Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care sunt preferatele tale?
1. Japoneze 246 56.29%
2. Europene 191 43.71%
Voters: 437. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-07, 10:14   #376
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

aici e vorba de supercars!!! ce "supercaruri" au japonezii ? pe langa europeni :Ferarri,Porsche,Lamborghini,Bugatti Veyron,M5-M6,Mercedes CLR,Audi .......cum dreaq ......alea japoneze ne-au luat noua mintile k am jukt prea mult NFS,,sa nu uitam cine sunt liderii in tehnologie si masini bine construite!!!
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 10:53   #377
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

M5 si M6 nu sunt supercar-uri.Mercedes CLR nu exista.Audi abia a inceput sa produca asa ceva prin R8 (asta daca ignoram Gallardo).
Race is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 13:42   #378
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Mercedes CLR nu exista???. ))) )))dak dadeai un search pe google gaseai, si nu mai vorbeai aiurea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	clr_1024x768_1.jpg
Views:	42
Size:	155.8 KB
ID:	210886   Click image for larger version

Name:	97690_52852375.jpg
Views:	44
Size:	75.1 KB
ID:	210887  
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 14:05   #379
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Foarte dragut.Doar ca masinile de curse,neomologate pentru strada,nu intra in categoria supercar-uri.
In plus,mai reprezentativ pentru masina aia e o imagine in care se afla la cativa metri deasupra pistei
Race is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 14:12   #380
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Ok, dar o tara in care supercarurile le poti numara pe degetele la o mana, cum poate sa fie comparata cu un continent plin de supercaruri. si culmea japonezii castiga :O:O:O. Aici fiind offtopic nevorbind de masini japoneze vs europene.(discutia in care sa lamurit sa nu se mai vb de supercaruri.)

Topicul trebuie inchis pentru ca a ajuns sa se faca posturi cu el. Exemplu la mine.
__________________
Si ma intreb pentru ce vei opta, un S class din 98' ori 15 Logan la mana a opta.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:05   #381
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
sa nu uitam cine sunt liderii in tehnologie si masini bine construite!!!
Te gandesti mult inainte sa scrii ceva? Masini bine construite? Ce inseamna asta?
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 08:05   #382
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
Te gandesti mult inainte sa scrii ceva? Masini bine construite? Ce inseamna asta?
Masini cu tonaj mare cred ca vroia sa spuna
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 09:22   #383
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Te insheli! se refera la mashini neo zeelandeze! Sunt foarte de acord cu inkiderea topicului!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 09:47   #384
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Lasa ma wa, conduceti voi masini bine construite si noi masini cu tonaj mare. DAca te gandesti oleak si iti pui intrebarea ."De ce fac masini cu tonaj mare..??" va veni si un raspuns. Pentru ca intai se gandesc la siguranta, confort, eleganta, si mai apoi la tonaj. Tu crezi ca ei pun o tona jumate de fier si gata ti-o da asa. In tona aia jumate intra si structura de siguranta, care te protejeaza atunci cand faci un accident la 80 la ora, sa nu mori ca paduchele, in tona aia jumate mai pune si materialele din care sunt facute scaunele, mai pune si materialul care acopera interiorul. "Masini bine construite" - cred ca la asta se refera, si ca sa mai subliniez inca o idee, "Sa nu UITAM cine sunt liderii in tehnologie".
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 09:49   #385
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

asha shi cine sunt ia?!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 09:54   #386
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

India ma e sigur liderul tehnologiei. )))) =))))) =)))))

Liderul in tehnologie la capitolul masini este Germania, si sa iti zic si de ce. Cand o sa scoata Honda, Hyundai....., si celelate marci japoneze o masina la fel ca S classul, si nu prototip sau ceva de genul, ci pur si simplu masina de strada, atunci o sa-ti zic sarumana. Eu n-am zis ca japonezii nu au tehnologie, doar ca tehnologia lor pe masini (ca doar de asta vorbim) nu se vede.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 09:58   #387
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

prietene intzeleg ca ai un S ... shi mie imi place Mercedesul ....am mai bine de 20000 facutzi pe C deasta nou! corect are tehnologie nu am ce sa zic! dar dupa cum shti shi u japonezii sunt la un nivel al tehnologiei deasupra europei la orice domeniu te`ai referii
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 10:08   #388
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Ok in primu rand nu am S, am un E, (chiar daca e mai vechi) poza de la avatar e pusa ca asa imi place mie .Am spus ca Japonezii au tehnologie, ca doar nu degeaba se duce 60% din bugetul statului in invatamant (fiindca nu au alte resurse, dar asta e alta mancare de peste. ). Numai ca de ce nu o aplica. O parere de-a mea ar fi ca producatorii de masini nu pot garanta ca virgula daca fac o masina de 150K isi vor scoate profitul, in primu rand ca nu au renume destul de mare (parerea mea), in al doilea rand ca e foarte costisitor. Vezi tu germanii cat fac atata introduc , japonezii fac o gramada de chestii dar foarte putine sunt implementate. Ajungem la vorba aia, putin da bun. Aici nu vorbim de prototipe sau al deastea. Si intradevar japonezii sunt desupra oricarui continent, nu numai al Europei, dar motivul lam spus mai sus.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 10:42   #389
ch0s3n

Stage 2
 
ch0s3n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 26
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Japoneze din n motive.
ch0s3n is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 10:44   #390
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Ne-ai lamurit.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -