Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-05, 20:05   #46
valy

Stage 2
 
valy's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 35
Default

revin......tot ce e pe logan piese turcesti...fff proaste
valy is offline  
Old 23-05-05, 22:03   #47
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valy\"
revin......tot ce e pe logan piese turcesti...fff proaste
daca e turcesc nu este neaparat de proasta calitate
alexutzu is offline  
Old 23-05-05, 23:38   #48
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

Votez pentru logan ... masina model 2005
motor de 90 de cai
cielo a avut perioada sa de glorie acuma s-a fumat ...
Rolex_Logan is offline  
Old 29-05-05, 17:14   #49
Manelistu` Sef

Stage 1
 
Join Date: May 2005
Posts: 9
Default

La cate povesti horror mai mult sau mai putin adevarate am auzit despre calitatea Renault-urilor si a service-urilor execrabile, sincer mi-ar fi frica sa iau Logan, daca un Renault poate sta atat de rau. Mai bine as da cu 2L de benzina mai mult la suta la Cielo dar stiu ca am o masina despre care nu am auzit aproape deloc lucruri negative. Plus ca nu stiu daca un sasiu de Logan ar rezista la un motor de 200 de cai, asa cum are Sebi pe Cielo lui.
Deci Cielo zic ca e mai bun.

Shadow, imi place tuningul ala, sper sa faci poze cand e gata, vreau sa vad daca chiar iese ca-n poza, calitatea finisarii, etc. De unde comanzi bara fatza? Am auzit ca la Zeno Tuning fac aia bari fatza spate la comanda dupa o simpla poza.
Manelistu` Sef is offline  
Old 29-05-05, 20:47   #50
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

nu stiu unde ai auzit tu de renault ca fiind o marca proastra...

vad din ce in ce mai multe pe strada si asta ma face sa cred ca nu este chiar asa cum spui tu.

referitor la cielo sau logan cred ca as opta pt. cielo nou.
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline  
Old 30-05-05, 10:29   #51
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
Shadow, imi place tuningul ala, sper sa faci poze cand e gata, vreau sa vad daca chiar iese ca-n poza
Si eu de-abea astept sa vad masina.

Quote:
Am auzit ca la Zeno Tuning fac aia bari fatza spate la comanda dupa o simpla poza.
Baietii de-acolo iti pot face bara dupa o poza, dupa o schita etc.
B 68 VLD is offline  
Old 30-05-05, 21:21   #52
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin83\"
Quote:
primu CIelo a fost facut in 1995 ... si acelasi model ramane si in 2005
astea noi sunt cu mult mai slabe calitativ decat cele vechi....
dap, dar daca romanu nu avea cielo si ramanea cu dacia in toti acesti 10 ani...cin; stie unde eram acuma..
intr-adevar astea noi sunt mai slab facute, plasticele mai dure, mult mai prost antifonate(zgomot la viteza), cutie de viteze cam nesincronizata, volanul kre se invarte cam aiurea, parca-l tine un arc...

loganul in afara de spatiul interior..nu gasesc nimic bun in el..decat senzatie la 130la ora cu fuzeta rupta...

si sa-mi arate mie cineva un logan kre o sa tina 10 ani si 235mii km cum are batrana mea...si la piese DOAR consumabile...

si cineva a zis k-s 2 motorizari, cel de pe espero nu este la fel cu cel de pe executiv...e f putin diferit...,
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 31-05-05, 09:31   #53
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default

Nu se compara nici pe departe.Loganul este masina \"ieftina\" a romanilor,iar Cielo este masina de \"lux\" a romanilor.
La aparente Cielo este mult superior,si poate chiar si la tehnic...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 31-05-05, 10:21   #54
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Da adevarul e ca in Cielo ai un lux ce nu se poate.Nici nu se compara cu Loganul ca spatiu si dotari.E minunat ! Ce conteaza ca e model conceput acum 20 de ani,ca are siguranta pasiva si activa a unui sicriu pe roti...e de lux dom'le !
Mie mi se pare ca o masina ar trebui sa tina chiar mai mult de 235.000 km.Adica ce,ala din reclama ii lasa fiului lui masina care deja are multi kilometri la bord si eu nu ?! O masina trebe sa tina cel putin 20.000 km/an x 40 ani = 800.000 km.Doar n-o sa-mi iau mai mult de o masina intr-o viata de om asta ar fi aberatie !
Race is offline  
Old 31-05-05, 15:25   #55
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Eu aleg cu mana pe inima un cielo executive..decat un logan....
blak is offline  
Old 31-05-05, 20:43   #56
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Race\"
Da adevarul e ca in Cielo ai un lux ce nu se poate.Nici nu se compara cu Loganul ca spatiu si dotari.E minunat ! Ce conteaza ca e model conceput acum 20 de ani,ca are siguranta pasiva si activa a unui sicriu pe roti...e de lux dom'le !
Mie mi se pare ca o masina ar trebui sa tina chiar mai mult de 235.000 km.Adica ce,ala din reclama ii lasa fiului lui masina care deja are multi kilometri la bord si eu nu ?! O masina trebe sa tina cel putin 20.000 km/an x 40 ani = 800.000 km.Doar n-o sa-mi iau mai mult de o masina intr-o viata de om asta ar fi aberatie !
care-i scopu mesajului tau?
iar dk-ai vrut sa ma ataci pe mine, ai reusit ,vad ca inca se continua sa se posteze pe forum la stilu hai sa-i dau in cap ca io-s ala mare si jmecher si-mi permit sa fac mijto de afirmatiile altora.
intai ar trebui sa treci prin filtru mintii ce citesti...si la fel, sa scrii dupa ce gandesti...ma rog...unii gandesc mai stramb, da-i treaba lor...
LEXUS is offline  
Old 31-05-05, 22:08   #57
Grecu

Stage 5
 
Grecu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 353
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blak\"
Eu aleg cu mana pe inima un cielo executive..decat un logan....
asta vroiam sa zic si eu
Grecu is offline  
Old 31-05-05, 22:17   #58
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
Da adevarul e ca in Cielo ai un lux ce nu se poate.Nici nu se compara cu Loganul ca spatiu si dotari.E minunat ! Ce conteaza ca e model conceput acum 20 de ani,ca are siguranta pasiva si activa a unui sicriu pe roti...e de lux dom'le !
Mie mi se pare ca o masina ar trebui sa tina chiar mai mult de 235.000 km.Adica ce,ala din reclama ii lasa fiului lui masina care deja are multi kilometri la bord si eu nu ?! O masina trebe sa tina cel putin 20.000 km/an x 40 ani = 800.000 km.Doar n-o sa-mi iau mai mult de o masina intr-o viata de om Shocked asta ar fi aberatie !
Tinere cosmonaut, Lexus are dreptate in tot ceea ce a spus. Cielo este o masina net superioara Golan-ului. Golan-ul pt mine este un dulap pe 4 roti.
B 68 VLD is offline  
Old 31-05-05, 23:10   #59
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B 68 VLD\"
Quote:
Da adevarul e ca in Cielo ai un lux ce nu se poate.Nici nu se compara cu Loganul ca spatiu si dotari.E minunat ! Ce conteaza ca e model conceput acum 20 de ani,ca are siguranta pasiva si activa a unui sicriu pe roti...e de lux dom'le !
Mie mi se pare ca o masina ar trebui sa tina chiar mai mult de 235.000 km.Adica ce,ala din reclama ii lasa fiului lui masina care deja are multi kilometri la bord si eu nu ?! O masina trebe sa tina cel putin 20.000 km/an x 40 ani = 800.000 km.Doar n-o sa-mi iau mai mult de o masina intr-o viata de om Shocked asta ar fi aberatie !
Tinere cosmonaut, Lexus are dreptate in tot ceea ce a spus. Cielo este o masina net superioara Golan-ului. Golan-ul pt mine este un dulap pe 4 roti.
hai nu chiar dulap...un sifonier intreg...ca-i mai mare
LEXUS is offline  
Old 01-06-05, 07:52   #60
Grecu

Stage 5
 
Grecu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 353
Default

E un trabant modificat
Grecu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -