Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care sunt preferatele tale?
1. Japoneze 246 56.29%
2. Europene 191 43.71%
Voters: 437. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-07, 03:24   #421
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

vot japoneza..............
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 11:31   #422
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Care zice ca nu se gasesc piese vb in necunoshtiintza de cauza .....yo am japoneza shi niciodata nu mi sa intamplat sa nu gasesc piese pt ea
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 16:39   #423
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Da. Pentru preturile mari la piesele de schimb si greutatea cu care se gasesc sau nu astea aveti sa le multumiti politicienilor eurocentrici care in loc sa sprijine un marketing deschis si competitiv, tin de jucariile lor ca closca de pui.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 01:11   #424
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
"Prefer sa stau si eu la o vila care seamana cu celelalte din jur decat sa stau la bloc"!!!
stai tu la vila ca nu te opreste nimeni sa consideri masina germana vila...dar probabil ca ai pareri preconcepute fata de japoneze sau n ai avut..
defapt cei ca tine stiu pe a lor si gata ... fiecare cu parerea lui pana la urma
!41! is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 02:03   #425
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

De cateva pagini bune topicul a prins un nou nume: General - Japoneze vs Europene

Degeaba se deschid 20 de topicuri asemanatoare sub diferite nume. Romanu tot Roman ramane. Nemtii (ma refer la consumatori) au imbratishat sosirea japonezelor inca din 92' cand Honda Civic a fost denumita hatchul anului in Germania. Era considerata MULT peste Golf chiar daca nu se vindeau asa multe. Numai Romanashu nostru 15ani mai tarziu tot tine una si buna si nici macar nu vrea sa considere o alta posibilitate. Gandire de comunist idiot. Numai pt ca dupa 90 s-au importat numai europene (ca lumea nu auzise de japoneze....nici macar de masini nu auzise...dacia e carutza nu masina - a-ti vazut si voi Borat).

Si cea mai buna piata de comparat dintre cele doua nu este Europeana si nici Oceano-asiatica ci este cea americana unde japonezele stau mai bine la vanzari si chiar sunt mai usor de intretinut (piese europene vs piese japoneze...amandoua de import).
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 02:12   #426
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Nu mai pot edita acum...ce mai vroiam sa spun e ca atunci cand Mercedes a scos modelul cabrio in 96 cu acoperis automat (nu stiu exact care din ele) a fost considerata prima masina cu sistemul asta din lume....balamuc...extaz...trambitze...ca la cateva luni dupa...sa primeasca o palma peste ceafa de la Honda: "Idiotilor noi fabricam din 92 CRX Del Sol care are acelasi gen de sistem! La culcare cu voi!"
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 06:10   #427
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

CRX de sol are automat acoperisul? Si-atunci eu de ce tot ma chinui sa-l iau jos manual si sa-l bag in portbagaj la masina unei prietene?...o fi stricat sau ma prosteste fata...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 10:07   #428
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Pai sunt 2 sisteme pt del sol. Unul este cel pe care probabil il are prietena aia a ta care se deschide porbagajul si ai loc undeva acolo sa il pui. Si altul este cand portbagajul se deschide numai electronic. Eu asa il am pe ala electronic si in orice secunda te astepti sa se lanseze rachetele.
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 10:28   #429
Nubyan

Stage 5
 
Nubyan's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 475
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

votez japonezele
Nubyan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 11:05   #430
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
...dacia e carutza nu masina - a-ti vazut si voi Borat).
de aici n-ar mai trebui sa vorbeasca nimeni cu tine despre masini ca esti pe langa subiect

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Si cea mai buna piata de comparat dintre cele doua nu este Europeana si nici Oceano-asiatica ci este cea americana unde japonezele stau mai bine la vanzari si chiar sunt mai usor de intretinut (piese europene vs piese japoneze...amandoua de import).
Tin sa te anunt ca in america clasa de mijloc isi ia in general asia cars, dar daca te uiti si tu la oamenii cu bani de pe acolo intr-o mare proportie au bmw sau mercedes, adica americanul in loc sa dea in cel mai fericit caz 30.000eur (43000 usd) pe un seria 3 sau un C klasse mai bine isi ia un nissan sau o honda sau whatever mai mare in dimensiuni si probabil si cu un niv de echipare mai bun desi nu bag mana in foc si termina povestea
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 12:53   #431
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Pai sunt 2 sisteme pt del sol
Am aflat si eu ceva nou azi ...Mersi Mihai
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 13:23   #432
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Nu mai pot edita acum...ce mai vroiam sa spun e ca atunci cand Mercedes a scos modelul cabrio in 96 cu acoperis automat (nu stiu exact care din ele) a fost considerata prima masina cu sistemul asta din lume....balamuc...extaz...trambitze...ca la cateva luni dupa...sa primeasca o palma peste ceafa de la Honda: "Idiotilor noi fabricam din 92 CRX Del Sol care are acelasi gen de sistem! La culcare cu voi!"
eu stiam si parca mitsubishi 3000gt avea un sistem de decapotare precum slk
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 13:26   #433
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post



Tin sa te anunt ca in america clasa de mijloc isi ia in general asia cars, dar daca te uiti si tu la oamenii cu bani de pe acolo intr-o mare proportie au bmw sau mercedes, adica americanul in loc sa dea in cel mai fericit caz 30.000eur (43000 usd) pe un seria 3 sau un C klasse mai bine isi ia un nissan sau o honda sau whatever mai mare in dimensiuni si probabil si cu un niv de echipare mai bun desi nu bag mana in foc si termina povestea
el se referea in general la vanzarile totale de masini,dar din ce stiu si eu si cei din clasa superioara nu omit un lexus sau infinitti in defavoarea unui merc au bmw
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 15:24   #434
unchiulNOS
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 230
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

europenele pt aspect.
iar ca motorizari sunt cam la fel, ma refer la fiabilitate, performante, consum...
unchiulNOS is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 15:49   #435
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
el se referea in general la vanzarile totale de masini,dar din ce stiu si eu si cei din clasa superioara nu omit un lexus sau infinitti in defavoarea unui merc au bmw
pai d-aia si-au scos fiecare cate o marca de lux, nu avea cum sa se bata un nissan cu un mercedes si asa si-au scos marca premium infiniti... probabil ca se si compara la finisari si motoare mid range si alte chestii dar totusi... mercedes/bmw/audi sunt altceva decat infiniti/acura/lexus

normal ca fiecare cumpara ce ii place, gusturile sunt diferite si d-aia e asa de diversificata oferta de marci auto, daca nu existau gusturi si pareri sa zicem ca erau 2 marci, una ieftina una scumpa si cu asta basta
alexSHO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -