Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-12-10, 21:51   #31
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Anul trecut au fost discutii aprinse din cauza poll-urilor asa ca anul acesta am incercat sa impacam pe toata lumea... Din pacate se pare ca nu mai avem participanti. Anul viitor probabil vom face un topic de discutii prin octombrie-noiembrie pentru a "sonda piata". Daca nu se anunta minim 5 inscrisi pentru un anumit poll acesta nu va mai fi realizat, e hilar (ca sa ma exprim delicat) sa vezi 4 participanti la un concurs.

PS: voi readuce aici topicul de discutii despre concurs. A fost o greseala din partea mea sa il mut acolo, uitasem ca avem useri cu vechime care nu au acces la sectiunea respectiva.
__________________

Last edited by bmwh548; 19-12-10 at 21:53.
bmwh548 is offline  
Old 19-12-10, 21:54   #32
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Anul trecut au fost discutii aprinse din cauza poll-urilor asa ca anul acesta am incercat sa impacam pe toata lumea... Din pacate se pare ca nu mai avem participanti. Anul viitor probabil vom face un topic de discutii prin octombrie-noiembrie pentru a "sonda piata". Daca nu se anunta minim 5 inscrisi pentru un anumit poll acesta nu va mai fi realizat, e hilar (ca sa ma exprim delicat) sa vezi 4 participanti la un concurs.
mie imi era si jena sa particip la concursul moto ca erau doar 2 participanti ) inainte sa postez si eu

ps: poate se prelungeste termenul pana pe 23.02.2010, sau un pm la fiecare user sa le reaminteasca )
__________________
steaua23 is offline  
Old 19-12-10, 21:58   #33
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Am mutat posturile despre concursuri aici, putem discuta in voie.

Quote:
ps: poate se prelungeste termenul pana pe 23.02.2010, sau un pm la fiecare user sa le reaminteasca )
Voi discuta prima parte cu ceilalti moderatori, sa vedem ce decizie vom lua. A doua parte este nerealizabila in schimb, nu atat din cauza volumului de mesaje private si a timpului necesar cat din cauza ca unii din userii inscrisi in grupul de colectionari nu mai activeaza pe sectiune decat foarte rar.
bmwh548 is offline  
Old 19-12-10, 21:59   #34
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

ma bag si eu la moto....
Cozmescu-Alin is offline  
Old 19-12-10, 22:03   #35
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Chiar acum cateva zile ma intrebam de ce nu este poll la moto 1:24... era culmea sa se faca si sa fiu singurul de acolo. Macar castigam sigur .
DrifterGT is offline  
Old 20-12-10, 09:29   #36
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Poza lui Drifter la X3 e tare!

Ok, la subiect. Mi se pare ridicol sa se faca un singur concurs pe an, pe un forum ce se vrea de machete, noutati in domeniu etc. Daca pt un concurs pe an iese tambalaul asta imi dau seama ce ar fi in fiecare luna. Daca tot exista un regulament, eu inteleg ca cei care nu il respecta sa fie descalificati, nu lasati ca poate nu strang voturi. Asta vorbesc de ce era anul trecut, oricum se voteaza pe prietenii, nu il votez pe ala ca mi-a zis nu stiu ce, nu il votez pe celalalt pentru ca a pus un Aa si are aere, il votez pe X pentru ca la nu stiu ce prezentare mi-a zis ca am colectie tare. Eu inteleg gusturile oamenilor, insa ce s-a intamplat acum un an era ridicol si cred ca mai sunt si altii de parerea asta.
Eu zic ca ar fi bine cate un concurs pe luna, fiecare membru sa aiba drept de vot pentru 2 poze, pentru a fi o lupta mai stransa, iar castigatorul propune o tema pentru concursul de luna viitoare.
model collector is offline  
Old 20-12-10, 13:02   #37
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Iti inteleg punctul de vedere, insa nu poti sa obligi oamenii sa voteze strict macheta si sa ignore proprietarul. Ideal ar fi sa avem un juriu care sa nu aiba nicio legatura cu participantii la concurs pentru a putea fi siguri de impartialitatea lor, dar asa ceva e imposibil.
Anul trecut au fost discutii aprinse din cauza concursurilor si a modalitatii de votare si de asta s-a creat o arie separata accesibila doar celor din usergroup; in felul acesta scade riscul ca X sau Y sa-si roage prietenii de pe 4Tuning sa ii voteze macheta. Mai mult de atat nu cred ca se poate face.
Concursurile pentru macheta anului cred ca ar trebui sa ramana anuale, pentru restul anului avem battle-urile la care poate participa oricine, probabil in vara se va organiza din nou un concurs pentru cea mai frumoasa poza cu o macheta... Dupa incheierea poll-urilor de la concursurile de anul asta voi face un topic intitulat "Sugestii teme concursuri" si vom discuta acolo sugestiile voastre pentru niste concursuri periodice noi.

PS: scuzati repetitia "concursuri", dar pentru mine e cam dimineata si nu am gasit alternativa

Last edited by bmwh548; 20-12-10 at 13:05.
bmwh548 is offline  
Old 20-12-10, 13:05   #38
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Iti inteleg punctul de vedere, insa nu poti sa obligi oamenii sa voteze strict macheta si sa ignore proprietarul. Ideal ar fi sa avem un juriu care sa nu aiba nicio legatura cu participantii la concurs pentru a putea fi siguri de impartialitatea lor, dar asa ceva e imposibil.
Anul trecut au fost discutii aprinse din cauza concursurilor si a modalitatii de votare si de asta s-a creat o arie separata accesibila doar celor din usergroup; in felul acesta scade riscul ca X sau Y sa-si roage prietenii de pe 4Tuning sa ii voteze macheta. Mai mult de atat nu cred ca se poate face.
Concursurile pentru macheta anului cred ca ar trebui sa ramana anuale, pentru restul anului avem battle-urile la care poate participa oricine, probabil in vara se va organiza din nou un concurs pentru cea mai frumoasa poza cu o macheta... Dupa incheierea poll-urilor de la concursurile de anul asta voi face un topic intitulat "Sugestii teme concursuri" si vom discuta acolo sugestiile voastre pentru niste concursuri periodice noi.
Tu cauti iar scandal Radu....

Concursuri sunt se pot face, insa doritori ar fi?

Ca asa pentru 3-4 oameni se poate face lejer un battle.

Cand o sa se adune 20 oameni si o sa strige tare si raspicat! VREM UN CONCURS !!!!! EU atunci voi face unul, pana atunci participati la cele anuale ca e cam slaba prezenta...

APROPO TERMENU DE INSCRIERI S-A PRELUNGIT CU 5 ZILE!
Cozmescu-Alin is offline  
Old 20-12-10, 13:07   #39
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Vezi tu scandal ca postezi de doua ori acelasi lucru
bmwh548 is offline  
Old 20-12-10, 15:01   #40
radu_rs

Stage 5
 
radu_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,093
Member of:
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Termenul limita pentru inscrieri s-a prelungit pana pe 25.12.2010!
de ce?
radu_rs is offline  
Old 20-12-10, 15:12   #41
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Din cauza numarului mic de participanti la cateva din concursuri ne-am hotarat sa prelungim putin termenul limita.
bmwh548 is offline  
Old 20-12-10, 15:47   #42
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Putin degeaba prelungirea,daca nu se accepta unele poze,si se sterg posturile.
Nu comentez faptul in sine, ci pentru felul in care mi s-a spus""Inlocuieste prima fotografie!",de parca ar trebui sa tremur de frica.Nu era poza prea ok dar tinand cont, ca lumea abia se inscrie...eu treceam cu vederea chestia asta.
__________________
alynex is offline  
Old 20-12-10, 16:25   #43
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Quote:
Originally Posted by alynex View Post
Putin degeaba prelungirea,daca nu se accepta unele poze,si se sterg posturile.
Nu comentez faptul in sine, ci pentru felul in care mi s-a spus""Inlocuieste prima fotografie!",de parca ar trebui sa tremur de frica.Nu era poza prea ok dar tinand cont, ca lumea abia se inscrie...eu treceam cu vederea chestia asta.
Cum si mie mi s-a atras atentia si am inlocuit fotografia, la fel poti face si tu.

Doar nu am sa stau de fiecare data"te rog frumos,te implor..." Cine intelege mesaju si e destul de rational sa nu se simta lezat de o instructiune foarte bine... .Nu am spus sa nu mai participi,am spus doar sa schimbi fotografia.

Case Closed!
Cozmescu-Alin is offline  
Old 20-12-10, 16:35   #44
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

Cum te comporti tu,asa se va comporta lumea cu tine.Singur iti creezi reputatia.
Eu nu am zis nimic de tine, deci te rog frumos... lezat si irational...in fine
Closed as well!
alynex is offline  
Old 21-12-10, 01:16   #45
aokimare

Stage 5
 
aokimare's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,291
Member of:
[Colectionar Machete]
Default re: Discutii despre inscrieri concursuri 2010

lamuriti-ma si pe mine:
se castiga ceva la concursurle acestea?? inafara de "experienta" ca sa-i zic asa...

Ce importanta are ce poze punem?? Daca poza e slaba, sigur nu atrage voturi...adica participantul isi fura singur caciula....
Stau si citesc posturile si raman gura casca....tone de probleme si nemultumiri pentru nimic....cand de fapt e o chestie asa de simpla...

Lasati discutiile si hai sa ne jucam de-a machetele..fiecare cu ce are si cum poate
__________________

ORICINE VREA CEVA CU MINE POATE SA MA SUNE
DACA NU RASPUND POATE SA INCERCE DIN NOU
0722277200

Machetele mele
aokimare is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -