Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: ?
BMW M3 60 45.11%
Maserati 3200GT 73 54.89%
Voters: 133. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-06, 22:03   #76
mexicanu

Stage 2
 
Join Date: May 2006
Posts: 41
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

ma uit pe aici si incep sa ma crucesc
pt teddy:tu cumva ai maybah si ti se pare scarbos un S320cdi?da macar ai masina sau eventual ai o rapandula de dacie pe gpl si faci cheta la colegi sa dai si tu o tura prin oras.

si acum on topic:dar un bmw 535D sau un E400cdi nu ar fi ok pt tine?


Nautilus Quote:
Originally Posted by mexicanu
cu sufletul as alege maserati dar cu mintea as alege un g35 sau 350z


Ai alege dintre 2 masini la care piesele, consumabilele si reviziile costa la fel de mult, sau chiar mai mult (componentele fabricate in afara UE se supun taxei vamale) - mai bine urmeaza-ti sufletul

nu costa asa cum costa la bavaria intretinerea la 350Z si cu mici modificari toti stiu ce poate acel motor VQ 35
mexicanu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 22:09   #77
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by mexicanu
ma uit pe aici si incep sa ma crucesc
pt teddy:tu cumva ai maybah si ti se pare scarbos un S320cdi?da macar ai masina sau eventual ai o rapandula de dacie pe gpl si faci cheta la colegi sa dai si tu o tura prin oras.
: nu te mai stresa mexicane ... unele specimene se trateaza ca atare
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:41   #78
mexicanu

Stage 2
 
Join Date: May 2006
Posts: 41
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

am observat multi care mananca paine cu paine si se viseaza sultanul bruneiului si nu se suporta decat cu 750il sau 600sel
mexicanu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:42   #79
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by mexicanu
am observat multi care mananca paine cu paine si se viseaza sultanul bruneiului si nu se suporta decat cu 750il sau 600sel
asa e , nu suport ideea asta de roman invidios ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 01:10   #80
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by Alex_55
daca ai 35 de mii de euro sa iti cumperi o masina trebuie sa mai ai BANI sa si o intretii sa nu te uiti la consum si alte consumabile, daca toti bani tai sunt 35 de mii cumparati un 320d si stai linisitit ce ***, pe mine a inceput sa ma dispere intrebarea asta " auzi daaa cat consuma?!" daca ai bani sa iti cumperi maserati sau m3 nu trebuie sa te intereseze consumul .

ai dreptate tot mai des se pune aceasta intrebare sau se face remarca " fratteee da' e marfa masina da' consuma prea mult" ba trezirea nu poti sa si fugi sa si consume putin...asta daca si stii ce inseamna sa fugi... uite exemplu...ceky cu seat-ul leon diesel ..l-a tunat a ajuns la 200 de cai sau mai mult ok? totul bine si frumos fuge masina se tine dupa 330 Ci pe benzina este remarcabil...dar consumul nu vreti sa il stiti...chiar DACA e DIESEL ! mai multa putere rezulta mai mult combustibil ars fie el motorina sau benzina...


DACA AI BANI SA ITI IEI O ASEMENEA MASINA CONSUMUL NU MAI CONTEAZA !!! EXISTA O BARIERA PE CARE DACA O TRECI ASTA DEVINE UN NIMIC


PASIUNEA ESTE TOT CEEA CE CONTEAZA, DACA INCEPI SA TE UITI LA CONSUM DEJA NU MAI POTI FII NUMIT PASIONAT CI GANDAC!
__________________
BMW 530d-M\\\ BMW MOTORSPORT DTMPOWER.net...
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 14:24   #81
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
ai dreptate tot mai des se pune aceasta intrebare sau se face remarca " fratteee da' e marfa masina da' consuma prea mult" ba trezirea nu poti sa si fugi sa si consume putin...asta daca si stii ce inseamna sa fugi... uite exemplu...ceky cu seat-ul leon diesel ..l-a tunat a ajuns la 200 de cai sau mai mult ok? totul bine si frumos fuge masina se tine dupa 330 Ci pe benzina este remarcabil...dar consumul nu vreti sa il stiti...chiar DACA e DIESEL ! mai multa putere rezulta mai mult combustibil ars fie el motorina sau benzina...


DACA AI BANI SA ITI IEI O ASEMENEA MASINA CONSUMUL NU MAI CONTEAZA !!! EXISTA O BARIERA PE CARE DACA O TRECI ASTA DEVINE UN NIMIC


PASIUNEA ESTE TOT CEEA CE CONTEAZA, DACA INCEPI SA TE UITI LA CONSUM DEJA NU MAI POTI FII NUMIT PASIONAT CI GANDAC!
A M I N !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:25   #82
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by mexicanu
ma uit pe aici si incep sa ma crucesc
pt teddy:tu cumva ai maybah si ti se pare scarbos un S320cdi?da macar ai masina sau eventual ai o rapandula de dacie pe gpl si faci cheta la colegi sa dai si tu o tura prin oras.

si acum on topic:dar un bmw 535D sau un E400cdi nu ar fi ok pt tine?
ceea ce am vrut sa subliniez si eu si teddy este faptul ca o masina luxoasa diesel e o chestie fara sens.
Lux inseamna rafinament, eleganta, calitate. Calitati pe care un motor diesel nu le are.
BMW 535d in primul rand e intr-o clasa inferioara ca pret, unde altcumva este privit un motor diesel si trebuie mentionat ca motorul de 3l de pe 535 nu e orice diesel.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:27   #83
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by GabiByte
ceea ce am vrut sa subliniez si eu si teddy este faptul ca o masina luxoasa diesel e o chestie fara sens.
Lux inseamna rafinament, eleganta, calitate. Calitati pe care un motor diesel nu le are.
BMW 535d in primul rand e intr-o clasa inferioara ca pret, unde altcumva este privit un motor diesel si trebuie mentionat ca motorul de 3l de pe 535 nu e orice diesel.
mai lasatzi`ma cu conceptzii din astea idioate.. bine ca va putetzi voi permite sa intretzinetzi numai amg`uri si m`uri cand va aud.. un s320 cdi e numai bun pt romania.
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:28   #84
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by mexicanu
am observat multi care mananca paine cu paine si se viseaza sultanul bruneiului si nu se suporta decat cu 750il sau 600sel
Din moment ce ambele masini le gasesti la sub 20.000 euro acuma nu trebuie sa fii prea bogat sa le cumperi.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:30   #85
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by ESPinoza
mai lasatzi`ma cu conceptzii din astea idioate.. bine ca va putetzi voi permite sa intretzinetzi numai amg`uri si m`uri cand va aud.. un s320 cdi e numai bun pt romania.
bine ar fi sa imi permit sa intretin un amg sau un m, dar parerea mea e ca daca totusi ai investit o suma mare intr-un s-klasse doresti sa ai si un motor mai discret sub capota, care nu suna ca un tractor.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:33   #86
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by GabiByte
bine ar fi sa imi permit sa intretin un amg sau un m, dar parerea mea e ca daca totusi ai investit o suma mare intr-un s-klasse doresti sa ai si un motor mai discret sub capota, care nu suna ca un tractor.
daca motorul de 320cdi de la mercedes tzie itzi suna a tractor... mai baiete te rog numai posta astel de idiotenii fara sa stii despre ce vorbesti
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:54   #87
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Cred ca trebuie sa incetati ca deja o dam in diesel vs benzina....



Daca nu iti poti permite o masina pe benzina asta nu inseamna ca daca altul isi permite face o alegere gresita ca isi ia.....nu va mai uitati in curtea vecinului si vedeti-va de viata voastra....
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 16:59   #88
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
Cred ca trebuie sa incetati ca deja o dam in diesel vs benzina....



Daca nu iti poti permite o masina pe benzina asta nu inseamna ca daca altul isi permite face o alegere gresita ca isi ia.....nu va mai uitati in curtea vecinului si vedeti-va de viata voastra....
poi tocmai despre asta e vorba daca unu iashi ia diesel nu poate sa vina altu si sa zica. uite tzi`ai luat mashina cu motor care face ca tractoru.. suntem in 2006 oamenilor.. dieseluri`le numai sunt ce au fost o data.. uitatziva la audi r8 ala care participa la lemans.. are motor diesel si e printre favorite.. atat am avut de spus oricum suntem total offtopic
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 18:13   #89
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by GabiByte
bine ar fi sa imi permit sa intretin un amg sau un m, dar parerea mea e ca daca totusi ai investit o suma mare intr-un s-klasse doresti sa ai si un motor mai discret sub capota, care nu suna ca un tractor.
nu meriti importanta... daca potzi afirma asa ceva... amin
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 18:54   #90
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Ah... disputa clasica benzina vs. dizel. Sincer mi-ar place mai mult o masina 100% electrica, deoarece este cea mai silentioasa, DACA nu ar fi asa de slabe in performante si autonomie.
neXus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -