Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care sunt preferatele tale?
1. Japoneze 246 56.29%
2. Europene 191 43.71%
Voters: 437. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-07, 12:08   #391
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

pai shi atunci zi`mi ce tehnologie revolutzionara se regaseshte pe un opel shi de care nu dispune o honda de exemplu ...deci nu vb de supercaruri aici..ca shi`asha vad ca se discuta numai offtopic
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 13:24   #392
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Eu ma refeream la varfurile de gama ale germanilor. Ca si un Volkwagen care nu e full are aceleasi tehnologii ca o Honda. Pana si un E care nu e full are aceleasi tehnologii. Dar ce masina de la Honda sau de la oricare alta firma japoneza care sa fie varf de gama are o tehnologie asemanatoare cu un BMW M6, sau M7.

Deci asta e ultimul reply, doar daca primesc vreun raspuns care ma deranjeaza raspund inpoi, dar dupa aia nu mai intru aici, ca NU MAI ARE ROST.
__________________
Si ma intreb pentru ce vei opta, un S class din 98' ori 15 Logan la mana a opta.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 16:54   #393
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Eu zic sa te impusti, si sa ne lasi pe noi cu orezariile noastre, ca tu esti net superior cu E`ul tau. Am si eu o intrebare esti tzigan?(nu de alta dar toti tziganii au E si Touareg)
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:18   #394
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Da, deci asta e un raspuns care ma deranjeaza. Daca as fi fost tigan acum probabil ca dansam pe manele, neauzind de cuvantul calculator, si mai ales de net, si mai ales ,repet, mai ales de 4tuning. Si probabil ca daca as fi fost tigan si as fi auzit de cuvintele de mai sus, v-as fi lasat sa aberati voi cu masinutele voastre, cele mai tari, si as fi realizat si eu (din perspectiva faptului ca as fi tigan) ca nu am ce discuta cu voi.
Si inca ceva arata-mi tu documentul sau sursa din care ai aflat ca numai tiganii conduc E si Touareg, arata-mi acea dovada care se refera strict la treaba asta, si asupra faptului ca cine isi cumpara aceste doua tipuri de masini este incult si nu stie ce sa aleaga, ca deee nu sia luat o japoneza, ca tine.
SI chiar mintea tiganului ar realiza ca nai acelasi respect intr-o Honda cum ai intr-un E class sau Touareg.
Si inca ceva E ul meu e din 1980, si este in stare perfecta as putea spune, Si pe strada vad o gramada de modele ca al meu. Iar in 1997 1999, toti preotii care iam vazut eu, nu mai multi de 10, aveau model de asta. LAsa wa ca preotii is tigani, si inculti, ca au mercedes. MENTALITATE DE CACAT, Deasupra mastii tale, e o mentalitate de cacat. Nu am vrut sa te jignesc dar asa reiese din vorbele tale, deci n-am nici un regret.

Eu nu-ti zic sa te impusti ca ai fi scapat prea usor , eu zic sa te documentezi mai mult si sa vezi pana la urma care din masinile celor doua tari is mai bune. Ar fi un chin sa afli ca nu e asa cum gandesti tu nu.

Ala care a ales japonezele din "n motive" ar fi vrut sa zica de fapt "din cauza tuningului". Nu am negat niciodata faptul ca tuningul "da mai bine" pe orice japoneza decat pe europene sau americane.. Dar asta nu inseamna "n motive".

Ma repet a treia oara, GATA nu mai postez ca incepe sa ma plictiseascaaaa.
INCHIDETI TOPICUL, STERGETIL CA SI ASA NU E CORECT FORMULAT, FACETII CEVA NUMAI SA nu mai fie.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:26   #395
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Ce`mi place cand se ataca cate unul d`asta, expre am postat sa vad cum te oftici, a si inca ceva du-ti la remat E`ul ala din `80 ca polueaza atomsfera o sa fac poze la toti tziganii din E si Touareg sa vezi dovezi!
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:28   #396
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

nu ai aceiasi prestanta, e adevarat. japoneze cu prestanta sunt Lexusurile care au si tehnologie si etc. Dar iti garantez ca un NSX arunca un M de pe sosea pe curbe, iar un STi pe acceleratie 400 de m ii da rusini (din propria experienta, nu din filmulete de pe youtube) si sa nu ma intelegi gresit, pt ca am un mare respect pt M si pt marcile germane cu prestanta, dar si japonezele au farmecul lor si nu poti sa intelegi asta pana nu esti fata in fata cu amandoua "fenomenele"

cat despre fazele cu ma plictisesc, sa inchida topicul si etc, te rog eu nu mai suferi ca nu cred ca ai d c
Achim is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:32   #397
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Adevaru ca la 17 ani cred ca ai condus multe mashini shi ai vazut diferentza intre ele!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:36   #398
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Zici tu ca nam de ce sa ma oftic dar uite frate ce a scris ala mai sus de mine. Zii ce sa-i zic lui. Sa-l fac sa intelega ca atunci cand Mercedesul a conceput modelul meu, el nu era nascut(si nici eu), si avea vreo 80 de ani de istorie. Eu nu ma atac, dar asta zice aberatii dealea numai ca sa ma oftic eu. Ce ziceam cu mentalitate de cacat.
Pune tu mana pe o japoneza din anul ala, si vezi cum face dupa 300 000 de KM. (cat are a mea)
EU nu am zis ca japonezele nu sunt bune, dar in topicul asta daca lumea era fair play iti zic ca era altfel polul.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:42   #399
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Lasa wa ai prins tu la 25 de ani un NSX pe mana, si ai vazut diferentele.
Diferenta ,in cazul meu, nu o fac din experienta, o fac din documentatie, din logica, din comparatiile care le fac revistele de specialitate.
Iar lumea de pe topicul asta si de pe forum au condus toate masinile despre care vorbesc, si ei stiu care sunt mai bune ma daa, sigur asa e.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 18:35   #400
ch0s3n

Stage 2
 
ch0s3n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 26
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by PaRaDoX View Post
Ne-ai lamurit.
Any time
ch0s3n is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 18:41   #401
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

=)))) )))), Hai ca esti tare, da-ma draq.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 20:47   #402
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by PaRaDoX View Post
Dar ce masina de la Honda sau de la oricare alta firma japoneza care sa fie varf de gama are o tehnologie asemanatoare cu un BMW M6, sau M7
M7 Gata frate, nu mai e nevoie de comentarii!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 06-02-07, 08:25   #403
PaRaDoX

Stage 3
 
PaRaDoX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 147
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Exista wa numai ca nu a ajuns pe piata.(inca). Documenteaza-te si vezi, ca vor sa-l scoata, si e varf de gama, ca despre varfuri de gama vorbeam in postul anterior.
PaRaDoX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-07, 10:06   #404
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

aici vorbim de ce este nu de ce or sa scoata oricum ai fost tare cu M7) singurul "M" ar fi Alpina B7...poate la asta te`ai referit!
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 06-02-07, 13:47   #405
Snacks

Stage 3
 
Snacks's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 149
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Am ales europene deoarece:
1.nu stiu cum sunt asiaticele la intretinere (costul reviziilor, nu cunosc serice-urile, chestii de astea de ex.: pt o pompa de ambreiaj am stat 4 zile la un vw, poate ca pentru o honda stateam mai mult)
2.pretul de revanzare este mai mare la o masina europeana
3.sa nu se inteleaga gresit...mie imi place foarte mult honda in special accord, facand o comparatie cu un passat cred ca este mult peste el la dotari si la motorizari in special la cele pe benzina dar in ciuda acestui fapt tot nu se cauta si nu cred ca foarte multa lume este de acord sa dea 20 000 de euro si daca ti se intampla ceva Doamne fereste sa stai sa te uiti la ea. Daca aveti critici de facut la rspunsul meu va rog sa o faceti...cine stie poate imi dati argumente solide si trec si eu in tabara voastra.
Snacks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -