Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-08, 23:43   #16
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by tox View Post
- accesul pt foto, cine a centralizat mailurile date la office@4tuning.ro a "pierdut" pe drum date, eu nu eram pe liste
spune-mi te rog, s-a rezolvat sau nu ? chit ca erai sau nu pe lista.


Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
- organizarea mi s-a parut deficitara, am stat la intrare o ora pentru ca la ora 10.30 inca nu erau gata listele cu membrii stafului de la cluburi...etc...etc...etc
daca nu suni la cine trebe :P
monk is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 23:45   #17
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

drept la replica, nu?
la fotografi, nu am reusit iarasi sa fac centralizarea... corect
cine vrea sa fie langa noi, sa fie, ii multumim

amploarea... in primavara este 4TuningDays pe 16.000 mp, indoor, este altceva.
acesta, toamna, a fost un eveniment axat pe show, declarat explicit...

legitimatii? daca va uitati, la firme toata lumea are la gat legitimatii... de ce? pentru ca ei au dat liste cand au fost cerute.
la cluburi, am asteptat pana vineri noaptea, si am primit liste scrise de mana de la cei mai multi
vineri noaptea, nu mai aveam niciunul energia necesara sa transcriem in fisiere toate astea....
asta e.
nu e bine, ne-o asumam
deja am cumparat o imprimanta de carduri, ca sa eliberam cartele magnetice sa poata toti sa intre de cate ori vor la fiecare eveniment 4tuning. este singura singura solutie.

pauzele dintre demonstratii... da.
nu incerc sa spun de ce au fost, caci nu conteaza. au fost
nu or sa mai fie, acum ca stim cauzele. A fost prima data cand am facut asa ceva.

si... la final... ne bucuram ca am reusit sa aducem acest gen de spectacol
ne bucuram ca nemultumirile se raporteaza la 4TuningDAYS, pentru ca este normal ca sa fie acum mai putin decat la expozitia noastra majora

dar, ca drept la replica, vrem sa amintim ca de fiecare data incercam sa facem un pic mai mult.
nu aplicam o reteta, ci incercam sa fim creativi
de aceea mai apar sincope.
ne cerem scuze, si promit ca o sa facem un pas inainte de fiecare data
nu promitem ca nu o sa mai gresim niciodata. e imposibil...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:03   #18
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
drept la replica, nu?
la fotografi, nu am reusit iarasi sa fac centralizarea... corect
cine vrea sa fie langa noi, sa fie, ii multumim

amploarea... in primavara este 4TuningDays pe 16.000 mp, indoor, este altceva.
acesta, toamna, a fost un eveniment axat pe show, declarat explicit...

legitimatii? daca va uitati, la firme toata lumea are la gat legitimatii... de ce? pentru ca ei au dat liste cand au fost cerute.
la cluburi, am asteptat pana vineri noaptea, si am primit liste scrise de mana de la cei mai multi
vineri noaptea, nu mai aveam niciunul energia necesara sa transcriem in fisiere toate astea....
asta e.
nu e bine, ne-o asumam
deja am cumparat o imprimanta de carduri, ca sa eliberam cartele magnetice sa poata toti sa intre de cate ori vor la fiecare eveniment 4tuning. este singura singura solutie.

pauzele dintre demonstratii... da.
nu incerc sa spun de ce au fost, caci nu conteaza. au fost
nu or sa mai fie, acum ca stim cauzele. A fost prima data cand am facut asa ceva.

si... la final... ne bucuram ca am reusit sa aducem acest gen de spectacol
ne bucuram ca nemultumirile se raporteaza la 4TuningDAYS, pentru ca este normal ca sa fie acum mai putin decat la expozitia noastra majora

dar, ca drept la replica, vrem sa amintim ca de fiecare data incercam sa facem un pic mai mult.
nu aplicam o reteta, ci incercam sa fim creativi
de aceea mai apar sincope.
ne cerem scuze, si promit ca o sa facem un pas inainte de fiecare data
nu promitem ca nu o sa mai gresim niciodata. e imposibil...

Foarte la obiect GRATIAN ... daca nu am gresi nu am fi OAMENI
Buna ideea cu CARDURILE si poate din primavara se va pune in aplicare !!
UNa peste alta este OK , la cat mai multe show-uri de acest gen si bafta si maine cu organizarea
Important este sa comunicam intre NOI si sa ne ajuta reciproc.
O seara buna tuturor si sa fim prezenti la ROMEXPO cu emergie pozitiva si odihniti.
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:15   #19
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

ce nu mia placut a fost chestia cu biletele.daca vroiai sa iesi trebuia sa platesti din nou biletul sa intri ( se putea face ceva in legatura cu asta ) ...in rest a fost misto. foarte tari masinile de la expo. per total a fost tare. dar se putea si mai bine. Sa vad daca pot sa vin si maine. p.s; care a fost treaba cu masina aia cu nush cati watzi de a intrat pe circuit..kia ceed ....mie sincer nu mi sa parut de speriat sistemul de pe ea era un santa fe afara care se auzeea suuper.
__________________
Unii considera masina ca pe un mijloc de transport insa pentru mine inseamna mult mai mult!
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:20   #20
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

masina avea condensatorii arsi din cate am inteles si nu se auzea la puterea ei normala...asa e ?
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 03:21   #21
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by monk View Post
spune-mi te rog, s-a rezolvat sau nu ? chit ca erai sau nu pe lista.

daca nu suni la cine trebe :P


dap, s-a rezolvat si va multumesc pentru asta, de fiecare data am vrut sa fiu in toiul eventului de cand am devenit un fotograf semi-profi ca sa zic asa.

pai sa-mi lasi pe PM un numar ca sa dau telefon la cine trebuie data viitoare

PS: am luat si-o raceala in febra eventului cu pregatirile de azi,dar e bine ca de la editie la editie ies din ce in ce mai bine, si cu mult mai putine probleme.
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 08:12   #22
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

organizarea dupa mine are un mare minus...treaba cu drifturile,e un lucru bun si din cate am vazut s-a facut un show frumos acolo...dar in rest masinile de la expo nu erau privite mai deloc,parca ne adunasem toti in parcare ca intre prieteni sa stam de vorba...ca de venit vreun organizator sa vada ce si cum nu am vazut...pur si simplu s-au bagat o gramada de masini in parcare si ne uitam unii la altii,care mai erau pe la masini ca multi si-au incuiat masinile si au plecat acasa...daca venea vreo ploaie ce faceam?ne bagam in masini si plecam?trebuia gandita,mai ales ca a fost si vremea urata cu cateva zile inainte.spre norocul nostru ca s-a indreptat sambata vremea.masinile totusi trebuiau bagate intr-un spatiu inchis genul cum a fost in primavara la 4tuning days.trebuia aranjat sa fie la fel pt ca a fost extraordinar de frumos fata de acum in afara de drifting care am vazut ca a prins bine la lume dar restul nimic.fetele care erau si ele cred ca au inghetat(foarte putine fete erau fata de 4tuning days)firme expozante putine rau...si cam atat.nu prea m-a incantat deloc.am stat pur si simplu si am inghetat...plictiseala totala.nu tu muzica,lumini,fete,etc etc...4tuning days dupa mine s-a organizat mult mai bine decat acum.....oricum e loc si timp pt a le rezolva pe toate...bafta in continuare

Last edited by bogmotorsport; 19-10-08 at 09:31.
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 08:58   #23
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Exclamation Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by Xel'Naga View Post
Pai cam ai dreptate in ceea ce zici , macar bine ca a fost cat de cat cald astazi si speram maine la fel de cald . ( sa fie OK si pentru fetele prezente la standurile cluburilor )
La cum erai imbracata ai degerat putin dar a meritat ( sper sa nu te superi de remarca )



Sef noi sa fim sanatosi, ne descurcam cum putem si cui nu ii place sa nu faca poze la standurile cluburilor noastre . ( desi cred ca asta le-ar cam fi greu avand in vedere fetele, fetele, fetele si masinile )
Nu pune la suflet comentariile aiurea ca cine chiar a fost la fata locului stie cum este spatiul .
Sef ... eu trebuie sa remarc o treaba . Pt prima data de foaaaaaaaaarte mult timp am vazut ca se poate trai si fara rivalitati intre cluburi . Noi 2 am vb sa stam unii langa altii , ne-am pastrat locuri de parcare unii pt altii ... Adik a fost mai mult decat un salut si o strangere de mana ca ne cunoastem. Multi ar putea urma exemplul asta ! Oricum ... felicitari pt stand - garduletz , corturi , hostesse (ce au ele si nu am eu frate ?????!!! ) ... si masini curate ! BRAVO !
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 09:50   #24
Opportunity

Stage 5
 
Opportunity's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Moderators]
[SKODA]
[FOTO]
[Opel]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

a fost ok partea cu drift.

cat despre masinile expuse, sunt obisnuit sa fie ceva ca la 4tuning days din vara deci fete cam la fiecare masina + mai multe masini.
ce nu mi s-a parut normal e ca unii care trebuiau sa expuna masina lor au parcat-o pe partea cealalta, nu unde erau toate masinile.

fetele: dupa ce ca erau putine, nu faceau nimic sa stea la poza. ba vorbeau la telefon,ba mancau. m-am dat batut. multumesc pheerya ca tu ai mai stat.
Opportunity is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 10:46   #25
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

cu placere...
cat a fost soare a fost ok...dar dupa ce a disparut din peisaj....brrrrrrrr rau!!!
see u today!
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 15:19   #26
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Mie unul mia placut....dar cel mai mult imi place tricoul KING OF EUROPE:X....de la baiatul cu m-ul visiniu:X:X:X...Dar au fost cam putine masinutze
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 17:50   #27
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Mi-au placut demonstratiile,a fost spectacol azi.Mi-au placut Onoriu,Tengu,Niki,HAI si KNS.Pe la masinile expuse nu prea m-am uitat,am venit doar pentru show.
Mi s-au parut foarte plictisitoare pauzele.Microfonul MC-ului sau ce era el nu prea mergea,se auzea foarte incet unde stateam eu.In rest numai bine si astept cat mai multe show-uri de genul asta in Romania.
P.S si acum mai am bucatele de cauciuc in ochi
Si la final remarca lui HAI:"Pentru fani,pentru baieti"
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 19:46   #28
alex01

Stage 1
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 19
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

foarte frumoase demonstratii si azi.. dar la fel unele pauze.
o alta problema care sper sa se rezolve pe viitor, ar fi amenajarea unor tribune.. 2 randuri de scaune nu mai mult.. sa numai stam ca sardinele sau daca ajungi mai tz sa numai vezi nimic . pune ti pretul 20ron si gata.. se recupereaza investitia

si petru cei nemultumiti... gen prea putine fete... era undeva vreun afis cu Eros ? sau ceva de gen ? 4tuning festival.. se refera strict la masini, mai mult la partea de demostratii cum a specificat si gratian.. vroiati fete , mai bine va duceati intr un club ceva

astept cu nerabdare urmatorul eveniment.. festival.. ce o fi.. voi veni cu inima deschisa
keep up the good job :*
alex01 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 19:56   #29
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Sa incep cu minusurile
-este inadmisibil sa nu veniti pregatiti cu stikere si odorizante , + se dadeau reviste vechi (cea la care a implinit revista un an , care oricum a avut stiker inclus , atunci la momentul respectiv ).
-nu au fost asa multe masini da oricum una peste alta a fost frumos , multe BMW-uri , in special e30 (asta-i baza)
Si acum si plusurile , mai exact plusul
+ show-ul , INCREDIBIL , fata cu ursul a fost incredibila , m3 e46 la fel de tare (as zice eu cel mai tare) si HAI care clar nu are toate tiglele pe casa
Oricum este loc si de mai bine si sunt convins ca de la an la an va fi muuuult mai bine. RESPECT 4tuning.ro!!!! NU-i usor sa faci asa ceva
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 20:03   #30
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

1.nu conteaza ce masina expui,pune langa ea o fata cat mai dezbracata si te umpli de vizitatori,eventual o "olimpica la fizica cuantica" care din "saracie" nu are decat un mileu pe ea
2.daca lucrezi la bgs automat esti zeu si nimeni nu trebuie sa stea in fata ta,chiara daca esti in echipa de sprijin sau simplu platitor de bilet
3.tarani sunt peste tot,in diferite forme,fie imbracati in costum negru lucios,cu camasa si lant mare la gat,fie calare pe un atv,incercand un burn si aruncand noroi peste tot
4.hot-dog-ii mi-au placut la nebunie
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -