Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-08, 19:52   #1
Suzy_01

Stage 2
 
Suzy_01's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Member of:
[FORD]
Default Pareri despre 4TuningFESTIVAL

Aici puteti scrie ce/cine v-a placut la acest eveniment, cum s-au descurcat organizatorii si daca pe viitor credeti ca ar trebui imbunatatit ceva.



Sa incep eu ... venit, vazut, placut, lume cunoscuta, lume noua.

Dupa ploaia de aseara stateam cu emotii de dimineata sa nu ploua avand in vedere faptul ca expozitia era partial outdoor si mai erau si demonstratiile, dar se pare ca cineva acolo sus va iubeste si vremea a tinut cu voi azi, sa speram ca si maine .

Astept sa inceapa lumea sa puna poze de la event ... in special cu SLR-ul si filmulete cu demonstratiile de azi, mare lucru nu am apucat sa vad din cauza multimii de oameni, oricum good job HAI & KNS.

Si prin parcarile din jurul expozitiei se putea observa cate o masina care atragea privirile trecatorilor, nu stiu cati din voi au apucat sa vada GT-R-ul acela alb de la una din intrari .
Suzy_01 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:25   #2
alex01

Stage 1
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 19
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

1. cei invitati nu s au ridicat la asteptariile mele.. doar cel cu m3-ul.
2. tengu ,hai,kns superb
3. un minus la timpu pierdut intre demostratii ... devenea plictisitor uneori.. sa te uiti dupa fluturi pana intra cineva
4. foarte putine masini expuse.. dar toate frumoase
5. bov-ul lui sorrin (daca era bov)... suna superb ..
per total a iesit bine.. astept ziua de maine sa vedem ce se mai intampla .
alex01 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:31   #3
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

F putine masini, si mai putini expozanti cu standuri. Ma asteptam la cu totul altceva, mai dens ca sa zic asa. Noroc cu driftul ca nu-mi pare rau dupa bani!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:33   #4
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

foarte tare...dar vorba lui alex 01...aveai timp sa te plictisesti intre demonstratii...alt minus..faptul ca nu mai puteai iesi si sa intri innapoi dupa aceea cu biletul in mana asa ca daca uitai ceva la masina si ieseai trebuia sa platesti din nou bilet...eu spre exemplu am vrut sa ies pana la masina,care era parcata langa linia de tramvai sa imi iau geaca deoarece ma luase frigu tare...si mi s-a spus de la poarta ca nu mai pot intra...pierzand astfel o parte a concursului de drift!!!!Ceea ce era mai important!!naspa faza..in rest felicitari tutror pentru organizare!!!
__________________
Am facut sport extrem cu DACIA,ca mi-a placut senzatia...dar acum am trecut la OPEL!!!
Ghimpe200 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:33   #5
Iuli_90

Stage 4
 
Iuli_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 186
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Felicitari Hai+Tengu
Cate seturi de cauciuce ar mai fi pus Hai-ul ? ) Numai el stie :P
Iuli_90 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:34   #6
B16EZY
Dacia Driver

Stage 2
 
B16EZY's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 52
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

ma asteptam la ceva mai mult. Desi au fost multe masini, putine au fost in acele corturi expuse "calumea" , celelalte de afara parca erau pur si simplu parcate la mall sau mai stiu eu pe unde...am fost cam dezamagit de prezentare. In schimb, ceea ce m-a facut sa-mi schimb parerea despre expozitie au fost demonstratiile de drift si burn. Au fost de nota 20. Respect !
B16EZY is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:41   #7
CobrA4cS

Stage 2
 
CobrA4cS's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 46
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

-prea putine masini expuse fata de ani precedenti.
-foarte putinie fete

+drifturile
CobrA4cS is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 20:49   #8
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by B16EZY View Post
ma asteptam la ceva mai mult. Desi au fost multe masini, putine au fost in acele corturi expuse "calumea" , celelalte de afara parca erau pur si simplu parcate la mall sau mai stiu eu pe unde...am fost cam dezamagit de prezentare. In schimb, ceea ce m-a facut sa-mi schimb parerea despre expozitie au fost demonstratiile de drift si burn. Au fost de nota 20. Respect !
Cam cum ai fi expus tu masinile in spatiul existent ? E f usor sa vb de pe margine ....
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 21:36   #9
B16EZY
Dacia Driver

Stage 2
 
B16EZY's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 52
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Cam cum ai fi expus tu masinile in spatiul existent ? E f usor sa vb de pe margine ....
adevaru e ca nu se puteau aseza altfel . Da` decat sa fie mai putine masini ...a fost mai bine asa
B16EZY is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:22   #10
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by CobrA4cS View Post
-prea putine masini expuse fata de ani precedenti.
-foarte putinie fete

+drifturile
- ca hostessa pot spune ca: am inghetat de frig afara...asa se explica afirmatia ta pe care am subliniat-o
- se puteau pune macar corturi in zona unde s-au expus masinile...totusi, este luna octombrie, nu mai este iulie sa zici ca poti sta afara fara probleme
- cineva zicea mai sus ca a stat cu inima stransa dupa ploaia de aseara...exact ce ziceam mai sus!!!
- organizarea mi s-a parut deficitara, am stat la intrare o ora pentru ca la ora 10.30 inca nu erau gata listele cu membrii stafului de la cluburi...etc...etc...etc

- plusuri... au fost si ele....au fost enumerate mai sus...dar cam putine, parerea mea
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:34   #11
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

ca de obicei organizarea, eu la ora 10 fix am intrat ca prin branza, oamenii de la intrare se balbaiau ca n-au liste ca n-au nush ce, eram dupa mine cu brigada de hostesse si i-am zis alora: mai baieti, eu am masina expusa aici, am fete de pregatit nu stau dupa listele voastre pana la 11.

Nu mai zic de :
- din parti legitmatii pentru cei care si-au expus masinile
- modul de acces al membrilor clubului care au masini expuse (invitatii limitate, si fara sa mai poti intra in aceeasi zi de doua ori, WTF?)
- accesul pt foto, cine a centralizat mailurile date la office@4tuning.ro a "pierdut" pe drum date, eu nu eram pe liste
- lipsa grupurilor sanitare pentru flow-ul de oameni existenti (nu mai zic de cele pentru FETE (hostesse si nu numai), pe care le-am luat cate 2 in grup si am fost cu ele la baie
la WTC! )


In rest, numai de bine. Personal la club, am incercat sa ne organizam cat mai ok, si zic eu ca am facut treaba buna
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:42   #12
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Nota 11 la SPL, FOARTE multe masini in comparatie cu ultimele editii 4td (apropo, felicitari BABANU!). Demonstratiile au fost super. Ce a fost aiurea - SPL + Demonstratii IN ACEALASI TIMP...n aveai cum sa vezi si una si alta. trebuiau astfel aranjate incat sa le vezi pe ambele.
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:52   #13
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
- ca hostessa pot spune ca: am inghetat de frig afara...asa se explica afirmatia ta pe care am subliniat-o
- se puteau pune macar corturi in zona unde s-au expus masinile...totusi, este luna octombrie, nu mai este iulie sa zici ca poti sta afara fara probleme
- cineva zicea mai sus ca a stat cu inima stransa dupa ploaia de aseara...exact ce ziceam mai sus!!!
- organizarea mi s-a parut deficitara, am stat la intrare o ora pentru ca la ora 10.30 inca nu erau gata listele cu membrii stafului de la cluburi...etc...etc...etc
- plusuri... au fost si ele....au fost enumerate mai sus...dar cam putine, parerea mea
Pai cam ai dreptate in ceea ce zici , macar bine ca a fost cat de cat cald astazi si speram maine la fel de cald . ( sa fie OK si pentru fetele prezente la standurile cluburilor )
La cum erai imbracata ai degerat putin dar a meritat ( sper sa nu te superi de remarca )

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Cam cum ai fi expus tu masinile in spatiul existent ? E f usor sa vb de pe margine ....
Sef noi sa fim sanatosi, ne descurcam cum putem si cui nu ii place sa nu faca poze la standurile cluburilor noastre . ( desi cred ca asta le-ar cam fi greu avand in vedere fetele, fetele, fetele si masinile )
Nu pune la suflet comentariile aiurea ca cine chiar a fost la fata locului stie cum este spatiul .
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:56   #14
Vely

Stage 5
 
Vely's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Ma asteptam ca expozitia sa fie mai mare in schimb demonstratiile au fost reusite si tipa aia Niki chiar se pricepea!
Totusi e loc si de mai bine, puteau sa fie mai bine organizate:
- timp prea mare de pauza care a condus la plictiseala si oboseala suplimentara;
- mi s-a parut mie sau au mai fost concurenti care trebuiau sa intre?;
- eu unul n-am inteles exact cand au fost drifturi si cand au fost burn-uot-ri/freestyle, in afara se momentel invitatilor speciali, pe care le-am putut deosebi de celelalte.

P.S. As fi vrut sa vad pe viu cum arata acel BMW M3 Pick-up
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	king4.jpg
Views:	254
Size:	231.3 KB
ID:	673298  
__________________
Nici viteza luminii nu ma poate intrece! Glumeam!
Vely is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:08   #15
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

1 zi de eveniment a fost de nota 20...nu ma asteptam sa iasa asa bine aseara cand am vazut ce era afara...oricum...masini nu au fost tone dar au fost frumoase...eu oameni am stat de la 11 dimineata la 6 seara si va spun ca nu mam plictisit...deci...nota 11 Vam salutat pe toti si ne vedem si maine
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -