tot in Romania masini din gama VW facute de pe NET jucam la pantaloni scurti in comapatie cu nivelul meu de acum.

NU cred ca ai experienta necesara sa-mi analizezi tu concurenta si refuz sa intru in polemica cu tine. Demonstreaza ca sti despre ce vorbesti si discutam.

Momentan am rugamintea sa nu mai faci off-topic despre lungimea tuningului celuilant.

-as ruga sa nu transformam acest topic intr-o tiganeala tipica acestui forum.
Mi-am propus un topic profesional (comentari la obiect profesionale) ...... nu unul in care sa m-a dau mare si sa adun cat mai multi fani pentru un fan club Georgel. Cine are ochi sa vada si sa inteleaga bine cine nu .... sa paraseasca acest topic sunt altele unde se simt mult mai bine
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I

Last edited by gollum_; 28-12-09 at 00:18.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:17   #108
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
E cam infricosator sa ai asemenea concurenta nu?
Vino in Ungaria anul viitor si o poti vedea.
As dori si eu sa cumpar doar o cutie si gata fuge masina.
La o cutie speciala, trebuie si o punte speciala,si un ambreiaj special,si roti foarte mari,si nu in ultimul rand ,foarte multa putere sa poata face treaba cutia.
Asa ca noi cand vorbim ne bazam pe ceva plauzibil.
Tu poate te bazezi doar din ce ai auzit, pe ici, pe colo
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:32   #109
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Imi cer scuze de offtopic, tot ce am vrut sa demonstrez e ca masina va avea adversari ( un lucru benefic zic eu ) contrar celor spuse de 76BPR cum ca nu are adversari in urmatorii 5 ani.
Va urez multa putere de munca, si sa ne vedem cu bine pe pista in 2010!
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:35   #110
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Imi cer scuze de offtopic, tot ce am vrut sa demonstrez e ca masina va avea adversari ( un lucru benefic zic eu ) contrar celor spuse de 76BPR cum ca nu are adversari in urmatorii 5 ani.
Va urez multa putere de munca, si sa ne vedem cu bine pe pista in 2010!
Cum am mai spus - CONCURENTA este benefica si ne dezvolta pe noi TOTI cei din Romania.

Sper sa existe proiecte asemanatoare in lucru pentru a putea schimba experienta intre noi
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:36   #111
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Imi cer scuze de offtopic, tot ce am vrut sa demonstrez e ca masina va avea adversari ( un lucru benefic zic eu ) contrar celor spuse de 76BPR cum ca nu are adversari in urmatorii 5 ani.
Va urez multa putere de munca, si sa ne vedem cu bine pe pista in 2010!
Adversari va avea dar mai trebuie sa il si bata....te referi la adversari din Romania?cu pozele cum ramane?
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:45   #112
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Imi cer scuze de offtopic, tot ce am vrut sa demonstrez e ca masina va avea adversari ( un lucru benefic zic eu ) contrar celor spuse de 76BPR cum ca nu are adversari in urmatorii 5 ani.
Va urez multa putere de munca, si sa ne vedem cu bine pe pista in 2010!
Pai cum ai demonstrat?
Ai spus doar ca va exista,dar nu ai venit cu o poza sau cu ceva plauzibil
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 03:47   #113
DebreDBR

Stage 2
 
DebreDBR's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Ma gandeam ca o sa se ajunga la discutii de genu ! Acum pare ca un razboi intre doua popoare...pare sa fie invidie ???

Daca se ajunge pana aici si se poate ca din partea moderatorilor sa sanctioneze userii care sunt off topic
DebreDBR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 03:56   #114
bmwu

Stage 5
 
bmwu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 437
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Tipic.........de ce sa aibe loc o discutie legata de termeni tehnici sau ceva legat strict de masini knd ne putem ciodani prin postari.........chiar o avea vreun rost tot show-ul asta.......banuiesc k este mult mai usor sa ne cicalim unul pe celalalt decat sa ne vedem fiecare de masina lui..........
__________________
There ain't no replacement for displacement.......buildying a really fast E34
bmwu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 07:17   #115
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by MariusTXA View Post
Ma faci sa rad
Pai unde este concurenta?
Arata-mi niste poze cu masina despre care faci vorbire....ca banuiesc ca esti cu picioarele pe pamant si nu crezi ca poti face minuni cu al tau polo....
Nu observi ca aici se pun poze reale cu piesele care vor fi montate pe masina pe al carui topic comentam?
Marius ma dau eu cu polo ala, chiar daca trage al naibii de bine...0-402 m cu start de pe loc, in rest O L E !

p.s.am si eu o cutie de chibrituri cu 2 trepte...crezi ca o pot pune pe sanie ca sa-l bat pe Mos Craciun?!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 10:25   #116
b67xac

Stage 5
 
b67xac's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 479
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

f bine punctat
b67xac is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 10:30   #117
DebreDBR

Stage 2
 
DebreDBR's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

bravo esti bun tu ala cu polo...sa revenim la BMW
DebreDBR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 11:11   #118
cEaska

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 472
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

se poate niste poze ?
Imi place foarte tare linia masinii in prima poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SNC00215.jpg
Views:	903
Size:	1.34 MB
ID:	1240497   Click image for larger version

Name:	SNC00212.jpg
Views:	899
Size:	1.13 MB
ID:	1240498  
cEaska is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 18:12   #119
radu_kos

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 28
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Un proiect demn de urmarit
radu_kos is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 22:16   #120
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Un mic filmulet din Stage 1 ... o mica plecare - din pacate nu am deloc alte filme. Este inregistrat la Pitesti cand am cantarit masina individual pe axe. Calitatea este slaba - sorry !
Attached Files
File Type: 3gp 1 bmw pitesti.3gp (3.63 MB, 872 views)
gollum_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -