Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-09, 18:47   #61
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by evo99 View Post
Domnule Lamboiu va rog sa faceti ceva cu privire la costul autocolantelor cu numerele de concurs. 75 RON este o suma foarte mare tinand cont ca acei piloti care vor concura cu masini de strada practic dupa terminarea cursei vor arunca acei bani pe fereastra...plus ca totusi exista o taxa de inscriere....
Sunt absolut de acord cu punctul de vedere exprimat, dar se pare ca nu exista solutii "tehnice" pentru autocolante, care tocmai nu trebuie sa distruga vopseaua de pe o masina de strada. Pentru ca nu fac nici o "pasiune" din a executa eu aceste numere, am dat telefonul patroanei firmei care le executa, cu intentia de a lasa posibilitati individuale de negociere, sau de asumare riscuri pentru alte solutii.
In ceea ce ma priveste,eu insist in continuare pentru "elita acestei etape", regret insa daca numai eu am solutii si sunt scumpe. Imi doresc ca participarea la concursurile auto organizate de noi sa constituie niste evenimente pentru iubitorii motor sportului, nu doar niste simple manifestari de divertisment.
Va cer scuze daca prin asta, par dur si intransigent (mai ales ca stiu ca multa lume are probleme cu finantarea, inclusiv eu care nu stiu cat de mare va fi deficitul, nu daca ajunge taxa de inscriere - pentru ca cei care imi solicita mie taxe, considera si asa ca imi fac mari favoruri si nici macar nu-i nintereseaza daca am 40 de concurenti sau nici unul)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 19:27   #62
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Va cer scuze, dar fiind "prins" in acest hatis de informatii, pe care mai mult ca sigur, nu stiu sa le ierarhizez corect, nu v-am postat harta traseului de concurs. Pentru acuratete va postez o imagine din satelit si harta oficiala a concursului.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Traseu 0 BUCOVAT.jpg
Views:	101
Size:	108.1 KB
ID:	996265   Click image for larger version

Name:	harta bucovat portofoliu.jpg
Views:	112
Size:	5.68 MB
ID:	996277  

Last edited by raulllamboiu; 05-07-09 at 19:34.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 09:58   #63
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Se poate face update cu inscrisii de pana acum?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 10:03   #64
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

domnul raull cand ati anuntat ca inscrisurile si numerele vor costa amprox 35 roni am zis ca e ok...dar cand deja se ajunge la o suma dubla deja imi pare ceva aiurea. nu cred ca doriti sa aveti la start 5 masini. deja ajungem la sume mari pt participare. da daca as dispune de o masina potenta poate ca as da bani fara sa ma uit ,dar cand vin cu o masina si particip doar din pasiune nu am la dispozitie sume asa mari. deja uni au inceput sa creada ca vreti sa va imbogatiti din organizarea acestui vtm. pretentiile sunt mari pt uni si deja sumele care trebuie alocate din partea fiecaruia pt aceasta participare depasesc de mult bugetul. sper sa aveti cati mai multi concurenti. totusi faceti ceva cu pretul numerelor si inscrisurilor. imi pare destul de mare pt 2 numere si 10 cuvinte... ati consultat toate firmele de serigrafie si ati optat pt viarianta cea mai comvenabila???
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 10:44   #65
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Si mie personal mi se pare exagerata povestea cu numerele... Nu neaparat costurile cat impunerea de numere regulamentare pt o cursa adresata amatorilor, deci pt a fi purtate cateva ore... Am vz ca la astfel de curse se practica nr aplicat pe geamul lateral spate, cu publicitatea organizatorului pe el si atat, mi se pare OK sistemul. Nu sunt direct vizat pt ca eu am numere in aceasta configuratie si sunt pe autocolant permanent pt ca le tin un sezon - pot insa pune peste un nr de genul din care am spus mai sus.
De asemenea hotelul propus are scoruri lejer "monegasce"... Sper sa se gaseasca o solutie rezonabila pt a fi cat mai multi participanti!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 11:08   #66
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
domnul raull cand ati anuntat ca inscrisurile si numerele vor costa amprox 35 roni am zis ca e ok...dar cand deja se ajunge la o suma dubla deja imi pare ceva aiurea. nu cred ca doriti sa aveti la start 5 masini. deja ajungem la sume mari pt participare. da daca as dispune de o masina potenta poate ca as da bani fara sa ma uit ,dar cand vin cu o masina si particip doar din pasiune nu am la dispozitie sume asa mari. deja uni au inceput sa creada ca vreti sa va imbogatiti din organizarea acestui vtm. pretentiile sunt mari pt uni si deja sumele care trebuie alocate din partea fiecaruia pt aceasta participare depasesc de mult bugetul. sper sa aveti cati mai multi concurenti. totusi faceti ceva cu pretul numerelor si inscrisurilor. imi pare destul de mare pt 2 numere si 10 cuvinte... ati consultat toate firmele de serigrafie si ati optat pt viarianta cea mai comvenabila???
Regret mult inconvenientul cu valoarea insemnelor de concurs. Dupa cum am spus, eu insist doar sa le aveti, nu sa le executati la mine cu 75 de ron. Ap precizat ca le achitati direct firmei care mi-a garntat ca nu se distruge vopseaua masinii. Am incercat sa ajut si se pare ca sunt judecat incorect.
Am dat nr. de telefon al firmei, pentru negocieri directe, tocmai ca sa nu ma acuzati de ce nu sunt vinovat (in paranteza..si eu am comentat pretul si s-a manifestat disponibilitatea de a se executa la 42 ron - restul fiind "sponsorizare" pt. ..... mine)

Oricum daca totusi la Resita au reusit sa-si bage coada, tot felul de binevoitori si cursa s-ar putea sa nu se mai tina, cred ca si la mine incepe sa fie acelasi scenariu si s-ar putea sa ma retrag si sa las opinia publica sa hotarasca. (comentariile voastre, .... desi putin individualiste, sunt usor rautacioase, dar suportabile si explicabile, fata de ce au inceput sa-mi sugereze si sa ceara edilii orasului. Deci in acest moment imi mai trebuie extrem de putin ca sa-mi ... picioarele, in tot visul meu de concurs auto profesional la Craiova.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 11:14   #67
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

La Resita inteleg ca e un pic mai mult de "s-ar putea sa nu se tina", e cam sigur ca nu se va tine, sa inteleg ca exista perspective la fel de "faste" si pt aceasta cursa? Macar sa stim inainte de a face prea multe pregatiri...
john17 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 11:30   #68
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
La Resita inteleg ca e un pic mai mult de "s-ar putea sa nu se tina", e cam sigur ca nu se va tine, sa inteleg ca exista perspective la fel de "faste" si pt aceasta cursa? Macar sa stim inainte de a face prea multe pregatiri...
pana diseara fac tot posibilul sa stiti
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 11:54   #69
ag10gvr

Stage 3
 
ag10gvr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 161
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Pe cel putin 3 masini de la Pitesti putesti sa va bazati si facem tot posibilul sa fim alaturi de dumneavoastra pt. ca aceasta manifestare sa aiba loc.Si pt noi costurile sunt greu de suportat dar incercam sa facem fata si cu sprijinul dumneavoastra .
ag10gvr is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 12:36   #70
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

am si eu cateva nelamuriri...

II.- NUMERELE ŞI NUMELE PILOTULUI PE GEAMURILE LATERALE SPATE

Īnălţimea cifrei 25 cm. Grosimea cifrei 2,5 cm.
Fontul (Caracterul) cifrei: HELVETICA
Culoare: ORANGE FLUORESCENT Cod PMS 804
Imediat sub număr se aplică numele pilotului, nu pseudonume sau poreclă, astfel:
Īnălţimea primei litere a numelui (de TIPAR) este de 10 cm, iar restul literelor mici, corespunzător dimensiunii primei litere.
2,5 cm sau 25 cm?


aruncati o privire, corectati daca e nevoie si dati datele exact. sa stim ce avem de facut...
Attached Files
File Type: doc NUMERE DE COMPETITIE.doc (34.0 KB, 27 views)

Last edited by gbry_el_05-RSG; 06-07-09 at 12:39.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 13:03   #71
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by ag10gvr View Post
Pe cel putin 3 masini de la Pitesti putesti sa va bazati si facem tot posibilul sa fim alaturi de dumneavoastra pt. ca aceasta manifestare sa aiba loc.Si pt noi costurile sunt greu de suportat dar incercam sa facem fata si cu sprijinul dumneavoastra .
Va multumesc pentru faptul ca macar din politete, sunteti alaturi de mine. Va asigur ca pentru mine inseamna foarte mult acest eveniment, nu atat sub aspectul sportiv al cursei, cat pentru provocarea la o intalnire intre actuali, fosti, dar mai ales viitori automobilisti sportivi, pasionati de performantele masinilor lor.
Sper sa am sansa sa duc pana la capat acest vis, in care deja ma lupt din greu cu morile birocratiei (si nu sunt nici macar vre-un tip mai stabil pe picioare, ca sa pot achita "taxele de liniste")
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 13:20   #72
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
am si eu cateva nelamuriri...

II.- NUMERELE ŞI NUMELE PILOTULUI PE GEAMURILE LATERALE SPATE

Īnălţimea cifrei 25 cm. Grosimea cifrei 2,5 cm.
Fontul (Caracterul) cifrei: HELVETICA
Culoare: ORANGE FLUORESCENT Cod PMS 804
Imediat sub număr se aplică numele pilotului, nu pseudonume sau poreclă, astfel:
Īnălţimea primei litere a numelui (de TIPAR) este de 10 cm, iar restul literelor mici, corespunzător dimensiunii primei litere.
2,5 cm sau 25 cm?


aruncati o privire, corectati daca e nevoie si dati datele exact. sa stim ce avem de facut...
Sper ca am inteles bine intrebarea si nu o sa considerati jicnitor raspunsul (nu asta este intentia mea):
Este vorba de doua notiuni distincte, absolut clare:
1. Numarul se compune din CIFRE cu inaltimea de 25 cm (250mm) si grosimea 2.5 cm (25mm)
2. Numele se compune din LITERE In care prima litera este de TIPAR si inalta de 10 cm (100 mm), iar urmatoarele litere sunt mici, corespunzatoare dimensiunii primei litere (fiecare carcter de scriere, are o definire unitara la nivel mondial privind proportiile celor-lalte dimensiuni si spatii, raportate la o inaltime aleasa - deci daca imi aleg "VERDANA" de 10 cm, toate dimensiunile literelor : grosime, inaltime litere mici, spatiu untre litere, spatiu intre cuvinte, pozitionarea cratimelor, etc...).
Daca m-ati intrebat altceva, va rog sa nu ezitati sa ma corectati.

Last edited by raulllamboiu; 06-07-09 at 13:26.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 13:23   #73
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Inca una aspect.....nu vreau sa trag a rau.....dar daca ploua banuiesc ca, cursa se tine in continuare nu?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 13:31   #74
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Inca una aspect.....nu vreau sa trag a rau.....dar daca ploua banuiesc ca, cursa se tine in continuare nu?
Sa fi sigur de asta. Ploaia este singurul fenomen care nu ne sta in cale.
(cine este "criot" sa-si rupa masina, o va face si pe mult soare - in plus daca ploua ramanem numai noi pe circuit, ... deci este mai usor cu securitatea pentru public)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 14:10   #75
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
am si eu cateva nelamuriri...

II.- NUMERELE ŞI NUMELE PILOTULUI PE GEAMURILE LATERALE SPATE

Īnălţimea cifrei 25 cm. Grosimea cifrei 2,5 cm.
Fontul (Caracterul) cifrei: HELVETICA
Culoare: ORANGE FLUORESCENT Cod PMS 804
Imediat sub număr se aplică numele pilotului, nu pseudonume sau poreclă, astfel:
Īnălţimea primei litere a numelui (de TIPAR) este de 10 cm, iar restul literelor mici, corespunzător dimensiunii primei litere.
2,5 cm sau 25 cm?


aruncati o privire, corectati daca e nevoie si dati datele exact. sa stim ce avem de facut...
Da, asa e. Numerele regulamentare tre' sa arate ceva de genul (eu n-am bani de o masina cu geamul mai mare si am mai "interpretat" nitel ):
P.S. Daca ploua cursa se va tine in sala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	David.jpg
Views:	72
Size:	218.7 KB
ID:	997731   Click image for larger version

Name:	Ionut.JPG
Views:	71
Size:	596.5 KB
ID:	997735  

Last edited by john17; 06-07-09 at 14:18.
john17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -