Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-09, 10:06   #46
evo99

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 106
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Cam stricte regulile referitoare la numerele de concurs si alte insemne. Tinand cont ca este un campionat judetean de amatori si ca majoritatea concurentilor vor folosi masini de strada mi se pare un pic cam mult ca ei sa aplice numere de dimensiunea x si culoarea y, numele si steagul de dimensiunea z...etc.
evo99 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 13:33   #47
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by evo99 View Post
Cam stricte regulile referitoare la numerele de concurs si alte insemne. Tinand cont ca este un campionat judetean de amatori si ca majoritatea concurentilor vor folosi masini de strada mi se pare un pic cam mult ca ei sa aplice numere de dimensiunea x si culoarea y, numele si steagul de dimensiunea z...etc.
Dupa cum v-am spus "principala noastră dorinţă, este de a promova imaginea cât mai fidelă, a unei competiţii auto, aşa cum se desfaşoara ea în campionatele oficiale patronate de F.I.A. şi federaţiile locale afiliate".
Credeti ca cer prea mult, unui "amator" la inceput de drum, sa dea importanta unei prevederi de regulament "in general" si aspectului exterior al masinii de concurs "in special", mai ales ca ne oferim noi organizatorii sa-i oferim aceste insemne de concurs.
Viitorul pilot de national, daca nu respecta si nu este riguros cu toate aspectele regulamentului, va putea spera vre-o-data ca va atinge performata omologabila?
Eu am facut o propunere... daca viitorilor participanti "li se va parea prea mult" si este o parere majoritara, evident ... voi renunta in favoarea argumentelor reale (daca este vorba de lipsa "finantare", prefer sa gasesc solutii, daca insa nu se vrea "pur si simplu" .. prefer sa renunt)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 02:57   #48
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Au inceput inscrierile, trimitem formularele sau a intervenit ceva de s-a lasat linistea?
john17 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 05:41   #49
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Au inceput inscrierile, trimitem formularele sau a intervenit ceva de s-a lasat linistea?
Imi cer scuze ca nu am mai postat, din lipsa de parteneri de conversatie.
Nu s-a schimbat nimic din programul initial si inscrierile au inceput din data de 29.06.2009. Va solicit sa-mi precizati pe mail sau fax, numarul de concurs cu care doriti sa concurati (pentru amatori - cei cu licenta nu isi exprima o dorinta, ei l-au castigat...anul trecut) si daca il aveti aplicat pe masina in formatele regulamentare, transmise in postarile anterioare. Daca nu le puteti executa in "regie proprie", va oferim posibilitatea executarii lor la Craiova, contracost. Am sa postez curand si posibilitatile de cazare, pentru musafirii din alte judete care vor participa si la mini "show-ul" expozitie, de sambata 11.07. cu ocazia verificarilor tehnice.
Va stau la dispozitie in continuare, pentru orice nelamurire.

Last edited by raulllamboiu; 01-07-09 at 05:44.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 11:31   #50
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Cat costa numarul si toate insemnele?(luat prin voi)

Last edited by pHlow; 01-07-09 at 11:40.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 11:41   #51
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Cat costa numarul si toate insemnele?
Eu am estimat in Regulamentul de Participare: 30 RON (recunosc, fara sa consult un "meserias")
In cursul acestei zile, am o intalnire, "pe subiect", in care vreau sa ma asigur ca se va folosi autocolant, care sa nu agrseze vopseaua masinii la dezlipire, mai ales ca vreau sa va propun (deci nu este obligatoriu) si un oarecare "facelift" specific de competitii (am in vedere in special, cele peste 90% din masini care vor redeveni "de strada" dupa aceasta cursa)
Concluzie: sper sa va transmit estimarea reala, in max. o zi (sa nu ma injurati daca mai intarzi cateva ore, .... pentru ca artistii nu prea se ghideaza dupa timpul nostru)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:53   #52
ag10gvr

Stage 3
 
ag10gvr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 161
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Sunt din Pitesti am un Golf 4 1.8t nemodificat 150 Cp La ce clasa ma incadrez?







Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Imi cer scuze ca nu am mai postat, din lipsa de parteneri de conversatie.
Nu s-a schimbat nimic din programul initial si inscrierile au inceput din data de 29.06.2009. Va solicit sa-mi precizati pe mail sau fax, numarul de concurs cu care doriti sa concurati (pentru amatori - cei cu licenta nu isi exprima o dorinta, ei l-au castigat...anul trecut) si daca il aveti aplicat pe masina in formatele regulamentare, transmise in postarile anterioare. Daca nu le puteti executa in "regie proprie", va oferim posibilitatea executarii lor la Craiova, contracost. Am sa postez curand si posibilitatile de cazare, pentru musafirii din alte judete care vor participa si la mini "show-ul" expozitie, de sambata 11.07. cu ocazia verificarilor tehnice.
Va stau la dispozitie in continuare, pentru orice nelamurire.
ag10gvr is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 14:36   #53
rio88

Stage 2
 
rio88's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 51
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by ag10gvr View Post
Sunt din Pitesti am un Golf 4 1.8t nemodificat 150 Cp La ce clasa ma incadrez?
La clasa 4 : 2000 cm3 – 3000 cm3 şi peste.

Pentru automobilele cu motoare supra-alimentate, cilindreea echivalentă se obţine prin multiplicare cu 1,7 (benzină) şi 1,5 (diesel)
rio88 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:12   #54
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by rio88 View Post
La clasa 4 : 2000 cm3 – 3000 cm3 şi peste.

Pentru automobilele cu motoare supra-alimentate, cilindreea echivalentă se obţine prin multiplicare cu 1,7 (benzină) şi 1,5 (diesel)
Multumesc "rio88", raspunsul este perfect, ... cu inca o completare: desi nu o sa facem "caz" daca nu este montat, totusi o sa intrebam la Verificarea Tehnica despre restrictor, conform regulamentului FIA.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:17   #55
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Ce presupune face-liftu`?
Ps: venim doua masini din PItesti duminica, sa vedem daca strangem mai multe.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 16:16   #56
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Ce presupune face-liftu`?
Ps: venim doua masini din PItesti duminica, sa vedem daca strangem mai multe.
Firma se numeste "Anabasis", este partenerul nostru in toate activitatile de promovare si marketing. Ei sunt cei care, vor executa la comanda, insemnele de concurs regulamentare. In rest se ocupa si cu "tatuaje auto-moto", avand si o spalatorie ecologica la "indemana", deaceea am apelat la ei, sa stea la dispozitia pilotilor care doresc o "schimbare la fata" rapida a masinii. Daca sunteti interesati, va pun direct in legatura, pentru a stabili exact ce doriti si timpul de executie.

Avand in vedere ca sambata 11.iulie cu ocazia Verificarilor Tehnice, intentionam sa facem si o expozitie cu masini deosebite,(OLTCIT-ul este invitat special la expunere, chiar daca nu participa la cursa), firme de profil auto tuning, piese schimb, dealeri, etc. precum si expunerea celulelor fotoelectrice de cronometrare cu o prezentare demonstrativa, va pun la dispozitie o adresa pentru cazare: www.sydneyhotel.ro si nr. de telefon: 0788 436 838 - Cornel .
Hotelul este situat cam la 500 m partea stg, de benzinaria PETROM, la intrarea in Craiova dinspre Slatina - Pitesti (dupa Hanul Doctorului).
Personalul hotelului ete informat de desfasurarea evenimentelor auto din 11-12 iulie si in plus hotelul dispune de o parcare securizata, chiar si pentru platforme tractate.

Last edited by raulllamboiu; 03-07-09 at 17:09.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 10:30   #57
evo99

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 106
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Verificarile tehnice se vor face doar sambata sau si duminica?
Multumesc.
evo99 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 10:32   #58
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Mai sunt 3 zile şi 8.5 ore pănă la închiderea Inscrierilor
Cu riscul de a va plictisi, incerc sa fac cateva precizari, pentru a evita confuziile:
1. Am văzut că apar dificultăţi de „download” sau formatare la retransmitere a cererii de înscriere, de aceea anunţ că: nu este obligatorie transmiterea formularului oficial (care oricum va fi adus în original completat şi semnat, la Verificările Administrative).
Pentru validare şi trecerea în „LISTA DE INSCRIERE A PILOTILOR” ce va fi afişată la sediul ACR, sau postată pe forum la data de : 09. IULIE 2009 – ora 12.00
sunt obligatorii următoarele date, transmise sub formă de listă Word:
- Nume şi Prenume concurent
- Date de contact: carte identitate,(CNP), permis conducere(an, grade), tel./e-mail
- Numar de concurs (ATENŢIE ! nu se admit la START de cât maşinile cu însemne de concurs în format regulamentar - cei care au licenţă de concurent, au câştigat acest număr în campionatul din 2008; amatorii vor solicita acordul pentru un numar preferenţial şi vor preciza dacă doresc să le executăm noi)
- Clubul sportiv – dacă este afiliat sau alergă pentru o echipă anume
- Automobil: marca, tipul,cilindree, putere (cerificat), turbo, tracţiune (2/4 roţi)
- Automobile asistenţă tehnică: nr. automobile, tipul, suprafaţă solicitata in Parc Service

Reamintesc că: mă angajez public să respect „clauzele de confidenţialitate” ale concurenţilor şi nu voi face publice, fară acordul proprietarului, nici un fel de date referitoare la acesta sau la maşina de concurs, în afara celor regulamentare: nume, nr. concurs, marca auto / capacitate echivalentă, grupa/clasa.
Insist pentru un e-mail valid, prin care să putem comunica înaintea Verificării Tehnice, care în mod sigur va fi ELIMINATORIE la acestă cursă ( eu zic că este păcat să nu fie totul clar şi să evităm din timp, prin comunicare, orice clauză de „excludere”, pe motivul: NU AM ŞTIUT)

2. Pentru numere de concurs solicitate la organizator (execuţia lor), vă informez :
a) vreau o comanda fermă, separată, cu precizarea: NR. solicitat şi culoare maşină
b) costul setului complet este de 75 ron (autocolant ce nu ataca vopseaua, la dezlipire), deci informaţia din Regulament, la paragraful –„Taxă suplimentară” – se anulează.
Insemnele se vor achita direct firmei executante, "ANABASIS" , d.na Irina Barbulescu, tel. 0754.356666, căreia puteţi să-i solicitaţi şi pregatirea pană la Verificarea Tehnică, a unor autocolante de personalizare, specifice concurs, pentru maşina d.vs


3. CAZARE: pentru musafirii noştri din exteriorul Craiovei, care doresc sa participe şi la expozitţia din 11.07 şi nu vor sa se scoale „cu noaptea în cap” ca să ajungă în Parcul Inchis, duminică 12.07. c la ora 8.00, vă punem la dispoziţie pentru informare site-ul: www.sydneyhotel.ro .
D.l Cornel, patronul hotelului tel: 0788.436838, este partenerul nostru, a fost informat si va negocia un pret de cazare special, pentru participantii la cursa
Hotelul Sydney, este situat cam la 500 m pe partea stg. faţă de staţia de benzină PETROM, intrarea în Craiova pe E 70, dinspre Slatina – Piteşti şi dispune de o parcare securizată, în care încap fără probleme maşinile pe platforme.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 16:12   #59
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by evo99 View Post
Verificarile tehnice se vor face doar sambata sau si duminica?
Multumesc.
Pentru concurentii care nu pot, nu isi permit sau nu au chef si sunt din alte localitati, se vor face verificari tehnice, duminica intre orele 7.30 si 8,45. La ora 9,15, masinile admise in concurs, vor pleca in coloana catre Bucovat, a.i. pana la ora10.00, parcul de service pentru fiecare concurent sa fie definit si sa poata lua startul primul concurent.
Deci daca duminica dimineata, la ora 8,3o, (termen limita), potentialul concurent nu se prezinta la masa secretariatului, pentru Verificarile Administrative, NU VA MA FI PRINIT IN CONCURS, cu toate scuzele pentru timpul pierdut si cheltuiala, de a ajunge la Craiova.
Consideram ca fiecare poate sa-si faca singur socotelile pentru cea mai convenabila decizie, a.i. deplasarea la Craiova sa constituie un prilej de distractie, nici de cum un motiv de nervi, suparare si bani pierduti, pentru ca noi nu vom decala programul, din respect pentru toti concurentii inscrisi, care au acceptat sa respecte regulamentul particular si anexa, facute publice si dezbatute de mai bine de 45 de zile si insusit prin semnarea Cererii de Inscriere.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 18:23   #60
evo99

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 106
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Mai sunt 3 zile şi 8.5 ore pănă la închiderea Inscrierilor
C

2. Pentru numere de concurs solicitate la organizator (execuţia lor), vă informez :
a) vreau o comanda fermă, separată, cu precizarea: NR. solicitat şi culoare maşină
b) costul setului complet este de 75 ron (autocolant ce nu ataca vopseaua, la dezlipire), deci informaţia din Regulament, la paragraful –„Taxă suplimentară” – se anulează.
Insemnele se vor achita direct firmei executante, "ANABASIS" , d.na Irina Barbulescu, tel. 0754.356666, căreia puteţi să-i solicitaţi şi pregatirea pană la Verificarea Tehnică, a unor autocolante de personalizare, specifice concurs, pentru maşina d.vs
Domnule Lamboiu va rog sa faceti ceva cu privire la costul autocolantelor cu numerele de concurs. 75 RON este o suma foarte mare tinand cont ca acei piloti care vor concura cu masini de strada practic dupa terminarea cursei vor arunca acei bani pe fereastra...plus ca totusi exista o taxa de inscriere....
evo99 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -