Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: ?
BMW M3 60 45.11%
Maserati 3200GT 73 54.89%
Voters: 133. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-06, 22:47   #121
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by fiatgroup
in wttc bmw ia bataie de la Alfa la greu. Asa ca dominatie italiana. Pana si la intreceri cu barci bmw si-o fura de la alfa. BMW e un nume greu dar o italianca isi face posesorul sa o iubeasca, sa traiasca o data cu ea, in italience traiesti senzatii unice.


Cred ca ai vazut o cursa aleator si a iesit din intamplare alfa... masinile alea nu sunt cel putin de la bmw cele mai puternice pe acele caroserii, sunt 320-uri modificare destul de mult dar se pot face mult mai multe... si alfa trage bine dar bmw este castigatorul alltime....
__________________
BMW 530d-M\\\ BMW MOTORSPORT DTMPOWER.net...
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 24-05-06, 23:00   #122
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
Cred ca ai vazut o cursa aleator si a iesit din intamplare alfa... masinile alea nu sunt cel putin de la bmw cele mai puternice pe acele caroserii, sunt 320-uri modificare destul de mult dar se pot face mult mai multe... si alfa trage bine dar bmw este castigatorul alltime....
alfa are castigate cele mai multe titluri in wttc intereseaza`te si tu.. anul asta o sa fie mai naspa ca s`a retras echipa de uzina.. pt ca pregartesc alfa 159 pt sezonul viitor si au ramas doar cateva alfe 156 indepedente
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 24-05-06, 23:02   #123
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Nu am vazut o cursa urmaresc tot campionatu, si din 2002 alfa face legea. Nici nu se compara un motor de bmw cu unul de alfa, si aici itzi dau exemple de motoare de serie 1.8 bmw inferior 1.6 alfa si tot asa, cu alfa iau in a3-a cat ia un bmw in a patra, oricum suntem offtopic e dreptul tau sa alegi bmw. Pt mine numai masini italienesti exista asa ca aleg Maserati.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 24-05-06, 23:10   #124
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

bmw in toate competitiile e sub Alfa si sub grupu' fiat asa ca sportivitatea las-o in seama latinilor, ca bmw nu are fata. Da ceea ce zici tu asa e, mai castiga rar bmw-ul intamplator alfa in 80 % din curse. Multa Bafta si mai informeaza-te
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 01:08   #125
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by fiatgroup
bmw in toate competitiile e sub Alfa si sub grupu' fiat asa ca sportivitatea las-o in seama latinilor, ca bmw nu are fata. Da ceea ce zici tu asa e, mai castiga rar bmw-ul intamplator alfa in 80 % din curse. Multa Bafta si mai informeaza-te

io zic sa lasi subiectivismul pentru alte activitati...ca sa spui ca bmw nu are ce cauta la capitolul sportivitate te arunca rau de tot in coada plutoului prietene... faptul ca nu iti permiti tu unul nu inseamna ca e mai slab decat ceea ce iti permiti tu...cand vreodata a participat alfa sau fiat la atatea competitii cat a participat bmw? in viata vietilor lor mizere nu vor participa....


scuze ptr offtopic dar ma ataca acesti gigi care vin si spun ca bmw nu are ce cauta in motorsport este chair o blasfemie...
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 01:18   #126
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
io zic sa lasi subiectivismul pentru alte activitati...ca sa spui ca bmw nu are ce cauta la capitolul sportivitate te arunca rau de tot in coada plutoului prietene... faptul ca nu iti permiti tu unul nu inseamna ca e mai slab decat ceea ce iti permiti tu...cand vreodata a participat alfa sau fiat la atatea competitii cat a participat bmw? in viata vietilor lor mizere nu vor participa....


scuze ptr offtopic dar ma ataca acesti gigi care vin si spun ca bmw nu are ce cauta in motorsport este chair o blasfemie...
bai baiete nu conteaza in cate competitii participa ci in cate castiga cursa de cursa si voi revenii cu informatii despre acest camionat si bmw
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 10:06   #127
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
io zic sa lasi subiectivismul pentru alte activitati...ca sa spui ca bmw nu are ce cauta la capitolul sportivitate te arunca rau de tot in coada plutoului prietene... faptul ca nu iti permiti tu unul nu inseamna ca e mai slab decat ceea ce iti permiti tu...cand vreodata a participat alfa sau fiat la atatea competitii cat a participat bmw? in viata vietilor lor mizere nu vor participa....


scuze ptr offtopic dar ma ataca acesti gigi care vin si spun ca bmw nu are ce cauta in motorsport este chair o blasfemie...
Frate mi-as permite un bmw, dar nu mi-as lua, nu are rost sa iau un motor cat casa cand iau unu de alfa care ii da flit. Am alfa 147 1.6 16 V 120 CP full option crezi ca nu puteam sa-mi iau bmw, si in 2 luni imi vine grande punto sporting tot full, am Ulysse cu care puteam sa-mi iau un bmw jumate (nu ma laud dar nu ma lua cu dastea) Cand vorbesti de competitii informeaza-te, nu zic ca nu e sportiv dar e sub alfa in competitii si sub ferrari in F1, deci poate ramane doar cea mai sportiva masina din germania. Nu am chef de discutii lungi dar intra pe net si uita-te la wttc, eu unu sunt anuntat prin sms de rezultate de cumnatamiu.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 10:08   #128
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by SirNenea
bai baiete nu conteaza in cate competitii participa ci in cate castiga cursa de cursa si voi revenii cu informatii despre acest camionat si bmw
Exact ce zici tu oricine poate participa in competitii, dar cate castiga. Si in plus Alfa face parte dintr-un grup cu siguranta cel mai sportiv unde activitatile sunt impartite.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 10:40   #129
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Am citit din postul tau si chiar m-am enervat pe langa grupul fiat bmw e mizer, sti si tu cine au facut curse de masini (cine le-au inventat acum 100 de ani), bmw ce draq facea atunci, carnati ? Informeaza-te frate ca in afara nu e ca in romania unde orice ar fi tre sa ai bmw, o masina proasta dupa parerea mea. Nu am nimik cu bmw dar spune-mi fapte concrete cand faceau italienii curse fiat-ul avea 24 cp si bmw abea invata sa mearga. Giro D'Italia Automobilistico - 1902 asa au inceput cursele de masini, ei au fost singurii care nu se gandeau la ele doar ca la un mijloc de transport, ei au pasiunea asta in sange. Nu compara bmw cu fiat comparal cu Alfa care il bate la curu' gol, compara motoarele in F1 unde e chiar varza. Nu am nimik de spus in privinta motoarelor bmw care sunt printre cele mai rezistente dar nu se compara cu turatia si fortza latina.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 12:02   #130
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Pare-mi-se ca Fiat este printre cei mai vechi producatori de automobile...
neXus is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 12:06   #131
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Desigur, cea mai veche firma constructoare de masini este germana - Daimler. Urmeaza Peugeot, Oldsmobile, apoi Fiat...
neXus is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 12:12   #132
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Este printre cele mai vechi ei au inceput oficial in 1988 din cate stiu eu dar dinainte cu 5 ani au inceput constructia unui automobil. La competitii sportive ei au fost primii, ei si ford dar pe continente diferite. Harrison Ford isi dadea jos palaria cand vedea o Alfa Romeo si i-a recunoscut superioritatea, un om care cunostea valorile si era realist. Apoi in Italia a fost un adevart razboi intre Lancia (Fiat), Alfa, Maserati si Ferrari in competitii.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 12:22   #133
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Vai dar stiu ca raspunzi repede . Normal ca Ford lauda Alfa... nici in ziua de azi nu is prea grozave Fordurile
neXus is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 12:30   #134
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by fiatgroup
Este printre cele mai vechi ei au inceput oficial in 1988 din cate stiu eu dar dinainte cu 5 ani au inceput constructia unui automobil. La competitii sportive ei au fost primii, ei si ford dar pe continente diferite. Harrison Ford isi dadea jos palaria cand vedea o Alfa Romeo si i-a recunoscut superioritatea, un om care cunostea valorile si era realist. Apoi in Italia a fost un adevart razboi intre Lancia (Fiat), Alfa, Maserati si Ferrari in competitii.
si Enzo Ferrari isi dadea jos palaria cand vedea o Alfa!
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 15:40   #135
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Nu contesta nimeni ca Alfa are un trecut glorios.La fel a avut si Imperiul Otoman,totusi nu sustine nimeni acum ca Turcia ar fi o mare putere.Alfele actuale sunt scumpe,lente,si au o calitate a fabricatiei proasta.
Race is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -