Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care sunt preferatele tale?
1. Japoneze 246 56.29%
2. Europene 191 43.71%
Voters: 437. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-07, 14:07   #361
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Esti casatorit,vrei sa te simnti comfortabil si sa ai un stil aparte fara sa te infigi in scaune....vrei sa ai o imagine mult mai respectabila.....atunci ia-ti un Mercedes, BMW, Audi...etc.
.
sau de ce nu un Lexus LS,infiniti q45?
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 14:19   #362
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

parca marcile astea copiau cu ceva timp in urma Mercedes si Bmw?Pana la urma nu inteleg aici e vb de supercars?sau vb de masini fiabile ?sau vb de sedanuri de lux?Te rog sa nu imi spui ca Lexus si Infiniti sunt supercaruri
alecsutu1 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 14:33   #363
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
esti axat pe masinile americane care exct cum ai tu repulsie pt japoneze asa am eu pt ele
Esti off-topic.Eu n-am zis nimic despre nici o masina americana,iar topicul e "japoneze vs europene".

Quote:
ai omis modelul legend si sa nu mai vorbim de acura
In primul rand Legend nu se mai vinde.In al doilea rand se vindea si in Europa,iar eu am enumerat doar modelele strict americane.In al treilea rand,era o porcarie.
Parca era vorba de Honda,nu Acura.Sau cand faci o lista cu modelele VW incepi cu Polo si termini cu A6 si A8 ?!

RacingSoul eu zic sa te abtii la a mai posta,irosesti spatiu virtual degeaba cu aberatii de genul asta.

Quote:
Pana la urma nu inteleg aici e vb de supercars?sau vb de masini fiabile ?sau vb de sedanuri de lux?Te rog sa nu imi spui ca Lexus si Infiniti sunt supercaruri
S-a stabilit asta cu ceva posturi in urma.Cum japonezii nu au supercar-uri si fanii lor nu au argumente reale,discutia a devenit una clasica "japoneze vs europene".Mai nou vad ca se tinde in "japoneze vs restul lumii".
Race is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 15:26   #364
RacingSoul

Stock
 
RacingSoul's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Talking Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

hai ca ma dau si de partea europenilor....nu vom putea niciodata sa comparam un lamborghini stock cu o toyota stok sau honda sau ...poate cu un evo) oricum....dar cat consta un lamborghini stock si cat costa o supra stock....ci chiar dak o modifici si o duci un 1200 de cp cum am vazut ca se poate tot nu ajunge la pretul unu galardo...deci o masina performanta...care poate face orice supercar european....si e si mai ieftin....firar...iar m-am dat de partea masinilor japoneze
RacingSoul is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 15:39   #365
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

da dar in momentul in care ajungi sa ai 1200 cp o sa fie cam greu sa te misti cu masina prin bucuresti de ex sau ma insel ???
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 15:55   #366
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

propun sa se inchida topicul nu de alta dar aici se vb de supercars si vad ca fiecare zice daca imi iau eu Honda cu 5000E si mai bag 20.000 E in ea iese avion.Asa daca iau Dacia R5 Lada Lastun sau ce vreti voi si bag 20.000E in ea iese racheta si e masina europeana
alecsutu1 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 16:16   #367
RacingSoul

Stock
 
RacingSoul's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Red face Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by tratament View Post
dak japonezii erau atat de buni pe cat ii laudati reuseau sa aibe si ei o echipa de top in F1... se stie ca F1 e cel mai bun mijloc de reclama pt un constructor
ahhh firar....are dreptate
RacingSoul is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 17:18   #368
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Foarte ofensat se simte Race cand lauzi masinile japoneze. Sa fie oare ca japonezii au in mana piata americana, oare? Sau faptul ca la americane caii chiar nu se simt, este nevoie de f multi caii pt a face cat de cat performante pt ca sunt grele ca tancul? Nu vom stii niciodata!!! Scuzati offtopicul dar chiar nu ma pot abtine la anumite aberatii si idei fixate.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 18:01   #369
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

la americanii trebuie sa le zici ca motorul e v8 si o sa-ti cumpere si dacia nu prea sunt ei interesati de cai putere la ei totul se rezuma la v8 ei asta stiu si cu asta basta
referitor la thread cred ca cel mai bine sa fie inchis ca de mult timp se abereaza fff mult si nu a devenit decat o sursa de facut posturi cat mai multe
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 06-01-07, 06:47   #370
tratament

Stage 3
 
tratament's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 139
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by RacingSoul View Post
hai ca ma dau si de partea europenilor....nu vom putea niciodata sa comparam un lamborghini stock cu o toyota stok sau honda sau ...poate cu un evo) oricum....dar cat consta un lamborghini stock si cat costa o supra stock....ci chiar dak o modifici si o duci un 1200 de cp cum am vazut ca se poate tot nu ajunge la pretul unu galardo...deci o masina performanta...care poate face orice supercar european....si e si mai ieftin....firar...iar m-am dat de partea masinilor japoneze
diferenta dintre un lamborghini stock si o supra tunata cum zici tu ca ai vazut e ca, cu supra vii cu ea pe platforma la Universitate ,o dai jos, mergi cu ea pana la Romana si acolo o urci inapoi pe platforma pt ca ori s-a stricat ori in cel mai bun caz ai ramas fara benzina ))
tratament is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 00:39   #371
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Initial nu am vrut sa mai postez pe topicul asta dar vad ca voi tot continuati discutia si o da-ti in balarii rau de tot.Parka toata lumea cazuse de acord ca nu exista supercars japoneze, iar cele modificate nu intra in discutie, asa cum nu intra in discutie nici preturi de achizitie/tuning si nici cat consuma fiecare...

Quote:
diferenta dintre un lamborghini stock si o supra tunata cum zici tu ca ai vazut e ca, cu supra vii cu ea pe platforma la Universitate ,o dai jos, mergi cu ea pana la Romana si acolo o urci inapoi pe platforma pt ca ori s-a stricat ori in cel mai bun caz ai ramas fara benzina
Ce-ai spus aici nu are nici o noima...nici pe topicul asta si nici pe altul...de unde stii tu ce poate o supra modificata, de unde stii cat consuma si de unde stii ca nu e fiabila...de parka lamborghini ar fi renumita pt "consum redus" si fiabilitate...inchideti odata topicul altfel se va abera aici la nesfarsit si vom ajunge la discutii de genu': veyron vs dacia modificata in care s-a bagat un milion de $...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 01:47   #372
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

iti zic eu ca daca o sa stai sa mai urmaresti threadul inca vreo 2-3 luni o sa vezi si comparatii de genu
oricum threadul trebuie inchis pt ca nu e altceva decat o sursa de facut posturi
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 23:35   #373
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

japonezele au castigat din clipa in care s-a inventat tuning-ul
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 11:07   #374
Toretto

Stage 1
 
Toretto's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 20
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

japozene - mitsubishi evo 8
Toretto is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 23:15   #375
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by Toretto View Post
japozene - mitsubishi evo 8
Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
japonezele au castigat din clipa in care s-a inventat tuning-ul
cititi si voi topicul...supercars....ma rog....pana la urma, si eu cred ca cel mai bine este sa fie inchis acest topic.....a ajuns loc de facut posturi...
Trickz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -