Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care pe care...
130i 68 28.69%
R32 169 71.31%
Voters: 237. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-11-06, 00:41   #121
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Si Bmw-u' este o marca mediocra.
B 68 VLD is offline  
Old 09-11-06, 08:59   #122
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by B 68 VLD View Post
Si Bmw-u' este o marca mediocra.
Dupa principiul 'vulpea care nu ajunge la struguri" da este mediocru, folosind o scara a valorilor reala o sa avem bucuria de a constata ca BMW este o marca din gama premium.
VW si Renault le vad in aceeasi clasa "sociala" vw avand o gama mai bogata.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 09-11-06, 12:46   #123
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Cand spui ca marca X este nu stiu cum o faci comparand-o cu ceva. Si Bmw-ul este o marca mediocra pt mine in comparatie cu cele mai tari firme de masini din lume.
B 68 VLD is offline  
Old 09-11-06, 15:32   #124
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Thumbs down Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Dupa principiul 'vulpea care nu ajunge la struguri" da este mediocru, folosind o scara a valorilor reala o sa avem bucuria de a constata ca BMW este o marca din gama premium.
VW si Renault le vad in aceeasi clasa "sociala" vw avand o gama mai bogata.
si dupa principiile "i'm love with bmw" si "eu am subaru, subaru cel mai tare" unde ajungem?
alexSHO is offline  
Old 09-11-06, 18:48   #125
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Sunt multi frustrati de BMW pe acest forum!
UNLORD is offline  
Old 09-11-06, 21:15   #126
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by B 68 VLD View Post
Cand spui ca marca X este nu stiu cum o faci comparand-o cu ceva. Si Bmw-ul este o marca mediocra pt mine in comparatie cu cele mai tari firme de masini din lume.
Aici atacam BMW sau discutam in antiteza cu VW R32?
Sigur sunt multe maric fantastice iar BMw le echipeaza cu multe cu motoare.
SEBASTIAN is offline  
Old 09-11-06, 21:18   #127
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
si dupa principiile "i'm love with bmw" si "eu am subaru, subaru cel mai tare" unde ajungem?
Exista 0 scara a valorilor si o ierarhizare care nu e constanta depinde de gust.
Gusturile mele cer masini specializate pentru fiecare gen de activitate daca as dori o iesire pe un drum accidentat nu as apela la BMW si nici la VW cu Tuareg ci as vreao o Toyota si daca ar fi sa tai desertul poate un Hummer e cel mai bun...
poate asa intelegi
SEBASTIAN is offline  
Old 10-11-06, 01:43   #128
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Aici atacam BMW sau discutam in antiteza cu VW R32?
Sigur sunt multe maric fantastice iar BMw le echipeaza cu multe cu motoare.
Nu atacam nici Bmw nici Vw dar cand spui de o firma ca este mediocra faci comparatie cu alta, asta este clar. Pe forum trebuie mai intai sa se faca ore de gramatica si exprimare corecta pana a se ajunge sa vorbim in contradictoriu.

Am mai zis treaba asta pe undeva, daca nu chiar in acest topic: aici este vorba foarte mult, poate chiar decisiv de imaginea firmei. Chiar daca R32 ar fi mai bun decat 130, lumea tot Bmw-u' ar alege.

Stie cineva de ce Mos Craciune este rosu? Stie cineva ce culoare avea inainte? Daca puteti raspunde la intrebarile astea inseamna ca va puteti da seama si singuri ce inseamna imaginea unei firme extrem de puternica.
B 68 VLD is offline  
Old 10-11-06, 05:37   #129
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by B 68 VLD View Post
Nu atacam nici Bmw nici Vw dar cand spui de o firma ca este mediocra faci comparatie cu alta, asta este clar. Pe forum trebuie mai intai sa se faca ore de gramatica si exprimare corecta pana a se ajunge sa vorbim in contradictoriu.

Am mai zis treaba asta pe undeva, daca nu chiar in acest topic: aici este vorba foarte mult, poate chiar decisiv de imaginea firmei. Chiar daca R32 ar fi mai bun decat 130, lumea tot Bmw-u' ar alege.

Stie cineva de ce Mos Craciune este rosu? Stie cineva ce culoare avea inainte? Daca puteti raspunde la intrebarile astea inseamna ca va puteti da seama si singuri ce inseamna imaginea unei firme extrem de puternica.
Eu stiu ceva si anume faptul ca tu dai dovada de lipsa de bun simt.
E clar ca am mai gresit la scris insa puteai sa-ti inchipui ca fac asta din graba si din cauza faptului ca nu-mi reverific mesajele, tastatura imi mai joaca feste nu preia mereu comenzile. Am crezur ca nu e importanta decat ideea insa daca forma crezi tu ca e mai importanta eu totusi cred ca ai ramas fara argumente, ca esti un mucios de doi lei si scuze de asta se duce la vale 4tuning.
Mos Craciun in acceptiunea tuturor este imbracat in rosu , batran cu barba si parul alb ce cara un sac cu cadouri in spinare. Asa se descrie el oriunde in mintea oricui si daca fizic e greu de demonstrat ca ar exista el este un personaj imaginar ce umbla pe toata planeta aducand mari bucuri copiilor.
Bineinteles ca o marca premium cum e BMW are un standard de calitate in comparatie cu VW, iar eu am avut masini din ambele marci.
Chiar consider pretul lui VW calitativ vorbind cam deplasat in timp ce un Opel reflecta corect in pret un astfel de echilibru.
SEBASTIAN is offline  
Old 10-11-06, 13:30   #130
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Eu stiu ceva si anume faptul ca tu dai dovada de lipsa de bun simt.
E clar ca am mai gresit la scris insa puteai sa-ti inchipui ca fac asta din graba si din cauza faptului ca nu-mi reverific mesajele, tastatura imi mai joaca feste nu preia mereu comenzile. Am crezur ca nu e importanta decat ideea insa daca forma crezi tu ca e mai importanta eu totusi cred ca ai ramas fara argumente, ca esti un mucios de doi lei si scuze de asta se duce la vale 4tuning.
Mos Craciun in acceptiunea tuturor este imbracat in rosu , batran cu barba si parul alb ce cara un sac cu cadouri in spinare. Asa se descrie el oriunde in mintea oricui si daca fizic e greu de demonstrat ca ar exista el este un personaj imaginar ce umbla pe toata planeta aducand mari bucuri copiilor.
Bineinteles ca o marca premium cum e BMW are un standard de calitate in comparatie cu VW, iar eu am avut masini din ambele marci.
Chiar consider pretul lui VW calitativ vorbind cam deplasat in timp ce un Opel reflecta corect in pret un astfel de echilibru.
Cand am spus ca trebuiesc facute ore de gramatica si exprimare nu ma refeream la tine. Imi pare rau ca tu asta ai inteles si-mi pare rau ca absolut mereu tu trebuie sa jignesti. Nu tot mesajul iti era adresat. In fine.
B 68 VLD is offline  
Old 10-11-06, 13:33   #131
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by B 68 VLD View Post
Cand am spus ca trebuiesc facute ore de gramatica si exprimare nu ma refeream la tine. Imi pare rau ca tu asta ai inteles si-mi pare rau ca absolut mereu tu trebuie sa jignesti. Nu tot mesajul iti era adresat. In fine.

Am inteles insa si eu gresesc si este evident.
O faca asa cum am explicat din graba si din taste, oricum ideea conteaza.
Normal ca oricui te-ai fi adresat daca atingeam sau putem fi subiect trebuia sa raspund.
Departe de mine gandul de a jigni pe cineva.
SEBASTIAN is offline  
Old 10-11-06, 13:47   #132
mattr|x`u
Crazy Drivers Members

Stage 4
 
mattr|x`u's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Hai sa incercam sa revenim ... si sa se exprime fiecare cu parerea lui daca R32`u sau BMW`u este mai sa zicem "tare"... cine ce parerea are si daca chiar se poate cate un argument, dc ?
deci ... 130i vs. Golf 5 R32

Io unu is chiar curios de parerile a multora...si mai detaliar dc ...putina explicatie sa inteleaga si omu prost`...

daca se poate aja...
__________________
Step on it`.. www.crazydrivers.net
mattr|x`u is offline  
Old 10-11-06, 14:20   #133
Doctorul

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 311
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

parerea mea este ca golful ar fi mai bun,este o masina sport cu ceva istorie(ma refer la golf) pe cand seria 1 este mult mai noua decat golful,acest lucru cred ca avantajeaza golf-ul,iar seria 1 nu a fost o masina conceputa pt. a concura cu golful,bmw-ul are avantajul motorului si puterii mai mari.cu toate ca sunt fan bmw ii acord acest vot golf-ului.parerea mea
Doctorul is offline  
Old 10-11-06, 16:04   #134
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Ca si cu X5 BMW creaza o noua clasa.
SAV .
Golf a creeat o clasa unde domina dar nu autoritat, de exemplu mazda 323 e o superbomba in comparatie cu Golf iar BMW nu se conformeaza iese mult din tpare o masina asa de mica cu 6cilindri si tractiune spate , este altceva si eu apreciez originalitatea.
SEBASTIAN is offline  
Old 10-11-06, 16:09   #135
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Golf a creeat o clasa unde domina dar nu autoritat, de exemplu mazda 323 e o superbomba in comparatie cu Golf
pe ce te bazezi cand zici asta?

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
iar BMW nu se conformeaza iese mult din tpare o masina asa de mica cu 6cilindri si tractiune spate , este altceva si eu apreciez originalitatea.
nici aici nu's de acord, daca facea o masina cu tractiune fata erau originali dar n-au facut abosult nimic decat ce fac ei de obicei... un bmw de clasa compacta, nimic mai mult
alexSHO is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -