Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-08, 16:40   #181
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
si cat o sa te tina acea supra cu 1000CP cu aceeasi cutie si acelasi bloc, sa te dai odata pe pista, de 2x?si mie i`mi place supra dar nu poti blama bmw`ul ca mai are si alte optionale pe langa.
spune-mi si mie ce optiuni are un m3 E36 in plus fata de supra mkIV?

Am observat toate posturile tale...toate ant****...chiar dai in labareala, mai bine abtine-te si dute cumpara`ti toyota supra, fanule

mai fan bmw,eu cand aveam bmw tu strangeai poze ''turbo'' si erai fascinat de ''cat baga nenea?'' nu sunt anti bmw,am bmw la ora actuala,si chiar imi place aceasta marca chiar daca are minusuri la cutii automate si electronica, dar, iti ofera acel ''ceva'' foarte placut si ideia e multi vad numai inainte precum caii, si cred ca doar bmw exista pe piata.cine nu a condus o japoneza sportiva nu va stii niciodata ce placere poate oferii sau chiar ofera acel ''ceva'' precum si un bmw poate chiar peste.

ideia e ca japonezii chiar stiu sa construiasca masini bune,exemplu noul GT-R care a dat inca odata clasa unor constructori consacrati de sportive.astept replica celor de l toyota care vad ca inca intarzie si sper ca noua supra sa fie mai buna sau cel putin egala cu a celor de la nissan.

respect bmw-ul,dar japonezii chiar stiu sa faca masini bune
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 17:03   #182
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
spune-mi si mie ce optiuni are un m3 E36 in plus fata de supra mkIV?

Am observat toate posturile tale...toate ant****...chiar dai in labareala, mai bine abtine-te si dute cumpara`ti toyota supra, fanule

mai fan bmw,eu cand aveam bmw tu strangeai poze ''turbo'' si erai fascinat de ''cat baga nenea?'' nu sunt anti bmw,am bmw la ora actuala,si chiar imi place aceasta marca chiar daca are minusuri la cutii automate si electronica, dar, iti ofera acel ''ceva'' foarte placut si ideia e multi vad numai inainte precum caii, si cred ca doar bmw exista pe piata.cine nu a condus o japoneza sportiva nu va stii niciodata ce placere poate oferii sau chiar ofera acel ''ceva'' precum si un bmw poate chiar peste.

ideia e ca japonezii chiar stiu sa construiasca masini bune,exemplu noul GT-R care a dat inca odata clasa unor constructori consacrati de sportive.astept replica celor de l toyota care vad ca inca intarzie si sper ca noua supra sa fie mai buna sau cel putin egala cu a celor de la nissan.

respect bmw-ul,dar japonezii chiar stiu sa faca masini bune
Cine ti`a zis tie ca atunci cand aveai tu bmw eu strangeam din buze, desteptule. Cine a zis ca japonezii nu fac masini bune? nu vb prostii ca esti pe langa. NU pune post`uri cu exemple de ce s-a pus motor de japoneza in bmw. Ca imi iau o japoneza si pun motor de dacie in ea,apoi pun pe youtube si postez aici, asta inseamna ca`i mai bun motoru de Dacie? Smechere
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 21:26   #183
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
spune-mi si mie ce optiuni are un m3 E36 in plus fata de supra mkIV?

Am observat toate posturile tale...toate ant****...chiar dai in labareala, mai bine abtine-te si dute cumpara`ti toyota supra, fanule

mai fan bmw,eu cand aveam bmw tu strangeai poze ''turbo'' si erai fascinat de ''cat baga nenea?'' nu sunt anti bmw,am bmw la ora actuala,si chiar imi place aceasta marca chiar daca are minusuri la cutii automate si electronica, dar, iti ofera acel ''ceva'' foarte placut si ideia e multi vad numai inainte precum caii, si cred ca doar bmw exista pe piata.cine nu a condus o japoneza sportiva nu va stii niciodata ce placere poate oferii sau chiar ofera acel ''ceva'' precum si un bmw poate chiar peste.

ideia e ca japonezii chiar stiu sa construiasca masini bune,exemplu noul GT-R care a dat inca odata clasa unor constructori consacrati de sportive.astept replica celor de l toyota care vad ca inca intarzie si sper ca noua supra sa fie mai buna sau cel putin egala cu a celor de la nissan.

respect bmw-ul,dar japonezii chiar stiu sa faca masini bune
cati ani puneai ca ai tu?acolo scrie 32...nu se vede.1 daca e chiar cum zici u si mi`ai urmarit posturile cu ardoare vedeai ca bmw e printre primele 3 preferate, si nu sunt deloc fan japoneze.asa ca nu`ti mai da in petic... eu nu te`am ofensat cu nimic
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 22:35   #184
joe_infect
Honda Driver

Stage 5
 
joe_infect's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

nu prea se poate compara un supra cu bmv ...... ca fiabilitate masinile japoneze stau la un nivel mai inalt .... si cand e vb de putere poate fi aia orice bmv daca se pune cu o masina japoneza care are acelasi "date" cam ramane in spate bmw u....
joe_infect is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:00   #185
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by MarcCorneliu View Post
Cine ti`a zis tie ca atunci cand aveai tu bmw eu strangeam din buze, desteptule. Cine a zis ca japonezii nu fac masini bune? nu vb prostii ca esti pe langa. NU pune post`uri cu exemple de ce s-a pus motor de japoneza in bmw. Ca imi iau o japoneza si pun motor de dacie in ea,apoi pun pe youtube si postez aici, asta inseamna ca`i mai bun motoru de Dacie? Smechere
ce exemplu de copil prost ai dat.chiar nu mai are rost sa-ti bati capul cu asa ceva.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:04   #186
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
cati ani puneai ca ai tu?acolo scrie 32...nu se vede.1 daca e chiar cum zici u si mi`ai urmarit posturile cu ardoare vedeai ca bmw e printre primele 3 preferate, si nu sunt deloc fan japoneze.asa ca nu`ti mai da in petic... eu nu te`am ofensat cu nimic
nu era adresat tie.doar intrebarea ce optiuni are in plus m3?fata de supra?
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 01:02   #187
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

pai m3 e36 fatza de supra cred ca are optiuni in munus nu in plus.M3 RAMANE UN SIMPLU M3 CA E E36 CA E E46 CA E E92 OE CAND SUPRA ESTE SI RAMANE O LEGENDA.
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 10:26   #188
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
ce exemplu de copil prost ai dat.chiar nu mai are rost sa-ti bati capul cu asa ceva.
Ce exemplu de copil prost ai dat tu dovada, cu exemplu tau, jap crap addicted ce esti.
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 11:40   #189
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Lasa mah , ca daca pe un un "piece of s h i t" ar scrie bmw sigur l-ar apara doar de aia + ca ii este greu sa recunoasca ca o masina de 20 de ani poata sa rivalizeze cu brio unei masini acuale.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 00:33   #190
El_Nino

Stage 3
 
El_Nino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 148
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Cum am zis mai sus sunt fan BMW, imi place masina si ce ofera, dar trebuie sa fiu demn, si sa accept cand BMW-ul sau alte marci de renume sunt invinse pe pista de masinile Japoneze.[/QUOTE]

Si pe ce te bazezi cand spui asta?..am citit tot tread-ul asta si tot ce am obs pe langa harjoneli jigniri si etc..toata lumea discuta despre tuning 100011110 hp din supre si timpi 0-100, sau pe 402m..daca pt voi o masina cu pretentii sportive se rezuma doat la atat mi-e mila de voi...Nu stiu cate campionate de turisme..curse de anduranta etc..a castigat Supra in favoarea bmw-ului .
Stock intradevar Supra pare a fi ceva mai rapida pe 402 m sau 0-100..dar uitati de celelalte aspecte cum ar fi un sasiu reusit cum este al bmw-ului,distributia maselor,tinuta de drum..etc..etc..

Recunosc ca sunt fan BMW si in special E36M3,dar la fel de usor recunosc ca Supra este o legenda in lumea automobilismului..dar tot inclin sa cred ca per total M3-ul este mai reusit din toate punctele de vedere.

P.S Pe circuit ambele stock..pun pariu ca M3-ul matura cu Supra

__________________
img]https://img245.imageshack.us/img245/5937/tdusignum5.jpg[/img]
El_Nino is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 00:59   #191
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Ai deschis iarasi cutia cu viermi

Cum Toyota inca nu a reinviat Supra as vrea sa fac o paranteza si sa compar M3-ul cu noul Nissanul GTR (stiu ca nu vorba de el in thread dar cred ca toti cunoasteti rivalitatea dintre GTR vs Supra iar Toyota sper sa aduca ceva pe masura lui). Si ca sa nu incepem sa punem timpi de 0 la infinit am sa ma rezum la timpii scosi pe Nurburing un circuit unde multi constructori din lume isi testeaza masinile inainte de scoaterea lor pe piata si chiar dupa.
Daca ne luam dupa timpii scosi cred ca stiu unde inclin balanta, sa nu mai vorbim de pretul de achizitie intre cele doua masini.

13.Nissan GT-R - 7:26.70
42.BMW M3 CSL (E46) - 7:50

Sursa
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 08:36   #192
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

si m3 si supra sunt masini deosebit de frumoase
Supra a avut mai mult potential de tuning datorita pietei mai largi de piese tuning din japan ...
la bmw a fost mai greu in europa pana au inceput cu conversiile de pe aspirat pe turbo...
la ora actuala e greu de spus care din cele 2 sunt mai bune

ar fi frumos un m3 si o supra facute de acelasi tuner cu un buget egal de $$
atunci sar vedea care are potential mai mare
__________________
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 08:39   #193
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

supra are potential mai mare de tuning pt ca e turbo. pune un supercharger si pe M3, si o sa vezi atunci cum se schimba treaba. iar vis-a-vis de timpi pe nurburgring, uite un M3 CSL care scoate cu 4 secunde mai bine decat supra, un timp considerabil mai bun. http://carscoop.blogspot.com/2007/11...rged-laps.html
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 08:45   #194
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by [COLOR="Black"
P.S Pe circuit ambele stock..pun pariu ca M3-ul matura cu Supra
Cand faci afirmatia asta banuiesc ca te referi la Supra din 93' si BMW M3 TOT din 93' nu ?
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 09:06   #195
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: ...M 3 vs. Supra...!!!

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
supra are potential mai mare de tuning pt ca e turbo
Nu neaparat... Sunt masini turbo care sunt destul de sensibile la modificari. Vezi chiar Nissan GT-R, unde au cedat ba motorul, ba transmisia imediat ce a fost adaugata putere peste cea din fabrica. Si era vorba de o masina noua...

Am vazut Supra MKIV vechi de peste 15 ani si motoare de peste 150,000km care rezista fara ABSOLUT nici o problema la 800+ CP cu interne stock, transmisie stock, diferential stock, asta spune multe. Este o masina "antiglont" din toate punctele de vedere. Pacat ca Toyota nu va mai face niciodata astfel de masini.
__________________
BBC : Of the cars you've owned, which was your favourite?

The Stig : My Toyota Supra [Mk IV, 1992-2002, with three-litre, straight-six twin-turbo engine]. It was berserk fast, with hardened suspension and all the bells and whistles. I think in a track test with a Ferrari it would win. It was incredibly quick and it kept my attention the whole time.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -