Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-11, 22:33   #76
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
hai sa nu uitam despre ce vb.....avem masini de 3000 - 4000 euro si pretentii de j' de mii de euro....pai daca vreti numai OEM, fite si figuri luati-va masini de 50000 euro...nu vreau sa sune agresiv sau sa jignesc pe cineva, dar in cazul in care am facut eforturi sa-mi iau un bmw cabrio la valoarea asta ca atat imi permit mi se pare normal sa ma strang un pic la buzunar...daca as avea bani multi mi-as lua unul nou....tot bmw clar!!!!!,dar altfel incerc si eu sa-mi ideplinesc unele vise....sau visuri????

si o repet.....o spun cat se poate dev prieteneste
Pai si daca vreau e36 neeaaparat ! ? Poate am bani de un e46 , e93 etc... dar pur si simplu vreau un e36 cabrio tipla ? Ti se pare ceva anormal ?
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 22:39   #77
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
hai sa nu uitam despre ce vb.....avem masini de 3000 - 4000 euro si pretentii de j' de mii de euro....pai daca vreti numai OEM, fite si figuri luati-va masini de 50000 euro...nu vreau sa sune agresiv sau sa jignesc pe cineva, dar in cazul in care am facut eforturi sa-mi iau un bmw cabrio la valoarea asta ca atat imi permit mi se pare normal sa ma strang un pic la buzunar...daca as avea bani multi mi-as lua unul nou....tot bmw clar!!!!!,dar altfel incerc si eu sa-mi ideplinesc unele vise....sau visuri????

si o repet.....o spun cat se poate dev prieteneste
Avem pretentii sa fie ingrijita nu altceva pentru ca e un bmw cabrio o masina de plimbat vara si nu e dacia papuc cu care cari boltzari si te doare-n cur cum arata.
Vorba aia ai bani de cabrio dar nu iti permiti nici sa o tii cat de cat OEM generalizez nu vorbesc despre masina si xxdadix
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 22:44   #78
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Pai si daca vreau e36 neeaaparat ! ? Poate am bani de un e46 , e93 etc... dar pur si simplu vreau un e36 cabrio tipla ? Ti se pare ceva anormal ?
+++ 1
Daca in Romania ii spui la cineva (care sa spunem ca nu e pasionat de masini) ca ti-ai luat pisica, ca modelul asta iti place tie cel mai mult si ca defapt aveai bani lejer de un model mai nou gen E46 esti facut nebun si mincinos.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 22:51   #79
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Astept un link cu lunetele alea ieftine de cabrio.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 22:56   #80
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Astept un link cu lunetele alea ieftine de cabrio.
+1 sau cu E36 Cabrio de dezmembrat, linkuri cu topicuri active sau un site ceva ca eu unu nu am gasit si luneta sub 200E nici asa.
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 22:58   #81
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Astept un link cu lunetele alea ieftine de cabrio.
Croitorule vad ca ai chef de misto. Am spus la pret decent.... de ce tu crezi ca in dezmembrari si pe forum se vand lunete second cu 17 milioane?

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...o-hardtop.html

Last edited by Maniak22; 15-06-11 at 23:01.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:00   #82
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Croitorule vad ca ai chef de misto. Am spus la pret decent.... de ce tu crezi ca in dezmembrari si pe forum se vand lunete second cu 17 milioane?

sunt si la aprox 8 milioane...
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:03   #83
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by bogdan.t View Post
sunt si la aprox 8 milioane...
In linkul de mai sus cu 100 de euro vindea capota de pe M3.... oare crezi ca cere 200 pe luneta ? Il stiu pe baiat si stiu de ce te contrazic. Mai sunt si alte exemple numai sa vrei

Last edited by Maniak22; 15-06-11 at 23:05.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:07   #84
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Maniak22 in primul rand ai grija cum vorbesti, nu te-am jignit, nu te cunosc, nu ma cunosti ok? Accept orice comentariu in limita bunului simt.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:12   #85
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

usor cu agitatia,omu a avut cateva masini inainte in care a bagat bani pe chestii care multi de aici nu au bagat nici un sfert,cum ar fi niste boxe,un cd o statie , 20 milioane pe 2 boxe + cabluri cd statie alte boxe subwoofer si ce o mai fi avut nu stiu cine arunca doar pentru pasiune.. Unii vor sa puna pasiune pe celofanul de 20 milioane,altii pe boxe,altii pe jante, acuma sa le faci pe toate perfecte e cam greu ca Romania nu e tara in care figurile si mofturile astea ti le permiti cu usurinta sa fim REALISTI inainte sa agitam spiritele si sa dam head shot cu vorbe directe. Si vorba vine,ce sa faci provizoriu cand nu ai 10 milioane sau 7 sau 5 sau 3 sa bagi pe o folie la luneta si iti ploua in masina ? faci credit sa iei OEM ca daca nu te executa criticii ? Mie mi s-ar rupe de prelata cu toate ca e in stare foarte buna pentru ca eu bag masina in garaj decapotata,o scot decapotata nu prea o ridic decat daca se intampla sa ma prinda ploaia si cam atat.. Cel mai importat la o masina e sa fie depus efort si DADIxx cred ca a depus efort suficient in toate si nu e cazu sa fie luat la bani marunti ca vre-un cocalar din capitala ce prezinta un urs lesinat
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:14   #86
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Maniak22 in primul rand ai grija cum vorbesti, nu te-am jignit, nu te cunosc, nu ma cunosti ok? Accept orice comentariu in limita bunului simt.
Tu ai inceput sa spui unele lucruri pe care eu nu le-am spus ca stiu linkuri cu lunete ieftine si tot tu ai tupeul sa imi spui sa am grija cum vorbesc ca nu ne cunoastem?
Hai sa o lasam balta ca vad ca nu merita.... App mersi de warn

BMnWA sa faca ce vrea cu luneta ca nu ii pasa la nimeni si nu i-a spus nimeni sa isi cumpere luneta noua ci sunt sigur ca daca mai punea ceva banuti in plus nu multi pe langa prelata ce a puso acolo gasea una buna din dezmembrari.

Last edited by Maniak22; 15-06-11 at 23:25.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:29   #87
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
In linkul de mai sus cu 100 de euro vindea capota de pe M3.... oare crezi ca cere 200 pe luneta ? Il stiu pe baiat si stiu de ce te contrazic. Mai sunt si alte exemple numai sa vrei
eu am zis linkuri cu topicuri active

si Maniak22 cam ia pe toata lumea peste picior...

Last edited by bogdan.t; 15-06-11 at 23:34.
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:38   #88
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by bogdan.t View Post
eu am zis linkuri cu topicuri active
Masina mai exista.....si de gasit il gasesti pe mobil. Nu scrie niciunde "topic closed" . Daca chiar te intereseaza te descurci tu ca esti baiat mare
P.S. In legatura cu luatul peste picior..... sa stii ca acum nu te-am luat

Last edited by Maniak22; 15-06-11 at 23:40.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:42   #89
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Masina mai exista.....si de gasit il gasesti pe mobil. Nu scrie niciunde "topic closed" . Daca chiar te intereseaza te descurci tu ca esti baiat mare
P.S. In legatura cu luatul peste picior..... sa stii ca acum nu te-am luat
cu luatul peste picior ma refeream in general nu am zis ca m-ai luat acum...
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:43   #90
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - Cabrio XxDADIxX

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
BMnWA sa faca ce vrea cu luneta ca nu ii pasa la nimeni si nu i-a spus nimeni sa isi cumpere luneta noua ci sunt sigur ca daca mai punea ceva banuti in plus nu multi pe langa prelata ce a puso acolo gasea una buna din dezmembrari.
da colegu inteleg,dar eu il cunosc si stiu ca ar sufla-o cu aur in noaptea asta daca i-ar cadea din cer 3 galeti cu talanti,nu e problema ca nu o va face cu pasiune,dar nimeni nu face o masina tzipla in 10 zile de cand o are el plus ca pana iti trimite careva pe curier + ca nu gasesti pe loc ca asa e,cand cauti nu gasesti masina tot sta si ploua in ea si nu e ok.
Masina va fi senzatie in timp,omu isi baga banii in masina,dar nu are nici 20 ani sa nu aibe alte cheltuieli,principii si vise inafara de o masina..
BMnWA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -