Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-08, 10:25   #46
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Quote:
Originally Posted by toader View Post
Pe unde se intampla chestia cu "echipa de sprijin"?
Pai in principiu pe unde erau ... Mi s-a parut f amuzant ca l-au pus si pe Titi Aur vineri seara sa mute masinile (tuareg care avea la remorca platforma pe care era evo si caravanul care era in spate). Era un "sprijin" care suna pe cineva si spunea ca "sunt 2 masini de la Titi Aur" (era chiar Titi !!! )) ) si nu stia daca sa le lase sa intre sau nu. )
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 10:31   #47
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Arrow Re: Pareri despre 4Tuning Festival

showul a fost ok nu strica o organizare mai buna...Bgs u era cam degeaba pe acolo ca daca voiau tot intrau,legat de ca a spus luci cu persoanele de dupa gard alora naveai ce sa le faci ca erau prieteni cu pilotii sau erau de la vreun club anumeoricum nu am fost eu la gardurile dinspre pista,duminica....pentru ce a fost cu echipa de sprijin ar fi multe de zis....da nu ne spalam rufele in public
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 16:16   #48
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Rog pe cei nemultumiti de echipa de sprijin sa dea cat mai multe detalii despre persoanele din echipa de sprojin ce au facut exces de zel in timplul evenimentului (locul unde erau ziua tot ce ne poate fi de folos pt a stii cine a fost sa ne asiguram ca nu vor mai fi si la urmatorul eveniment)
Va multumesc
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 19:45   #49
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

in legatura cu persoanele din fata publicului.....am primit "ordine" ca sa lasam sa intre pe cei care au pe cineva inauntru..presa si cei cu legitimatie ..expozant si asa... cei care aveau pe cineva inauntru..sunau..si ba venea laf..ba venea gratian si asa..si ii lasam...nu puteam sa nu ii lasam..si asa s'au strins....exprimativa va rog off'ul nu mai criticati fara sa stiti ce a fost inauntru....au fost multe chestii aiurea..cine vrea lamuriri un ad pe mes si vorbim
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 16:00   #50
kartell

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Si mie mi s-a parut un mare MINUS faptul ca cei care stateau intre gard si pista blocau vederea. Problema nu este ca au intrat acolo (sa fie sanatosi, treaba loc cum si de ce...) ci ca stateau in fata spectatorilor platitori de bilet (or fi platit si ei bilet sau nu... are mai putina importanta). Eu cred ca puteau fi plasati foarte bine in partea stanga, unde nu erau spectatori... si era toata lumea multumita. Un alt minus ar fi faptul ca odata iesit trebuia sa dai din nou banii pe bilet pentru a mai intra. Dar asta se mai poate trece cu vederea.
Per ansamblu evenimentu a iesit bine, avand in vedere ca a fost o premiera. Si fiindca a fost axat pe DRIFT & SOUND, numarul mic al masinilor se justifica. Putem considera ca expozitia a fost ca un bonus, putand la fel de bine sa lipseasca.
Felicitari si la cat mai multe astfel de show-uri! Sper sa ramana inclus in calendar.
kartell is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 20:49   #51
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

m`as bucura foarte mult daca la urmatoarele saloane s`ar face o selectie mai riguroasa asupra masinilor participante ... m`am saturat sa vad ursi si pisici stock ( pardon , cu pachet M ) sau altele... ar fi ok ca fiecare club sa comunice organizatorilor lista cu masinile participante si cateva poze cu ele ... urmand ca acestia sa decida daca au sau nu au ce cauta la salon ...
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 00:55   #52
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

super show.axat exact pe ce s-a scris in brosura. drift si car audio . pierdutul intre demonstratii nu poti spune ca e un minus ca as vrea sa stiu cate cauciucuri au fost terminate in cele 2 zile ca aproape non stop au fost drifturi de dimineata pana seara.
nota 10+ pt show
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:01   #53
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Au fost masini cu tuning constand in autocolant de 50 ron pus puse langa masini in care s-au investit mii de euro.
Cum sa vii cu masina stock la o expozitie de tuning si sa te mai si mandresti cu asta?
Cu grupurile sanitare a fost o problema foarte mare.Din 4 grupuri sanitare unul langa altul unul singur era deschis si se statea la rand sa intre femei dupa barbati si invers.
Asta e chiar de anii 70
bluey is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:10   #54
vitezoman

Stage 4
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 172
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

a fost kalumea dar sunt dejamajit pt. drifting credeam ca o sa fie mai multe masini importante dar am vazut doar un RX-8 , S15 , camaro restul au fost doar ursuleturi si cateva M3 speram sa fie ca in poster masinile
vitezoman is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:19   #55
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

cat despre masinile stock sunt de acord cu toata lumea. o masina sport cu aspiratii de "supercar", nu inseamna tuning. cat despre autocolant sa nu mai vorbim. poate data viitoare se va ocupa cineva de selectare.

Last edited by Gabi; 22-10-08 at 10:24.
monk is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 11:55   #56
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Poate ca ursi aia stock doar cu kitt de M si vopsele originale au imprsionat mai mult decat unele cu 3 galeti de kit bagate in bari
Fiecare cu gustul lui...
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 12:47   #57
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

4tuning nu are nici o vina deoarece cluburile trimit listele cu masini ei fac selectia. daca ei hotarasc sa aduca numai dacia 1100 numai dacia 1100 vor fi la 4tuning ajung numerele de inmatriculare sa fie lasate sa intre pe poarta. asa ca nu mai injurati 4tuning
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 13:00   #58
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

criss_cars ... nu injura nimeni ... doar mi`am spus parerea ...
KENZO ... eu sunt de parere ca la un salon de TUNING trebuie sa fie masini modificate indiferent ca are sau nu 30-40kg de chit in bara, e problema proprietarului ...
erau peste 10 ursi stock la 4Tuning Festival , recunosc erau intr`o stare exceptionala (respect proprietarilor) dar nu suntem la Retromobil Club Romania ...

sa nu se inteleaga ca am ceva cu proprietarii de ursi/pisici ... au fost o gramada de masini in plus ... Audi R8 , Seat Leon Cupra , Honda S2000 , Opel Astra OPC and so on ....

Last edited by blowwind; 22-10-08 at 13:03.
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 13:09   #59
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Parerea mea este ca intr-un stand de ex cum l-am avut noi cei de la V.Crew intre celelalte masinii tunate a dat super cei 3 ursi...dar am mai spus fiecare cu gusturile lui
Bafta!
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 13:11   #60
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Pareri despre 4Tuning Festival

Nu ursii stock erau urati acolo.
Am vazut masini demne sa apara la Kitsch tuning expuse cu mandrie de proprietari.
Dar acum nu putem sa ne certam pe motivul asta desi mi-ar face placere.
FIecare a venit cu ce aputut si cu ce l-a dus capul.
Daca X a considerat ca litera chinezeasca din autocolant ieftin pusa pe montantul C si ariputza de rechin din targ este state of the art in materie de tuning a venit cu ele si a stat mandru langa masina la stand.
In rest e chestie de gusturi
bluey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -