Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-08, 00:11   #76
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
E spune u ca nu ti-ai rupt gatu cand ai trecut prin fata standului nostru la ursi aia))))))
Sau nu ai bagat de seama pt ca nu aveau aripa de rechin?))))

Sau cand a trecut pe langa calibra aia neagra:>)))...ech...si eo unpik subiectiv....doar ie vecinu meu)
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 10:32   #77
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Fratilor stati sa ne intelegem. Daca aveti nemultumiri legate strict de 4tuning, de organizare, de echipa de sprijin va ascultam si promitem ca data viitoare vom face tot posibilul sa remediem situatia. Dar voi ati ajuns aici sa va plangeti ca mesteca guma fata de la standul nu stiu care (eu am vazut hostese care mancau carnati si mici), ca masina nu stiu care nu are decat un autocolant si tot asa.

P.S. Masini ca Ford GT, SLR, Shelby, Lambo trebuiau expuse daca nici ele nu trebuiau atunci care. Iar in ceea ce priveste SIAB daca iti aduci aminte Mercedes nu a fost la precedenta editie deci nici o sansa sa fi vazut atunci SLR la fel nici Ford GT nu a fost. In loc sa fiti fericiti ca aveti ocazia sa vedeti masini produse in numar foarte mic si foarte rare voi va plangeti.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 11:46   #78
berbeaca

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 83
Thumbs down Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by CobrA4cS View Post
-prea putine masini expuse fata de ani precedenti.
-foarte putinie fete

+drifturile
TU esti unu dintre aia care se duc pt femei nu???trist....daca asta e tot ce ai de spus...Am intrat pe forumul asta doar pentru ca m-a enervat faptul ca nu s-a spus mai nimik de tipa care a participat...CUM E POSIBIL??ADik e cred printre foaarte putinele de fapt singura...de cand merg la show-uri din astea care sa faca asa ceva cu masina!!!Si pana acu daca am vazut maaxim 5 posturi in care sa fie laudata e bine!! Si voi va plangeti de femei ca nu au fost???Eu cred ca daca ai o masina buna...n-ai nevoie de o tanti in chiloti care sa ti se intinda pe capota...idea cred ca e sa se promoveze o cultura ceva mai avansata nu chestia asta ..ca daca o tineti asa in curand cei carora care chiar le plac masinile nu o sa mai vina fiinca sincer nu merita sa dai bani sa vezi masini si in schimb sa ai impresia ca esti la o prezentare de lenjerie intima...Mie mi-ar fi fost rusine in locul tipelor daca as fi vazut ce facea Miki sau Niki cum o chema...Se vedea ca era din strainatate fiindca deh ..romancele faceau ce stiau ele mai bine...sa pozeze si...cam atat!Bravo ei fiindca l-a facut pe Hai'u de data asta la show, bravo KNS pentru ca s-a tinut dupa ei si a fost perseverent, tengu...nu mai are rost sa zic) iar cel care a castigat cupa...cati bani a dat????DE ASTA NU SE SPUNE NIMIC???A avut o evolutie oribila de cate ori a intrat pe traseu de atatea ori a intors masina ...si i-a incurcat pe toti, nici macar la concursul de burn-out nu a facut nimic...foarte rusinos...oare nu s-au auzit huiduielile de la acordarea premiului??Minusuri multe si nu neaparat la organizare cat pentru ca detalii cum ar fi comportamentul BGS/istilor care se poarta cu aia din public la fel ca si cu niste vite...noua ni s/a spus sa nu mai tinem tigarile asa in fata peste banda aia rosie ca se vede urat.....Stai frate am dat 150.000 si nici sa fumez nu pot ??Plus ca stateam inghesuiti ca intr-un tarc fiinca deh...la tribuna stateau domnii cu legitimatii si unde se intra aiurea oricum.Noi care vrem sa facem ceva ca lumea cu niste masini....stam la un loc cu toti taranii care cand a intrat MIki au inceput sa strige maama intre pi..a si alte comentarii aferente...pacat ca se face diferentiere in functie de o bucata de plastic ....asta e data viitoare probabil ca vom participa si noi si sper pana atunci sa invat destule incat sa intru si eu ca prietenul meu...logic ca stie insa eu mai am mult de invatat dar am ambitie, ambitia de a imi folosi si altceva in afara de corp!!

Last edited by berbeaca; 23-10-08 at 12:05.
berbeaca is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 12:56   #79
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

( e cu N ,nu cu M)

stau si ma gandesc la o perioada cand multi din cei care comenteaza pe aici nici nu erau in plan printre care si eu....era o vreme in care daca vroiai o amarata de dacie trebuia sa strangi din tare rau

acum cand vi se da ocazia sa veniti si sa vedeti ceva in premiera in romania,incep "romanasii" cu huaaaa ,bagamias,faceamiati, si lista poate continua.....va zic un lucru ,VA ROADE INVIDIA ca persoanele alea au au facut ceva mai mult decat sa stea pe margine si sa injure....in fine asta e educatia pe care o primim
invatati sa apreciati in loc sa injurati si sa huiduiti.
ar fi destule de zis da sincer nai cu cine

un show de nota 10+

P.S:nu va mai luati de "echipa de sprijin",baietii au facut doar ce au fost pusi sa faca
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:06   #80
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

esti misogin sau mi se pare? fiecare face ce stie! si mie imi place de nikkolet, dar poate nu am suficienti bani cat sa invat ce stie ea, n-am nici unde si poate nici nu as putea sa-mi prepar masina asa cum era a ei.
cu toate ca am fost socata toata saptamana la c stie tipa sa faca... numai respect!
dar daca u consideri ca o masina e mai frumoasa fara o fata langa ea... nu stiu ce sa zic... sau esti gay sau misogin! no ofence... dar toata lumea s-a vaitat ca nu au fost suficiente fete...

ps: bine zis "mihai88"
__________________
Nu te cobori la nivelul prostilor, te vor aduce la nivelul lor si te vor bate cu experienta!

Last edited by r0xanicutza; 23-10-08 at 13:14.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:29   #81
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Un mare plus pt invitati, in special pt Niki, care mi s-a parut ca a facut drifturi mai frumoase chiar si decat Tengu... fara suparare. Bine, din punctul meu de vedere, i-as pune pe amandoi pe locul 1, fiindca diferenta intre ei a fost de la stilul de condus si de la masini. M3-ul si Ono au facut show superb, iar KNS a fost cam peste HAI, cel putin duminica
Minusuri ar fi cateva: BGS-ul prea agresiv (intru in zona pt presa si nu pot sa ma duc la VIP "ca nu vrea muschiul lui" si "sa vin cu Gratzian de mana" ca el nu ma lasa, desi abea inchisesem telefonul cu Gratzian), sunetul slab (nici nu se auzea Gratzian la microfon), iar zonele destinate vizitatorilor pt drift cam aiurea... zona VIP ocupa toata partea de la poarta principala, dar efectiv ocupa mult spatiu degeaba. Ar fi avut loc mult mai multi oameni acolo, iar zona VIP sa fii fost pusa unde era Ambulanta, ca oricum nu avea nevoie de foarte mult spatiu. Alt minus a fost organizarea corturilor, unde mi s-a parut o debandada totala si prea putine firme cu accesorii. Pe viitor ar fii mai bine sa existe multe firme cu diverse accesorii, ca unii vizitatori sa-si poata cumpara cate ceva... Ca exemplu: standul Momo era foarte mic, comparativ cu cate produse ar fii putut sa expuna, pe cand alte standuri cu 3 led-uri si o alarma aveau un spatiu dublu pe care il tineau aproape gol.
Am ramas masca cand am vazut cine a castigat concursul de drift... ma abtin de la comentarii, dar cum a mai zis cineva mai sus, huiduielile publicului nu au insemnat nimic?
Pauzele intre drift-uri destul de mari si nu s-a putut face diferenta intre demonstratii si competitia efectiva...
Legat de fetele "dezbracate", a fost totusi mai bine decat la evenimentele anterioare... chiar am avut cum sa vad masinile de data asta "Noroc" cu frigul Nu generalizez, dar in alte dati erau unele fete care efectiv se aruncau pe masini, nici nu aveai loc sa faci o poza, sa vezi un far... de motor nu mai vorbesc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:40   #82
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Joy, desi ti se pare ciudat, sunt unii barbati care sunt multumiti de ce au acasa si nu ii intereseaza decat masina in sine.
Ok?
Nu trebuie sa spui ca lumea este automat GAY sau misogin (cu toate ca nu vad unde e misoginie) ca nu vrea sa vada o gagica stand calare pe masina.

Daca era vorba sa fim misogini spuneam ca nu avea ce cauta Niki la drift si nicio femeie la expo (nici ca hostess, nici ca vizitatoare).
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:42   #83
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

"Am ramas masca cand am vazut cine a castigat concursul de drift... ma abtin de la comentarii, dar cum a mai zis cineva mai sus, huiduielile publicului nu au insemnat nimic?"

asa li sa parut lor frumos,nu conteaza cine a castigat ca oricine ar fi castigat tot cu huaaaa sar fi ales-MENTALITATE TIPIC ROMANEASCA
uitate la poze atunci cand trece prin fata lor toti fluieraturi e ...bravo,etc cand a fost la premiere ia mancat invidia.....


in fine asteptam urmatoru eveniment
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:50   #84
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Nu la invidie m-am referit... ci la faptul ca nu merita. Cel putin, nu dupa parerea mea. Si se pare ca nici dupa parerea publicului nu merita, toti au ramas masca cand au vazut unde se duce cupa.
Si nu oricine s-ar fii ales tot cu hiuduieli... daca merita, bravo lui, dar nu a meritat...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:51   #85
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

" voi va plangeti de femei ca nu au fost???Eu cred ca daca ai o masina buna...n-ai nevoie de o tanti in chiloti care sa ti se intinda pe capota...idea cred ca e sa se promoveze o cultura ceva mai avansata nu chestia asta ..ca daca o tineti asa in curand cei carora care chiar le plac masinile nu o sa mai vina fiinca sincer nu merita sa dai bani sa vezi masini si in schimb sa ai impresia ca esti la o prezentare de lenjerie intima...Mie mi-ar fi fost rusine in locul tipelor daca as fi vazut ce facea Miki sau Niki cum o chema...Se vedea ca era din strainatate fiindca deh ..romancele faceau ce stiau ele mai bine...sa pozeze si... "

asta mi se pare ca deja jignire!

nu am zis ca nu exista barbatii care sunt multumiti de ceea ce au acasa si nici nu mi se pare ciudat dar deja ne face ... p fata! eu nu am stat sa pozez pt vreo masina, dar totusi fetele care au inghetat de frig acolo, doar ca sa va trezeasca putin interes (pt masina binenteles), nu cred ca merita aprecieri de genul asta!

si totusi sunt curioasa daca totusi e primul post sau e doar un cont nou pt o parere fara consecinte... oare?

Last edited by r0xanicutza; 24-12-08 at 14:23.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:56   #86
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Omul a spus un adevar. Momentan nu este nicio femeie care sa stie ce face Niki si stiu doar sa pozeze...
De parca v-ar fi facut femei usoare...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 14:00   #87
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

"romancele faceau ce stiau ele mai bine...sa pozeze si... "

nu literal... dar la asta se refera
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 14:02   #88
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

N-a zis ce, n-ai de unde sa stii ce vroia sa zica. Putea sa zica foarte usor: sa gateasca, sa atraga publicul prin formele lor, sa nasca copii si cate alte mii de idei mai puteau fi...

Cu asta am terminat-o cu offtopicul pe aici.
Daca vrei sa continuam discutia, gasesti id-u' pe profilul userului meu.

Pa pa.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 14:07   #89
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
.....Am ramas masca cand am vazut cine a castigat concursul de drift... ma abtin de la comentarii, dar cum a mai zis cineva mai sus, huiduielile publicului nu au insemnat nimic? ...
Poate ar trebui sa va informati inainte de a trage concluzii.

Vedeti acest post si acesta .
Felicitari McMate
PAK is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 15:05   #90
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by PAK View Post
Poate ar trebui sa va informati inainte de a trage concluzii.

Vedeti acest post si acesta .
Felicitari McMate
Bun, imi retrag cuvintele...
Si exact ce ziceam mai sus, nu s-a facut o distinctie intre concurs si free-style/demonstratii. Plus ca in program finala trebuia sa fie duminica...parca asa tin minte si asa am crezut.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -