Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-05-05, 21:01   #31
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

astept un PM cand e gata succes ...sincer sper sa iti reuseasca..(nu vreau sa par pupincurist pt ca te`am contrazis si acum iti urez succes..dar este foarte greu,chiar imposibil, sa faci rost de elementele de caroserie )
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline  
Old 15-05-05, 21:08   #32
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

pese ckoreene scumpe? bagatzi-va mintile`n cap bara de logan 14 mil la cielo 2.6

un simplu exemplu
steph is offline  
Old 15-05-05, 21:38   #33
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
avand in vedere ca cielo in 2005 este acelasi model ca acum 10 ani...... aleg cu foarte mare placere si fara retinere DACIA LOGAN

nu numai ca imi place mai mult Loganul decat un Cielo, dar la cat costa piesele la koreene in general te doare mintea!
=)) Ai idee de preturile de la Logan? pun pariu ca nu! ei bine afla ca un banal presostat de ulei este 4 milioane! asta a fost doar un exemplu! Ai incredere in mine ca toate preturile sunt umflate la maxim! Astea de cielo sunt mult mai ieftine! Esti obijnuit cu preturile de la Dacia Berlina ca daca aveai 10 milioane iti faceai masina noua? Bai amice... nu mai vorbi aiurea ca poate unii chiar te cred!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline  
Old 15-05-05, 22:06   #34
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

gresit iarasi un amortizor il costa mai putin pe tata ( cielo ) decat pe mine la break/berlina
steph is offline  
Old 15-05-05, 22:23   #35
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default

Quote:
primu CIelo a fost facut in 1995 ... si acelasi model ramane si in 2005
astea noi sunt cu mult mai slabe calitativ decat cele vechi....
florin83 is offline  
Old 15-05-05, 22:59   #36
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"steph\"
gresit iarasi un amortizor il costa mai putin pe tata ( cielo ) decat pe mine la break/berlina
vorba vine cu 10 milioane!

apropo... la ce bara te referi tu ca e 14 milioane? cumva la spoiler? e imposibil sa fie atat! eu am schimbat spoileru pe fata si m-a costat 3 700 000, fara manopera la R Clio (m-a ajuns la 30 de milioane cu faruri, grila si manopera, dar noroc cu asigurarea aluia)... Deci arata-mi si mie o lista de preturi de la Logan daca ai, ca eu nu cred ca ar fi piesele de Logan mai scumpe decat alea de Clio...
Toto - BOD is offline  
Old 16-05-05, 14:25   #37
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
avand in vedere ca cielo in 2005 este acelasi model ca acum 10 ani...... aleg cu foarte mare placere si fara retinere DACIA LOGAN

nu numai ca imi place mai mult Loganul decat un Cielo, dar la cat costa piesele la koreene in general te doare mintea!
=)) Ai idee de preturile de la Logan? pun pariu ca nu! ei bine afla ca un banal presostat de ulei este 4 milioane! asta a fost doar un exemplu! Ai incredere in mine ca toate preturile sunt umflate la maxim! Astea de cielo sunt mult mai ieftine! Esti obijnuit cu preturile de la Dacia Berlina ca daca aveai 10 milioane iti faceai masina noua? Bai amice... nu mai vorbi aiurea ca poate unii chiar te cred!
bine oi fi gresit la preturi dar imi sustin prima afirmatie :P
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline  
Old 16-05-05, 14:27   #38
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
O sa vezi exact Cielo-ul ala pe strazi in max 3 luni!!!
deci te pregatesti sa ne uimesti? tu cam din iarna tot spuneai ca vrei sa il modifici, dar nu credeam ca chiar esti pus pe treaba
alexutzu is offline  
Old 16-05-05, 15:00   #39
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
bine oi fi gresit la preturi dar imi sustin prima afirmatie :P
acolo e vorba doar de gusturi...
Toto - BOD is offline  
Old 16-05-05, 15:08   #40
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
bine oi fi gresit la preturi dar imi sustin prima afirmatie :P
acolo e vorba doar de gusturi...
e bine ca ma aprobi cand am spus si eu chestia asta un pic mai inainte
alexutzu is offline  
Old 16-05-05, 21:29   #41
adi01

Stage 5
 
adi01's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 373
Default

m-am referit la exterior la caroserie.. nu a fost schimbat modelul timp de 10 ani... si se tine bine totusi masina cu cielo ai sansa sa prinzi 195Kmh dar cu loganu? la 170 zici ca e 747 .. apropo .. un vecin de al meu si-a cumparat LOGAN de 8000 EU .. si s-a dus la tara la el .. ca nah..de pasti.. in vizita la rude... si ce a spus . \"hai sa vad ce poate masina asta de 8000 De eu \" a forjat-o cat de cat.. cand a iesit pe strada .. i-a cedat directia deodata ... de ce? doar a dat 8000 De eu pe ea si nu a forjat-o de a luat toate gropile... Dacia Power ! Go Logan
__________________
Owned cars:
SAAB 9000 2.0t Unknown HP >
SAAB 9-5 2.3t Aero
Dacia Logan 1.6MPI
Matiz 0.8l
adi01 is offline  
Old 19-05-05, 06:14   #42
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

pro cielo dar imi este sila de suspensia la cielo vrea sa fie de '' confort '' dar la calitati sportive ma refer in curbe nu tine delok , logan = aceiasi caruta de la ceausescu incoace
__________________

CDTI
sil4tuning is offline  
Old 19-05-05, 07:42   #43
EMaiL
Mercedes Driver

Stage 5
 
EMaiL's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 618
Member of:
[4 Speed Squad]
[MERCEDES]
Default

cu ocazia lansarii pe piata germana a lui logan, nemtii au facut un drivetest comparativ cu loganul si cu un golf 4. Au ales golf 4 dupa pretul de achizitionare, adica cel mai ieftin logan la noi ete cam 7 mii de euro la ei si la banii astia iti poti lua un G4 SH... Au fost teste pe strada, pe circuit, teste de manevrabilitate, elchtest cu jaloane, teste de franare de la diferite viteze si nu in ultimul rand si creshtest.

Concluzia a fost ca din cauza anvelopelor si lipsei abs-ului, loganul sta foarte prost la capitolul franare, iar din cauza centurilor de siguranta, pasageri sunt in pericol destul de mare in cazul unui accident frontal. drept urmare loganul este o masina buna si va fi lansata pe piata germana dupa remedierea problemelor de mai sus.

concluzia mea este ca dintre logan si cielo, nici nu stau pe ganduri si mi-asi lua si cea mai slab dotata versiune a loganului
EMaiL is offline  
Old 19-05-05, 07:48   #44
EMaiL
Mercedes Driver

Stage 5
 
EMaiL's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 618
Member of:
[4 Speed Squad]
[MERCEDES]
Default

am uitat sa spun ca s-a discutat si despre pozitia pasagerilor pe scaune, despre calitatea materialelor despre spatiu pentru bagaje oferit si alte chesti si maruntisuri de genu asta, la care loganul a iesit foarte bine... la calitatea materialelor a iesit ceva mai in urma golfului
EMaiL is offline  
Old 23-05-05, 20:04   #45
valy

Stage 2
 
valy's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 35
Default

.....hmmm....cu foarte mare convingere merg pe cielo...nici nu las compara cu dulapul ala.....am cielo 70000 km executive DOHC16V(doua axe cu came mai multa putere ..ptr cine nu cunoaste)SOHC(1 singur ax)slabut...vreau sa zic c nam schimbat nimic la el major decat bujii,ulei,filtrele,la frane un pic si mananc asfaltul cu el+ca orice dupa opel se potriveste perfect........si vreau sa zic cai fac cu mana pe geam la logan la o liniuta
valy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -