Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Midnight Racers

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-04, 13:22   #211
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default probleme...

nu se pune problema de boicot daca nu lasi pe cineva sa participe, problema tine de ordinea interioara a fiecarui club, s-a ales un alt mod de organizare decit adunarea de strada, deci trecem la nivelul doi de civilizatie, iar in momentul in care intri intr-un club indiferent de natura sa nu faci ce vrei tu , de aceea exista lider, purtator de cuvint ,membrii ,ceea ce am vazut in discutiile voastre au fost doar parerile citorva care oscilau in a merge sau a nu merge la un eveniment la care ni s-a dat cu sut de la inceput;dragilor ma repet....am ales sa fim membrii unui club, in formare cei drept dar asta am vrut, voi ati inceput si acum ne-am alaturat si noi, de ce nu putem sa dam dovada de maturitatesi sa lasam discutiile total inutile la o parte;munca de club are si bune si rele iar acum trecem de un moment mai deosebit...nu ne vor? duca-se faptul ca o tot batem in cap cu evenimentul organizat de altii denota altceva....si uite cum ne facem de cacao si nici macar nu s-a uscat cerneala de pe stiker....
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 04-11-04, 17:14   #212
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Catalyn tu ai dreptate dar nu e asa simplu. Ar fi bine daca ne-am mai intalni sa vorbim mai multe . Eu cu Husky e posibil sa ajungem prin Sinaia-Predeal in weekend . Poate ne vedem pe acolo .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-11-04, 17:26   #213
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default intilnire

cu cea mai mare placere, ne auzim la un telefon si ne si intilnim
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 04-11-04, 22:42   #214
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Quote:
Originally Posted by \"DRooPY\"
In legatura cu zvonurile legate de cursa de la Baneasa din data de 7.10.2004 , rog un Membru oficial MR Bucuresti sa confirme dac se tine sau nu , la ce ora si unde ne intilnim pentru a intra toti tinand cont ca vom veni de la Ploiesti, noi vineri avem sedinta pe tema asta ! trebuie sa instiintez membri MR Ploiesti Multumesc
Poate ar fi fost mai simplu sa intrebi organizatorii.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 09:19   #215
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

sebi oameni vroiau sa afle daca pot participa in primul rand
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 11:16   #216
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default

NOI MR NU SUNTEM IN MASURA NICI MACAR SA NE DAM CU PAREREA DESPRE UN EVENIMENT CARE NU ESTE ORGANIZAT DE NOI,cum nici noi nu stim inca care este pozitzia organizatorilor in privintza participari noastre[ a clubului] la aceste evenimente.Pe aceasta cale rog pe cei abilitatzi sa ne comunice si noua cand vor luoa o masura referitor la aceasta prblema .Multzumim anticipat
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 15:04   #217
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Legal Racing considera ca cel putin pentru membri MR voi conducerea sunteti obligati sa-i tineti la curent cu tot ce stiti si s-a hotarat.
Referitor la organizare LR a spus ca o sa va anunte si asta a si facut cand s-a stiut ceva exact indiferent de rezultat pozitiv sau negativ.
Legat de participare situatia sta lafel cand se stabileste ceva concret legat de o data o sa aflati iar in cel mai scurt aflati si pozitia LR+NSL fata de participarea voastra.
Ne cerem scuze daca omitem sa informam membri dar vom informa cu siguranta conducerea MR.
Cred ca Hasky va avea un interlocutor valoros, in persoana D-lui Motoc sef al Brigazii de Politie Rutiere Bucuresti,si-mi pare rau ca nu pot discuta eu despre curse legale.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 16:06   #218
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Din pacate asa cum Dl. Avramescu nu va putea veni in emisiune si va veni cel mai probabil Dl. Motoc ... nici Husky nu va putea veni. Vom fi reprezentati de Sevi . Si noi am fi vrut sa vorbeasca (si) Sebastian dar am vrut sa exprimam si parerea MR despre legale si evenimente auto si inca nu stim daca Sebastian chiar poate sa exprime SI punctul nostru de vedere intr-un mod exact . Asa ca Sebastian va vorbi in numele lui si Sevi in numele nostru .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 22:04   #219
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Iata ca am primit azi prin fax !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2004-11-05.jpg
Views:	105
Size:	1,022.9 KB
ID:	12111  
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 05-11-04, 23:11   #220
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Felicitari !
COObra is offline   Reply With Quote
Old 06-11-04, 00:47   #221
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Din fericire intr-un ultim moment am reusit sa merg la emisiunea de la Realitatea, Audienta in direct de la 17:15 si am fost reprezentantul Legal Racing si NSL vorbind in numele Clubului Legal Racing.
Din pacate timpul prea scurt nu a fost suficient sa discutam prea multe.
Cred ca a fost cam greu pt Sevi sa discute in numele unui club inexistent.

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-11-04, 07:22   #222
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Foarte interesant . Prin catalogarea noastra drept \"club inexistent\" ai incriminat si restul cluburilor care nu au acte . Oricum parca mai bine a vorbit el despre acest \"club inexistent\" decat ai vorbit tu despre viitorul curselor legale .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-11-04, 10:03   #223
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Cred ca o pozitie corecta a reprezentantului vostru ar fi fos daca ar fi spus ceva de genul urmator: suntem un grup de pasionati care ne-am adunat si dorim formarea unui club cu numele iar pentru asta am inceput sa parcurgem pasii legali. Consider ca e mult mai elegant sa spui asta decat : suntem clubul dar care de fapt nu e infintat am depus actele , respectam legea asteptam sa iasa actele...
Sper sa intelegi diferenta de nuanta si faptul ca acolo Sevi a facut tot ce a putut sa va reprezinte bine desi avea o pozitie greu de exprimat.
Poate ca a vorbit mai bine el despre cursele de Drag nu cred ca asta era scopul nostru cat despre intentile voastre la noi sunt de mult fapte.
Imi pare rau ca in emisiune nu am spus nimic de NSL.
Iar eu cred ca am fost cel care a stat cel mai aproape de subiectul emisiunii cat despre viitorul curselor legale mai bine trecem la fapte decat la vorbe.Pe noi faptele ne caracterizeaza nu vorbele.
Poate a fost un atac indirect si la adresa altor cluburi dar care nu au pretenti asa de mari si-si vad de treaba lor neincercand sa forteze realitatea si cu siguranta cand vor avea actele gata isi vor exprima clar punctul de vedere.
Imi pare rau ca tehnic trebuie sa-l contacarez pe Sevi si sa-i spun ca prin lipsa de tact a atacat posesorii unor masini mai ieftine cum ar fi Dacia amendandu-i ca-si scot sau gauresc tobele.
Va spun eu pertformanta maxima cu evacuare de serie pe masina nu se poate.Eu ii admir pe cei care au o Dacie obosita si din ea vor sa scoata tot.
Daca vorbim de lustruit piese in motor poate cel mai putin important e sa lustruiesti traseele de ungere, la care Sevi se referea, castigul de cai e infim . Poti lustrui toate piesele in miscare le ascuti in locul unde intra in baia de ulei pentru a fi hidrodinamice, le usurezi finisandu-le la un inalt nivel, lustruiesti si largesti usor traseele de admisie evacuare.Si multe altele se pot face.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-11-04, 10:17   #224
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

\"Cred ca o pozitie corecta a reprezentantului vostru ar fi fos daca ar fi spus ceva de genul urmator: suntem un grup de pasionati care ne-am adunat si dorim formarea unui club cu numele iar pentru asta am inceput sa parcurgem pasii legali.\" - corect . Ar fi fost o exprimare mai exacta .

\"Poate a fost un atac indirect si la adresa altor cluburi\" - Gresit . Poate din partea ta . Te contrazici putin. Intai spui ca un club nu e club pana nu are acte iar acum vorbesti de foarte multe alte cluburi existente. Daca recunosti existenta altor cluburi (fara acte) trebuie sa recunosti si existenta noastra (tot drept club , dar fara acte) .

\"Imi pare rau ca tehnic trebuie sa-l contacarez pe Sevi si sa-i spun ca prin lipsa de tact a atacat posesorii unor masini mai ieftine cum ar fi Dacia amendandu-i ca-si scot sau gauresc tobele.\" - NU PE CEI CU MASINI IEFTINE ! Si eu ii resptect cel mai mult pe cei care reusesc sa scoata tot ce se poate din o masina cu putini cai (Dacia , etc.) dar nu pot sa cred ca poti spune ca se incepe sau esti de acord cu gaurirea sau eliminarea tobelor . Solutii sunt multe si cred ca le cunosti cel mai bine. Il sustin pe Sevi si nu cred ca sunt singurul cand spun ca a gauri o toba nu te ajuta . Nu de alta dar nu am auzit de gaura Remus sau Borla . Iar daca eliminarea tobelor ar fi atat de eficienta firmele mai sus mentionate si multe altele ar intra in faliment .

Cat despre ungere ... al a plecat de la cel mai insignifiant (dupa parerea ta) detaliu . Poate daca specificul emisiunii ar fi fost altul ar fi dezvolvat ideea.

Si intrucat ai intrat in discutie chiar as fi curios daca imi poti da macar 3 exemple de masini din cele vazute in reportaj care conform spuselor tale nu aveau ce cauta pe strazi . Merci.

Oricum ai spus cam tot ce trebuia in emisiune doar ca parca ai atacat putin clubul MR . Poate doar asa s-a vazut si intentia ta a fost sa iti exprimi suportul pentru o grupare ce cauta legalitatea si condamna ilegalul in materie de auto. In acest caz imi cer scuze .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-11-04, 10:54   #225
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Asa cum o luase cand discuta despre motoare cu ungerea era departe de cresterea puterii cred ca daca ar fi dezvoltat subiectul pe care l-a atacat, desi era inafara temei, ar fi reusit sa se compromita.
Da am atacat imaginea MR si mi se pare normal sa fac asta cand vad un material publicitar si o emisiune deloc impartiala.
Legat de masinile de acolo cred ca cel mai simplu este sa se sesizeze Politia sau alte organe ale statului ce au acest rol.
Nu vreau sa nominalizez masini din emisiune pt ca nu am imic personal cu nimeni dar va spun inca o data ca din pdv tehnic multe masini nu corespund iar ITP-ul il au si cum l-au luat?
Doriti atacuri personale din partea mea asupra unor simpatizanti ai vostri?
Nu ma intereseaza sa atac pe nimeni doar adevarul sa primeze.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -